نظر منتشر شده
۱۵۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 350123
بازگشت زیرمیزی به میز پزشکان؛
وزارت بهداشت "تجارت خانه" شده است/ پزشکان به دنبال تیم ورزشی‌اند!
بخش اجتماعی الف، 13 اردیبهشت 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۲
رئیس سازمان نظام پرستاری کشور گفت: شاهد شکاف طبقاتی بین جامعه پزشکی هستیم تاجایی که آنها در فضای غیر پزشکی مثل ساختمان سازی و خرید و فروش تیم‌های ورزشی ورود کردند. باید تعرفه‌های پزشکی به قبل برگردد و ۱۷۰۰ تعرفه جدید حذف شود.

به گزارش فارس،علی محمد آدابی در نشست خبری بررسی واقعی طرح تحول نظام سلامت گفت: سال گذشته نخستین همایش نقد طرح تحول سلامت بدون حضور منتقدین واقعی برگزار شد و فقط به تعریف و تمجید پرداخته شد.

وی ادامه داد: در حالی که طرح تحول سلامت مشکلات زیادی دارد به همین دلیل سازمان نظام پرستاری تریبونی در اختیار منتقدان قرار داده تا نقاط ضعف و قوت طرح مطرح شود. چراکه مجریان طرح نیت خوبی داشتند ولی نتوانستند کاری کنند.

آدابی گفت: همچنین در اجرای این طرح کار کارشناسی لازم انجام نشده چرا که در هر مرحله از اجرای این طرح شاهد اعتراضات و انتقادات از سوی افرادی هستیم که درگیر اجرای این طرح هستند.

وی با اشاره به اصلاح وضعیت هتلینگ بیمارستان‌ها افزود: این برنامه فقط با تغییر ظاهر و نمای فیزیکی بیمارستان‌ها همراه بود. اصلاح کیفیت ویزیت پزشکان هم که قرار بود هر ۸ دقیقه یک بیمار معاینه شود، به درستی اجرا نشد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری در رابطه با تعرفه های درمانی گفت: متاسفانه به یکباره شاهد افزایش ۴۰۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی بوده ایم. البته در بعضی موارد این افزایش ۱۰۰ تا ۱۲۰ درصد و در برخی موارد تا ۷۰۰ درصد بوده است.درحالی که رشد آن باید ظرف ۱۵ تا ۲۰ سال انجام می شد و افزایش ناگهانی باعث شد مردم هزینه خدمات ۱۵ تا ۲۰ سال آینده را امروز پرداخت کنند.

وی با انتقاد از اضافه شدن ۱۷۰۰ تعرفه جدید در کتاب تعرفه ها به عنوان گام مهم طرح تحول گفت: این تعرفه ها بدون ضابطه و قاعده اضافه شده است و از طرفی شاهد شکاف طبقاتی بین جامعه پزشکی شدیم تاجایی که آنها در فضای غیر پزشکی مثل ساختمان سازی و خرید و فروش تیم های ورزشی ورود کردند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری ادامه داد: همچنین بعد از اجرای طرح تقاضای القائی در بیماران برای هجوم به بیمارستان دولتی زیاد شد و در مقابل فشار بر پرستاران بیشتر شد. متاسفانه پرستاران از آن بهره مند نشدند اما درآمد پزشکان به دهها میلیون و حتی بالای ۱۰۰ میلیون رسید ولی درآمد پرستاران ۱.۵ برابر شد در حالی که دو یا سه دهه قبل درآمد پزشک متخصص کمتر از ۲ برابر درآمد پرستار بود.

وی ادامه داد: ساختار بیمار مدیریت وزارت بهداشت که پزشکان در تمام تصمیم گیری ها دخالت دارند می بایست اصلاح شود زیرا این وزارتخانه در حال حاضر به نوعی تجارتخانه پزشکان شده است.

وی تاکید کرد: باید تعرفه های پزشکی به وضعیت قبل برگردند و ۱۷۰۰ تعرفه جدید حذف شوند و وزارت بهداشت که حالا به نوعی تجارتخانه پزشکان شده با کاهش دخالت پزشکان به قبل برگردد و حتی به عنوان وزارت سلامت معرفی شود.

محمد شریفی‌مقدم، قائم مقام سازمان نیز گفت: ما از کمبود پرستار رنج می بریم در حالی که علت آن کمبود نیرو نیست چراکه ۱۵ هزار پرستار جویای کار وجود دارد که وزارت بهداشت توان بکارگیری آنها را ندارد.

وی گفت: وزارت بهداشت شرایط ماندگاری پرستاران را فراهم نکرده تا جایی که فروردین ماه امسال با افزایش ۳۰۰ درصدی مهاجرت پرستاران مواجه بودیم. ترک از کار و تغییر حرفه از مشکلات دیگر پرستاران است.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت:مراجعه مردم به بیمارستان‌ها افزایش یافته اما تعداد پرستاران بیشتر نشده است و نگاه تجاری و بنگاهی در برخی بیمارستان‌های دولتی حاکم است و خرید تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌های دولتی با اینکه با پول دولت است اما ۷۰ درصد درآمد به پزشکان هیأت علمی می‌رسد که هزینه‌ای نمی‌کنند.

وی افزود: قرار بود در هر ساعت ۶ بیمار ویزیت شود اما این اتفاق نیفتاد و گله پزشکان برای تأخیر در پرداخت کارانه‌هایشان بهانه ای است که زیرمیزی در حوزه سلامت دوباره برگردد.
 
کلمات کلیدی : زیرمیزی پزشکان
 
کادر درمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۳۶:۰۱
از این طرح تحول نظام سلامت دولت کلید ! ؛ فقط نامش باقی مانده .
هیچ خدمتی به بیماران نمی کنند در بیمارستان ها دولتی . (3680934) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۰:۲۰:۵۴
نوش جونشون! هر چى آدم بتونه حقشو بگيره بايد بگيره (3681274) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۰:۴۴:۱۰
خدائیش برای خانواده خودم دو اتفاق بسیار بزرگ در این سالی که گذشت افتاد
برای هر دو اتفاق خدمات زیادی از بیمارستان دیدیم از جمله از لحاظ هزینه و دریافت متناسب از ما . با تشکر از دانشگاه علوم پزشکی اهواز (3681289) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۱:۱۹:۵۴
برعكس جنابعالي براي مادر من اتفاقي افتاد كه اگر قبل ازاين طرح بود سرو ته قضيه با 4 تا 5 ميليون تومان هزينه براي من وخانواده ام تمام ميشد ولي تا بحال نزديك 40 ميليون خرج شده و فقط شش ميليون آن تا بحال توسط بيمه تكميلي (تحت پوشش اينجانب) قبول شده (مادر حتي يك ريال درآمد ندارد و تحت تكفل بنده است البته با كمك خواهر و دو برادرم)و تا اينجا (كه هزينه ادامه دارد)مابقي از جيب من بازنشسته و خواهر و دوبرادرم . ذكراين نكته نيز لازم است كه اولا مادرم تحت هيچ عمل جراحي قرار نگرفته و ثانيا صورت حساب را كه مبيبني ، متوجه وجدان بسيار نامردانه بيمارستان ميشويم (مثلا مادر ، به بهانه پر بودن سي سي يو دوشب در آي سي يو بستري شدند و چهار شب در سي سي يو ، ولي در صورت حساب هر شش شب را آي سي يو محسوب كرده اند كه تفاوت اين چهار شب بيش از 1/6 ميليون تومان اضفه پرداخت است و انواع و اقسام هزينه هاي مشاوره ) . ذكر همه موارد و آنچه گذشته است در اين چند سطر نميگنجد . درنهايت عرض كنم كه من اول طرفدار اين طرح بودم ولي بالاخره گذر پوست به دباغ خانه افتاد و لمس كردم كه اثر مخرب داشته و واي برمردمي كه نميتوانند همين مبلغ را جور كنند و ظاهرا تنها راهشان گذشتن از مريضشان است . در اين كشور كه دادرسي نيست انشالله آن دنيا . شايد (3681958) (alef-11)
 
محسن
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۹:۵۳:۲۹
نکته مهم اینه که تعرفه پزشکان افزایش هندسی داشته حالا یا از جیب مردم به طور مستقیم یا باز هم از جیب مردم به طور غیرمستقیم و به واسطه دولت.
نکته جالت اینه که ما این دولت رو به عنوان یک دولت نئولیبرال و معتقد به بازار آزاد میشناسیم و بر این اساس، این همه تخصیص یارانه دولتی به بخش بهداشت و درمان با تز این دولت جور در نمی آید. ضمن اینکه افزایش تعرفه های پزشکی، انتظارات پزشکان را بالا برده و دولت هنگکامی که حمایت های خود را از آنها کم کند که حتما این کار را خواهد کرد، بار و فشار مالی لازم برای برآورده ساختن انتظارت ایجاد شده پزشکان بطور مستقیم بر دوش مردم خواهد نشست. (3683206) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۸:۰۹:۵۷
اولین دولت تک دوره بعد انقلاب. (3681553) (alef-11)
 
حواس جمع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۸:۵۴:۱۶
خدا وکیلی یک پزشک با انصاف....حاذق.....مهربان و مردمی نشونمون بدید تا همه ملت پشت سرش نماز بخونن
ولی تا دلت بخواد پزشک بداخلاق ...پولکی....عصبی و از همه بدتر 6 دفعه باید ویزیت بدی بهش تا یه فقره سرماخوردگیت خوب بشه....
اصلا نمیشه باهاشون حرف زد من آخرین دفعه ای که رفتم دکتر تحت تاثیر این سریالهای خارجی فکر کردم میتونم از دکتر سوال کنم....
جناب دکتر این داروهایی که برام مینویسین عملکردشون به چه شکله توی بدنم و در کل اگه ممکنه خیلی خلاصه مکانیسم اثرش رو برام خیلی کوتاه توضیح بدید ببینم اینا چیه که مصرف میکنم....
همچین نگام کرد که یعنی تا بلند نشدم بزنمت خودت از اتاق برو بیرون و در یک سکوت سنگین با کلی سوال اومدم بیرون (3681627) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۹:۳۶:۲۱
حساسیتها نسبت به رشته پزشکی که با جان افراد درارتباط است قابل درک است اما چند نکته را عرض کنم
پزشکان نیز مانند همه مردم در این جامعه زندگی میکنند و انتطار دارند تبعیضها نسبت به انان دیده شود و فقط انها به عنوان یک ربات که باید با اخلاق و مهربان باشد نبیینند
چرا مردم ما ،نمایندگان مجلس و .. یکبار اعتراض نکردند که چرا در این کشور و بین هزاران رشته مختلف فقط فارع التحصیلان پزشکی هستند که مدرکشان گرو نگه داشته میشود و مجبور هستند چند سال هم بعد پزشکی عمومی هم بعد تخصص به شهر یا روستاهایی دور از شهرو دیار خود بروند و کار کنند ؟
آیا کدام دانشجوی رشته های دیگر برای دولت کار میکنند که دانشجوی پزشکی در بیمارستان برای دولت 24 ساعته کار میکند و صعفهای انرا میپوشاند؟
ایا شما سری به دانشکده های فنی و مهندسی زده اید و حجم عطیم دستگاههای میلیاردی و بسیار گران و مواد مصرفی انها برای تعلیم دانشجویان ؟چرا مثلا مهندسین عمران نباید باید برای مقاوم سازی خانه های روستا ها و شهرستانها به این مناطق اعزام شوند ؟اگر قرار بر خدمت به کشور است ایا این وطیفه فقط بردوش پزشک افتاده است ؟
در کشورهای پیشرفته و حتی جهان سوم دولتها ضعفهای مناطق محروم خودرا با تحمیل اجباری به پزشکان که قانونی معایر ازادیهای فردی است نقص نمیکنند بلکه با سیاستهای تشویقی مختلف پزشکان را به این مناطق جدب میکنند ،معلوم است که پزشک ایرانی که بازوربه این مناطق فرستاده شده تا اخر عمر همیشه ناراحتی این را خواهد داشت و مسلما از او نباید انتطار داشت پس از دوره طرح یک انسان نرمال باشد
از همه خنده دارتر اینکه حتی فارع التحصیلان پزشک دانگشاه ازاد اسلامی نیز که با پول خود درس خوانده اند مدرکشان توسط وزارت بهداشت گرو نگه داشته میشود تا دوسال به طرح خدمت بروند ،ایا این خنده دار و تاسف بار نیست ؟
کدامیک از رسانه ها یکبار حتی از حقوق این همه پرشک دفاع کردند ؟

ایا درقران کریم تبعید برابر مرگ انسان در نظر گرفته نشده؟پس پزشک به کدام جرم نکرده باید تبعید شود به دور از شهر و خانواده خود
مگر مجرمان در کشور ما به مناطق کم برخوردار تبعید نمیشوند
همه مردم و همه کسانی که وارد دانشگاه میشوند میخواهند بعد از تحصیل زندگی بهتر و دررفاهی داشته باشند .ایا دوسال طرخدمت عمومی و 8 سال طرح خدمت تخصص در جاهایی دور از محل زندگی خود و در شرایط محرومتر،یعنی 10 سال از زندگی در زمان جوانی صرف خدمت به مردم شده ،مسلما این پزشک بعد اتمام طرح سعی در جبران گذشته خواهد کرد و زیر بار تعرفه 25 هزارتومنی جراحی لوزه که در کشور ترکیه حداقل 800 دلار انجام میشود نخواهد رفت
این فقط یک مورد از تبعیض و نقض حقوق شهروندی پزشک بود که عرض کردم (3681720) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۰:۵۸:۵۳
من دارای دکترای الکترونیک هستم و به زور ماهی 4 ملیون حقوق می گیرم انوقت دندانپزشک دوستم می گوید روزی چهار ملیون درامد دارم ایا این انصاف است واقعا ایران بهشت پزشکان است در هیچ جای دنیا اینقدر تبعیض و شکاف درامدی وجود ندارد و یکی از علل اصلی ان کمبود پزشک به نسبت تقاضاست که متاسفانه چون سیاستگزاران این رشته خودشان پزشکند نمی گذاند به خاطر منافع صنفی پزشک زیاد شود و از محل درامد طرح تحول به جای افزایش پزشک جیب پزشکان را پر کرده اند (3681901) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۱:۲۹:۲۰
دندونپزشکان با پزشکان فرق دارن. اوضاع پزشکان جدید اصلا خوب نیس (3681981) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۲:۲۴:۰۲
نگید آقای مهندس.الان پزشکا میان میگن ناراحتین برین پزشکی بخونین!!!!!!!!
ما رشته های مهندسی بلد نیستیم.اگه مثلا همه ی مهندسای الکترونیک با هم هماهنگ کنن.کلا در کارخانه برد معیوب تولید کنن و بعد واسه درست کردنش از مردم زیر میزی بگیرن.اون وقت یه دفعه حقوق ما هم 10 برابر می شه. (3682114) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۸:۲۸:۴۱
صد در صد با امیر موافقم

من فوق لیسانس مهندسی ام را از صنعتی شریف گرفتم، الان حقوقم با پاداش و همه مزایا به زور اگه به ماهی 3 تومن برسه ... ما هم درس خواندیم، شاید خیلی سخت تر از فلان پزشکی که در یک شهر دور افتاده درس خوانده، چه چیزی باعث می شود که درآمد پزشکان روزانه بیش از حقوق ماهانه من باشد

رئیس ارشد من که دکتری مکانیک دارد و یک شرکت عظیم 14 هزار نفری را اداره می کند که مثلش در ایران فکر نکنم بیشتر از انگشتان یک دست باشد، درآمدش یک چهارم یک پزشک زنان معمولی است که هزارتایش در شهر ریخته

چه شایستگی در آن پزشک است که ده برابر یک مهندس ارشد با 20 - 30 سال سابقه کار و تخصص مثال زدنی ، درآمد دارد؟؟؟

متاسفانه تصمیم گیری در حوزه سلامت دربست در اختیار پزشکا قرار گرفته و خب معلومه که اونا سنگ خودشون رو به سینه میزنن، قیمت خدمت رو خودشون تعیین می کنن، اگر اشتباه پزشکی کنن، خودشون تصمیم می گیرن که پزشک چطور جریمه بشه ( اکثرا هم که جون مردم برابر یک توبیخ در پرونده تمام میشه)
اخیرا هم که وقتی میخوان ببرنت اتاق عمل باید یک برگه امضا کنی که اگر مردی تقصیر خودته ! (3683893) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۱:۱۲:۵۲
اقای مهندس خیلی شایسته شما هم هروقت چند سال طرح خدمت در مناطق محروم اجباری و بدون حق انتخاب رفتی بیا حرف بزن
شما هم هرفت دوران تحصیلت شبانه روزی و با کشیک بود بیا حرف بزن با دوروز در هفته چند ساعت دانشگاه رفتن مدرک گرفتین و فرق همسایه دریای خزررو نمیدونین اونوقت شایستگی پزشک رو زیر سوال میبری،نمونه امثال فوق لیسانس تورو تو مسابقه ثانیه ها دیدیم ،
دوران دانشجویی کشیک دادی تاحالا؟
کارکردی برای دولت تو دانشگاهت؟
بخاطر اشتباهت تو دانشجویی دادگاهی شدی و دیه برات بریدن ؟
توهین نکن که جوابشو میگیری،حرفی داری منطقی بزن نه اینکه بگی پزشک ریخته
تبعید میدونی یعنی چی ؟ تو با لیسانس حاضر نیستی محل کارت 10 قدم دورتر از خونت باشه اونوقت پزشک متخصص جراح عروق مجبوره چند صد کیلومتر دورتر از خونه زندگیش بره طرح خدمت و اخرشم تو همین رفت امد تصادف کنه و بمیره و هیچ کس هم به خانوادش نه حقوق بده نه بازنشستگی ،چرا چون توی طرح بوده و ادم حساب نمیاد
خبرارو بخون اون جراح جوون عروق در جاده کرمانشاه یه کامیون رفت روی ماشینش و مردم از ناله هاش فیلمبرداری میکردند بجای کمک کردن و انقد تو ماشین موند تا مرد (3684193) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۰:۵۹:۰۵
افرین دکتر جان. (3683724) (alef-11)
 
ا.ب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۱:۱۹:۱۱
چند نكته :
1- جامعه پزشكي اتفاقا به اين دليل كه با جان و سلامتي مردم سر و كار دارد بيشتر زير ذره بين است ،متاسفانه قسمتي از اين جامعه ، از اين ابزار(سلامتي بيمار) به عنوان وسيله باج گيري از بيماران استفاده مي كنند كه امري نكوهيده است .
2- در تمام كشورهاي توسعه يافته ، در هر رسته شغلي ، حتي پزشكي ، هزينه محصولات و خدمات مشخص است و با خاطيان به شدت برخورد مي شود . متاسفانه در اغلب مشاغل در كشورمان قيمت ها و معيارها زير پا گذاشته مي شود . همه از نوسانات قيمت ها و گراني شكوه مي كنند ، اما كسي از خود نمي پرسد كه همه ما تشكيل يك جامعه داده ايم ، بنابراين اگر رعايت انصاف (پرهيز از كم فروشي ، گران فروشي ، غش در معامله و ...) را از خود آغاز كنيم ، جامعه هم اصلاح خواهد شد .
3- در ساير كشورها ، درآمد پزشكان كاملا مشخص است ، و آنها از دادن ماليات نمي گريزند. ايران براي پزشكان حكم بهشت را دارد . اغلب پزشكان درآمدشان را در ايران كسب مي كنند و تفريحشان را در خارج از كشور انجام مي دهند . چرا پزشكان گرامي محل اشتغال خود را به خارج از كشور انتقال نمي دهند تا با تعرفه ها و قيمت هاي آنجا كار كنند ؟ مگر نه اينكه تعرفه ها در خارج از كشور واقعي است و پزشكان ايران حاذق هستند... واقعيت آن است در خارج از ايران بيمارستانهاي دولتي تعرفه اي مشخص و پائين دارند و در بيمارستانهاي خصوصي هم اگر هزينه ها بالا باشد ، بيمه ها به كمك بيماران مي آيند و قانون اجازه نمي دهد پزشك اداره بيمه ، اداره ماليات ، وزارت بهداشت و ... را دور بزند و بر درآمد خود بيفزايد .
4- واضح است كه دولت امكان ايجاد اشتغال براي جامعه دانشگاهي فني مهندسي را ندارد .ظرفيت پذيرش اين رشته ها و مقايسه آن با رشته هاي پزشكي گواه اين موضوع است . مسلما اگر شغل در بسياري از اين مناطق وجود داشت ، مثل جامعه پزشكي ، جامعه فني مهندسي هم به اين مناطق جهت انجام وظيفه ميرفت و جوانان اين مناطق براي انجام كار به سمت شرهرهاي بزرگ سرازير نمي شدند. لازم به توضيح است ، پزشكان گرامي كه در مناطق محروم فعاليت مي كنند بابت كارشان دستمزد دريافت مي كنند ، بنابراين اطلاق كلمه تبعيد براي اين موضوع كمي بي انصافي است .
5-در تمام مدارك دانشجويان دولتي ، ميزان تعهد آنها آورده شده است ، بنابراين تا اين تعهد را انجام ندهند مدرك تحويل آنها نمي شود و تنها گواهي موقت با آنها ارئه مي شود . چون براي اغلب آنها شغلي دولتي وجود ندارد، اگر بخواهند مثلا از كشور خارج شوند بايد هزينه سالهاي تحصيل را پرداخت كنند . بنابراين مدرك آنها هم مثل پزشكان در گرو مي باشد و حق با نويسنده گرامي نيست!براي دانشجويان دانشگاههاي آزاد هم در زمره تعهدات خاص قرار گرفته است .نويسنده سعي كرده از ناآگاهي سايرين نسبت به قوانين وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد بهره ببرد.
6-برخلاف گفته نويسنده ،پزشكان 24 ساعته در بيمارستان فعاليت نمي كنند ،بلكه بر اساس زمان بندي تعيين شده و مشخص فعاليت دارند .
7- نويسنده از دستگاه هاي ميلياردي دانشگاهها براي رشته هاي فني گفته است ، اما اين را نگفته كه تجهيزات پزشكي هم شامل همين مورد است !
8- اينكه رشته هاي پزشكي جزو سخت ترين رشته هاي دانشگاهي هستند بر كسي پوشيده نيست اما ذكر اين نكته لازم است كه رشته اي نظير برق هم به همان سختي است ، اما دانشجويان اين رشته در كاريابي و بحث درآمد با مشكلات بسيار رو برو هستند، يا دانشجويان كامپيوتر "همواره" بايد به روز بوده و دانش خود به صورت مداوم ارتقا دهند (كه از لحاظ صرف زمان و هزينه آنان را با مشكل روبرو مي كند) وگرنه شغل خود را از دست خواهند داد .
9- در ميان جامعه پزشكي هستند افرادي كه با حسن نيت ، وظيفه شناسي و مردم داري انجام وظيفه مي كنند . انتقادات از جامعه پزشكي معطوف به افراد متخلف و قانون گريز است نه كساني كه زندگي خود را وقف سلامت مردم مي كنند . (3684209) (alef-13)
 
علیرضا
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۱:۳۷:۴۴
محض اطلاع مدرک تمام فارغ اتحصیلان دانشگاههای دولتی گرو نگه داشته میشود و آنها هم باید در محل اعلام شده توسط دولت خدمت کنند با این حال چون شغلی وجود ندارد، آنها را هیچ جا نمی فرستند. البته مدرک را هم آزاد نمیکنند. (3684234) (alef-11)
 
افسانه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۰:۳۱:۵۸
من متخصص زنان و زایمانم و همسرم وکیل دادگستری است من ماهیانه 150 ملیون تومان حداقل درامدم است و همسرم در یک پرونده زمین دو ملیارد تومان یکساله درامد داشت و با سایر پرونده هایش در یکسال صاحب4میلیارد تومان شد شما هم بجای غصه خوردن یا پزشکی در حد تخصص یا رشته حقوق بخوانید هر چند من اگر بودم و دوباره می خواندم رشته حقوق را انتخاب می کردم چون شیفت و شبکاری ندارد و چندین برابر ما پزشکان درامد دارند (3690955) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۲:۴۲:۵۷
متاسفانه اخلاق در كشور از بين رفته ربطي به كاسب، دكتر، مهندس، كارگر، پرستار، معلم، راننده بودن نداره هيچكي به حقش قانع نيست هر كي بتونه به اندازه زورش ديگران رو تحت فشار ميزاره و كلاهشون رو بر ميداره اگر هم نتونه با كم كاري تلافيش رو در مياره. ملت ضعيف كشي هستيم ما! گاهي وقتها شك ميكنم كه ما اصلا ايراني هستيم! به هر حال اگه فقط يه كم هر كدوم از ما همانطور كه به فكر خودمون هستيم به ديگران هم باشيم شايد خيلي از مسايل اين مملكت حل بشه. اين دردهاي مشترك هرگز جدا جدا درمان نمي شود. (3682149) (alef-11)
 
پزشک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۰:۴۳:۲۲
در پاسخ به ریس سازمان نظام پرستاری
"جامعه پزشکی محکم و استوار در خدمت به ملت شریف ایران و محرومان ایستاده و سخنان شما تاثیری در اراده فرزندان تلاش گر و فرهیخته ملت نخواهد داشت " . (3683697) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۳۷:۴۵
همین پرستارا هیچ کاری نمیکنن .
اونموقع تو میگی کمبود پرستار داریم ؟!!! (3680943) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۱:۳۹:۴۰
پول نفت که به خاطر طرح سلامت میرود جیب دکترها, پول مالیات را هم بدهید به پرستارها, ملتم خلاصه یک جوری زندگی میکنند (3681356) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۷:۴۲:۵۵
لابد بيمارستانها با رباتها كار ميكنند كه پزشكها اينقدر پول ميگيرن (3682926) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۴۰:۱۰
یکی خودروسازیه انحصار توشه یکی پزشکی مرزها را باز کنید واردات خودرو و پزشک انجام بشه
مگر ما بیشتر از یکبار عمر میکنیم اینطوری بلا سرمون میارین کار کنیم مالیات بدیم خودروسازها و مزشکها پولدار بشن اونهم با بدترین کیفیت و سرویس (3680951) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۰:۵۳:۳۶
شما بیمارستان مراجعه کن، سرویس خوب میگیری (3681300) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۱:۰۹:۳۴
احسنت
دقیقا بحث انحصاره این دوستان پزشک انحصار ایجاد کردن کسانی که اقتصاد خونده باشن متوجه بحث هستند.(کمبود عرضه و افزایش تقاضا و بالا رفتن قیمت)
اگر اجازه بدهند که پزشک از جاهای دیگه بیاد مساله حل میشه
پزشکای خودمون میگن کسی حاضر نیست بیاد اینجا این یه جور بیان ترسه وبازار گرمیه به حرفاشون توجه نکنید. اینجا بهشته براشون
ضمن اینکه حداوکیلی من هیچ دلیل درستی از طرف پزشکا ندیدم فقط استدلالشون اینه که شما بیسواد و حسود هستید و ما باسوادیم و خیلی درس حوندیم! این به نظر شما دلیله برای بحث زیر میزی گرفتن؟؟؟؟؟
در واقع انحصاری شکل گرفته که توسط بدنه داخل .... که دوباره دست خود این پزشکان هست داره ازش حمایت میشه به نوعی مافیا شکل گرفته. (3681324) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۱:۱۵:۱۸
همه دارند حرص خودشان را میزنند, این وسط تنها چیزی که. اهمیت ندارد بیمار است
پس ما کارگرها که 800 هزار تومان ماهی میگیریم چه بگوییم? (3681334) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۴۰:۴۴
پرستارها که خودشون رو از متخصص بالاتر میبینن و بسیار مغرور هستند و بخاطر همین نمیتونن تحمل کنند که حقوقشون از پزشک کمتره و گهگاهی به این صورت فضا رو متشنج میکنند .همین الان پرستارها ماهی 5 میلیون درامد دارند.پزشک هم حدود 20 میلیون.فاصله 4 برابری ....در حالی که در امریکا نسبت یک ششم است. (3680952) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۱:۲۳:۲۳
ما کارگران هم خواستار بالا رفتن حقوق و مزایا و امنیت شغلی خود هستیم
فرقی نمیکند انقدر که پزشک و پرستار و معلم و کارمند شرکت نفت لازم است کارگر هم لازم است
برای 800 هزار تومان روزی 12 ساعت در معدن زیر زمین جان کندن ظلم نیست? (3681343) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۲:۳۷:۴۵
من یک پزشک متخصص هستم. میشه لطفا آدرس اینجایی که پزشک توش ماهی 20 ملیون درآمد داره رو به من بگید؟! من خیلی احتیاج دارم.
الف تو رو خدا منتشر کن من بتونم مشکل مالیم رو حل کنم (3681394) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۷:۵۴:۲۲
خجالت بکشید.اولا چیمون شبیه آمریکاست؟در ثانی این آمار داغون رو کی بهت داده؟ بعد هم کجای دنیا به مثلا یه دکترای کامپیوتر ماهی 3 تومن می دن و به یه پزشک ماهی به قول شما 20 میلیون؟ بعدا من کارمند تامین اجتماعی هستم.بیا برات فیش حقوقی پزشکامون رو رو کنم. متوسط دریافتی متخصص ها بالای 50 میلیونه. (3681516) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۱:۴۷:۲۲
نسبت حقوقا میتونه شبیه امریکا باشه نه حقوق خالص... (3688653) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۱:۳۰:۳۸
والا پزشک عمومی همچین درامدی نداره (3681985) (alef-11)
 
پرستار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۴۲:۵۰
این طرح تحول سلامت فقط برای پزشکان خوب شد .
حقوق های میلیونی + کارانه های میلیونی . عملکرد صفر (3680956) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۱:۳۰:۰۵
پزشک ناراضی,پرستار ناراضی,رییس بانک ناراضی,معلم ناراضی, وکیل ناراضی,همه گروههای شغلی پر درامد ناراضی هستند
اگر راست میگویید. 2 سال بروید اروپا یا امریکا, اگر انجا بیشتر درامد داشت بمانید اگر نه خواهشمند است برای خالی کردن جیب مردم انقدر ادا و اطوار درنیارید
ایران بهشت درامدزایی است (3681349) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۹:۳۹:۲۵
همونقدر که پرستاران عزیز مشکل دارن پزشکان جوان کشور نیز دچار مشکل هستند بطوریکه طبق گفته معاون وزیر بهداشت از 80 هزار پزشک عمومی کشور فقط 24 هزار نفر در کشور در حال کار هستند و بقیه یا از کشور خارج شدند یا ازکار پزشکی دست کشیدند

بنده پزشک سازمان انتقال خون تهران هستم و در قبال کار و ویزیت روزانه صدها نفر ولی حقوق ماهانه نهصدوپنجاه هزار تومن دارم و مجبور هستم بعد از ساعت 5 عصر تا صبح روز بعد بجای استراحت در خانه در کلینیک های مختلف کشیک بدهم تا فقط هزینه مدرسه فرزندانم را تامین کنم

بنده و اکثر پزشکان نیزهم مثل دوستان پرستار به طرح تحول وزارت بهداشت اعتراض دارند ،چرا که در این طرح بودجه کشور فقط به یک درصد از پزشکان کشور که هییت علمی دانشگاه و پزشک بیمارستان دولتی هستند مثل خود جناب وزیر و معاونینشون نفع داشته
... به مردم نمیگند که این بودجه طرح تحول به پزشکان عیر هئیت علمی چه نفعی داره ؟
من که قبلا در کلینیک 20 تا مریض داشتم الان 5 تا بیشتر نیست چون بخاطر رایگان شدن بیمارستلن دولتی دیگه مراجعه نداریم و اینجوری درامد پزشکان هییت علمی دهها برابر شده ودرامد امثال بنده یک دهم
لطفا مسائل رو به مردم هم درست انتقال بدید ،که مردم باید بدونن این طرح هدیه ای بود فقط به یک درصد از پزشکان وگرنه وضع مالی ما بدتر هم شده ،درضمن این رزیدنتها هستند که در بیمارستانهای دولتی رایگان کار میکنند ولی پولش به جیب استادان هییت علمی میرود
در اخر بقول دوستان بجای توهین به همه پزشکان اعتراض خودرا به کسانی بکنید که هم هییت علمی دانشگاه هستند و همزمان مالک بزرگترین و پردرامدترین بیمارستلن خصوصی ... خاورمیانه هستند نه اینکه همه پرشکان را پولدار معرفی کنید (3681729) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۰:۱۹:۴۲
این را درست میگی بخش خصوصی پزشکی به غیر از چند بیمارستان خاص که باز مال دولتیهاست تقریبا ورشکست شده ازمایشگاه رادیولوژی هم هزینه و تعرفه بالا رفته هم مشتری کم شده (3681828) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۱:۳۰:۱۵
من یک پزشک عمومی هستم که از 20سال پیش در یک منطقه کاملا محروم طبابت میکنم از موقعی که این طرح دکتر هاشمی اجرا شده قادر به تامین هزینه های روز مره نیستم حتی برای استفاده از دفترچه درمانی خود بایستی به پزشک طرح تحول مراجعه کنیم . (3681983) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۱:۳۱:۲۶
همه رو ب عنوان مالیات کسر میکنن. اونم ک کسر نمیشه 1ساله ندادن (3681988) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۴۴:۱۷
پرستارها پزشکی قبول نشدند و این عذاب رو تا اخر غمر باید تحمل کنند.نه دستور پزشک رو اجرا میکنند و نه به مردم احترام میگذارند.خلاصه جور قبول نشدنشون رو باید بقیه بدند (3680959) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۱:۴۴:۰۶
پرستارهای عزیز اگر در امد شما به برج سازی نمی رسد , ماشین خرید و فروش کنید تا انشاالله یک طرحی هم از جیب مردم برای شما تدارک ببینند (3681360) (alef-11)
 
شیرین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۱:۳۲:۲۱
بحث قبولی ذر کنکور نیست بحث اختلاف حداقل 5 تا صد برابری پزشک متخصص نسبت به پرستار است این اختلاف حداکثر باید 2 یا سه برابر باشد نه 5 تا صد برابر مانند سایر کشورهای جهان مگر پزشکان ایران تافته جدا بافته از جامعه اند (3681989) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۰:۵۶:۳۱
اتفاقا دقیقا بحث قبولی کنکور حتی بارها از خود پرستارا شنیدم چقدر حسرت پزشک شدن دارند. (3683720) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۴۴:۲۰
متاسفانه فرصت طلایی انتخابات مجلس سر تغییر ساختار کمیسیون بهداشت و نجات ان از دست پزشکان را مردم براحتی از دست دادن اگر به کمپین رای نه به پزشک میپیوستن
همونطور که کمپین خرید خودرو ممنوع را شکستن اینجا هم خراب کردن (3680960) (alef-11)
 
صمد
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۹:۳۲:۲۸
آقا حرفی عجیبی می زنیا. یعنی من پدرم یا مادرم مریض شد دکتر نبرمش که کمپین شکست نخوره؟ خودت این کارو انجام می دی که از بقیه توقع داری؟ (3681706) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۰:۱۵:۵۵
کپین رای نه به کاندیداهای پزشک مجلس چه ربطی به دکتر بردن یا نبردن داره (3681820) (alef-11)
 
هاشمی طبا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۴۵:۰۵
مرگ اخلاق پزشکی در بیمارستان های دولتی . (3680963) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۴۵:۲۳
دکتر ها فقط پول میشناسن (3680964) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۱:۴۸:۲۷
یک طرح سلامت 2 هم برای افزایش درامد پرستاران راه اندازی کنید تا فاصله درامدی با پزشکان کمتر شود
پیشنهاد من این است که از دستمزد بسیار بالای کارگران که نمیدانند چه جوری خرجش کنند کاسته تا هزینه طرح تامین شود (3681367) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۴۶:۰۱
سریال در حاشیه مهران مدیری باید مجددا" پخش شود . (3680966) (alef-11)
 
بیمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۴۷:۳۴
بعضی از این پزشکا ، اینقدر مغروراند که فقط باید 2 میلیون بهشون بدی تا جواب سلام ات رو بدن ! (3680968) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۴۸:۰۱
پزشک هم پزشکای قدیم . (3680969) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۴۹:۲۲
چرا مراجع محترم در مورد زیر میزی فتوا نمی دهند؟؟؟؟ (3680971) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۵۰:۲۵
یه چشم پژشکی که بیست سال ایران را ترک کرده حالا به کنسی خورده از آمریکا آمده و با عنوان فلان فلان از آمریکا ماهی خدا میلیون در می آره با جراحی چشم یعنی نجارتخانه کامل (3680975) (alef-11)
 
پزشک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۵۱:۱۶
از وزارت بهداشت خواهش میکنم وضعیت به قبل برگردد.ما رو به زور مجبور میکنند در بیمارستان کار کنیم . اجازه مطب نمیدهند.ماهی 20 میلیون میدند که 10 میلیون هم کسورات میخوره بعد همین پرستارهای عزیز که ما رو هم اصلا ادم حساب نمیکنند به مردم میگن ما ماهی 400 میلیون میگیرم.دروغ تا کجا؟؟؟یک پزشک عمومی که 100 برابر شما زحمت کشیده از شما کمتر میگیره از چی شاکی هستین؟؟؟ما میخواییم مطب داشته باشیم پول دولت رو هم نمیخواییم همش رو بدید به پرستارا (3680978) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۶:۴۵:۴۹
نمی دونم تیم پزشکی چرا فکر می کنند که از بقیه بیشتر درس خوانده اند و بیشتر زحمت کشیده اند واقعا این توحم از کجا ناشی می شود (3681455) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۲:۴۶:۳۸
این توحم تا اونجا که شما نمیدونی توهم درسته نه توحم! (3682159) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۲:۵۳:۲۲
از همون جا که تو هنوز یاد نگرفتی "توهم" درسته نه "توحم" (3682175) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۳۵:۳۱
داستان واصحه حالا توهم یا توحم هر چی باشه اصل داستان درسته اینکه دچار توهم هستید درسته و واقغیت داره
اشتباه تایپی و...برای شما استدلال نمیشه. تغرفه ها باید برگرده و حقوق همه باید بالا بره معنا نداره اینفدر تفاوت باشه
بله دو برابر درس خوندی دو برابر باشه حقوقت نه 100 برابر حیلی ها از تو بیشتر درس خوندن
طرف دامپزشکی خونده از تو بیشتر اذیت شده و میشه (3682634) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۷:۵۶:۵۱
همون ده ملیون رو بگیر خدا رو شکر کن! گارگر بدبخت ماهی 1 تومن بزور می گیره (3681520) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۰:۰۶:۱۰
حکومت کمونیسته که پزشک و کارگر برابر باشند؟؟؟؟ (3681796) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۷ ۱۲:۳۳:۱۷
اگر در این مملکت ارزش هر ساعت کار هر صنف از کارگر شریف گرفته تا مشاغل مختلف و پزشکان بر اساس حق ،،،، که چه واژه زیبا و پر معنی می باشد ،، ،،قیمت گذاری می شد شما به خودتان اجازه نمی دادید با واژه کمونیسم حقوق باطل خودتان را حق جلوه دهید ،ِ (3687064) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۸:۰۳:۱۰
چرا مثلا یه پزشک عمومی 100 برابر پرستارا زحمت کشیده؟مثلا چه زحمتی.بعد هم عمومی ها متوسط 20 میگیرن ولی متخصص ها متوسط 50 می گیرن.درضمن چرا دکتراهای رشته های دیگه که اونا هم به طور متوسر 11 سال توی دانشگاه درس خوندن و زحمت کشیدن باید یک دهم شما بگیرن؟ درضمن جناب دکتر به قول خدتون دروغ تا کجا؟ (3681535) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۰:۰۷:۴۷
مثلا چه زحمتی؟؟؟اقا اصلا پزشکی اب خوردنه.پس چرا شماها که صبح تا شب پای کامپیوتر هستین نمیجنبین که پزشک بشین؟؟؟کاری نداره همین امروز که شروع کنی با احتساب طرح 18 سال دیگه میتونی یک متخصص پولدار باشی!!! (3681801) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۰:۵۴:۳۸
ببین خوندن داریم تا خوندن.
ببخشید اما درس خوندن با کارگری کردن مجانی شبانه روزی تو بیمارستان اینقدر که پاهات بترکه از درد و کشیک 72 ساعته بدی اسم خودتم یادت بره زمین تا اسمون فرق داره.
فکر نکن پزشکی خوندنم مثل درسهای شما زیر کولر و با شلوار راحتی پشت کامپیوتره.
این عمومی متوسط بیست میگیره هم توهم شماست.
اما هر قدرم بگیره نتایج شب بیداریهاشه نوش جونش. (3683717) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۹:۲۸:۳۷
جناب دکتر من همونم که گفتم کارمند تامین اجتماعی هستم. اولا ما هم 1000 ساعت شب بیداری کشیدیم. در ثانی مگه نمی گی 20 تومن درامد پزشک عمومی توهم منه؟ من جلو دفتر سایت الف با شما قرار می زارم .من نمونه فیش حقوقی میارم ولی در عوض شما هم همونجا باید مجوز نظام پزشکیتو پاره کنی تا ببینیم کی توهم زده دکتر جان. (3684008) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۰۸:۴۰:۳۴
مگه پرستارا شبا شیفت نیستن یا فقط شمایید که شبا تویه بیمارستان میمونیدشما که وزیتتون چن دقیقه بیشتر طول نمیکشه این پرستاره که تمام وقت بالا سره بیماره پس اگه تاول زدنی هم در کار باشه اون پاهای پرستاره که تاول میزنه (3688360) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۹:۲۱:۴۴
بله راست میگه من خودم یک کارمند ساده بودم ولی حرکتی به خودم دادم و نشستم شروع به درس خوندن کردم تونستم در سن 40 سالگی دندان پزشکی قبول بشم وکلی شب بیدار خوابی مدرکم گرفتم و لی حقوق من 2/7 می باشد {مطب کار اضافه است}کجای درس و استرس یک مهندس به اندازه یک پزشک است که انتظار دارد درامدش مثل هم باشد نابرده رنج گنج ................. جالب است همه کس درآمدشان را با پزشک مقایسه می کنند ولی تلاش و زحمات آنها را نمی بینند وشاید هم نمی خواهند ببینند این است که انواع بابک زنجانی ها پیدا می شوند چون می خواهند راه صد ساله را یک....... اگر راست میگی بسم ا.... (3684000) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۵۱:۴۱
جدیدا بسیاری پزشکان جوان که بیشتر عشق خارج و مزایای ان دارن تا تریلیاردر شدن سریع تو ایران با پزشکی دو سال میرن طرح که نزدیک سیصد پانصد میلیون دوساله در میاارن راحت از صفر . بعد مدرکشونو سریع میخرن

با پولی که دراوردن سریع با وکیل پرونده مهاجرت جور میکنن میرن استرالیا کانادا المان چون پول هم دارن اونجا راحت دو سالی میشینن بدون کار کردن چون پول دارن درس میخونن تا دوباره ازمون پزشک و دوره اونجا قبول شن بعد هم تخصص

خوب چی شد حالا راحت مدرک اونجا و پاسپورت اونجا را گرفتن راحت اونجا زندگی و حقوق معمولی پزشکی اونجا را میگیرن هم راحت یک ماه دو ماه میلن ایران اینجا طبابت و جراحی میکننن میلیاردر میشن

یعنی پزشکان هم انحصار ایجاد کردن در تربیت پزشک داخلی و یا ورود پزشک خارجی هم سریع مهاجرت میکنن و باعث کمبود پزشک و افزایش انحصار میشن هم میان باز در دوره های کوتاه داخل کشور پول از بیمارستانها در زمان کم در میارن و باز میرن (3680979) (alef-11)
 
پزشک عمومی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۱:۵۳:۳۴
من خودم تو یه روستا منطقه محروم جنوب بودم پزشک بیتوته روستا 24 ساعته . کل درآمدم تو دو سال 100 میلیونم نشد که حاظر بودم دوبرابرش بدم وزارت بهداشت ولی از طرح معافم کنه . واقعا یه عده در حق پزشکان مناطق محروم و پزشکان دولتی دارن ظلم میکنن . خیلی از این پرستارها که مدرک تحصیلی شون پایین تره و رتبه آخر کنکور بودن دارن الان چند برابر پزشک عمومی حقوق میگیرن . (3681372) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۹:۴۱:۰۴
شما ظاهرا تو منظورتون پزشکان امریکایی هستن ،پانصد میلیون !!!!!!!!
لطفا ادرس اون مناطق رو بده من حاضرم بیام اونجا کار کنم (3681734) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۰:۳۰:۰۱
بیا بیمارستان های تامین اجتماعی .فیش حقوقی 150 ملیونی در ماه هم داریم (3681848) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۵۲:۵۳
حدول تعرفه ها رو همون موقع که افزایش داده بودند در خدمات مختلف من دیدم الان روی شبکه هست بین 200 تا 400 درصد بالا برده بودند بعد دوستان میگن از کجا میگی 4 برابر شده! اصلا 4 برابر هم نه و 2 برابر دو برابر هم زیاده
بعد نتیجه اش رو ببینید فقط و فقط هزینه بیمار بالا رفته و هزینه بیمه ها و در نهایت این پزشکان و وزارت پزشکان بیمه ها رو هم ورشکست میکنن. برادر عزیز پزشک میدونم دنبال غلط املایی هستی توی کامنت من به جای تفکر در مورد کامنت
علت اینکه فقط دنبال پیدا کردن غلط املایی هستی اینه که استدلال درستی نداری ناچاری دست به مغالطه حمله به شخص بزنی که بله شما سواد ندارید و.. وضعیت فجیع درمان ایران بر هر کسی آشکاره استدلال اینها هم تا حالا یا بحث غلط املایی بوده یا ما خیلی درس حوندیم و یا برید پیش پزشک هندی و..اینها همه ضعف طرفه که نمی تونه از خودش با استدلال درست دفاع کنه
میگن چون اینها زیر میزی میگیرند بردیم بالا!!!حالا باز هم میگیرند!!! خب په چی شد؟ نتیجه؟؟؟ نام دیگر زیر میزی چیه؟ اسمشو رو بگم کامنت رو منتشر می کنید؟ (3680981) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۵۳:۴۶
صنف دیگری که انحصار ایجاد کرده مثل پزشکان وکلا و ازمون وکلاست
قوه قضاییه باید این انحصار را بشکنه این همه دانش اموخته وکالت داریم بزارین بیان با حق الوکاله کم کلی از مشکلات مردم را کم میکنن

کلن نظامهای صنفی فقط دنبال منافع خودشونن باید جلوشون را بگیرن (3680983) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۱:۱۵:۱۳
واقعا درد دل ما فارغ التحصیلان بی کار رشته حقوق را گفتید باور کنید پزشکان متخصص و وکلا در کشور دارند پول پارو می کنند و این دو صنف قوی در کشور ( کانون وکلا و نظام پزشکی )نمی گذارند تعداد وکیل و پزشک در کشور زیاد شود به نظر من تنها چاره کار این است که این مطالب خدمت مقام معظم رهبری عرض شود تا ایشان دستور لازم را صادر فرمایند من با لیسانس حقوق الان دستفروشی می کنم و دوستم با داشتن پروانه وکالت در طول سه سال خانه در تهران و ویلا در شمال و ماشین شاسی بلند خریده است ایا این انصاف است که بیشترین تعداد بی کار از میان فارغ التحصیلن رشته حقوق باشد و انوقت کانون وکلا از میان 70000 شرکت کننده در ازمون وکالت حدود 2700 وکیل بگیرد وضعیت پزشکی هم اینگونه است با این همه پزشک عمومی نمی گذارند تعداد پزشک متخصص زیاد شود و از محل بودجه طرح تحول به جای افزایش پزشکان متخصص جیب اینگونه پزشکان را پر کرده اند همان سیاستی که کانون وکلا در کشور اعمال کرده است (3681945) (alef-11)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۵۶:۵۶
گذشته از پزشکان با شرفی که صادقانه فعالیت میکنند و من دستبوسشون هستم اما در مجموع جامعه از عملکرد پزشکان راضی نیست...باید سازوکاری مهیا بشه تا کسانی که از پزشکی تنها جنبه ی تجارت و ثروت رو می بینند با دکترهایی که وجدانشون بیدار و در کنار عملکرد شرافتمندانشون به ثروت هم میرسن شناخته بشن...باید سخت گیری رو تا جایی رسوند تا خدایی نکرده هیچ پزشکی جان انسان و گوسفند برایش یکی نشود.متاسفانه پزشکان در برابر تشخیص اشتباه مسولیت پذیر نیستن ....اگر خلا قانونی هست باید قانون بازنگری بشه. (3680988) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۰۲:۰۹
من رزیدنت سال 4 قلب و 36 ساله هستم.یک ریال هم پول ندارم.ماشین و خونه هم ندارم.با رتبه دو رقمی کنکور و 2 رقمی دستیاری.اونوقت دوستم که درسخون نبود رفتن پرستاری الان ماشین داره خونه داره زن و بچه داره.از 20 سالگی رفت سر کار.اونوقت جالا چطور پرستاران محترم انتظار دارن از متخصص بیشتر بگیرن؟؟؟؟هر اشتباهی هم که بکنن مینویسن پای پزشک بخش.از چی ناراحت هستن که هرازگاه اینجوری جو رو بر ضد ما ملتهب میکنن؟؟تفاوت رو قبول کنید و به حق خودتون راضی باشید و به جاش به مریضهای بیچاره برسین که جرات ندارن مستقیم تو چشماتون نگاه کنن (3681001) (alef-11)
 
امیر حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۱:۲۰:۰۰
دوست من متخصص قلب است با 45 سال سن حداقل 100 میلیارد تومان ثروت دارد و همه را به انتالیا و فرانسه منتقل کرده بگذار درست تمام شود یک ساله ره صد ساله را می پیمایی به گونه ای که در ایران کار خواهی کرد و لذتش را در اروپا و سواحل انتالیا خواهی برد اما در کشورهای دیگر به شما اجازه همچنین کسب ثروتی را نخواهند داد پس تا زمانی که پزشکان متخصص در کشور قدرت دارند و مسئول وزارت بهداشتند تنور داغ را بچسب چون هیچ پرستاری با 5 سال کار صاحب ثروت میلیاردی نمی شود (3681959) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۰:۵۰:۴۱
نوش جونش.
شما یه شب کشیک سی سی یو و اورژانس قلب وایمیستادی میفهمیدی چه دردیه 4 سال قلب رزیدنتیش! (3683711) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۰۵:۵۲
پزشک متخصص در امریکا میگیره 400 هزار دلار .
پرستار میگیره 60 هزار دلار.یعنی فاصله 6 برابری.ایران هم همینطوره.پرستار میگیره 5 پزشک میگیره 20 الی 30
نکته اینجاست پرستاران با مظلوم نمایی حقوق خودشون رو بیش از حد کوچیک نشون میدن و حقوق پزشکها رو با اغراق زیاد. (3681014) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۰:۴۹:۵۳
پزشک متخصص در آمریکا 120 هزار دلار می گیره.اون که 400 هزار دلار می گیره،پزشک مایکل جکسونه و از اونها 10 نفر هم توی آمریکا نیست. (3681887) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۲:۴۳:۵۶
تازه چهار سال اول هم در امریکا باید سالی 60 تا 80 هزار دلار پول و خرج تحصبل بدهند (3682153) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۰۵:۵۵
علت این وضع انحصاری است که پزشکان ایجاد کردن راهکار هم اینه که اجازه بدهند پزشکان هندی وارد بشن بسیار پزشکای خوبی بودن و من خودم راضی بودم ازشون و ضمنا یک فردی رو یذارن وزیر که مدیریت درمان و...خونده باشه طبیعیه که پزشک طرف همکار خودش رو می گیره با بازگشت تعرفه ها موافقم (3681015) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۰۷:۵۶
حقوق دانشجوی پرستاری سال 2:2 میلیون
جقوق رزیدنت جراحی مغز و اعصاب:900 هزار تومان!!!
بله واقعیته.بررسی کنید خودتون.البته در اینکه دانشجوی پرستاری سال 2 خودش رو از پزشک فوق تخصص هم بالاتر میدونه شکی نیست منتها باید بررسی بشه. (3681024) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۰:۴۹:۳۴
بعضی از پرستارا چون دوتا دستور پزشک رو اجرا کردن و مریضها خوب شدن فکر میکنند دکتر هستن حتی بارها دیدم واسه مریضها نسخه میپیچن یا بعضی با جسارت تو فامیلشون اقای دکتر و خانم دکتر صداشون میزنن! (3683709) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۱۰:۱۲
خواهرم پزشکه دلم به حالش میسوزه.20 سالگی پزشکی قبول شد تا 28 سالگی.بعد 2 سال رفت طرح. 3 سال خودش رو حبس کرد و رتبه دو رقمی ازمون دستیاری شد و رفت چشم پزشکی.بعد از 4 سال مدرکش رو گرفت و الان 2 ساله در یک شهر دور از خانواده تنها داره طرح میگذرونه و 2 سال هم از طرحش مونده.الان حدود 40 سالشه.فرصت ازدواج نداشت و الا مجرده.نه دوران دانشجوییش خواب و زندگی داشت و نه الان.فقط دلم میسوزه که با این همه زجر و بدبختی همه مردم هم مشکل اصلیشون پزشکا هستن.متاسفم.همین..... (3681035) (alef-11)
 
شیوا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۱:۲۱:۳۵
لطفا از مسئولین وزارت بهداشت بپرسید چرا نمی گذارند پزشک متخصص زیاد شود بحث ما بحث پزشکان متخصص است که درامدهای چند صد ملیونی در ماه دارند (3681962) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۰:۴۷:۳۵
چون که هر کسی هوش و استعداد و توان قبولی و خوندن تخصص رو نداره.
الان متوجه شدی؟ (3683705) (alef-11)
 
پرویز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۱۶:۴۱:۱۲
نه
توانشو داره چون رشته پزشکی نصف رشته ریاضی سخت نیست بلکه این مافیای پزشکی در ایران است که منافع صنفی را به منافع مردم ایران ترجیح داده است (3686155) (alef-11)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۱۶:۵۹:۲۹
من پزشک متخصص گوارش هستم که در اروپا زندگی می کنم و ایران هم برای دیدن خانواده ام رفت و امد دارم ما در اروپا حداکثر درامدمان دو برابر یک کارشناس ارشد همتراز است و سیستم مالیاتی این اجازه را نمی دهد که بیشتر از این درامد داشته باشیم ضمنا انجا تربیت متخصص را انقدر زیاد کرده اند که بسیاری اصلا تمایل به خواندن رشته پزشکی را ندارند اما در ایران نمی دانم چه سیاستی است که نمی گذارند تعداد پزشک متخصص زیاد شود در انجا پرستارها و ماماها نیز در صورت تمایل اجازه دارند در تخصص های پزشکی ادامه تحصیل دهند پس مردم ایران بهتر است مسولان را تحت فشار بگذارند تا حالت انحصار را در جامعه از بین ببرند
با افزایش تربیت پزشک متخصص همانند اروپا پزشک دنبال بیمار خواهد بود و حتی در منازل نیز بیماران را ویزیت خواهد کرد پس چاره کار فقط افزایش تربیت پزشک متخصص است و بقیه راهها اب در هاون کوبیدن است (3686173) (alef-1)
 
رمضانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۱:۲۷:۴۹
واقعا من مدتی همراه یک بیمار در بیمارستان بودم انجا اکثر پرستاران را می دیدم که ده برابر پزشکان زحمت می کشند با کمترین حقوق پس باید به حقشان برسند ضمنا خود من هم فوق لیسانس حقوق بی کارم همان بلایی که متاسفانه سیاستهای کانون وکلا سر ما اورده و به ما پروانه وکالت نمی دهد تا منافع صنفشان در خطر نیفتد سازمان نظام پزشکی و مسئولان پزشک متخصص وزارت بهداشت سر پرستاران اورده اند که انشالله این مشکلات در اینده نزدیک حل خواهد شد
عزیزان انحصار آخر و عاقبت شکست خواهد خورد هم در میان کانون وکلا و هم سازمان نظام پزشکی
پایان شب سیه سفید است (3681976) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۱۱:۲۳
رعال پزشکان 3----0 سیاه بختان بیمار (3681039) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۱۱:۳۹
تا زمانی که برخورد شدیدی با این صنف نشود و دقت کنید با متخلفان بشدت برخورد و با متصفین تشویق رفتار نشود همین هست چه ایراد دارد پزشک کاسب پروانه طبابتش باطل بشود چه اتفاق میوفتد یا میره دنبال شغل اصلیش بساز بفردشی یا انشالله از ایران مهاجرت میکند (3681042) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۱۳:۱۲
خیلی برام جالبه که مردم به درامد پزشکان بیشتر از اختلاس های چند هزار میلیاردی واکنش نشون میدن.بهر حال اینجا ایرانه و این چیزا طبیعی (3681051) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۱۸:۰۸
مشکل اینجاست که همه پدر و مادر ها از 3 سالگی به بچشون فشار میارن که باید حتما پزشک بشند.وقتی بزرگ شدن و نتونشتن همه از پزشکها کینه به دل میگیرن.این بک واکنش طبیعیه.مخصوصا کسایی که یک روز به امید پزشکی اومدن تجربی و پرستار شدند.تا ابد باید همه جور بداخلاقیشون رو بکشن (3681063) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۰:۵۴:۴۱
خیر به نظر من مشکل از اینجا است که فردی با نیت پول و با تفکرات مالی عحیبو و با توقع میره پزشکی میخونه و این باعث میشه که طماع باشه وگرنه مهندسی برق به مراتب هم قبولیش و هم درساش از شما سخت تره حیلی ها مهندسی برق میخونن با همه سختی هاش و انسانهای خوبی هم هستن. طماع نیستن. کسی که مهندسی برق دانشگاه معتبر قبول شده مطمئن باش پزشکی قبول شدن براش به مراتب راحتتر از شما بوده. درسها هم اون چیزی که من میبینم چون هر دو گروه رو دارم میبینم درسای برق به مراتب از درسای شما سخت تره حتی کسی که دامپزشکی خونده اناتومیش از اناتومی شما سخت تر بوده من با همه این گروه ها زندگی کردم. نحوه درس پاس کردنهاتون رو دیدم و مهندس دانشگاه تهران و شیراز رو هم دیدم.
لذا استدلال شما ضعیف و مردود است. (3681302) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۰:۴۶:۱۷
پزشکی خیلی راحته درسته شمام دو سوت کنکور بده 15 سال بعد ایشالا یه متخصص حاذقی! (3683703) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۲۳:۱۲
اگه منصفانه نگاه کنیم نباید فاصله چند ده برابری درآمد پزشک بیمارستان با یک پرستار یا حتی متوسط حقوق پرداختی در جامعه ایران باشیم،اون هم در زمانی که کشور اوضاع اقتصادی مناسبی نداره ومردم تحت فشار اقتصادی حتی در گذران زندگی روزانه مشکل دارن.
منصفانه نیست که 1%از 9%مالیات بر ارزش افزوده که قرار بود صرف طرح نظام سلامت بشه از جیب ملت مستضعف به جیب پزشکان سرازیر بشه.
فاصله یک برابر یا حتی سه برابر قابل قبوله نه 50برابر.!!!
حالا این بنده خدا ها با این همه پول که دستشون میاد حتما میرن طرف کسب و کار دیگه و از حرفه اصلی فاصله میگیرن که طبیعی هم هست.
یه کارمند ماهی 2تومن بگیره اونوقت پزشک فلان بیمارستان مثلا100میلیون
بیشتر شبیه طنز میمونه.اتفاق تلخی که فقط در ایران میفته. (3681079) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۹:۳۴:۳۰
كاش فقط پول ماليات مستضعفان رفته بود تو جيب پزشكان . ننگ آور اينكه پول افزايش قيمت بنزين و حاملهاي انرژي كه يارانه مستضعفان بود صرف افزايش ثروت پزشكان شد. (3681712) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۳۳:۱۰
اقا زیر میزی نرفته بود که بازگردد, شما نوشتید بازگشت زیر میزی, بنویسید افزایش مقدار زیر میزی چون اقای دکتر قصد دارند برای تیم ورزشی خود چندتا ستاره بخرند (3681105) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۳۵:۵۶
پس بگو چرا در اراک اقای دکتر اشتباهی پای سالم بیمار را جراحی کرده, نگو تیمی که خریده در بازی باخته بوده و اقای دکتر ناراحت بوده (3681111) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۳۹:۱۹
خواهشمند است اسامی تیمهای که مالکش پزشک است اعلام کنید تا ما بعد از باخت ان تیم به ان پزشک مراجعه نکنیم چون اشتباهی به جای قلب, لوزه المعده را عمل میکنند (3681119) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۴۴:۲۵
ایول, میگفتند چند تا ایرانی قصد دارند میلان و چلسی و بارسلونا را بخرند, پس دکترهای ایرانی بودند. (3681137) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۲:۴۷:۵۴
دکتر ایرانی دکترحیا کن. زیر میزی را رها کن (3681148) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۳:۰۵:۱۹
باید هر چه سریعتر مجلس و دولت در اصلاح طرح تحول سلامت و بازگرداندن تعرفه ها به قبل از طرح تحول اقدام کنند در غیر این صورت عوارض جبران ناپذیری برای مملکت و ملت خواهد داشت، کل بودجه مملکت رو وزارت بهداشت در قالب طرح تحول سلامت در حال بلعیدن و سرازیر کردن به جیب پزشکان می باشد، هر روز هم به دنبال افزایش تعرفه های پزشکی می باشند، کار به جایی رسیده است که یک پزشک عمومی با حقوق 17 میلیونی حاضر به کار نیست. مگر یک استاد تمام دانشگاه صنعتی شریف چقدر حقوق می گیرد که یک پزشک عمومی که از دانشگاه آزاد ناکجاآباد مدرک گرفته با حقوق 17 میلیونی حاضر به کار نیست. کار به جایی رسیده که گروههای مختلف پزشکی از تخصص های مختلف برای سهم خواهی بیشتر از این بودجه عظیم طرح تحول سلامت به جان هم افتاده اند و هر کدام به دنبال سهم بیشتری برای خود می باشند. آخر کجای دنیا به غیر از ایران چنین پولی به پزشکان می دهند که داخل ایران می دهند، مطمئن باشید اگر می دادند یک روز هم داخل ایران نمی ماندند. یک لابی قوی هم داخل کشور تشکیل داده اند که خیلی خطرناک شده است و همیشه مانع افزایش ظرفیتهای پزشکی می شوند چون می ترسند اگر تعدادشون زیاد بشه، درآمدشون تقسیم بشه و در نتیجه کم شود. (3681188) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۳:۱۴:۳۷
من کادر اتاق عملم.خدایی پزشکا اصلا زندگی ندارن.شب و روز ندارن.ماهی یک میلیاردم بدن حاضر نیستم جاشون باشم. (3681198) (alef-11)
 
کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۱۳:۲۷:۰۷
من یک فارغ التحصیل رشته حقوق بی کارم به من ماهی دو ملیون بدهید حاضرم در ماه بیست شب نخوابم (3685955) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۳:۱۵:۵۳
اکثر پرستارهایی که دهه شصت و پنجاه و هفتاد قبول شدن درصدها و نمره های قبولی کنکورشون اگر در دهه هشتاد و نود بودن با همان درصد دروس و با افزایش ظرفیت اعمال شده همه پزشکی قبول میشدن
پس پزشکان دو دهه اخیر اینقدر ننازن به خودشون و به پرستاران توهین نکنن (3681199) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۸:۱۰:۵۴
عجب !!!!!!
مطمئنی ؟؟ (3681558) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۹:۳۴:۵۰
بله سرچ کن کارنامه پذیرفته شدگان پزشکی درصدهاشون و نمرشون و رتبشون راببین خودت خجالت میکشی دیگه بگی نابغه ایم ریاضی 30درصد زیست شناسی 50درصد و رتبه های دو هزار (3681714) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۳:۰۲:۰۴
جناب الف!!! لطفا صحبت های درد آور چند روز قبل رییس سازمان نظام پزشکی هم کنار این مطلب بیاورید (3682199) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۳:۱۵:۵۳
در اهواز متاسفانه در منطقه کیانپارس اهواز هر یک خانه در میان یک درمانگاه ساخته اند در میان خانه های مردم یک درمانگاه است خیلی بد است مگر میشود در میان خانه های مردم این همه درمانگاه ایجاد شود درست یا غلط بیمارستان نیست درمانگاه است ایا منطقه مسکونی نباید مسکونی باشد خوب اینکه دکتر باشد در یک منطقه دو درمانگاه نه اینکه در یک خیابان 5 گاهی هم 6 درمانگاه در یک خیابان است فکری به این وضعیت شود (3681200) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۳:۲۶:۴۰
ايشان رييس سازمان نظام پرستاري است يا نظام پزشكي كه دستور ميدهد تعرفه ها ي پزشكي به قيمت سابق برگردد؟ (3681220) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۱:۴۶:۱۰
متاسفانه جدیدا مد شده که همگی تومار دیگران دخالت کنند و نظر بدند
چرا پرستار وظیفه خودش رو درست انجام نموده
چرا پزشکان همه دنبال گرفتن پستها مدیریتی هستند
چرا نظام پرستاری در تعیین نرخ تعرفه ها دخالت میکند
چرا سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور حیطه مسئولیت و وظیفه هر کارمند را مشخص نمایند
تا کی باید کارگر بجای مهندس نقشه بکشد و مهندس بجای کارگر ملات بسازد.؟ (3681364) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۳:۳۰:۳۵
شما کار خودت رو انجام بده (3681226) (alef-11)
 
mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۸:۲۵:۴۲
و شما هم همینطور پزشک جان !!! (3681577) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۰:۳۱:۴۶
اگه شما پزشکا هم کار خودتون رو انجام داده بودید و مثلا وزیر الان پزشک نبود که فقط هوای جیب شمارو داشته باشه الان وضعیت این نبود. (3681851) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۰:۱۰:۳۱
شما پرستارها فقط فكر منافع خودتون هستيد دلسوز ما مردم و بيماران نيستيد به خاطر تضاد منافع تون با پزشكان مارو قرباني نكنيد (3681266) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۰:۱۲:۵۳
ايران شده جولان پزشكان با درامد هاي سرشار و راحت
اي كاش به جاي مدرك دكتري يك پزشك حتي ساده بودم (3681268) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۱:۴۳:۵۴
پس شما هم به فکر مردم نیستی؛ ناراحتی که چرا پزشک نشدی.. البته غصه نخور همه ی اینایی که ضدپزشکا حرف میزنن مثه تو هستت (3688646) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۰:۴۳:۰۶
همه کامنتایی که به اسم افراد دیگه برای حمایت از پزشکان نوشته شده اند مطمئنم کار خود پزشکاست. وضغیت مشخصه چیزی نیست که بشه ازش دقاع کرد. چه دفاغی داری؟ زیر میزی گرفتن حق مسلم ما است؟ (3681287) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۰:۵۰:۰۶
دیگه روحیه ی دانشجویان پزشکی رو خرد کردین شما. هر روز ما میام اینجا یه عده دارن فحش میدن. والا ول کنیم خلاص شیم از دستتون (3681295) (alef-11)
 
Anonymous Proxy
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۱:۴۷:۴۱
ول کنید ول کنید.پزشک سومالیایی شرف دارد به شما (3682025) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۲۳:۱۶:۲۷
به حرف این جماعت بی کار اهمیتی نده دکتر جان (3683572) (alef-11)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۱:۴۵:۳۹
اولا از قدیم وضع مادی پزشکا خوب و عالی بوده و اکثرا هم از زمانهای قدیم حتی از عهد سینوهه و بوعلی سینا با حکما و پادشاهان نشت و برخواست داشت و فکر نکنم ربطی به الان داشته باشه
و این طرح هم واسه رشد بیمارستانها دولتی گذاشتن تا اونجایی که مطالعه کردم وامکانات خوبی هم برخوردار شدن ویادتون باشه که با این تورم در کشور همه چی رشد فزاینده داشته از قیمت میخ گرفته تا بنزین و....

در ضمن من و شما داریم پول بیمه میدهیم و حتی از هر معامله تجاری یه سودی میره تو جیب بیمه ها بجای خرید وفروش و اینهمه ثروت بیان توی کشور سرمایه گذاری کنن ، شما دل واسه این غولهای بیمه ای نسوزان
در ضمن شما اگه دلسوزین تو رو خدا فکری به حال دندانپزشکی کنید که نه بیمه ها با هاشون قرارداد می بندن و نه تعرفه مشخصه و نه شکمی باز یا بسته میکنن و در اخر واسه هر دندان حدود 600 هزار تومان در عرض بیست دقیقه نقد باید بدیم

ثالثا یه پرستار در ایران به راحتی در دانشگاههای ازاد و دولتی قبول میشه و اموزش کمی میبینن واکثرن هم در خارج بهیار میشن و الکی خودتان را با خارج مقایسه نکنید (3681362) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۳:۲۳:۵۳
پرستار عزیز من یک پزشک هستم، ولی با تو هم دردم. ولی تو یک درد داری و آن حقوقی که به پزشکان بیمارستان می دهند، دهها برابر بیشتر از دریافتی شماست. ولی من درد دیگری هم دارم که پول بی حساب به عده اندکی از پزشکان، شاید سی درصد از پزشکان می دهند، ولی من هم چون پزشک هستم.........
کجا کارها بر اساس یک منطق علمی و کارشناسی پیش می رود؟ رفتم پروانه یک مغازه بگیرم و عطای پزشکی را به لقای آن ببخشم، آنچنان شهرداری و نظام مهندسی و مهندس طراح و مهندسی چی و چی دارند پوست از سرم می کنند که نزدیک است از زندگی انصراف دهم. تعمیرکار کولر آبی امده برزنت و پوشال کولر را عوض کرده، فاکتور داده یکصد و پنجاه هزار تومان. کوتاه هم نمیاد و ...
مشکل در یک حرفه و شغل نیست. مشکل پایه ای و اساسی و ریشه ای است. باید به ریشه ها پرداخت. پرداختن به شاخه ها دردی را دوا نخواهد کرد.
در همین نظام سلامت، بهداشت بر درمان اولویت دارد. آیا بهداشت کاران محیط و حرفه ای و .... کار خود را درست انجام می دهند و یا اینکه با .... مهر تأیید می زنند و ما ملت شب و روز باید اب و غذا و هوای مسموم استفاده کنیم؟ آیا بیماران طبق اصول علمی ابتدا به پزشک عمومی مراجعه و بنا به تشخیص او و در صورت نیاز به متخصص مراجعه می کنند؟ آیا اگر فردی به پزشک عمومی مراجعه کرد، برای حرف پزشک عمومی ارزشی قائل هستند؟ آیا پزشکان عمومی ما به غیر از درمان سرماخوردگی و ارتروز و رونویسی از نسخه متخصص آموزش دیگری دیده اند تا بتوانند کار درست بلد باشند و انجام دهند. آیا در بازاموزی ها ، اساتید محترم آموزش به درد بخوری به پزشکان عمومی و حتی همکاران خود می دهند؟ آیا متخصصین طبق اصول علمی بیماران خود را ویزیت و اقدام تشخیصی و درمان انجام می دهند و آیا بستری در بیمارستان ها بر اساس کتب علمی است. آیا وقتی بستری می شوند پرونده نویسی و اقدامات تشخیصی و درمان طبق اصول علمی است. آیا پرستاران در بیمارستان وظایف خود را طبق اصول علمی انجام می دهند. آیا آیا آیا آیا....... آیا معلمین در آموزش و پرورش تربیت بدنی را طبق اصول علمی آمزش می دهند. آیا اولیاء مدارس بر اساس قانون و مقررات پول از خانواده ها دریافت می کنن. آیا سایر معلمین روش تدریس را طبق اصول علمی، آموزش دیده اند و به کار می برند. ایا معلم اگر در مدرسه درست آموزش دهد معلم خصوصی معنی پیدا می کند. آیا بعصی از معلم ها با مدرک لیسانس درآمدی که از آموزش خصوصی دارند، چندین برابر بسیاری از پزشکان نیست.
دوست عزیز ما در یک هیاهوی بزرگ ، فقط نزدیک ترین صدا را تشخیص می دهیم و می شناسیم. اگر بتوانی کمی از داخل این هیاهو خارج و با فاصله به آن گوش دهی ، می فهمی که هیاهوی است بسیار توسط جمعیتی انبوه که هیچ مفهومی را به ذهن شما منتقل نمی کند. (3681421) (alef-11)
 
ش.ش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۶:۵۲:۰۷
حرفاش كه درمورد ريرميزي و بساز بفروشي و معملات ملكي وكارهي نامربوط ديگه درسته وتبعا افزايش بي رويه وزيادي طلبانه تعرفه ه هم ريشه در همين طمع كاري بعض ازاطبا دارذ
خداپدر ومادر منصفهايشان و انسانيتشان را بيامرزد و آن غير منصفاهايشان را نيامرزد
وقتي به كلينك يكي ازنهادها براي معالجه مراجعه مي كنيم پزشكش فقط تنها كارش اين است كه مي گه يك وقت بگير بيا مطبم آنجا معاينه دقيق مي كنم و معاجه صحيح انجام خواهد شد ووقتي به مطبش ميرويم خوب معاينه مي كند ولي طوري برنامه ريزي مي كند كه ماهانه وهميشگي بروي حتي چندين بار برايت آزمايش هم مي نوسد وبراي ديدن آزمايش يك هزينه ويزيت جداگانه درش ازت مي گيرند در حالي كه وقتي پولت تمام شد يا اتفاقي براي همان بيماري به دكتري باانصاف مراجعه كني وترا در يك جلسه و بايك نسخه ارزا ن معالجه كرد وبهت توضيح دادمشكلت چه بوده متوجه ميشوي آن دكتر فرهيخته قبلي چقدر سرت كلاه گذاشته ولي كاري نمي تواني بكني چون اولاكه نمي تواني باشكايت ثابت كني جون همه نظام پزشكي سيستم ....برعليهت هستند ثانيا بايد كلي دوندگي كني كه آخرش بي نتيجه هست
خدايي اش وقتي خدا را ناديه وناظر ندانيم ببينيد چه وضعي پيدا مي شود ،همه دنيا مي شود حهنم ولي گنهكاران آن را بهشت خود مي انگارند (3681459) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۷:۵۴:۳۰
جانا سخن از زبان ما می گویی (3681517) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۸:۱۰:۰۰
رئیس سازمان نظام پرستاری ...
وضعیت پزشکی مملکت چه ربطی به ایشون داره !!!!!!!!!! (3681554) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۹:۳۶:۳۱
چطور وضعیت بقیه رشته ها به شما ربط داره شنیدم بعد علوم ازمایشگاهی و رادیولوژی اپتومتریست دندانسازها ماماها وتغذیه و .. دندون تیز کردین بازار فیزیوتراپها و تغذیه را هم بگیرین (3681722) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۹:۳۷:۵۵
وضعیت پرستاری هم به شما چه ربط داره دکی جون شما هم سرت تو کار خودت باشه تا بقیه هم به شما گیر ندن (3681725) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۸:۱۱:۰۶
من در دو ماه گذشته یک بیمار در بخشهای مختلف داشتم.حقیقتا" زحماتی که پرستاران جهت بهبود بیماران میکشندباهیچ چیزی قابل جبران نیست.خداوند برکت به درآمد آنها بدهد.
بیستون را عشق کندوشهرتش فرهاد برد. (3681559) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۸:۴۱:۱۲
در وزارت علوم هم این گونه است که هیات علمی تصمیم گیرنده هستن و فقط به منافه خود فکر میکنند. 15 سال پیش حقوق هیات علمی 10% از کارمندان بوده ولی امروز اختلاف به 5 برابر رسیده. در صورتی که هیات علمی در هفته بین 16 تا 20 ساعت تدریس میکند و کارمند 40 ساعت . (3681602) (alef-11)
 
استاد دانشگاه
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۱۴:۳۴:۴۸
من هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با مدرک فوق دکترا و پایه 3 هستم. والا حکمم 3910000 تومانه و دریافتی ام بعد از کسورات قانونی معادل 3200000 تومانه. در حالیکه یه کارمند لیسانسیه با همین سابقه، داره 1.4 دریافت میکنه کجاش این 5 برابره؟ تازه هیات علمی علاوه بر تدریس وظیفه داره دانشجوی ارشد و دکتری را رو هم راهنمایی کنه و در ضمن باید در سال حداقل 2 مقاله ISI و حداقل 20-10 میلیون تومن برای دانشگاه بودجه پژوهشی از نهادهای خارج دانشگاه بیاره. منصف باشیم. ممنون (3686041) (alef-11)
 
mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۸:۴۴:۱۱
تا وقتی که پزشکی عمومی رو از مرتبه ی دکتری عمومی به کارشناس پزشکی و متخصص رو به مرتبه ی کارشناس ارشد و فوق تخصص رو به مرتبه ی دکتری نبرند همین مشکل پابرجاست والسلام (3681606) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۹:۵۲:۱۴
والا طبابت یکی مث شما دیپلم هم نمیخواد (3685170) (alef-3)
 
mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۱۰:۲۴:۲۵
شما ها اگه دنبال اسم و رسم نبودی و چیزی توچنته داشتی نباید ناراحت می شدی ؟؟؟و از پایین آوردن عنوان مدرکت نباید عصبانی بشی معلومه نقطه ی اساس شما همین عنوان است که اگه این عنوان رو از تون بگیرن می این سر جای اصلیتون و دیگه این همه برای مردم ادا و اصول در نمی آوردین وخون مردم تو شیشه نمی کردین و درس خودنم درس خوندم نم کردین (بماند که همه درس درس خوندن)ولی این رو بدون اگه من ی روزی نماینده ی مجلس بشم اولین قانون که تو مجلس مطرح می کنم همین قانونیه که تو کامنتم نوشتم حالا می خوای خودتو جر بده الف جان منتشر کن خواهشا (حداقل برای توهینی که کرده ) (3685698) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۹:۱۸:۴۷
پزشکها اشک این ملت رو درآوردن (3681682) (alef-11)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۱:۱۶:۰۸
من با مدرک ارشد از دانشگاه شریف ماهی 3 تومن درآمد دارم، اونوقت پرستارهایی که فوق دیپلم و لیسانس از دانشگاه آزاد فلان شهرستان دارن، الان توی بیمارستانهای دولتی دارن با پاداش و کارانه و اضافه کار بطور متوسط ماهیانه 5 تا 7 میلیون حقوق میگیرن (3681948) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۱:۵۹:۳۹
هیأت علمی غیر پزشکی

من استادیار دانشگاه در یک دانشگاه دولتی در یکی از بهترین رشته ها و فارغ التحصیل یکی از بهترین دانشگاههای کشور ماهی 3.5 میلیون حقوق می گیرم. آنوقت پزشک همردیف من ماهی حداقل 40 میلیون تومان و حداکثر خدا می داند حقوق می گیرد.

این یک تبعیض آشکار است.

پزشکان باید همه با بیمه ها طرف حساب باشند و تبادل مالی بین پزشک و بیمار حذف شود. هر پزشک باید به تعداد محدودی در روز ویزیت بپذیرد و مالیات واقعی را از آنان باید اخذ کرد. باید دریافتی پزشک، پرستار، کارمند و دیگر اقشار جامعه معقول و منطقی بوده و تفاوت فاحش نداشته باشد تا باعث اختلاف طبقاتی و در نهایت مشکلات روانی برای دیگر احاد جامعه نشود.
متأسفانه این قشر آنقدر درآمد بالایی دارند که غیرپزشک را آدم حساب نمی کنند و این یک زنگ خطر جدی برای مسولین ذیربط است.
ما به یک مسول دلسوز احتیاج داریم تا با یک اقدام قاطع و با حمایت همه جانبه مسولین سطح بالای نظام با این مشکل جدی برخورد کرده و اصلاحات اساسی ایجاد کند.
لطفاً مسولین از کشورهای دیگر که به این امور سامان داده اند یاد بگیرند اگر نمی دانند... (3682063) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۳:۴۰:۱۵
پزشکان مثل کارمندا مالیاتشون گرفته میشه از لحطه گرفتن پروانه مطب حتی اگه کار نکنن ،جناب استاد دانشگاه سری به اداره مالیات بزن تا ببینی مالیاتی که از درامد یه پزشک میگیرن صد برابر مالیاتیه که از طلافروش میگیرن (3682305) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۰۹:۱۱
هر اندازه هم که مالیات بدند منطقی نیست که درامد یک پزشک متخصص ده تا صد برابر یک کارشناس ارشد پرستاری باشد (3682578) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۰:۴۳:۵۵
چرا منتطقی نیست؟مگه پرستار به غیر از اجرای دستورات پزشکان چیکار میتونه بکنه؟
جراحی میکنه؟نسخه مینویسه؟ (3683700) (alef-11)
 
علی زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۹:۳۱:۳۳
شما اگر به کشورهای پیشرفته بروید سیستم مالیاتی ان هیچگاه اجازه نخواهد داد درامد پزشکان بیش از دو یا سه برابر پرستاران باشد چون پرستار و پزشک دو بال پرنده سلامتی هستند و اختلاف فاحش در امد در دو بال تعادل نظام سلامت را از بین می برد پس نظم عمومی و عدالت اقتصادی اجازه نمی دهد که پزشکان متخصص اینگونه درامد داشته باشند مگر اینکه نظام سلامت اجازه دهد که پرستاران بعد از چند سال سابقه کار بتوانند واحدهای پزشکی را در حین کار پاس کنند و بعد از حدود ده سال تبدیل به پزشک متخصص شوند (3684017) (alef-11)
 
داودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۹:۳۵:۱۲
بهتر است به کادر درمانی به خصوص پرستاران و تکنسینهای اطاق عمل و ماماها اجازه دهند بعد از 5 سال کار پرستاری واحدهای درسی پزشکی و تخصص را با هزینه شخصی همراه کار عملی بگذرانند با این سیاست بعد از چند سال هم تعداد پزشکان متخصص افزایش می یابد و هم روحیه کادر درمانی بالا خواهد رفت و هم تبعیض میان پزشکان و پرستاران و .....برطرف می شود (3684021) (alef-11)
 
naomid
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۳:۲۸:۲۲
اعتدال به معنی مماشات ونبودن قاتعیت نیست .مردم سالاری در نزد عده ای به معنی غارت مردم تعبیر شده است . باید دولت وقوای دیگر از این وضع خارج شوند وعناصر پاکدست را با حمایت مردم وارد صحنه کنند. (3682260) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۶:۳۳:۰۶
رئيس دانشگاه علوم پزشکي تهران مي گويد فقط ٣٠ نفر از اعضاي هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران کارانه (دستمزد در ازاي کار جدا از حقوق) ٧٠ ميليوني در ماه مي گيرند, که از صبح تا شب در اطاق عمل هستند و تا ٢٠٠ عمل در ماه انجام ميدهند.

سوال:اين اعضاي محترم که بعدازظهر ها از ساعت ۴ تا ٨ شب در مطب هاي خصوصي شان ويزيت ميکنند و بعضي از روز هاي هفته هم صبح ها در مطب هاي دولتي ويزيت مي کنند , چگونه روزي ۶ تا ٧ عمل در روز انجام ميدهند.

جواب: دکتر موسوي مدير عامل سابق سازمان خدمات درماني تامين اجتماعي که ۴٠ ميليون بيمه شده را تحت پوشش دارد, در ميزگرد صدا و سيما در مخالفت با افزايش تعرفه عمل دولتي مي گفتند در بيمارستان هاي دولتي رزيدنت ها (دانشجويان دوره تخصص) بجاي استادشان عمل مي کنند و مهر استاد را مي زنند.و افزايش تعرفه منطقي نيست. (3682761) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۲۱:۲۰:۵۵
تازه فهمیدی؟
همه کارها ویزیتها عملها درمانگاهها همه رو رزیدنتهای بدبخت با ماهی 700 تومن حقوق دارن انجام میدن استادم نهایت هفته ای دو سه روز میاد نظاره میکنه. (3685296) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۳:۲۵:۵۱
من خود پزشكان با ايمان و با خداي را ديدم از همين هيئت علمي ها كه بسيار با سواد و بدون ادعا براي خدا كار ميكنند واز مرز پول گذشتند البته تعداد اندك است .اصولا اين صنف خيلي مادي و هميشه مي نالند و زياده خواه .اين وظيفه حكومت است اينها را كنترل كند دولت روحاني در كنار تمام كارهاي خوبش در اين مورد اشتباه كرده طرح نظام سلامت افزايش چند صد برابري تعرفه ها نيست اين بالابردن دستمزدها تبعات اش كل جامعه را درگير مي كند بايد زودتر وضع به سابق برگردانيد در وزارت بهداشت مديران امتحان پس داده را در راس بگذاريد پزشكان نبايد سياست هاي اين وزارت خانه را تعيين كنند هيئت علمي مجددا تعريف شود براي كارهاي تحقيقاتي در حوزه سلامت پول بدهيد اگر هيئت علمي در راستاي تحقيقات نبود سريعا سيستم قادر به حذف وجايگزيني فرد نخبه ديگري باشد هيئت علمي ها هم بايد حقوق شان منطقي باشد.تا اون مرز داري كه در بد ترين شرايط جانش را بدست گرفته يا مهندسي كه دور از خانواده در منطقه محروم خدمت مي كند يا معلم حس نكند در اين نظام به او ظلم مي شود ببنيد اين وظيفه حاكميت است جلوي زياده خواهي ها را بگيرد. (3684481) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۱۴:۲۲:۲۲
بارک ا... به این شعور ای کاش کمی مسولان درایت داشته باشند ونظرات مردم دلسوز را بشنوند. (3686027) (alef-11)
 
مازيار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۰۲:۱۷:۲۷
دوستان من نه پزشكم نه پرستار و تعجب كردم چرا اين دو قشر كليدي جامعه روبروي هم قرار داده شدن در اين خبر؟! امروز براي سرويس كولر از الكتريكي محل پرسيدم گفتن ٥٠ هزار تومن براي سرويس هر كولر اجرت ميگيرن. قيمت پوشال و ساير اقلام لازم هم با سودش حدود ٢٤ هزار تومن. يعني يه سرويسكار در روز ده تا كولر سرويس كنه ٥٠٠ هزار تومن درآمد داره كه به نظر من مشكلي نيست اگه چرخه اقتصاد سالم بچرخه اين مبالغ تقديم عزيزان سرويسكار بشه. عصر رفتم درمانگاه آمپول زدم ٣ هزار تومن و ويزيت پزشك هم پرسيدم گفتن با دفترچه ١٠ هزار تومن. به نظرتون در مقايسه با سرويس كولر خدمات اين دو قشر خيلي گرونه؟! (3685545) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۱۱:۱۷:۲۸
مطمئن هستم شما پزشکی، حداقل با خودتان رو راست باشید، این پزشکان که خودشان را خیلی باهوش نشان می دهند با این نظر که دوست عزیر پزشک گذاشتند نشان دادند که از ضریب هوشی بسیار پائینی برخوردار هستند. (3685756) (alef-11)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۱۳:۲۴:۱۳
متاسفانه اینگونه نیست کولر من را با ده هزار تومان جوانی بیکار سرویس کرد و حدود یکساعت برایش وقت گذاشت ولی پیش دکتر متخصص رفتم پنج دقیقه‌ من را معاینه کرد چهل هزار تومان گرفت می دانم با این بهانه خواستی از پزشکان دفاع کنی
ولی مشک آن است که خود ببوید (3685951) (alef-11)
 
نفتی
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۵:۳۷:۰۱
کاش کاش ما این نفت رو ن داشتیم اون وقت بود که آقای پزشک سو تغذیه داشت واقعا چقد میخوان این قشر رو چاق کنن من در شرکت نفت کار میکنم تو دور افتاده ترین جایی که فکر میکنید آقایون پزشک البته با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد از شریف.سر کار پزشک هم داریم تو دوره ۱۴ روز آقای پزشک دست به سیاه سفید نمیزنه حقوقش دو برابر بندست میدونید دردناکتر چیه ...اینه که واقعا فکر میکنه تافته جدا بافته است .چرا ما مهندسا همه کار اونجا رو انجام بدیم از دل سنگ نفت در بیاریم اونوقت دسترنج ما بجای اینکه خرج مردم رنج دیده بشه بره تو جیب اینا. اصلا چرا کشور واسه پیشگیری کاری انجام نمیده واقعا تبعیضه (4068526) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.