توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500225
انتقاد قانونگذاران آمریکا از بلوف‌های ترامپ علیه کره‌شمالی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۶
گروهی از قانونگذاران آمریکایی تحت رهبری سناتور جان مک‌کین،‌ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را از بابت "تهدیدهای توخالی" با گفتن اینکه کره شمالی با "آتش و خشم" آمریکا مواجه خواهند شد، مورد انتقاد قرار دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی میل، سناتور مک‌کین در یک مصاحبه در واکنش به این صحبت‌های ترامپ گفت: من برای این نظرات رئیس‌جمهور استثناء قائل می‌شوم زیرا شما باید مطمئن باشید چیزی را که می‌گویید می‌توانید انجام دهید.

وی افزود: رهبران بزرگی که من دیده‌ام هیچوقت کسی را تهدید نمی‌کنند مگر آنکه آمادگی عمل به این تهدید را داشته باشند. من مطمئن نیستم که دونالد ترامپ آماده عمل به تهدیدش باشد.

همچنین قانونگذاران دموکرات نیز ترامپ را متهم به "بی احتیاطی" و مطرح کردن تهدیدهای "گزاف و دیوانه‌وار" کردند.

سناتور "چاک شومر" که یک دموکرات است روز سه شنبه در بیانیه‌ای گفت: ما باید نسبت به کره شمالی محکم و سنجیده عمل کنیم اما لفاظی‌های همراه با بی احتیاطی راهبردی برای امن نگه داشتن آمریکا نیست.

سناتور دیان فاینستاین نیز گفت: ترامپ با مطرح کردن این "حرف‌های گزاف" نمی‌تواند به تنش زدایی از وضعیت کمک کند.

یک نماینده دموکرات دیگر به نام "الیوت انگل"، عضو کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز هشدار داد: ترامپ ممکن است خط قرمزی روی شن‌ها ترسیم کند که بعدا نتواند از آن عقب نشینی کند.

انگل اظهار کرد: اشتباه نکنید کره شمالی تهدید واقعی است اما واکنش دیوانه وار رئیس‌جمهور نشان می‌دهد که ممکن است استفاده از سلاح‌های هسته‌ای آمریکا در پاسخ به اظهارنظر وقیحانه دیکتاتور کره شمالی را مدنظر داشته باشد.

داگلاس پال، دیپلمات آمریکایی سابق و عضو فعلی اندیشکده کارنگی گفت: ترامپ نباید با پیونگ یانگ وارد جنگ لفظی شود.
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۰۹:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۹:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۰۹:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۳:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۰:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۸ ۰۸:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۰۹:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۰۹:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۰۶:۵۶
 
 
کلمات کلیدی : کره شمالی + ترامپ + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.