نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 275325
انتقاد سارکوزی از نحوه مذاکره با ایران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۴۸
رئیس‌جمهور سابق فرانسه در کنفرانس امنیتی هرتزلیا در سرزمین‌های اشغالی از نحوه مذاکره با ایران و به حاشیه رانده شدن کشورش در میز مذاکرات به شدت انتقاد کرده است.

به گزارش فارس، «نیکولاس سارکوزی» رئیس‌جمهور سابق و پرحاشیه فرانسه امروز دوشنبه میهمان کنفرانس امنیتی هرتزلیا در اراضی فلسطین اشغالی بود.

وی در این کنفرانس به شدت از توافقات اخیر ایران و ۱+۵ انتقاد کرد و گفت: «آنها (مذاکره‌کنندگان ۱+۵) به صورت غیرقانونی به ایران اجازه داده‌اند که تحقیق و توسعه خود را توسعه دهد که این کار، پنجره‌ای است به سوی خطری خیلی بزرگ و به راه افتادن مسابقه تسلیحاتی در منطقه.»

اسرائیل میزبان بر اساس گفته‌های «مردخای وانونو»، دانشمند هسته‌ای سابق و زندانی فعلی این رژیم، زرادخانه‌ای با تعداد نامعلوم از بمب هسته‌ای در اختیار دارد.

سارکوزی به انتقادها از توافق موقت ایران و ۱+۵ ادامه داد و گفت: «توافق هسته‌ای با ایران، تغییری عمیق در پارادایم جهانی است و رسماً به ایران اجازه می‌دهد غنی‌سازی هسته‌ای خود را ادامه دهد.

این سیاستمدار فرانسوی با استناد به دانسته‌هایش از مذاکرات هسته‌ای و اتفاقات لوزان، نحوه مذاکره را نیز نامناسب ارزیابی کرد و گفت: «من روش مذاکره منتهی به توافق با ایران را قبول ندارم؛ فرانسه و دیگران کاملاً از دور مذاکرات کنار گذاشته شده بودند.»

سارکوزی به روابط میان فرانسه و رژیم صهیونیستی هم پرداخت و گفت: «اگر به اسرائیل حمله شود، فرانسه فوراً در کنار اسرائیل خواهد ایستاد.»
 
کلمات کلیدی : مذاکرات هسته ای+فرانسه
 
اسد
۱۳۹۴-۰۳-۱۹ ۰۰:۲۴:۳۲
به تو چه مربوطه این مسئله کوتوله صهیونیستی ؟؟ اگر مردی همانجا که هستی از افشاگری وانانو مردخای هم چیزی بگو و ضمنا ایران اعلام کرده که خاورمیانه بدون سلاح اتمی پایبنده اگه شما و دیگر کوتوله های سیاسی فرانسه که همیشه از ناحق دفاع کرده اید امادگی دارید این گوی و این میدان ..
اسرائیل را وادار نمائید برای همین مساله .. (2950053) (alef-13)