توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475729
واکسنی برای درمان آلزایمر!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷
مطالعات جدید نشان می‌دهد، یک واکسن جدید که حاوی دی ان ای است از تجمع بتا آمیلوئید در بدن و بروز آلزایمر جلوگیری می‌کند.

به گزارش ایرنا از مدیکال ساینس، زمانی که واکسن حاوی دی ان ای  وارد پوست می‌شود، سیستم ایمنی را به گونه ای تحریک می‌کند که آنتی‌بادی‌هایی برای محافظت از بدن در برابر پروتئین‌های مرتبط با آلزایمر تولید می‌کند.

این تحریک بدون تورم مغزی در بیمار است. این مطالعه حیوانی نشان می‌دهد واکسن حاوی پروتئین سمی بتا آمیلوئید سیستم ایمنی را به‌ نحوی تحریک می‌کند که در انسان نیز کاملا ایمن است.

این مطالعه توسط محققان Peter O'Donnell Jr. Brain Institute در تگزاس صورت گرفته است. مطالعات قبلی ارتباط آنتی‌بادی و کاهش آمیلوئید (عامل اصلی آلزایمر) در مغز را تایید کرده است؛ ولی واکسن‌هایی که بر مبنای آن تولید شد، سبب تورم مغز در انسان می‌شود.

ولی در راهکار جدید محققان، واکسن حاوی کدهای DNA برای آمیلوئید است و بجای تزریق عضلانی، به پوست تزریق می‌شود. در این حالت سلول‌های پوست پروتئین آمیلوئید تولید می‌کنند و سیستم ایمنی در پاسخ به آن آنتی‌بادی‌هایی تولید می‌کند که از تجمع آمیلوئید جلوگیری می‌کند. آمیلوئید عامل اصلی آلزایمر و تخریب سلول‌های عصبی است. این واکسن هنوز در انسان آزمایش نشده است.

نتایج این مطالعه در نشریه Alzheimer's Disease and Alzheimer's Research & Therapy منتشر شده است.
 
کلمات کلیدی : آلزایمر + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.