توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 238722
«خدمتکار و پروفسور»؛ یوکو اوگاوا، ترجمه کیهان بهمنی، نشر آموت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۹
خدمتکار و پروفسور
نویسنده: یوکو اوگاوا
ترجمه: کیهان بهمنی
نشر آموت، چاپ سوم زمستان ۱۳۹۲
۲۴۸ صفحه، ۱۲۰۰۰ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

یک خدمتکار، یک پسربچه و یک پرفسور ریاضی شخصیت‌ها اصلی این رمان هستند. شاید ابتدا تصور کنیم یک پرفسور ریاضی احتمال باید آدم خشک و کسل‌کننده‌ای باشد. مردی ۶۴ ساله و عاشق اعداد، استاد دانشگاه و متخصص نظریه اعداد و ریاضیات محض ... اما نویسنده آن‌قدر هوشمند هست که با یک ویژگی منحصربه‌فرد همه‌چیز را دگرگون کند و او را به آدمی جذاب بدل کند.

پرفسور به دلیل مشکلاتی حافظه‌ای هشتاد دقیقه‌ای دارد! بنابراین مدام احساس می‌کند که برای نخستین بار است که خدمتکارش را دیده و این موتیف تکرارشونده جذابیت خاصی به رابطه خدمتکار و پرفسور می‌دهد. البته تحمل چنین شخصیتی آسان نیست به همین خاطره‌ام نه خدمتکار قبلی پا به فرار گذاشته‌اند. پرفسور همواره در حال نکته برداری از مسائلی است که در لحظه‌ای به ذهنش خطور می‌کند و همین باعث شده که سر و وضع عجیبی برایش درست شود، جون تمام هیکلش را تکه کاغذهایی پوشانده که برای فراموش نکردن نکات تازه به لباسش سنجاق شده‌اند.

خدمتکار و پرفسور اثری‌ست خوش‌خوان که با وجود جزییات فراوانش روایتی روان دارد که می‌تواند طیف‌های مختلفی از خوانندگان را جذوب کند. این کتاب شاید خواننده را به ریاضی علاقه‌مند کند اما خواندن آن برای کسانی که به ریاضی علاقه‌مند نیستند آزاردهنده نیست.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.