نظر منتشر شده
۵۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 348027
عراقچی: سیف به دنبال گرفتن امتیاز از آمریکایی‌ها بود/ واکنش به توقیف دو میلیارد اموال ایران/ حل مشکلات بانکی سرعت گرفته اما زمان بر است
بخش خبری الف، 6 اردیبهشت 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۱
سید عباس عراقچی مذاکره کننده ارشد هسته ای کشور می گوید: نباید از مذاکرات دیپلمات ها در برابر طرف خارجی، استفاده داخلی کرد.

 او گفت: بانك های خارجی مشكلی برای تعامل با ایران ندارند و وزیر امور خارجه نیز پس از فشارهای دیپلماتیك اخیر در گفت وگویی به این مهم اشاره كرده است.

 عباس عراقچی یكشنبه شب با حضور در شبكه خبر در برنامه ای زنده درباره نتایج مذاكرات اخیر در نیویورك درباره تسریع مسائل مربوط به تحریم های بانكی و برخی سوء برداشت ها از سخنان رییس بانك مركزی در این باره اظهار كرد: در امر دیپلماسی به طور كلی مخاطب خارجی و مخاطب داخلی تفاوت دارند و دیپلمات ها وقتی با مخاطب خارجی صحبت می كنند، طبیعی است با لحن و ادبیات خاص به دنبال اهداف مشخصی هستند.

وی یادآور شد: دكتر ولی الله سیف (رئیس بانك مركزی ) به دنبال كاهش فشارها و تسهیل فعالیت های بانكی بوده و از لحن خاصی استفاده كرد و این ادبیات نباید برای مخاطب داخلی به نحوی دیگر در نظر گرفته شود و این مشكلی است كه دیپلمات ها همیشه دارند.

معاون وزیر امور خارجه تاكید كرد: یك دیپلمات در صحنه عمل نباید نگران صحبت خود با طرف خارجی و از برداشت های داخلی نگرانی داشته باشد. نباید دیپلمات ها را در موقعیتی قرار داد كه از صحبت های مطرح شده با طرف خارجی علیه آنان استفاده كرد.

عراقچی ادامه داد: اینكه از صحبتی كه ما با طرف خارجی و دشمن خود می كنیم در داخل بخواهد سوء اسفتاده شود جای نگرانی دارد و برخورد با قدرت رییس بانك مركزی با طرف خارجی كار درستی بوده است.

وی عنوان كرد: در عرصه نبرد خارجی با طرف هایی كه آنان را دشمن حساب می كنیم مشغول نبرد برای تحقق اهداف هستیم و نباید با مطرح شدن برخی صحبت ها منافع كشور قربانی اهداف فروملی نشود.

عضو ارشد تیم مذاكره كننده هسته ای گفت: دكتر سیف در كارزاری كه برای ارتقای روابط بانكی كشور رفته از ادبیات خاصی استفاده می كند و فشارهای وی در مذاكرات اخیر با طرف آمریكایی و ادامه فشارهای دیپلماتیك از سوی وزیر امور خارجه منجر به مصاحبه جان كری وزیر امور خارجه آمریكا درباره عدم نگرانی بانك های خارجی در تعامل بانك های ایرانی در دوران پسا برجام شد.


معاون وزیرامورخارجه گفت : روندحل مشکلات بانکی با طرف های خارجی کند است. عراقچی افزود :کارشکنی وزارت خزانه داری آمریکا، تسهیل نکردن روابط بانکی و نگرانی برخی بانک های اروپایی مهم ترین علل هستند.

معاون وزیرامورخارجه تاکید کرد: مشغول نبرد برای تحقق اهداف کشور هستیم، نباید از رویارویی با طرف خارجی سوء تعبیر شود.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده گفت: اذعان جان کری در اطمینان دادن به بانک های اروپایی برای همکاری با ایران نتیجه دیپلماسی درست ما بود.


عراقچی درباره آمار و ارقامی که از طرف آمریکایی ها درباره اموال ایران منتشر می شود، گفت : به جوسازی آمریکایی ها در ارائه ارقام دارایی های ما نباید توجه کرد.

معاون وزیر امور خارجه افزود: پول فروش نفت به هند ، چین و ژاپن به راحتی قابل دسترسی است.

عراقچی در پاسخ به اینکه آیا شرایط کشور به قبل از تحریم ها برگشته یا نه گفت: هنوز به شرایط قبل از تحریم ها بازنگشته ایم.

عراقچی افزود: تحریم استفاده از دلار و نظام بانکی آمریکا(یوترن) جزو تحریم های اولیه است و ربطی به موضوع هسته ای ندارد، ضمن اینکه اصولا ما مایل به استفاده از این سیستم مالی نیستیم.

عراقچی گفت: یکی از اهداف انقلاب اسلامی این بود که از وابستگی به سیستم مالی آمریکا و دلار رها شویم. وی افزود: ورود به سیستم مالی آمریکا خطرات خودش را دارد از جمله همین اقدام اخیر دادگاه فدرال آمریکا در توقیف حدود ۲ میلیارد دلار از داریی های کشورمان؛

وی افزود: تجربه تلخ سرقت ۲ میلیارد دلاری از دارایی هایمان ثابت کرد نباید از نظام مالی آمریکا استفاده کنیم.


عراقچی اقدام دیوان عالی آمریکا در نوقیف ۲ میلیارد دلار دارایی های ایران را محکوم کرد. مسئول پیگیری برجام در وزارت امور خارجه گفت: حکم دادگاههای آمریکایی در توقیف اموال ایران بی اعتبار است ؛ نباید در گذشته دادگاههای آمریکا را به رسمیت می شناختیم.

سید عباس عراقچی گفت: به دنبال راههای حقوقی و سیاسی هستیم تا حقوق کشورمان را استیفاد کنیم و به سفارت سوییس حافظ منافع آمریکا در تهران یادداشت اعتراضی داده ایم.

معاون وزیر امور خارجه گفت: حل مشکلات بانکی سرعت گرفته اما زمان بر است.

مذاکره کننده ارشد هسته ای کشورمان درباره مراوده ایران و آمریکا بر سر فروش آب سنگین اراک، گفت: به رسمیت شناختن ایران در فروش بین المللی آب سنگین اتفاقی مثبت است.

عراقچی بار دیگر موضوع موشکی را خط قرمز کشور اعلام کرد و گفت: سیستم دفاعی و موشک های ما به هیچ وجه قابل مذاکره نیست. وی افزود: در برجام موضوع موشکی و هسته ای کاملا از هم جداست.

عراقچی تصریح کرد: با جدیت ما در مذاکرات موضوع موشکی کشور در حاشیه امنیت قرار گرفته است

معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: قرار نیست پس از برجام روابط ما با آمریکا عادی شود ؛ دشمنی های آمریکا ادامه دارد.

وی همچنین درباره بد عهدی ها و مشکلات اجرای برجام افزود: تشخیص نقض برجام و عمل متقابل آن با هیئت پیگیری برجام است.

عراقچی درباره دیگر مباحثی که در مذاکرات با آمریکایی ها مطرح می شود گفت: به غیر از موضوع هسته ای فقط در مورد تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی در دو کشور با آمریکا گفتگو کردیم.

معاون وزیر امور خارجه همچنین درخصوص فرایند فروش آب سنگین اراک گفت: اضافه آب سنگین تولیدی کشور را در انباری در عمان نگه داری می کنیم تا زمان فروش آن برسد.

عراقچی این موضوع را که آمریکایی ها کشورمان را مجبور به نگهداری آب سنگین اضافی در کشوری ثالث کرده است، تایید نکرد.
تماشا
 
کلمات کلیدی : عراقچی+سیف+اجرای برجام
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۴:۵۰:۳۹
دولت روحاني ميخواهد امتياز بگيرد براي انتخابات بعدي
برجام هيچ بود
وعده روحاني براي حل مشكلات تو خالي بود (3666215) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۰:۲۴:۳۸
یادتون باشه انداختن یه سنگ تو چاه خیلی آسونه،،، اما در آوردشون هم خیلی سخت هم خیلی زمانبر... نکته خیلی ساده هست... اما کسی که نخواد بفهمه دیگه هیچ کاری نمیشه براش کرد (3666484) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۵:۴۴:۱۳
دقیقا مثل سنگی که فتنه گران در چاه اندختند و خودشان را به خواب زدند و اصحاب فتنه هم به انگلیس و امریکا در خصوص تحریم ایران خط دادن (3667255) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۲۱:۳۳:۰۲
ایا می دانستید برداشتن تحریم دلار بخشی از تعهدات آمریکایی ها بوده است ؟
الف اگر بی طرفی نظر رو نمایش بده. (3667870) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۱:۱۳:۱۰
قصه نخورید من شنیدم که میگم ها
با ایمیل تهدیدشون میکنه آقای ظریف ............ (3666585) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۱:۱۹:۱۱
وقتی مسئولان ما این شجاعت و جسارت را ندارند که علیه آن همه جرم و جنایت آمریکایی‌ها در دادگاه‌های بین‌المللی اقامه دعوی بکنند طبیعی است که دشمن گستاخ شده جلو می‌آید دست پیش می‌گیرد که پس نیفتد. دولتمردان ما کی می‌خواهند بیدار بشوند. (3666601) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۷:۱۴:۵۶
اينها كه ميگويند برجام بد است خودشان چه راه حلى براى مشكلات ما كم درآمد ها داشتند؟! خودشان چه گزينه ديگرى در اختيار دولت گذاشتند؟!! چه چاره اى به جز برجام بود؟!! با سفارت آتش زدن ميخواستند تحريم ها را درست كنند؟!
مگر نگفتيد قطعنامه ها كاغذ پاره هستند؟؟ چه شد پس؟ تورم ٤٠ درصدى بس نبود؟! الان هم همش انتقاد كنيد شايد به منافع خود برسيد با بدبخت كردن كشور
الف لطفا چاپ كن (3666241) (alef-13)
 
Indonesia
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۱:۴۲:۳۴
رهبری معظم فرموده اند راه حل مورد نظر را همان روز اول گفتند نگاه به درون و اقتصاد مقاومتی ولی شماها و دولت گفتید نگاه به بیرون و ایجاد معامله برد - برد حالا که نتوانسته اید به بردتان دست یابید آمده ایدمی گویید راه حل چی بود؟؟ راه حل الان هم همان است یعنی صراحت در موضع گیری علیه استکبار بیان روشن تضاد ایران و استکبار و شیطان بزرگ و نگاه به درون واقتصاد مقاومتی دقیقا نسخه شفا بخشی که عامدا دارید نادیده می گیرید (3666650) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۷:۳۰:۱۱
رییس جمهور:
هیچ توافقی را امضا نمی‌کنیم مگر آنکه در همان روز تمام تحریم‌ها لغو شود.

رییس جمهور:
همه تحریمها یکجا تا پایان تیرماه 94 لغو می شود.

عراقچی:
برداشته شدن تحریم ها زمان می برد. (3666246) (alef-13)
 
K
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۷:۴۰:۲۱
همش انکار واقعیت ،با اینجور کارها چه چیز را میخواهید وانمودکنید ،واقعیت اینه که طرف مقابل دیپلماسی نیرنگ رو بکار برده اینطرف زودباوری (3666253) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۵:۰۳:۱۰
منظورت از طرف مقابل همون کشوریه که با پرچمش وارد سایت شدی؟ (3667175) (alef-13)
 
K
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۷:۴۰:۳۰
همش انکار واقعیت ،با اینجور کارها چه چیز را میخواهید وانمودکنید ،واقعیت اینه که طرف مقابل دیپلماسی نیرنگ رو بکار برده اینطرف زودباوری (3666254) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۷:۵۶:۵۶
بعضی از مسئولان وزارت خارجه در محافل و مجالس خود گفته‌اند فکر نمی‌کردیم آمریکایی‌ها تا این حد عهدشکن باشند. برای ملت ایران چنین عذرهایی پذیرفته نیست. آن‌ها در مورد هشدارهای مکرر رهبر معظم انقلاب چه توضیحی دارند بدهند؟ (3666271) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۹:۱۱:۴۸
در محافل آنها شما هم بوديد؟! (3666386) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۷:۵۷:۱۱
بعضی از دولتی‌ها تحت فشار گفته‌اند دولت قبل باعث دست‌درازی آمریکا به اموال ایران شده است. خدا وکیلی توجیهی مغرضانه‌تر از این کار دولت می‌توان پیدا کرد؟ وادادگی تاچقدر که حاضر نیستند دشمنی آمریکا را با ملت ایران بپذیرند و واکنش نشان بدهند. اگر دولت قبل امکان این کار را فراهم کرد چرا آمریکایی‌ها در زمان همان دولت نتوانستند چنین تعرضی به اموال ملت بکنند؟ (3666272) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۰:۰۴:۱۷
خرید اوراق قرضه دولت احمدی نژاد از آمریکا را چگونه توجبیه میکنی؟ (3666463) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۷:۵۷:۳۲
این چه دیپلماسی است که همه امتیازها را به دشمن واگذار کرده‌اند و امروز برای اینکه طرف قرارداد به تعهدات خود عمل کند به التماس افتاده‌اند. (3666273) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۷:۵۷:۴۲
جناب آقای عراقچی!

با سلام و احترام!

تا کی شما می خواهید در خط مقدم توجیه عهد شکنی های آمریکا، تاریخ را بر علیه خود گواه بگیرید و بار بخش قابل توجهی از قصور صورت گرفته را یک تنه به دوش بکشید؟ (3666274) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۷:۵۷:۴۶
آقای رئیس جمهور در نامه‌ای که در تاریخ 94/10/22 به محضر رهبر معظم انقلاب نوشتند با به کار بردن فعل ماضی اشاره کرده بودند تحریم‌ها لغو شد و دارایی‌های ایران آزاد گردید. در حالی که در ملاقات اخیر بین آقای ظریف و جان کری طرف آمریکایی با به‌کار بردن فعل مضارع گفته تلاش می‌کنیم موانع برداشته شود یعنی باز هم وعده سر خرمن. (3666275) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۷:۵۸:۱۱
چرا این دولت وقتی به درهای بسته می‌خورد و یا از عهده انجام کاری برنمی‌آید تقصیر را به گردن دولت قبل می‌اندازد انصاف و تقوی کجا رفته است؟ (3666278) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۰:۲۶:۱۲
برای اینکه همه تقصیرات به گردن دولت قبله و خوشبختانه اکثر مردم ایران امروز این واقعیت رو فهمیدن (3666487) (alef-13)
 
پویان
Netherlands
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۶:۴۵:۱۵
باشد
خرداد سال آینده همه چیز رو معلوم میکنه:-) (3667394) (alef-3)
 
سیاستمدار کهنه کار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۸:۲۵:۵۳
اگه سیف به دنبال گرفتن امتیاز بود ، با لو دادن شما ، آنها امتیاز نخواهند داد ؟
شما دیپلماتی ؟!!!!!!!!!!!!!! (3666299) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۸:۲۸:۴۴
توجیه و دیگر هیچ ! (3666306) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۸:۲۹:۱۴
فرجام برجام ؛ هـــــــــــــــیــــــــــــــــــــچ (3666308) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۸:۳۱:۰۹
عراقچي: "در امر دیپلماسی به طور كلی مخاطب خارجی و مخاطب داخلی تفاوت دارند و دیپلمات ها وقتی با مخاطب خارجی صحبت می كنند، طبیعی است با لحن و ادبیات خاص به دنبال اهداف مشخصی هستند."
دارم فكر مي كنم پس چرا جمله مشهور احمدي نژاد راجع به وضع تحريم ها اينقدر مورد استفاده (حمله) دولتمردان كنوني قرار گرفته پس؟ (3666312) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۱:۳۴:۵۵
چون هدف وسیله را توجیه میکند و صندلی ریاست دروغ و تهمت را! (3666638) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۷ ۰۰:۳۱:۰۳
قیاس مع الفارق (3668091) (alef-3)
 
ک - دراز گوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۸:۳۲:۳۴
عراقچی : هدف سیف ، مخاطبان خارجی بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3666315) (alef-13)
 
فرید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۸:۳۳:۴۱
مخاطبان خارجی : هیچ !
مخاطبان داخلی : آفتاب تابان ! (3666317) (alef-13)
 
بزرگ زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۸:۳۵:۴۳
عراقچی جان !
حالا بر فرض مصرف خارجی داشتن سخنان سیف !
خروجی برجام برای ملت تا کنون چه بوده است ؟ (3666318) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۹:۴۶:۲۲
ثبات!!!
همینکه شب بخوابیم صب پاشیم تحریم جدید و استرس جدید نباشه و قیمت دلار افزایش نجومی نداشته باشه کافیه چیزی که برای ملت آرزو شده بود! (3666440) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۳:۱۳:۲۷
نه که الان تحریم نمیکنن (3666875) (alef-3)
 
محبی - قم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۸:۴۰:۲۹
ای کاش میشد رای خود را پس گرفت . (3666329) (alef-13)
 
معلم بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۸:۴۲:۵۴
جناب عراقچی آیا مشکلات بانکی 30 سال دیگر حل خواهد شد ؟
آیا نوه به دنیا نیامده اینجانب ، میتواند در آن زمان به $ دسترسی داشته باشد ؟ (3666332) (alef-13)
 
متورم زیر بار گرونی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۸:۴۸:۱۱
اگر قرار بود با هر حرف شما امتیاز بدن که الان وضعمون اینجوری نبود (3666345) (alef-13)
 
سیفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۸:۵۱:۲۶
بعید میدونم سیف نیاز داشته باشه که کسی سخنانش را معنی و تفسیر و تحلیل کند ! (3666348) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۸:۵۲:۳۵
چه قدر هم تونست امتیاز بگیره !!!
2 میلیارد $ ناقابل
داد یا گرفت ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3666351) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۹:۱۳:۳۱
رئيس جمهور اسبق رفت اون پولهارو اونجا گذاشت
به بقيه چه؟ (3666387) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۸:۵۵:۱۴
زمان جلیلی ، میدانستیم که اصلا" موضع حل نمیشه ولی اینا الکی میخوان امید بدن .
هر دو در یک مسیر اند (3666358) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۹:۴۵:۲۲
با این تفاوت که الان هر چی داشتیم دادیم و هیچی حل نشد اون موقع هیچی ندادیم و حل نشد ! (3666438) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۸:۵۶:۳۰
حالا همه جمع شدن و حرفای سیف رو دارن معنی میکنند !!!
هر کسی با توجه به منافع حزبی خودش (3666364) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۹:۰۷:۲۶
آقایان تندرو هم اکثرا ناشی و غیر حرفه ای هستند و هم بی انصاف هستند و از فرصتی برای اهداف غیر منطقی خود استفاده می کنند. حتی اگر با استفاده از مطلبی خلاف واقع باشد. (3666378) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۹:۰۹:۲۱
جناب آقای عراقچی، ماستمالی و ماله کشی و تناقض گویی دیگه کافیه، سیف واقعیت را گفت، که نتیجه برجام شد هیچ، حرف سیف را ماستمالی کنی، سخن رهبر معظم انقلاب را که در مشهد فرمودند برجام خسارت محض بود را چه می کنید، مگر اینکه یک معنای جدیدی برای کلمه خسارت و کلمه محض پیدا کنید همانطوری که برای بتون ریزی رآکتور اراک و نابودکردن ۱۲۰۰۰ سانترفیوژ و خروج ۱۱ تن سوخت هسته ای کلمه برد برد را ابداع کردید، جناب آقای عراقچی یک جو اراده کافی است که امریکا را به تسلیم وادارد معلوم نیست شما از چه می ترسید، بازرسان هسته ای را پشت درهای بسته در فردو و نطنز و اراک قرار دهید، و اجازه ورود آنها را مشروط کنید به آزاد کردن کامل پول های ایران، وقتی همه پول ها به ایران بازگشت آنگاه ، اجاره ورود به بازرسان بدهید. آیا این از ایمیل فرستادن برای جان کری و سفرهای پیاپی آقای ظریف و حضرتعالی، و ملاقات های ملتمسانه شما از دولتمردان امریکایی برای اجرای تعهداتشان بهتر نیست؟؟؟!!!!!!! (3666383) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۰:۱۵:۴۰
آخه الآن موقع امتياز گرفتنه؟ تا جايي كه من ميدونم و ميفهمم امتياز رو بايد هنگام مذاكرات ميگرفتيم، همون موقعي كه دستمون پر بود!
اونايي كه فكر ميكردن مذاكره با آمريكا نتيجه خواهد داد يا تاريخچه مذاكرات انجام شده با آمريكا و بد عهدي هاي اون رو نميدونن يا خائنن ! البته با فرض عاقل بودن. (3666476) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۰:۳۶:۲۸
خودشون عامل تحریم ها بودند حالا از ملت و دولت جدید طلبکار شدن (3666519) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۴:۰۷:۳۰
ما که همش بدهکار رجل کهنه سال تدبیریم (3667019) (alef-13)
 
حیران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۱:۰۵:۴۳
پدر : پسر عزیزم صبر کن تا سر برج که حقوقمو گرفتم برات تبلت بخرم
پسر : یالا یالا همین امشب باید برام بخری خیلی زود زود زود زود زود ... (3666571) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۱:۱۰:۳۳
من برنامه رو دیدم توضیحاتش هم قانع کننده بود (3666579) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۳:۱۱:۳۷
عراقچی همیشه خوب قانع میکنه
به درد این میخوره که بازی باخته رو برد گزارش کنه (3666869) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۵:۴۳:۳۴
اينكه شما قانع شديد به توضيحات عراقچي ربطي نداره، شما تو ذهنت سوالهاي مختلف نداري و حتي سوال رو هم به شما تلقين ميكنن ، مثلا :
- امتياز رو بايد كجا، چه موقع و توسط چه كساني ميگرفتيم؟
پاسخ : هنگام مذاكره، با دست پر و توسط تيم مذاكره كننده.
دوست عزيز كاملا مشخصه كه ديپلماسي لبخند در برابر ْآمريكا جواب نميده، بد نيست يه نگاهي به تاريخچه و نتايج مذاكراتي كه تا به حال ْاقاي ظريف براي كشورمون در برابر آمريكا داشت بندازي!! همون مردي كه به اذعان شما تاريخ به احترامش خواهد ايستاد!! (3667254) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۴:۰۶:۴۸
کاش کمی از دکتر جلیلی یاد گرفته بودی کاش (3667017) (alef-13)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۲۰:۲۲:۵۲
عجیبه؟؟ یکی بخاد یه بقالی بزنه حد اقل یک سال طول میکشه راه بیفته و به سود دهی برسه اون وقت هموطنان عزیز ما انتظار دارن به محض تفاهم همه سرمایه گذارا بیان و سرمایه بریزن و اشتغال درست بشه و درامد همه بره بالا و همه چی درست بشه ؟؟؟؟؟؟ دقت داشته باشین این تحریمای ظالمانه طی چندین سال شکل گرفته و اثار رفع تحریم به این زودیا قابل لمس نیست ولی در خصوص سیاست اقتصادی دولت باید بگم تا الان خوب بوده برای مثال من یاده 5-6 سال پیش دم عید سیب و پرتقال خریدم کیلوی 7 ت.من امسال بیشتر از 20 تومن نشد مضافا اینکه حد اقل تورم روزانه نداریم که اومروز بخریم 5 تومن فردا بشه 6 تومن و غیره (3667779) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۷ ۲۱:۵۸:۳۳
پس نتیجه ۲۰ سال صنعت هسته ای چطور یک شبه بتون ریزی و جمع آوری شد ؟؟!!! معلوم میشه که ۲۰۰ گرم چغاله بادام خریدی که ۲۰ تومن بیشتر نشده. (3669555) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۰ ۱۲:۰۰:۴۰
نتیجه؟ (3673845) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.