نظر منتشر شده
۳۷۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 259611
طنز تلخ واگذاری خودرو به فرهنگیان، آن هم با پول خودشان
بخش تعاملی الف - مزبان حبیبی، بهمن 93
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۰
این بار طنز تلخی را به روایت می نشینیم
"واگذاری ۱۷۰۰ دستگاه خودروی خارجی به فرهنگیان"
عنوان خبر را ابتدا در وب سایت شرکت لیزیتگ فرهنگیان خواندم، اما وقتی وزیر محترم بارها و بارها در مصاحبه های خود به آن اشاره کرد، فکر کردم این واگذاری از طرف وزارت خانه و با اعتبار پیش بینی شده توسط آنان انجام می شود. پس با خود گفتم مهم نیست که چه کسی این خودروها را دریافت خواهد کرد. اما وقتی کمی کندوکاو کردم متوجه شدم وام های مورد نظر از طرف صتدوق ذخیره ی فرهنگیان پرداخت می شود، دیگر نمی توان بی خیال بود چرا که این پول مربوط به حدود ۴۰۰ هزار فرهنگی است، دادن وام ۶۰ تا ۱۴۰ میلیون تومانی به ۱۷۰۰ نفر از کیسه فرهنگیان؟

در حالی که به اعتراف اسناد و مدارک پرداخت حقوق که دریافتی معلمان از مانده حقوقشان کمتر از یک میلیون تومان است، و یکی از شرایط واگذاری خودرو بالاتر بودن مانده ی حقوق از قسط وام است( ۱۲۰۰۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰۰۰ تومان) چه کسانی توان پرداخت چنین اقساطی را از حقوق خود دارند؟ به جز نیروهای وزارتخانه و نیروهای ستادی؟

کدام معلم توان پرداخت ماهیانه یک میلیون دویست هزارتومان تا دو میلیون و ششصدهزارتوامن را دارد؟
اگر ما توان دادن چنین اقساطی را داشتیم که الان وضعیت آموزشی کشور باید گل و بلبل می شد.
چنددرصد معلمان کشور سانتافه، اسپورتیج، الانترا و اپتیما و ... سوار می شوند، که اکنون وزارتخانه درصدد بالابردن این درصد است؟

آیا این فرار به جلو نیست؟
زمانی که بحث عدم توان پرداخت اجاره خانه و قبض برق و ... است، سانتافه؟
را این وام ها را برای خرید مسکن به همکاران نمی دهند؟ بهتر نبود به ۱۷۰۰ نفر از همکاران وام خرید مسکن ۱۰۰ میلیون تومانی داده می شد؟
چگونه است که حداقل سود دریافتی وام های بانک های کشور ۲۸ درصد است، این وام ها با ۱۵ درصد سود سالانه و آن هم ۷ ساله داده می شود؟
جناب وزیر محترم، با چه مجوزی از صندوق ذخیره ی فرهنگیان برای پرداخت چنین وام هایی استفاده می کند؟ آن هم به افرادی معلوم الحال!
اگر این وام ها از صندوق ذخیره است(که هست) که سرمایه پس انداز شده توسط خود فرهنگیان در چندین سال گذشته(متوسط ده سال) است، چرا وزیر آنرا اعلام می کند؟ از کیسه خودمان برای دیگران، و منت آن را بر خودمان می گذارند. یا للعجب!

جوابیه صندوق فرهنگیان را می توانید اینجا مطالعه کنید.
 
کلمات کلیدی : مزبان حبیبی
 
فلاح
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۱:۲۸:۰۳
اقای فانی من معلم هزینه تحصیل فرزندم راندارم سانتافه بخرم. شرم کنید. (2673961) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۲:۳۱
کی این هزینه ها رو داره برادر که شما ندارید؟ (2674321) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۳:۱۶:۰۵
مثل اینکه متوجه منظور دوستمان نشدی منظورشان این بود چرا از جیب من معلم که در هزینه های خودم هم مانده ام حاضر می شوی برای اطرافیانت در وزارت خانه ماشین خارجی بخری؟ چطور از گلویتان پایین می رود . بخدا اه این قشری را که دارید حقشان را می خورید و سرشان منت می گذارید دامنتان را می گیرد . (2675117) (alef-13)
 
amir
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۰:۵۹:۱۵
کدوم آه ؟ پول ها رو میخورن یه آبم روش. ما هم فقط باید آه بکشیم تا بمیریم . هیچ اتفاقی برای اونا نمی افته . این ما معلم هاییم که داریم له میشیم . (2677057) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۰۴:۵۱
البته ستادی ها و از ما بهتران دارند (2680830) (alef-11)
 
فرهنگی از لرستان
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۱:۳۴
اقای فانی شرم اور است من معلمی با 28 سال سابقه خدمت وداری مدرک کارشناسی ارشد می باشم فیش حقوقی روی حکم من یک میلیون وهفت صد هزار تومان است واگر کسورات ان را کم کنیم دریافتی خالص من شاید به حدود 500 هزار تومان برسد :
1-- اقای وزیر محترم من نمی دانم شما که در وزارت هستید چقدر حقوق می گیرید که می خواهید 2 میلیون قسط بدهید اما خدارا شاهد می گیریم که اینجانب برای فقط زنده ماند خودم وفرزندانم دست وپا می زنم نه زندگی کردن برای فقط زنده بمانم واز گرسنگی نمیرم همهیشه چشم به انتظار اعلام یارانه هستم
2- اقای وزیر شما را من در تمام دولت ها دیدم در وزارت خانه تشریف دارید ایا واقعا هرگز می دانید چند درصد معلما خانه ندارند؟اقای وزیر چگونه است در همه ادارات وام مسکن با کمترین بهره داده می شود اما در اموزش وپرورش خبری نیست ؟اقای وزیر ایا من که 28 سال سابقه دارم وهنوز هم مستاجرم می توانم سناتفا بخرم می توانم قسط 2 میلونی بدهم اقای وزیر کاش بجای این خودرو ها وام مستاجری می دادید کاش بجای این وام می فرمودید کسانی که مستاجر هستند یک وام 5 میلونی بدهند
3-اقای وزیر حقیقتا با همین امکانات کم هم می شود با بر نامه ریزی مشکلات را حل کرد .مثلا پول این ماشین ها را می توانستید در فقر های کوچکتر مثلا 20 میلونی به معلمان وام بدهید تا شاید برخی از مشکلات خود را حل بکنند
4 - تجربه من وهمکارانم نشان داده که اگر ما بتوانیم خودرویی بخریم فقط زیر 20 میلیون تومان است اما شما چگونه به فکر خوردو 200 میلونی افتادید را کاش برای ما توضیح می دادی کاش می دانستی ما حتی خودرو هایی را که می گیرم ان ها را می فروشیم با مقداری ضرر تا فقط بتوانیم پول ان را به زخم های بیشمار زندگیمان بزنیم.
5- از نمایندگان محترم مجلس انتظار داریم همین موضوع را پی گیری کنند که این بخش نامه چگونه صادر شده است ؟ایا کسی که در محاسبات ومعادلات زندگی کار کنان وزارتخانه اش اینقدر بی خبر باشد که با حقوق میانگین یک میلونی اقدام به فروش ماشین با قسط دومیلیون بکند می تواند وزیر موفقی باشد ؟ایا چنین وزیر ی که نمی داند کار مندانش با یک میلیون تومان فقط یک هفته از ماه پول دارند و3 هفته دیگر با پیامک به فکر گرفتن قرض از این وان می شوند می تواند وزیری موفق باشد ؟اقای وزیر ای کاش می دانستی کار کردن در آزانس مسافربری یعنی چه ؟ای کاش می دانستی با مدرک ارشد مسافر کشی کردن یعنی چه وای کاش می دانستی شرمنده شدن پیش خانواده یعنی چه ؟
6- اقای وزیر من به شما پیشنهاد می کنم در پیشگاه خداوند مسئولید اگر به مشکلات ما فرهنگیان رسیدگی نکنید به همین منظور پیشنهاد می کنم با حقوق بالاترین فرهنگیان که حدودا یک میلون وهشتصد هزار تومان است یک ماه زندگی کنید والبته پول اجاره خانه را هم بدهید وبرای یک ماه در زندگیتان خودتان را جای ما بگذارید تا بفهمید ما چی می کشیم ؟حالا بماند که برخی از ما 700 میلیون حقوق می کیریم (2674343) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۰:۳۲
برادر وزير از جيب وسر مايه شخصي ما كه ما هيانه ان را داد ه ايم به نور چشمي هايش وام 15 درصدي مي دهد كه سازمان بازرسي كشور ومدعي العموم محترم بايد وارد شود وكميسيون نود مجلس سريعا جلوي اين كار غير قانوني را بگيرد (2674871) (alef-13)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۰:۳۰:۱۹
آقای وزیر هیات علمی دانشگاه هستند بیش از ده میلیون ماهی دریافتی دارند ایشان اصلا وضعیت ما را درک نمی کنند بی پولی نکشیده اند که درک کنند . (2677012) (alef-6)
 
فرهنگی از فارس
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۵:۳۹:۴۹
برادر عزیز وگرامی از لرستان
این فقط شما در لرستان نیستی بلکه ما در فارس ودیگران در همه نقاط ایران مشکل دارند ضمن تایید صدرصدی مطالب شما مطالب زیر را هم به مشکلات فرهنگیان اضافه کنید
1- شاید شما بعد از 28 سال و داشتن مدرک ارشد یک میلیون و700 هزار روی فیشت باشد اما من که 10 سال سابقه دارم حقوقم یک میلون و100 هزار است .پس خیلی از فرهنگیان حقوقشان کمتر است
2- من علاوه بر این که بخشنامه را بر خلاف خواسته تمام معلمان الی ان چند نفری که در وزارت خانه می خواهند این ماشین ها را بگیرند می گویم این بخش نامه نمک روی زخم ما پاشیدن بود واین بخش نامه عمق فاجعه را در وزارت نشان می دهد .این بخش نامه یعنی توهین به ما چرا که مثل این است که ما را مسخره کرده اند .چرا که چگونه ما با حقوق یک میلونی می خواهیم قسط 2 میلیونی بدهیم
3- فرهنگی عزیز در لرستان من هم می گویم اگر این بخش نامه را موشکافی کنند مشخص می شود این وزیر چقد با اموزش وپرورش بیگکانه است البته بیگانه که چه عرض کنم اصلا این اقا نمی داند فرهنگیان چقد حقوق می گیرند ویا شاید می داند اما می داند که دیوار ما کوتاهتر است
4- من از سایر فرهنگیان در سایر استان ها می خواهم زیر همین نظر به عنوان نماینده استان خودشان نظر بگذارند (2677567) (alef-7)
 
فرشته
۱۳۹۳-۱۲-۱۹ ۲۱:۱۰:۰۳
همکار عزیزم سرت سلامت.من با25سال سابقه 2سال است بازنشسته شده ام بماند حدود28 سال را 25 سال محاسبه کردند،مدام هم در محروم ترین روستاها خدمت کرده ام از ابتدا با فوق دیپلم وارد خدمت شدم.در حال حاضر دریافتی ام 830000تومان است هیچ نوع وام یا مزایا هم نگرفته ام جز تقدیر نامه های متعدد.بالاتر از 2000 ساعت هم دوره دیدم یک بار هم جانم را در سال 72 به خطر انداختم تا توانستم شاگردانم را نجات بدهم.اما اکنون خدا را شاکرم با نظر کمیسیون پزشکی ته مانده ی جانم را نجات دادم.در دوران موشک باران کلاس اول پسرانه را با70 شاگرد اداره کردم. من و امثالم جیبمان خالی و دلمان پر است.به وحدانیت خدا سوگند از کسانی که حقم را نادیده گرفته اند هرگز نخواهم گذشت. (2735191) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۱:۴۲:۰۰
همکار عزیز، فقط می تونم اظهار کنم که مسولین همه فکر میکنن ما حقوق های چند میلیونی می گیریم و باورشون نمیشه که مانده ی حقوق من و شما کمتر از یک میلیون هست
و فکر می کنن فیش حقوقی ما دروغه! (2678040) (alef-10)
 
از لرستان
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۰۸:۰۰:۰۹
من توی یک دبیرستان تدریس می کنم چند روزی هست این بخش نامه واگذاری ماشین بد جوری ذهن فر هنگیان را در گیر کرده .چون واقعا ما احساس می کنیم انهایی که در ان وزارت خانه هستند حتی درد ما را نمی دانند وقتی درد مارا نمی دانند چطور می خواهند در مانش کنند .البته نه برای وزیر محترم چون گوش ایشان به این حرف ها بدهکار نیست بلکه برای شاید وزرای دیگر همچون هاشمی وزیر بهداشت و یا شاید کسانی که غم کار مندان را دارند می گویم در این دبیرستان 40 نفر دبیر هستیم با کادر اجرایی شخصا دریافتی انها را پس از کسر وام وکسورات جمع نمودم ومیانگین ان را بدست اوردم 560 هزار تومان بود می خواستم رو نوشت فیش انها را بفرستم اما برخی همکاران قبول نکردند اما اگر سایت الف صلاح بدانند حتما این کاررا خواهم کرد .
حالا اقای وزیر ویا شاید چند نفری که در وزارت خانه هستند وبا گرفتن پاداش های میلیونی از خیر سر عضویت در هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان وسایر مجامع مالی اموزش وپرورش می خواهند سانتافا بخرند من نمی دونم اما فقط این را می گویم اقای وزیر خدا را شاهد می گیریم حداقل 50 درصد فرهنگیان حتی اسم این ماشین ها را نشنیدند (2678413) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۱۰:۵۶:۰۵
وام زیاد نمیگرفتی کسوراتت زیاد نمیشد (2678468) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۲۱:۳۹:۲۹
احتمالا با این وامها رفتیم تفریح؟
برادر من از روی بدبختی بوده نه خوشی
از روی بیچارگی بوده (2679088) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۲:۰۰:۵۹
مجبوره ...از کجا بیاره خونه اجاره کنه .. از کجا بیاره خرج رفت و امد به محل کارشو بده و... مثل اینکه تو این دنیا نیستی (2679810) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۹:۵۶:۵۶
چشم (2680720) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۱:۳۸:۱۲
وام گرفتن فرهنگیان برای سیر کردن شکم زن و بچه است. دوست عزیز این رو بدون که اگه من فرهمنگی نتونم شکم بچه خودم رو سیر کنم قطعاً نمی تونم معلم خوبی هم برای بچه شما باشم. (2681665) (alef-7)
 
احمد از فارس
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۲۲:۳۰:۱۹
برادر عزیز وگرامی کسی که نیاز ندارد وام نمی گیرید که سود بدهد حتما محتاج است که می گیرد اقای محترم همان ضرب المثل است که می گویند سیر از گرسنه خبر ندارد (2683581) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۰:۴۹:۱۳
به نظر شما واسه چی رفته وام گرفته؟
از سر مستی که نبوده (2686068) (alef-3)
 
mohammad
۱۳۹۳-۱۲-۰۲ ۱۷:۲۲:۴۷
همه مثل شما حقوق چند میلیونی نمیگیرند
کل فیش یک فرهنگی با فوق لیسانس 1.700 هم نمیشه
فقط 300 تومانش بابت صندوق به اصطلاح ذخیره فرهنگیان و بیمه و مالیات و بیمه تکمیلی کم میشه (2695549) (alef-3)
 
فرشته
۱۳۹۳-۱۲-۱۹ ۲۱:۱۵:۲۳
مگر شما و دوستانتان از زندگی فرد مورد خطابتان اطلاع دارید؟هیچگاه اعمال دیگران را قضاوت نکنید.فرهنگیان عزیز آگاهند برای دریافت حداقل مبلغ وام چه مصیبت هائی را باید به جان بخرند (2735204) (alef-13)
 
بهروز
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۲:۰۱:۵۴
هیچکدام از مسولین رده بالا به فکر رفع تبعیض از قشر معلم نیست هر سال بهانه های نابجابا دلیل های واهی مارا وعده می دهند (2681737) (alef-3)
 
فرشته
۱۳۹۳-۱۲-۱۹ ۲۰:۵۳:۰۱
برادر ارجمندم خدا قوت.تمام فرمودههایت قبول،اما من که یک فرهنگی بازنشسته هستم متوجه نشدم کدام شخص یا اشخاص 700 میلیون حقوق می گیرند؟ریال یا تومانش هم مهم نیست. (2735157) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۴:۴۶
شما فرهنگیان فقط ناله میکنید در صورتی که از همه کارکنان دولت بیشتر امتیاز دارید اول که کار دارید دوم به ندرت فرهنگی دیدم که صاحب خانه و ماشین نباشد و تعاونی فرهنگیان در این زمینه فعال و حقوق خوب میگیرید و دارای بیمه سلامت طلایی هم که هستید دیگه این همه ننه من غریب بازی برای چیست همه شما یاد گرفتید فقط ناله کنید و فکر میکنید از هر قشری شما بیشتر زحمت میکشید نه جانم این چنین نیست به نظر من کمی از امکانات شما باید کسر شود و به بقیه کارکنان دولت داده شود. (2674349) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۹:۵۲:۳۱
ای شرم بر تو که با معلمت چنین گستاخانه سخن میگویی و شان معلم را چقدر نازل میپنداری! (2674816) (alef-13)
 
رسول
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۳:۳۸:۴۶
واقعا که!!!...... (2682059) (alef-10)
 
lord128
۱۳۹۳-۱۲-۰۴ ۰۰:۱۶:۳۲
ببخشاییدش
سوالی در ذهن من حقیر همی خطور کرد آیا شما ای استاد دبیر زبان و ادبیات پارسی بوده‌اید؟ (2699861) (alef-11)
 
lord128
۱۳۹۳-۱۲-۰۴ ۰۰:۲۳:۵۶
هیچ شغلی چون معلمی نیست
یه هفته قبل عید تعطیلن 15روز بعد اید تعطیلن پنجشنبه‌ها تعطیلن، برف میاد تعطیلن، بارون میاد تعطیلن، سه ماه زمستون زنگ آخر به علت تاریکی تعطیلن،
برق قطع میشه تعطیلن، آب میره تعطیلن، ریزگردها هم جدیدن اومده تعطیلن
سه ماه تابستونم کلاً تعطیلن
تازه اینا دنیاییش بود اخرویش هم که میگن شغل انبیاست (2699865) (alef-11)
 
داود استیری
۱۳۹۳-۱۲-۰۴ ۱۹:۳۳:۰۶
برادر عزیز ، اگر قلم به حریّت رسید ، نان قوم به اعلا درجه ی رونق خواهد رسید .
مشکل ایران قلم شکنی است و قلم شکنان ، حقیر نمی گوییم چند میگیری گریه کنی (فیلم معروف)؟ اما جهالت درمان شود ، لیکن غفلت خیر . خواب بیدار میشود ، به خواب زده هرگز . عزیز جان ، بحث تبعیض است . مگر شما با پیامبر(ص) مشکلی دارید که میفرمایند : الملک یبقی مع الکفر و لا یبغی مع الظلم . کشور به کفر پایدار میماند اما به ظلم منحدم میشود . فرهنگیان در طی 30 سال اخیر از نیستی ناراحت نبوده اند ، از بیعدالتی در نیستی ناراحتتند . میگویند اگر بیت المال برای همه است چرا یکی در 5 سال اول استخدام صاحب خانه میشود یکی در 5 سال آخر بازنشستگی؟
هر زمان که گفتیم عدالت نیست ، فکر و شکم و افکار عمومی را به خدا و رسول و ... وصل کردند که ساکتمان کنند . لا معاش له لا معاد له . بدان و آگاه باش که اگر قلم تامین نباشد . فردایی برای نسل بعد وجود نخواهد داشت . باور ندارید کمی قرآن و نهج البلاغه مطالعه بفرمایید . نون و القلم و ما یسطرون . قسم به قلم و هرچه در زیر آن پنهان است . معلم پیامبر است . زیرا تمام مشاغل اجتماعی در خدمت جسم و لاشه ی گوشتی بشرند . یکی برای تنت خانه می سازد ، دیگری لباس ، دیگری مرکب و . . . تنها شغلی که روح و اندیشه ی بشر بدو سپرده شده معلم است . همان امانت الهی که به رسولان داده شد . پس لطفاً با مطالعه بیشتر عنایت بفرمایید تا از هُمُ الغافلون نباشید . (2701849) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۱۲ ۱۹:۱۰:۵۱
شما هم که کلا تعطیلید، چه اعتراضی داری؟ (2720384) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۲:۳۴
متاسفم داداش اطلاعاتت غلطه (2674835) (alef-13)
 
یک فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۳:۱۳
آره دوست عزیز حق با شماست.من یه فرهنگی هستم وضع مالیم هم شکر خدا خیلی خوبه.ماهی 7،8میلیون در آمد دارم.خونه وماشین خوب هم دارم.تفریح ومسافرتم هم براهه.
تا کور شود هر آنکه نتواند دید. (2674836) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۲:۳۴:۴۳
ریال دیگه (2676583) (alef-7)
 
نادر
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۱:۴۵:۰۶
معلومه خیلی فرهنگی هستی!!! چقدر این فرهنگیان عزیز عصبی تشریف دارند!! مواظب بچه هامون باشیم! (2677135) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۵:۱۵:۴۹
نوش جان گوارای وجود ...لیاقت داری حتما که به دست می آری ...فکر هر کس به قدر همت اوست ... (2677534) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۹:۴۱
افسوس که هموطنانی هستیم که هرگز حاضر نیستیم واقعیت ها را بپذیریم
نمی توانیم باور کنیم که هر کس که برای دولت کار می کنر حق دارد حقوقی در شان یک زنرگی انسانی داشته باشد (2674866) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۴ ۰۸:۳۸:۴۷
بله...شما درست میفرمایید....ولی به شرطی که برای دولت کار کند نه اینکه در ساعات کاری برای فرار از زیر کار دولت موش و گربه بازی در بیاره!!نه اینکه تعطیلات عیدش یک ماه باشه،تابستونش 4 ماه باشه(از اول خرداد عملا مدارس تعطیلن)؛هفته اش 5 روز باشه؛و علاوه بر همه این تعطیلیها جدیدا سرما و گرما و برف و بارون و رعد و برق و گذر شهاب سنگ و خسوف و کسوف و هزار کوفت دیگه رو باعث ایجاد حق برای خودش به منظور تعطیلی کار میدونه!!ولی موقع گرفتن پول دولت ماشالله گردنها کلفت و صداها بم دم از زندگی انسانی میزنند!!مثل انسان کار کنید و مثل انسان حقوق بگیرید و زندگی کنید (2700242) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۶:۲۱:۲۷
و شما این تعطیلات که فرمودید میرین سرکار؟
شما اداراتی ها که سال به دوازده ماه تعطیل هستید (2737292) (alef-7)
 
فرشته
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۹:۲۰:۳۵
فقط با یک قسمت از پیام شما موافقم که فرهنگیان برای دولت کار نمی کنند، برای کسب رضایت خدا و در زیر مجموعه ی ان کمک به خلق الله کار می کنند.تازه بی خبر از زحمت و اجر معلمان ، اگاه باش :یک حال خوشی داره وقتی پس از سالها شاگردان گذشته ات را میبینی که جایگاه والائی در بین مردم و در جامعه دارند و با کمال لطف و مهر در حضور دیگران زحماتت را قدر مینهند.در جهل خود بیشتر بسوز .ما جامعه ی فرهنگیان وامدار احدی نیستیم جز خدای متعال و ائمه ی معصومین، امام و شهدا.در حد درک تو همین بس.مسلم است به این جرگه راهت نداده اند ،خدا را هزاران بار شکر وگرنه چه میشدند کسانی که از تو الگو میگرفتند. (2737813) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۰:۱۸
شما که احتمالا نمی پیرید که یک فرهنگی با بیست سال کار، مانده حقوقش کمتر از 500 هزار تومان باشد (2674869) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۱:۲۶
به کدام کارکنان دولت داده شود؟ میشه بگید کجای ایران کسی با فوق لیسانس دانشگاه دولتی، با حقوق یک میلیون تومان داره کار میکنه؟ (2674873) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۲:۰۰
احتمالا جز کسانی هستید که تجدید شدی و معلم ها بهت نمره ندادن (2674876) (alef-13)
 
............
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۳:۳۷
لطفا کمی از این امیازات را دقیق بگویید ومستند نه خیالبافی تا ما معلمان دلخوش شویم .
برو جای دیگه خدا روزیت را بدهد وقتت تلف نکن (2674882) (alef-13)
 
سایه
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۸:۲۲
ماشین خارجی را می گیرند می فروشند تبدیل به پول نقد می کنند وخونه و ... میخرند ویا ومیذارند بانک سودش می گیرند با وام 15% حداقل 22% سود می گیرند
ولی اگر اینرا به فرهنگیان وام 5میلیونی می دادند بهتر بود (2674888) (alef-13)
 
amir
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۷:۴۴
این هموطن عزیزماشایدمثل دولتمردان ما درخواب زمستانی تشریف دارندوخبرشان به دردکوچه وبازارمیخورد (2674903) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۹:۱۱
بنده یک دبیربازنشسته فیزیک هستم پس از30سال خدمت و بازنشستگی هنوزمستاجرم وحقوق دریافتی ام حدود450000هزارتومان است که مبلغ250000 تومان بابت کرایه خانه میدم و .....حالاتوخودحدیث مفصل بخوان ازاین مجمل........ (2674911) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۱:۵۲:۱۶
آقای فیزیکدان من برای کلاس خصوصی فیزیک پسرم که دبیرستانی است جلسه ای سیصد هزار تومان میدهم. افراد براساس تلاش و توان و سوادشان درآمد دارند. (2677148) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۶:۲۰:۲۹
بنده هم با فوق لیسانس ریاضی جلسه ای دویست تا یسصد تومن می گیرم
صحبت اینه که چرا نباید به اندازه کافی به همکاران حقوق بدن که شما مجبور نباشی پول کلاس خصوصی بدی
من هم خودم خیلی خوشحال نیستم که درآمدم اینطوریه، اما چیکار میشه کرد (2737284) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۷:۳۹:۳۳
شما داری جلسه ای سیصد تومن بدی، اون روستایی که نه به معلم دسترسی داره و نه پول هایی مثل شما چیکار باید بکنه؟
ما فرهنگیان از همین بی عدالتی آموزشی می نالیم چرا که سرمایه های انسانی ما داره به هرز میره (2737539) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۷:۳۹:۴۶
شما داری
اون که نداره بره بمیره؟ (2737540) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۷:۴۰:۱۹
افسوس که اینطوری فکر می کنید
اغلب کلاس های خصوصی از بابت مشکلات آموزشی و بی عدالتی آموزشیه (2737541) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۵:۱۷:۲۰
خدایی بگو چطور ممکنه حقوقت اینقدر باشه ...خالص دریافتی را ول کن حقوقت چقدره (2677538) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۱۵:۳۸:۳۰
دروغ هم حدی داره . دولت کمتر از قانون کار به هیچ بازنشسته ی نمیده و برای کارمند هاش هم کمتر از هشتصد هزار تومان حقوق بازنشستگی نمیده تازه برای اونها که سالیان خیلی دور بازنشسته شدن نه اونها که با فزایش حقوق بعد از هشتاد ازنشسته شدن (2678699) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۲۰:۴۸:۲۰
دقيقا مشکل همينه
بسياري از مصوبات دولت که براي فرهنگيان حقوق و مزايايي در نظر گرفته, رو اجرا نمي کنه
مثال روشنش, اينکه طبق قانون موظفي بيست و دو ساعته, در حاليکه ما بيست و چهار ساعت ميريم کلاس
يا اينکه, امتياز فوق العاده شغل براي ارشد ٢٠٠٠ امتيازه که الان هشتصد امتياز ميدن, يعني ماهيانه حدود صدوپنجاه هزار تومن به ضرر هر نفر!
شما نبايد باور کنيد, چون نمي خواهيد باور کنيد (2678995) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۲۱:۳۶:۵۶
مساله همین اجحاف ها توی آموزش و پرورشه
کسی هم باور نمیکنه (2679085) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۲۱:۳۷:۴۴
یعنی وای بر ما که وقتی می خواهیم از حقوقمون دفاع کنیم بجای حمایت توسط مردم به دروغگویی محکوم میشیم (2679087) (alef-13)
 
زارع
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۲۲:۳۲:۴۱
دوست عزیز دقت نکردی و نفهمیدی دریافتی با حقوق فرق می کنه بقول مولوی فقط کدو را دیدی و..... (2679162) (alef-13)
 
زارع
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۲۲:۵۷:۱۵
بعضی ازهموطنان نظر میدن که معلم ها بی جهت ناله می کنند / دوستان فقط نگاه کنند که وقتی اعلام کردند که وام 5 میلیونی آن هم با 18 درصد سود واقعی تمام فرهنگیان برای ثبت نام به ادارات آ.پ مراجعه نمودند که نشان دهنده نیاز آنهاست نه تمارض به کم بودن حقوق بلکه مشکل مالی فرهنگیان یه واقعیت است (2679182) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۱:۲۵:۵۰
خوب اگه معلوم بشه که دولت برخی از مقررات مصوب خودش در مورد فرهنگیان رو اجرا نمی کنه، شما حاضری پرداختش رو بپذیری؟
عزیز من مساله همینه که بسیاری از مقرراتی که برای فرهنگیان امتیازات مالی داره اجرا نمی شن (2686155) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۱۲ ۱۹:۰۹:۵۹
رفتم اداره گفتم چرا قانون رو توی حکم من اعمال نمی کنید؟
گقتن: باید بری دیوان شکایت کنی و حکم دیوان بیاری.
یعنی برای افزایش حقوق مصوب شده توسط دولت، باید برم شکایت کنم (2720383) (alef-3)
 
کارشناس فیزیک مخابرات
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۰۹:۲۴:۲۰
سلام
برادر عزیز شما فیزیک خوندی ومیدونی احتمال چیه.
احتمال اینکه حقوق شما450هزارتومان باشه صفره چون قانون کار بالای هفتصد تومنه.ضمنا تدریس خصوصی فیزیک فراموش نشه (2679559) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۶:۱۸:۲۳
اگه باشه چی؟
چند نفر می خوای توی آموزش و پرورش برات بیارم که دریافتیشون کمتر از 500 تومنه؟ (2737275) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۷:۴۰:۵۲
میانگین دریافتی حقوق معلمان خیلی کمتر از یک میلیون تومنه (2737546) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۹:۳۹
از فرهنگيان باز نشسته هستم . فرزندم دانشجوي دوره دكترا است كه بعلت عدم تامين هزينه و مشاهده وضعيت مالي و اقتصادي خانواده اش تصميم به انصراف از تحصيل داده است اكنون داشتن اتوموبيل انچناني با اقساطي كه حتي تمام حقوق اينجانب تكافوي اقساط ماهيانه ان را نمي نمايد كدام مشكل ما را حل مي نمايد.
چرا جهت هزينه ادامه تحصيل يا اشتغال يا ازدواج انان راه حل و وام انچناني نميدهند
ثانيا بجاي تهيه اتوموبيل هاي انچناني فكر ارتقا معيشت فرهنگيان باشيد (2674914) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۰:۱۴
یک بازنشسته هستم با سی سال کار و مدرک لیسانس حقوق ناخالص من با 5 سر عائله یک میلیون چهار صدو ....... تومان می باشد که خالص دریافتی من یک میلیون دویست و هشتادو دو هزار تومان است (2674915) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۵:۱۹:۲۲
ااااافرین کاش بعضی فرهنگیان بدون دروغ و تذویر مثل شما راست و پوست کنده حقوقشون را میگفتن.برای شما که باز نشسته شده اید و مسلما مخارجتون بالا رفته این حقوق واقعا کمه ...معما باید دوران خدمت کم بگیرن ولی دوران بازنشستکی زیاد (2677541) (alef-7)
 
صبا - بیجار
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۶:۵۷
این بخشنامه یعنی وهن معلمی که محتاج شام شب است و همیشه رنگ زرد و خجالت زن وبچه اش هست یک ماه است که کفش هایم پاره شده نمی توانم کفش بخرم خالص دریافتی من 200000دویست هزار تومان است این کار علاوه بر ایجاد بد بینی جامعه به معلمان و تمسخر آن ها بهترین فرصت است برای افراد خاص که تعداد آن ها خیلی کم است اما می توانند وام یک میلیون تومانی بدهند به اسم معلم از این خودروها استفاده کنندای کاش بعد از این که وزیر و دار و دسته اش برای تعطیلات نوروز از این خودروها استفاده می کنند آمار دقیق منتشر بشود ببینیم چند درصد از گر سنگان بی آزار توان خرید چنین خودروهایی دارند من با بیست سال سابقه و مدرک دکتری هنوز در آرزوی پراید ماند ه ام البته امسال پدرم یک پیکان مدل 81 برام خریده دستش درد نکند آقای وزیر این کارها یعنی نمک پاشیدن به زخم معلم (2674920) (alef-13)
 
سبک زندگی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۰:۴۸:۳۲
خالص دریافتی شما چرا 200 تومان است برادر. چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به خاطر اینکه 10 تا تسهیلات گرفتی بعدش میگی معلما بیچارن و تسهیلات ندارن. قسم می خورم اگه بازم بهت تسهیلات بدن اون دویست تومان را هم میگیری. اونوقت خیالت راحت میشه و دیگه دریافتیت صفر میشه و خیالت راحت میشه. برو سبک زندگیتو عوض کن برادر زشته (2679676) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۰:۴۹:۵۸
بخاطر اینکه خرجش کفاف دخلش رو نمی داده
مجبور بوده وام بگیره (2686070) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۱:۲۶:۰۹
متاسم هم وطن (2686157) (alef-3)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۲:۵۷:۲۴
شما چرا اینقدر با بغض و کینه نسبت به معلم ها حرف می زنی؟ راستی چرا عده ای تا این حد نسبت به ما کینه دارند؟ تو که اصلا متن رو نخوندی حق نداری اظهار فضل کنی؟ صندوق ذخیره فرهنگیان سرمایه خود ماست که ماهانه از حقوق ما کسر می شود . اونوقت شما میگی از ما بگیرند بدهند به شما؟ عجب چیزهایی آدم می بینه. این اظهار نظرهای مغرضانه و بدون مطالعه از هر چیزی بیشتر ما فرهنگیان رو عذاب میده!!! الف جان مدیونی اگه کامنت رو چاپ نکنی؟ (2675087) (alef-13)
 
امير
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۰۱:۱۲:۲۴
يعني واقعا نمي دانيد چرا اين ديد گاه نسبت به معلمان و كلا فرهنگيان در جامعه وجود دادرد!!!!!!؟؟
بهتر است چشم باز كنيد و به دور بر خود نگاهي بيندازيد. هرچند كه .... كسي كه خود را به خواب زده نمي توان بيدار كرد (2676755) (alef-7)
 
شریفی
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۳:۲۰:۵۷
الهی به درد معلمان دچار شوید تا انوقت از زندگی و آ.پ این مملکت متنفر باشید.
این تفکر از جایی سرچمه گرفته که همه کارکنان دولت فیش حقوقی کم ولی دریافت های بسیار بالایی دارند ولی فرهنگیان فیش حقوقی ظاهراً خوبی دارند ك
تمامی کارکنان ادارات حق مسکن،حق لباس،حق ایاب و ذهاب، حق مأموریت تحصیلی ساعتی، اضافه کار، انواع بن، حق کارانه، پاداش پایان سال و ... دارند که بنده در چندین نوبت در بحث های جدی به کارمندان ثابت کرده ام حداقل دوبرابر من فرهنگی دریافتی دارند.
اتفاقاً تابستان گذشته یک بانکی بازنشسته پس از کمی حساب و کتاب کردن با افتخار می گوید حقوق بازنشتگی من دو برابر حقوق معلمان است.
حال اقشاری که هیچوقت فیش حقوقی خود را رو نمی کنند بماند. (2675125) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۳:۲۲:۳۵
اگر اینطور فکر می کنید امیدوارم خود یا فرزندانتان در یکی از روستا های دور از خانه تان استخدام آموزش و پرورش شوند تا هم به مزایای بیشمار شغل ما برسند و هم بفهمید فرهنگیان درباره چه صحبت می کنند. (2675126) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۱۵:۴۹:۰۷
اگه قبول میکردن به جای مهندسی از اول میرفتم تربیت معلم و یه کار ثابت مثل شما داشتم که ساعتش مشخصه و مجبور نباشی به خاطر ساعتی سه هزار تومان اجباری 8 ساعت توی سر و صدای وحشتناک و استرس هر لحظه خراب شدن محصول و جواب صد نفر رو دادن و وقت و بی وقت اضافه کاری و هر روز حتی روزهای تعطیل سر کار بودن . و استرس اینکه بعد ازیک ماه آیا قراردادم تمدید میشه یا نه ؟ کارخانه بسته میشه یا نه رو. و با 124 ساعت اضافه کاری اخرش همش یک میلیون و سیصد هزار تومان خالص دریافتی ت باشه و اونوقت میخوای معلم بشی و علاوه بر نود روز تابستان و 15-16 روز عید تعطیل باشی حقوق کامل یری (2678705) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۱۸:۱۱
من حاضرم با شما جامو عوض کنم
فوق لیسانس دارم و بیست سال سابقه (2688269) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۳:۲۴:۰۵
اف بر معلمی که سایت الف و شما چنین بی ادبانه با این شغل رفتار می کنید آیا شغل های دیگر اینگونه در دسترس مردم هستند و سایتی حق حرف زدن در باره آنها را دارد؟ (2675127) (alef-13)
 
صادقی
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۰۴:۳۵:۴۵
به شدت موافقم. تا جایی که یادم هست نه در شرایط کنونی، از قدیم هم از فرهنگیان چنان چهره های مظلومی ساخته اند که انگار کارگرانی هستند که شش ماه حقوق نگرفته اند. راستش خیلی ها از فرهنگیان همسرشان هم فرهنگی هستند در نتیجه حداقل هر دو نفر ماهیانه می توانند چهار میلیون حقوق داشته باشند. از طرفی این عزیزان همه چیزشان را قسطی میخرند و باز هم می نالند. در این اوضاع که فارغ التحصیل دکترا بیکار است این عزیزان باید روزی هزار بار خدا رو شکر کنند که در وقت پیری و بازنشستگی درمانده نخواهند بود. اینها به کنار. از استخدام های غیر قانونی در آموزش پروش چرا نمی گویید که طرف را با معدل لیسانس 12 از دانشگاه دانشگاه ازاد یالغوز آباد استخدام اموزش پروش کرده اند. بابا ناله و شکایت هم حدی دارد. ناراضی هستی؟ بیا کنار من برم جای شما. مطمین باش سانتافه می خرم با همین حقوق دو میلیونی. (2675292) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۱:۴۷:۲۷
چهار ميليون دو نفر فرهنگي؟
اولا توي آموزش و پرورش چنين حقوق هايي نمي دن, ثانيا به نظر شما دو نفر توي آموزش و پرورش کار کنن, بايد به اندازه يه نفر جاي ديگه کارحقوق بگيرن؟ (2676487) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۱:۵۰:۱۹
عزيز, من دکتراي فيزيک دارم و کمتر از يک و نيم ميليون مي گيرم
معدل ليسانسم بالاي نوزده و دانشگاه دولتي
معدل ارشدم هم هيجده و سي و دو صدن
دکترئ کجاي اين مملکت يک و نيم ميگيره؟
کمي منصف باشيد (2676492) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۳:۵۰:۵۶
شما جیم زدن هاتون رو از محل کارتون تا حالا حساب کردی؟ (2676683) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۵:۲۶:۵۴
ناز نفست (2677552) (alef-7)
 
آه
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۳:۰۰:۲۷
چقدر وقت تلف شد و چقدر کاغذ الکی چپ شد و چقدر الکی به هم پریدیم. خدایا تو ببخش. (2678159) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۶:۱۲:۰۳
بیا که خوش آمدی .... (2680321) (alef-10)
 
فرهنگی فرهیخته
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۱۲:۵۷:۱۱
چه کسی مانع معلم شدن شما شد؟
هر چه داریم به خاطر عشق ورزیدن به خدمت به فرزندان مملکتمان است
اگر شما هم کمی به فکر فرزندانتان بودید آینده ی بهتری برای همه ما رقم می خورد (2697740) (alef-7)
 
Arashsoltan
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۰:۲۸:۰۳
معلومه دوست عزیز خیلی از جامعه دوری (2675404) (alef-13)
 
یک معلم بسیار پولدار
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۲:۵۵:۴۳
شما کارمند بانک، نفت، مخابرات، اداره گاز، برق و... را می شناسید که بخواهد بیاید فرهنگی بشود ؟ بگویید سه ماه تعطیلی هم دارد! وام سانتافه هم می دهند! یک مثال : همکار ما از کارمندان بهداشت سابق که وضعشان بدتر از دیگر ارگانهاست در حالی به آموزش پرورش منتقل شده اند که همسان آنها در وزارت بهداشت حداقل دوبرابر فیش حقوقی دارد، دیگر از بانکها و مخابرات و وزارت نفت مثال نمی زنم ... (2675578) (alef-13)
 
نادر
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۲:۰۴:۰۲
من نمیدونم شما فرهنگیان عزیز را به اسارت گرفته بوده اند و بعد بزرو برده اند در آموزش و پرورش استخدامتان کرده اند؟! وقتی هزار در را میزدید که استخدامتان کنند از حقوق آموزش و پرورش خبر نداشتید؟ والله ما که در بخش خصوصی هستیم هم اگر به اندازه ساعات کاری شما در سال کار کنیم دریافتیمان نصف شما هم نخواهد بود. (2677166) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۶:۱۶:۱۸
هم وطن عزیز
صحبت روی عدم اجرای مقررات و قوانین مصوبات دولت در آموزش و پرورشه به بهانه عدم وجود اعتبار (2737260) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۷:۴۲:۰۲
وقتی قانون رو به دلیل عدم وجود اعتبار در آموزش و پرورش اجرا نمی کنن ولی در جاخای دیگه بله، یعنی اسارت دیگه (2737549) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۹:۲۹:۰۷
هر کجا هستی با هرسمتی با مدرک ارشد روابط بین الملل از دانشگاه تهران حاضرم جایم را با شما عوض کنم (2676210) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۱:۰۸:۱۱
دوست عزیز من هم اول مثل شما فکر می کردم ولی با مرور زمان دیدم نمیشه با یک میلیون تومان زندگی کرد (2677070) (alef-7)
 
یکی
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۰:۱۸:۱۰
کجا رو سراغ داری با مدرک ارشد و 28 سال کار 1.700 بدن برادر؟
هر وزارت خونه دولتی بیشتر از اینا میدن
بابت خانه و ماشین. اغلب معما ماشین دارن ولی پراید و حداکثر یژو
خانه رو بعید میدونم بشه خرید و کمتر معلما دارن. کسایی که بیرون هم کار دارن یا خانومشون هم کارمنده معمولا خونه دارن
برادر من حقوق معلما 700 800 بود که زمان احمدی نژاد یکم بهتر شد
تعاونی فرهنگیان قیمتش با بازار فرق نمیکنه حتی بیشتر هم هست
کمتر دیدم کسی از تعاونی استفاده کنه
بیمه طلایی سال اولش خوب بود و همون وقت هم قسطی پولش رو میگرفتن. مجانی نیود که
سایر کارکنن دولت از حق مسکن و تامین مواد اولیه زندگی بهره دارن که آموزش پرورش نداره

توجه هم داشته باش داری با اولین معلمای هر فرد که قراره تربیت بشه و نقش توی جامعه بگیره صحبت میکنی نه در مورد یه نفر که فقط کار میکنه. اینا قراره تربیت کنن

به نظرم برخورد اینجوری خیلی کوته بینیه (2676317) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۵:۱۴:۵۳
والا به خدا آخه مومن چطور از 1700 حقوقت 1200 کسورات داری ؟ خوب معلومه از مزایا استفاده میکنی که کم میکنن . نمیخوای که بگی 1200 داری مالیات میدی کم ناله کن ...باور کنید معلم های امروز با این فکر که حقوقمون کمه برا بچه ها کم میزارن ...جمع کنید بساط گدا پروریتون رو (2677533) (alef-7)
 
سلماس
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۱:۳۲:۵۵
ماازحقوق خودمان داریم دفاع می کنیم که چرا از صندوق فرهنگیان این وامها را میدهید .توچرامیسوزی؟ (2678025) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۱:۴۵:۳۱
و شما هم به کل مشکلات فرهنگیان واقف
شما می دونید که بچه آدم مریض بشه و پول دکتر بردن اون رو نداشته باشید یعنی چی؟
می دونید شلوار بچه ات پاره بشه و نتونی براش بخری یعنی چی؟
می دونید ده سال سفرنرفتن چه معنی میتونه داشته باشه؟
می تونید تصوز کنید که بچه های یه معلم در تمام عمرشون نمی تونن برن تجربه ی یه هتل خوب رو داشته باشن؟
می دونید که یه پدر نتونه واسه بچه هاش یه زندگی خوب مهیا کنه، چف شرمی داره؟
می تونید تور کنید خیلی از معلم ها نمی تونن واسه بچه هاشون خونه و ماشین وجهیزیه و .... تهیه کنن و همیشه شرمنده هستن؟ (2678044) (alef-10)
 
یک فرهنگی که بخدا قسم با بیست سال سابقه هنوز مستاجره
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۲:۲۶:۰۵
دوست عزیز مثل اینکه شما ماجرا را اصلا متوجه نیستی این ماجرا به شما ربطی نداره ودرون سازمانیه چراکه از حقوق اندک معلمین جیب. اطرافیان دزد خود را پر میکنند اگر شما هم انصاف داشتی میدانستی که این مقاله بر علیه ظلمه که فدا گریبان خودتو هم میگیره (2678100) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۳۰ ۲۱:۵۵:۱۳
ببخشید دوست وهمکار ارجمند من بعد از سی سال خدمت وهفت سال بازنشستگی هنوز مستاجرم (2692470) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۱۵:۲۲:۲۰
بی معرفت اگه معلم نبود تو الان گوسفند هم نمی توانستی بچرانی (2678687) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۲۱:۰۸:۵۲
باسلام برشما
من یک فرهنگی هستم با20سال سابقه کارومدرک کارشناسی وحکم من یک میلیون وچهارصدوهشتادهزارتومان است .
1-خانواده ه ام چهارنفره است که برای بیمه طلایی نفری 26هزارتومان حق عضویت باید پرداخت کنم که جمع آن ماهیانه104هزارتومان می شود که به دلیل مبلغ بالای حق عضویت وپرداخت نشدن بسیاری از هزینه های پرداخت شده ام توسط بیمه ایران مجبور شدم بیمه طلایی ام راقطع کنم زیرا بیمه طلایی برای بیمه ایران طلایی است نه برای ما معلمان.
2-همسر من کارمندیک ارگان وابسته به دادگستری است وبا14سال سابقه (6سال سابقه کمتر ازمن)یک میلیون بیشتر ازمن حقوق می گیرد. وهمیشه به همسرم می گویم مافرهنگیان حاضریم تابستان هاهم کارکنیم وبه اندازه شما حقوق بگیریم.
3-عضوتعاونی فرهنگیان شهرمان هستم و300هزارتومان حق عضویت داده ام اماتمام مردم غیر فرهننگی هم باهمان شرایط وامتیازات من از همان تعاونی خرید می کنندبدون این حق عضویتی پرداخت کرده باشند.
حلاشمابگوییدمن فرهنگی چه امتیازی دارم ؟ (2679027) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۰۶:۴۴:۵۵
قیاس به نفس می فرمایی و بی انصاف هستی (2679400) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۳:۴۰:۵۵
دوست عزيز احتمالا جنابعالي در عالم بي خبري سير مي فرماييد ( بر بي خبران كشك صلوات ) ضمنا حسادت و بخل تمام وجودتان را فرا گرفته است لازم است به يك روان پزشك مراجعه فرماييد و براي دردهاي خود چاره اي بيانديشيد. (2680017) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۰۵:۱۲
کاملا موافقم. تو هر شهری جای اسکان فراهمه براشون، بیشتر سال هم که تعطیل هستن ، تدریس خصوصی هم که میکنن با کلی درامد بیشتر ، .... (2680832) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۵۶:۵۴
نگو
اون جای اسکان که می فرمائید، به همه میدن، هم فرهنگی و هم غیر فرهنگی فقط لطف میکنن از ما بابت مدارس خودمون کمتر پول می گیرن! (2680924) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۰۰:۱۰:۴۹
برای یه موکت و دو تا پتو هم حسودی می کنین؟
پول همین رو هم ازمون میگیرن
خوبه نمی ریم هتل های آنچنانی ادارات دیگه (2681170) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۰:۵۰:۴۸
یه کلاس درس و یه موکت یا قالی
اون هم که به شما و همه میدن
ما هم نخواستیم، ارزونی شما (2686075) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۱:۲۷:۰۱
ستادهای اسکان سال هاست که برای همه ی هم وطنان خدمات میدن، اون هم چون درآمدزاست برای حضرات! (2686161) (alef-3)
 
ابراهیم
۱۳۹۳-۱۲-۰۲ ۱۲:۳۳:۴۹
هر کی ندونه خیال میکنه هتل پنج ستارست.ی مدرسس که تو هم میتونی بری اونجا. (2694609) (alef-10)
 
فرشته
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۹:۴۰:۰۳
ای کاش مکان اسکان فرهنگیان را با سایر کارمندان دولت یا بخشهای خصوصی مقایسه میکردی.حکایت مرغ همسایه را غاز دیدن است.برایت آگاهی آرزومندم. (2737858) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۱:۴۹:۱۲
شما درست میگی هم وطن شریف. احتمالاً شما شاغل نیستید که در این صورت امیدوارم شفل خوبی پیدا کنید. اما به عنوان یه فرهنگی به شما می گم که بعد از گرفتن دیپلم شغل خوبی در اداره کل تأمین اجتماعی استان به من پیشنهاد شد که به دلیل قبولی در کنکور نپذیرفتم و به دانشگاه شهید رجایی رفتم. اکنون فوق لیسانس با 19 سال سبقه هستم و تمام روزهای هفته رو کار میکنم. مستأجرم و به اندازه پول پرایدی که دارم به خواهر و برادرانم مقروضم. دو سوم ماه را با یارانه سپری میکنیم( خانواده 3نفره) هر لحظه آرزوی مرگ می کنم اما وقتی به سرنوشت فرزند 4ساله ام فکر می کنم پشیمان می شود (2681699) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۱۳:۰۸
امکانات فرهنگیان
1- بیمه طلایی
با 26 هزار تومان هر شخصی می تواند بیمه تکمیلی بگیرد
2- مدارس و خانه معلم جهت اسکان
الحمدلله همه ملت ایران از این امکانات بهره می برند و گاهی جا برای خود فرهنگیان نیست
3- تعطیلات تابستانی
سایر کارکنان نیز سی روز کاری مرخصی دارند(هر وقت بخواهند)

درخواست
تمام امتیازات فرهنگیان برای شما

من به عنوان یک معلم حاضرم شغل خود را با کارمندان زیر نظر دادگشتری , وزارت اقتصاد , نیرو , نفت , بهداشت , آموزش عالی , دفاع , امورخارجه, وزارت کشور, حتی سازمان های بهزیستی , هلال احمر , کمیته امداد و ... تعویض کنم
متقاضیان اعلام آمادگی کنند (2682885) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۱:۲۸:۳۷
درود بر شما
متاسفانه برخی ها نمی دونن هر چی توی بوق و کرنا میکنن برای فرهنگیان همش دورغه
نمونه اش، پرداخت مطالبات فرهنگیانه که توی همین سه ماهه حداقل پنج بار تلویزیون در زمان های مختلف اعلام کرده اما دریغ از بک ریال پرداختی تا الان (2686165) (alef-7)
 
یک معلم
۱۳۹۳-۱۲-۰۱ ۲۲:۲۹:۴۹
خاک بر سر کسانی که در رسانه همه چیز را برای گول زدن امثال شما اعلام می کنند ، آقای محترم تا به حال از خودت پرسیده ای چرا برای دیگر کارمندان ( دادگستری ، بانکها وشرکت نفت ) چیزی را رسانه ای نمی کنند اگر ماشینهایشان فروش نمی کند یا خط همراه ویا دیگر جنس های بنجول روی دستشان باد می کند یاد معلمان می افتند ، چرا تمامی بانکها فقط از معلمان برای ضمانت استفاده می کنند ؟ در حلی که تمامی این آقایون وخانمهای کارمند امروز ودکتر ومهندس همه دست پرورده معلمان هستند ، آقای عزیز معلم اکر اعتراضی می کند لابد تبعیض می بیند ، یادتان انقلاب هم از همین معلمان وهمین مدارس شروع شد . ولی خوب جواب معلمان را می دهند . وام 5 میلیونی را اعلام می کنند ولی نمی گویند فقط به 5 درصد معلمان ، خجالت بکشید آقایون ، شما آدم های زود باور هم فقط می شنوید وباور می کنید اگر اعلام نکنند که شما این طور قضاوت نمی کنید.
یک سئول از شما دوست عزیز دارم آیا نشنیده اید که حقوق کارمندان دادگستری از عید گذشته تا به حال چقدر اضافه شده ؟ اگر نشنیده اید بروید بپرسید . خواهش می کنم زود قضاوت نکنید . خدا کند این مطالب را بخوانید . متشکرم از سایت آقای توکلی بابت انتشار مطالب (2693707) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۰۲ ۱۷:۲۴:۳۴
بیا اگه زیادیه زیادیش رو شما بگیر (2695560) (alef-3)
 
فرهنگی فر هیخته
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۱۲:۴۸:۴۳
دلیلش حقوق و مزایا بلند بالا نیست دلیلش اینه که فرهنگی فرهنگ حساب و کتاب را خوب بلد است و به نحو احسن از آنچه دارد استفاده می کند شما هم اگر دانش آموز خوبی بودی همه این محاسبات را از معلمین فر هیخته خود می آموختی تا در زندگی سر در گم نشوی (2697717) (alef-7)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۲-۰۶ ۱۱:۴۸:۴۷
حتما می خوای معلمان از گرسنگی بمیرند که باورت بش یک پراید فکسنی که برای مسافرکشی لازم... (2705394) (alef-3)
 
فرشته
۱۳۹۳-۱۲-۱۹ ۲۱:۲۲:۱۴
اکثر اولیا ارجمند اذعان دارند از پس فرزندان خود بر نمی آیند اکنون تصور کن کلاسی 30 نفره را همراه با اولیا بچه ها و مسئولین مدرسه و اداره و... را باید راضی نگه داری اامیدوارم آموزگاری نصیبت گردد (2735211) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۶:۰۵:۰۱
هیچکس نپرسید حالا فرض همه چیز درست. حالا چرا خودروی خارجی؟

چرا خودروی وطنی نمیدهید تا بفرمایش رهبری در مورد استفاده از تولیدات داخل هم توجه کرده باشید؟

چه رانتی در ورود این خودروها نهفته؟

متاسفانه وزرای آموزش و ظرورش، مسکن و سهرسازی و وزیر صنعت و وزیر اقتصاد، به وظایف اصلی وزارتخانه هایشان آشنا نیستند.

آقای توکلی مددی! (2674477) (alef-1)
 
و ــ ز
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۱:۱۱:۲۸
من مطمئن هستم شما نه از وضع مالی بلکه بی عدالتی که در حق فرهنگیان اعمال می شود خبر ندارید یا بی انصافی بخرج میدهید / فقط به یک مورد از مطالبی که ذکر کردید اشاره می کنم ( بیمه طلایی ) بنده معلم هستم علاوه بر کسر بیمه بابت دفترچه ام ،ماهیانه برای بیمه طلایی 4 نفر 126000 تومان پرداخت می نمایم اکنون 4 ماه است که از ابتدای عقد قرار داد بنده 2 تا نسخه یکی 18000 تومانی + یکی 26000 تومانی تحویل شرکت بیمه طرف قرار داد / داده ام پس 2 ماه یکی از نسخه ها را برگردانده اند / علت آن هم چون برای زخم دهانم به دکتر (با عنوان متخصص بیماری های دهان ) است مراجعه کرده ام ومدرک دکترا ی عمومی اش دندانپزشکی بوده کار شناس بیمه نظر داده که ما با دندان پزشکی تعهدی برای پرداخت نداریم / حالا حساب کن برد با حضرت عالی اس یا بنده ی معلم که خوشبختم ..؟؟؟ (2676423) (alef-7)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۲:۳۳
احتمالا اشتباهی در کار بوده عمدی نیست اقای وزیر فکر کردن که اینجا وزارت نفت یا بانک مرکزیه ؟؟؟؟ نه اینجاآ ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ موزش و پرورشه (2674575) (alef-1)
 
کارمند نفت
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۱:۱۵:۴۷
اتفاقا آموزش و پرورش خیلی بیشتر از نفت پول میده؛من به عنوان کارمند نفت با مدرک کارشناسی ارشد و متوسط 60 ساعت کار در هفته کمتر از شمایی که 6 ماه از سال تعطیل هستین و 6 ماه هفته ای 24 ساعت کار می کنین حقوق می گیرم ولی شما همش می نالید.
خدا رو شکر کنید (2676428) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۶:۱۳:۵۷
شما چطوری حساب کردی شد شش ماه هفته ای بیست و چهار ساعت؟
من هم برادرزاده ام شرکت نفت کار میکنه مهندسه دکل نفت، خودش میگه خسته شدم بس که خوابیدم (2737254) (alef-7)
 
نفتی
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۰۰:۱۴:۵۰
چیه دوستان هی وزارت نفت وزارت نفت میکنن.تو کل سال به اندازه یک هفته یک وزارت نفتی سر کلاس حضور ندارن بعد انتظاردارن حقوقشون هم مثل وزارت نفتی ها بباشه.عمو جان من با مدرک فوق لیسانس الکترونیک و 14 سال سابقه کار و حداقل 50 ساعت کار تو هفته 4 میلیون حقوقمه البته با اضافه کاری.دیگه آلودگی و خطر محیط کار و گرما و بقیه چیزاش هم به کنار.از دوستام هم کمتر کسی رو دیدم که ماشینی بالاتر از ال 90 داشته باشه.نمیدونم دارین به چی ما غبطه میخورید.بابا جان نفراتی با سابقه من اون طرف خلیج فارس دارن ماهی 30 هزار دلار حقوق میگیرن.هر چی رو با وضعیت مشابه خودش باید قیاس کرد.نیاین هی خودتونو با نفتیا بسنجید ای اقشار فرهیخته مملکت! (2676717) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۶:۱۲:۳۷
این پیانم شما با نفر قبلی از وزارت نفت تناقض داره
من هم دکترای دانشگاه دولتی دارم و کمتر از یک و نیم می گیرم (2737247) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۱۷:۲۸
من کارمند وزارت نفت هستم در مناطق عملیاتی روی اسکله نفتی کارمیکنم . دریافتی من 2 میلیون و دویست هزار تومنه که با کسورات خیلی کمتر از این میشه. کم حاضرم با این شرایط کاری با حقوقی معلمی انتقالی بگیرم برم بشم مغلم. راستش وضع معلمینی که من میشناسم از من بهتره. بیشتر ایام سال تعطیل هستن. از اسکان و امکانات تفریحی که به قطع بهتر از کارمندان نفت میگیرند ،تدریس خصوصی هم دارند که خودتون بهتر میدونید چقدر درامد داره و.... (2680860) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۳۸:۳۷
با مدرک دکترای دانشگاه دولتی، حاضرم با شما جامو عوض کنم (2682942) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۱:۲۹:۲۷
فوق لیسانس دارم و بیست سال سابقه ی تدریس
با هر کارمندی توی شرکت نفت با هر پایه ی حقوقی حاضرم جای خودمو عوض کنم (2686170) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۱:۳۰:۲۷
امکانات اسکان فرهنگیان از شرکت نفت بهتره؟
بابا چرا دروغ میگی؟ هتل های آنچنانی شرکت نفت به صورت رایگان در اختیارتونه بعد... (2686173) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۱۲ ۱۹:۰۶:۳۵
مزاح می فرمائید؟ (2720376) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۸:۱۵
همکار گرامی ام، شوربختانه تمامی فرهنگیان اینگونه اند و اینان به فکر ماشین های با قسط دو میلیون تومان هستند
یعنی طرف باید پنج میلیون حقوق بگیره دیگه (2674754) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۱۰:۵۵:۰۳
سانتافه خریدن اره. اما چرا دوتا پسرعموی من و یه دخترعموم که معلم هستند دریافتی شون نزدیک دو میلیون و بیشتر هستش نکنه با لیسانس ادبیات و تربیت ابتدایی یهو حقوقشون زیاد شده ( این لیسانسها اونقدر تاپ نیستن مثل ریاضی و زبان خارجه توی آموزش وپرورش )چرا حکم امسال پسرعموی من که دیدم با هفده سال سابقه ٬یک میلیون و هشتصد هزار تومان بود به جز اضافه کاری. اون وقت شما هم که معلم ساده مثل ایشان هستید نمیتونید خرج تحصیل بچه تون رو بدید در صورتی که الان توی مدارس غیرانتفاعی برای فرزندان فرهنگیان یه سهمیه تقریبا رایگان وجود داره و بچه پسرعموی من ابتدایی و راهنمایش از این سهمیه استفاده کرده. واقعا برای کن سوال هستش این همه نالیدن برای چی هستش یه مهندس توی کارخانه در بهترین حالت حکمش زیر یک میلیون و دویست هستش و اما شما باز فقط مینالید (2678465) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۲۱:۳۳:۳۰
به خدا قسم، بیست و چهار سال سابقه کار دارم و و فوق لیسانس ریاضی، حکم من یک و نیمه و دریافتیم زیر یه تومن
آخه به کی بگم (2679078) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۲۲:۳۵:۳۶
معلمی با هفده سال سابقه یک ملیون وهشتصد هزارتومان؟لطفا حکم حقوقی را ارائه کنید. (2679163) (alef-13)
 
مزبان حبیبی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۰۰:۱۷:۲۳
من مزبان حیبیی، نویسنده این مطلب هستم، در صورت امکان با بنده تماس بگیرید تا دویست هزار حکم کارگزینی با مدرک لیسانس به بالا بدم خدمتتون که حکمی کمتر از 1800 دارن با سابقه اس بالای 15 سال و دریافتی کمتر از یک میلیون و دویست هزار تومن.
مشکلی که هم اینک گریبان آموزش و پرورش را گرفته همین عدم باور جامعه است
و این که، شما هم وطنان عزیز، بر اساس همین تبلیغات برداشت نادرستی از وضعیت فرهنگیان دارید
یافتن شماره تلفن و مشخصات بنده از طریق اینترنت کار ساده ای است
خواهش می کنم یک بار که شده برای روشن شدن اذهان هم وطنان شما با بنده تماس بگیرید تا واقعیت را دریابید (2679274) (alef-10)
 
Finland
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۰:۵۶:۳۴
ما ایرانیا همیشه مرغ همسایه رو غاز میبینیم! عزیزم، ضوابط حقوق در آموزش و پرورش مشخصه، با یه سرچ ساده و دانلود بخشنامه ها میتونی به راحتی حقوقو درآری. شک نداشته باش فامیلات دارن بهت دروغ میگن. من 2 تا عمه دارم که یکیشون مهندس مکانیکه تو یه کارخونه ی نه چندان معروف که حدود 3 تومن خالص دریافتیشه و به جز بیمه هیچ کسورات دیگه ای هم نداره، دومی معلمه و بعد از 8 سال حق التدریسی چند سال پیش استخدام شد، هنوز هم مدت حق التدریسی رو به عنوان سابقه ش حساب نمیکنن و با فوق لیسانس 1200 میگیره و محل خدمتش هم یه روستایی هست که حدود 80 کیلومتر با محل زندگیمون فاصله داره. در نتیجه 400 تومن از حقوقشم میده بابت سرویس. دو ساله به هر دری زده منتقلش نکردن، چون نیروی خوبی هست و نمیخان از دستش بدن. من که همیشه بهش میگم درک نمیکنم با چه انگیزه ای کار میکنی.
اینا رو به عنوان یه بیطرف گفتم، قضاوت با خودتون. (2679691) (alef-10)
 
مازندرانی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۵:۰۳:۵۰
فانی هم همین فردا جوایت را می هد ...بهمین خیال باش (2680200) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۰۱:۳۶
فامیل ما معلمه والا همش خونست از تعطیلات رسمی گرفته تا غیر رسمی. پنجشنبه ها هم که جای خود. حقوقش با من کارمند نفت دویست هزار تومن اختلاف داره. (2680823) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۵۵:۴۵
شوخی نکن
بابا من قلبم ضعیفه
شاید ایشون از ما بهترون هستن! (2680921) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۳۷:۴۱
شاید الکی گفته معلمم! (2682939) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۲۰:۲۲
معلم بوده؟
شاید معلم بوده توی کشورسوئیس نه ایران (2688273) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۱۲ ۱۹:۰۵:۵۳
کدوم کشور زندگی می کنه فامیلتون؟
ما هم یه فامیل داریم که 15 میلیون تومن حقوق میگیره ماهیانه، البته اروپا هستن ایشون! (2720375) (alef-3)
 
پاشایی
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۱:۳۰:۲۳
با تشکر از سایت الف که این خبر را منتشر کردید.
از 4 هفته پیش که این خبر در جمع فرهنگیان منتشر شده چه حرفها که نگفتند: مثلاً عده ای از کارکنان وزارت نفت به ما میگفتند چقدر وضعتان خوب است سانتافه می خرید! کی گفته وضع فرهنگیان خراب است؟ سوناتا دارید!
نمی دانند حقوقمان کفاف زندگیمان را نمی دهد. (2673965) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۵:۰۲:۱۶
شما وابستگی دارید عزیز جان (2674365) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۲:۱۸:۲۶
شما که اصلا وابستگی ندارید، نه؟ (2675035) (alef-11)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۹:۵۲
به ما که نمی رسه من تا دهم برج حقوقم کفاف نمیکنه وهشصد حقوقمه با شش نفر عائله نمی بخشمشون بیان به من بدن ، ماشینو میفروشم میزارم بانک از سودش اقساطش رو می دم پول خودم ولی زهی خیال باطل (2674511) (alef-1)
 
عائله مند
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۰:۴۳:۰۳
شش سر عائله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدا بیشترشون کنه (2679672) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۶:۱۱:۰۱
هموطن عزیز
بنده هم پنج سر عائله دارم، خودم و همسر و یک فرزند و دو برادر
ایرادی داره؟ (2737239) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۷:۴۴:۲۲
اشکالش چیه؟ (2737555) (alef-10)
 
یک فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۱:۳۳:۱۸
البته بنده هم مثل شما ابتدا شاخکهام تکانی خورد و بسیار از این کار ناراحت شدم . اما کمی تحقیق متوجه شدم که شرکت لیزینگ فرهنگیان اینبار واگذاری را به کمک بخش خصوصی انجام داده است و از سرمایه اندوخته فرهنگیان استفاده نکرده .... این موضوع حتی در بخشنامه های آنها ذکر شده است.
من خبرنگار و تحریرگر نبودم و تحقیق کردم . کاش شما این کار را انجام میدادید و گناه دیگران را نمی شستید (2673971) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۵:۱۶
اتفاقا از سرمایه ی صندوق ذخیره هست اخوی جان، من هم تحقیق کردم (2674283) (alef-13)
 
سلما
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۸:۲۴:۱۶
تحقیقاتتون ایراد داشته
بنده نیز پیگیر شدم و شرکت خصوصی هم شرکتی از مشهد می باشد (2676069) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۳۷:۰۶
اگه تحقیقاتت رو دوباره انجام بدی بد نیست! (2682938) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۱۲ ۱۹:۰۴:۲۳
این شرکت اسم نداره ظاهرا؟ (2720373) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۶:۳۴
عزیز من نوشته بخض خصوصی، منظورش همون صندوق ذخیره ی فرهنگیان هستش برادر من
مگه صندوق ذخیره دولتیه؟ (2674307) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۷:۰۳
شما یا نمی دونی صندوق ذخیره خصوصیه، یا از همکاران اداری هستید که ... (2674310) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۲:۴۷
از صندوق ذخیره است (2674322) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۳:۲۲
در بخش نامه ذکر شده بخش خصوصی، یعنی صندوق ذخیره، کدوم بخش خصوصی میاد وام اینطوری بده؟ (2674323) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۸:۵۸
تماما از صندوق ذخیره پرداخت می شود (2674757) (alef-1)
 
یک فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۱:۴۹:۳۱
سلام....بخدا مردم بزرگوار ایران کل حقوقم من یک تومان نمیشه این برنامه جدید برای فرزندان اقایان ستادی توی وزارتخانه است...من ماندم یک پرایدقسطی بخرم.این حرفها چیه...همکاران ...توهین اشکار ...بی حرمتی اشکار...واقعا برای خودم متاسفم.... (2674012) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۱:۵۰:۴۱
با سلام
با توجه به نظر آقای وزیر در مورد خصوصی سازی آموزش منتظر باشید همه معلمان در آینده نزدیک ثروتمند خواهند شد و این کار برای آماده سازی معلمان است.مگر نمی دانید ما کار می کنیم تا عزیزان در رفاه باشند (2674013) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۱:۵۳:۰۳
قصه پر غصه فرهنگیان ادامه دارد. بجای پرداخت وام برای خرید خودروهای لوکس خارجی که پرداخت اقساطش از عهده هیچ معلمی برنمی آید چون هیچ معلمی مانده حقوق یک و نیم تا دو و نیم میلیونی در ماه ندارد،آنهم از محل صندوق ذخیره فرهنگیان،بهترنیست از محل سپرده اعضا به خودشان وامهای مختلف ازجمله مسکن و خودرو و خرید کالا با سود متعارف داده شود؟با این کار اولا هیچ احتیاجی به بذل و بخشش و منت دیگران نیست دوما سود حاصل از اعطای وام مجددا به خود اعضا برمیگردد. (2674019) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۹:۰۱
دوست عزیز، وقتی کسی مسکن ندارد و بتواند با دریافت این وام یک آپارتمان کوچک خریداری کنه، اجاراه رو هم میتونه بده قسط (2674288) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۹:۳۰
طنز تلخ واگذاری خودرو به فرهنگیان، آن هم با پول خودشان (2674290) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۹:۴۹
طنز تلخ واگذاری خودرو به فرهنگیان، آن هم با پول خودشان
همین کافی بود، توضیح هم لازم نبود (2674291) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۱:۵۶:۰۹
تمام این خودرو ها را مدیران ستادی وزارتخانه و مدیران کل خریداری می کنند و اصلا شاید به سفارش قبلی آنان باشد معلمین نگران فروش شان نباشند (2674024) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۱:۵۱:۰۸
این ماشین ها رو قبلا توضیع کردن و این بخشنامه فقط سرپوشیه واسه اون (2678049) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۵۳:۵۱
من هم یکی از این ماشین ها می خوام
حقوقم نه میلیون تومنه
.
.
.
.
.
الکی، یعنی من هم توی وزارت خونه کار می کنم! (2680918) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۱:۳۲:۴۹
آقا من هم می خوام، سه میلیون تومن هم شد قسط
من سانتافه می خوام
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.

.
.
الکی، یعنی من هم توی ستاد وزارتخونه هستم! (2686183) (alef-7)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۲:۰۰:۱۰
با سلام من یک فرهنگی ام همان روزی که این بخشنامه را دیدم به تعاون منطقه مراجعه کردم و گفتم که این بخشنامه یک توهین به فرهنگیان است شما بیایید یک نفر را در آموزش و پرورش پیدا کنید که بتواند ماهانه دو و ششصد قسط بدهد منی که دریافتی ام به یک میلیون نمی رسد آیا این بخشنامه به معنای تحقیر من نیست؟ (2674032) (alef-10)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۲:۰۱:۵۰
ای آقا کجای کاری ما همین پنج ملیون تومان وامی که قرار بود به همه بدن و تو بوق و کرنا کردند رو هم نتونستیم بگیریم با کلی دوندگی بعد شما چسبیدی به ماشین خارجی...خدا رحمی به جامعه فرهنگی کشور بکنه اوضاعشون خیلی وخیمه (2674034) (alef-10)
 
یک فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۱:۲۷
وام5میلیونی باید در اداره یا 2خرداد باشی یا پارتی (2674294) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۹:۴۸:۲۷
وام قرعه‌کشی شد و جالب آنکه برای مدیر، معاونین و سرپرست‌بخش‌ها در آمد! (2676242) (alef-13)
 
شبیری
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۲:۰۲:۱۸
ماشین پیشکش!
آیا جناب وزیر خبر دارد شرکت پیمانکاری معلمان خرمشهر از آنان بردگی میکشد؟
آیا میداند تا کنون حقوق دی ماه را نپرداخته اند و در پاسخ مطالبهٔ حقوق معلمی که فرزند خود را گرسنه میبیند ، با پاسخ همینه که هست وزارتخونه پول نمیده که به شما بدیم، ناراحتی تشریف ببر خیلیا تو صف و کف همین کارن مواجه میشن!!!؟
اگر نمیداند نتوانسته زیر مجموعه اش را اداره کند، و اگر میداند و کاری نمیکند ظلم میکند، اگر هم کاری از دستش ساخته نیست بهتر که مردانه استعفا دهد...
البته شاید بعد از واگذاری سانتافه ها چنین کند...
متأسفم که دیگر اعتمادی به دولتمردان نیست و بس (2674035) (alef-10)
 
یک دبیر بازنشسته
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۲:۱۹:۵۷
تا جایی که آموزش و پرورش به معلمان خود و حتی بازنشستگان معوقاتشان را پرداخت نکرده است و سعی در پرداخت آن هم ندارد. اینگونه فعالیتهای نمایشی آن هم با پول خودشان نشان از نفوذ افراد منفعت طلب در این صندوق دارد که می خواهند از آب برای خودشان کره بگیرند.
معلمی که برای معیشت و خانواده خود مجبور به دو و سه شغله بودن دارد حقوق اموزش و پرورش را یک اب باریکه می پندارد. بنابر این کارایی او در کلاس و سیستم اموزش و پرورش اندک است.
الان در استانه دهه فجر قرار داریم کدام دانش اموز با ره اورد 35 ساله انقلاب اشناست. این را از بی تفاوتی معلمان از امر مهم تعلیم و تربیت به دلیل وضعیت معیشتی شان بدانید. الان بازنشسته ای که دو سه سر عائله دارد و فرزند دانشگاه ازادی و احیانا عروس و یا داماد باید با حقوق زیر یک میلیون صورت خود را سرخ نگهدارد. این در شرایطی است که اگر صاحب خانه باشد.
در این کشور هیچ وزارتخانه ای کم اهمیت تر از اموزش و پرورش نیست . میگویید نه. بودجه ان را با نهادهای دیگر مقایسه کنید!!! (2674068) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۳:۵۷
یک بازنشسته هستم با سی سال کار و مدرک لیسانس حقوق ناخالص من با 5 سر عائله یک میلیون چهار صدو ....... تومان می باشد که خالص دریافتی من یک میلیون دویست و هشتادو دو هزار تومان است (2674105) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۳:۵۹
آقا کجای کاری در قاموس این ها جان مردم هم هدیه وزیر است (2674106) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۰:۲۰
کاش می شد تغییر شغل داد (2674760) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۱:۲۸
با بیست و پنج سال سابقه و کارشناسی ارشد ریاضی، دارم دنبال یه کار می گردم که از آموزش و پرورش برم
کاش به اندازه یه دربون وزارت خونه اعتبار داشتیم (2674762) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۱:۲۴:۲۳
--- ميگم آقاي محمدي ! بالاخره پس از ٣٠ سال خدمت فرهنگي ،بازنشسته شدين ! مباركه ،شما
به گردن خيلي از بچه ها حق دارين ! راستي ريه تون چه طوره ! بهتر هستين !
--- قربونتم ،حرف ٣٠ سال گچ خوردنه ! يك سال دو سال كه نيست ! ولي خدا عمر پسرم بده كه
به دادم رسيد و يك عالمه خرجم كرد ! اگر نبود ،مگه من مي تونسم از پس اين مخارج دكتر و دوا
بر بيام ،تا حالا هفت تا كفن پوسانده بودم ! شما كه غريبه نيستين ،رفتم ماشينم بفروشم ،خرج
دوا و درمونم كنم ! گفتن اين" پيكان " از رده خارجه ! چيزي نمي ارزه ! رفتم وام بگيرم ،ديدم محل
پرداختش ندارم.! ولي خدا از پسرم راضي باشه ،جونم خريد !
--- ولي انگار آقا زاده ماشاءالله وضعش خيلي خوبه ! از ماشين و سر وضعش پيدا ست ! لابد دكتر
مهندس يا منخصص چيزيه !
---- نه قربونتم ، خدا پيرش كنه ! اصلا اهل درس خواندن نبود ! ديپلمش نگرفت ! اما شانسش زد و
شد مستخدم بانك ! ولي شكر خدا وضعش توپ توپه ! برعكس خودم !
--- !!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2674963) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۴:۲۴
سلام
۱- نوشته‌اند: وام بخش خصوصی. نه معین است از صندوقه، نهذاز جای دیگر. پس توضیحاتی از طرف صندوق lfco.is
۲- شاید برخی همکاران در بیرون درآمدی دارند، آن‌ها حق استفاده دارند.
۳- ۱۷۰۰ وام مسکن ۱۰۰میلیونی، مگر اقساط بالا ندارد؟ چطور نگارنده با یکی موافق و با دیگری مخالف است! برای نویسنده چه توفیری دارد؟
ببخشید، به ذات نویسنده مشکوک می‌شه آدم. (2674107) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۷:۴۸
حالا چه ایرادی داره بجاب آقازاده ها، ند تا معلم وام بگیرن و پس ندن؟ (2674312) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۷:۴۹:۵۱
ماکه نامه آنراندیدیم فقط توسایت بود مشخص بود که تووزارتخانه ماشین هارابین خودشان تقسیم کردند (2674656) (alef-1)
 
فرزاد
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۰۹:۵۶:۰۹
با سلام
بنده پیشنهاد میکنم یه کسی ، سازمانی ، اداره ای یه تحقیق و تفحص از این صندوق ذخیره فرهنگیان را انجام بده تا همه بدونن چه بلایی بر سر این ذخیره میاد. (2676973) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۰:۰۵
توفیرش اینه که با وام مسکن یه خونواده ی بدون خونه صاحب خونه میشه، اما با این شرایط یه آدم مرفه از بیرون آموزش و پرورش میاد و چنین وامی رو میگیره (2674759) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۹:۵۰:۲۷
اون بی‌خونه، اقساط بالا رو از کجا می‌آره؟ بند۳ متن بالا نوشته. (2676247) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۰۰:۰۶:۳۳
حالا ایرادی داره وام رو که نمی خوان پس بگیرن، بدن به اونایی که خوونه ندارن
تو فرض کن یه محمود رحیمی دیگه اومده و برده! (2681159) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۱:۳۳:۲۷
خوب پس با این محاسبات شما، کم درآمدها برن بمیرن؟ (2686184) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۳:۳۳:۲۹
دوست عزیز که فرمایش میکنید کسانی از جای دیگری درآمد دارند حق استفاده دارند مشکل اینجاست که از همه طرف راهها را بسته اید چون فقط با فیش و کسر حقوق موافقت کردید و اجازه نمیدهید افراد دیگری جز خوتان استفاده کنند و به تعداد خودتان و حساب شده خودرو واگذار کردید (2675649) (alef-13)
 
شاگرد
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۶:۴۵
باسلام /بنده مستندات بیانات نوسنده و جناب وزیر را ندیده ام اما این بار اول نیست که اعلام چنین خریدهایی در زنگ های تفریح موجبات فرح معلمان را فراهم می آورد واتفاقا درست همه به این نتیجه می رسند که شاید برای ارتقای وسایل رفت وامد نیروهای ستادی تازه پست گرفته باشد که با اعتدال ذهنی بیشتر در مسیر تهران شمال یا شمال شهر بیندیشند که چگونه میشود به معلمانی که حق التدریس پنج ماه گذشته خودرا حت تا قبل از 22بهمن دریافت نکرده اند امید تدریس رو به جلو ودر راستای سند تحول بنیادین تزریق کرد !!!
بقول خانم"لیلی"نویسنده ی محترم متن های عصبانی از دست دولت قبل این سایت وزین ایکاش
کمی هم از خوبی ها فرا گیرید!!
درضمن شما بزرگواران کنونی ودانش آموزان گذشته سایت الف نیزبخیل نباشید وجلوی خنده معلمان رانگیرید!
معلمانی که دلواپس این نکته اند که فلان شورا میزان تورم را چقدر اعلام میکند تا درصد افزایش حقوقشان در سال بعد را پیشاپیش به حساب طلبکاران واریز کنند!!
وهمیشه عده ای از این نگرانی ها برای کلاه خود پشمکی می بافند!

کاشکی! آقای توکلی -به احترام نامه های ثبت نامی که به دستخط مبارک حسب وظیفه نمایندگی بدون اینکه از حق دیگران وظرفیت مدارس سوال کنند برای رفع حاجت خلق خدا می نوشتند وتابستان ثبت نام را با پیگیری از دفترپارلمانی وزیرگرمتر میکردند- که خدایشان راضی باد- این چند سطر را اجازه ی نمایش دهند!! (2674112) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۲:۴۲:۳۷
واقعا اگراز صندوق ذخيره معلمان مي باشد فرهنگيان محترم نبايد سكوت نمايند (2674125) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۲:۱۵:۴۶
فرهنگیان ! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2675026) (alef-11)
 
احد
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۲:۴۸:۴۵
مگر از حقوق شاغلین و باز نشستگان به نام صندوق مقداری کسر تا وام به انان پرداخت شود مسیولین نظارت مراجعه تا متوجه شوند عده ای نور چشمی هی وام می گیرند عده ای غاز می چرانند. (2674143) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۳:۱۲
حساب کردم ماشین رو بگیرم دوباره با شرایط لیزینگ با نرخ24درصد بدم به یکی دیگه .اان لیزینگ بیرون نرخش 28 درصد هست.ادمهای زرنگ همه جا تو ایران پیدا میشن ومتاسفانه هم بیشتر مورد احترام هستند وموفقتر از خیلی ا دمهایی که راه درست حرکت میکنند.مشکل معلمین ما نداشتن یک اتحادیه قدرتمند واقعی هست که نمایندگان معلمین توش باشند.این مورد سواستفاده کوچیکی از سرمایه های اندک معلمین توی لیزینگ هست .به جای این 1700دستگاه میشد حداقل 10000دستگاه پراید با همین نرخ یا حتی کمتر به فرهنگیان داد .اونوقت دیگه کسی هم اعتراض نمیکرد. (2674148) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۵:۲۰
سالهاپیش مستخدم های ادارات کل بازدوبندثروتمندشدندوبسازوبفروش. فامیل من مستخدم بودحالا میلیاردراست الان هم ماشین 100میلیونی سوارمی شوداین تعجبی نداردضمنن بسازبفروشی هم می کنداکابرداشت دیپلم شبانه گرفت دراداره کل هم به اصطلاح لیسانس درون سازمانی دادندش جای تعجب ندارداین ماشین هاراهمانهامی خرندنگران نباشید.دزدحاضر وبزحاضربگویندمن بیایم تاپته چندین وچندرئیس منطقه وغیره راروی آب بریزم بچه ی انقلابم ودلم می سوزدبه حال انقلاب وشهدایش. (2674212) (alef-13)
 
1
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۹:۲۲
این هم از تدبیر وزیری با 42 سال سابقه! به اعتراف خودشان 42سال!!؟
گوش اگر ... ناله اگر... پیدا کنید تدبیر را (2674217) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۷:۰۸
لابد این ماشینا خرید دولت قبله حالا می خوان با فروش به کارمندا پولشو زنده کنن . اگه کسی نخره لابد در معرض فروش برا عموم قرار میدن شاید گفتن اول به معلما پیشنهاد بدین بعد نگن حقمون خورده شد !! احتمالا برا ادارات دیگه هم باشه وضعیت اقتصادی خرابه و دولت نیازمند پول ! (2674232) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۵:۲۵
هر دم از این باغ ... (2674247) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۲:۳۲
با سلام ،وزیران گذشته همه باقی بودند نتوانستند کاری بکنند.این که فانی است .همکاران محترم نگران نباشید ما هم خدایی داریم. شعور شان بیشتر ازاین نیست. (2674255) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۰:۲۱
خدارا شکر ماکه داریم!!!!!!!!!!!

هرکسی هم که نداره مشکل خودشه..........

یکی ازمسئولین وخدمتگزاران مردم. (2674273) (alef-13)
 
مصلح
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۲:۵۳
ما تو خانواده مون فرهنگی زیاد داریم ، ومعمولا 2 نفره کار میکنند ، ولی خدایی وضعشان خوبه ، 2 دستگاه ماشین بالای 30 میلیون - خونه خوب - وسایل خونه خوب - باغ دماوند و شهریار - مدرسه غیر انتفاعی فرزندان و مسافرتهای متوسط به بالا و ....
اینکه میگند حقوق معلم پایینه واقعیت نداره ، میزان حقوق را بایستی با میزان کار مقایسه کرد ، به عبارتی حقوق 1/5 میلیونی یک معلم با 24 ساعت کار درهفته دراصل برابر با 2/7 میلیون کارمند معمولی با 44 ساعت کاره و بخوای 3 ماه تابستان و سایر تعطیلیهای مازاد را سرشکن کنی بالای 3/5 میشه
یعنی به عبارتی در شرایط برابر کامند معمولی 1/5 میلیون میگیره
ومعلم 3/5 میلون
وعلت خوب بودن وضع اقتصادی آنها اینه که از فلسفه کم بودن ساعات کاری ( مطالعه و بروز شدن ) سوءاستفاده کرده و 2شغل دیگر و اضافه کاری در مدارس غیر انتفاعی را به درآمد آب باریکه خود اضافه میکنند (2674296) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۹:۲۸
خوشم میاد همینطوری الکی حساب می کنید
برادر من فرهنگیان با احتساب بیکارهای داخل ادارات! روزانه برای دوازده ماه از سال، سه و نیم ساعت کار مفید دارن، حال آنکه سایر کارکنان دولت کمتر از یک ساعت (2674892) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۳:۰۴:۱۳
نظرات شما جای بسی تأسف دارد... سوء استفاده از مطالعه و بروز شدن!!!! اگر تا به حال تدریس کرده بودید متوجه می شدید که بخشی از فرآیند تدریس خارج از کلاس صورت می گیرد. با نظرات شما، حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه ها باید از همه کمتر باشد چون موظفی تدریسشان کمتر از معلمان است... و یا پزشک جراحی که یک روز یک عمل جراحی انجام می دهد اما درآمدش از همان یک عمل چند برابر حقوق یک ماه یک کارمند دولت است... (2675096) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۰۱:۵۳:۵۱
حرف مفت می زننیا تا حالات 2 ساعت سر کلاس رفتی تو که ادعای 44 ساعت کار توهفته رو داری بیا فقط 10 ساعت در نهفته برو کلاس ببینم میتونی از پس بچه های پر رو و زبون نفهم امروزه بر بیای اگه قلمد.وشت نکردن خیلیه تازه از گل بهشون نازک تر هم نباس بشون بگی . بعدشم شما کارمندا کارتون چیه تو اداره فقط ساع 7 میرید و 3 بر میگردید کار مفیدتون همون 24 ساعت ما هم نیست اگه ما 24 ساعت درس میدیم حداقل کار مفیدمون 24 ساعتهد اما شما ها چی یا در حال صبحانه خوردنید یا تو نمازخونه نماز جعفر طیار میخونید یا که مثلا مرخصی هستید نکته آخر اینکه همون معلمها که 24 ساعت درس میدن کل روزای دیگه شونم مشغول تدرس هستن تا تازه دریافتی شون با حقوق و مزایا و اضافه کار نکرده شما کارمندا برابر بشه وگرنه همه معلمها حاضرند 7 روز هفته حتی جمعه ها هم یرن سر کار اما به اندازه نگهبان یک بانک یا تلمبه چی شرکت نفت با مدرک سیکل حقوق بگیره (2676781) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۲:۱۲:۳۷
جای معلم نیستی فکت درد بگیره وقتی میای خونه حال نداشته باشی جواب سلام کسی رو بدی. 4 ساعت یه ریز حرف بزنی و گوش بدی به حداقل 35 نفر در هر کلاس
چند سال هم هست که اضافه کاریمونو ندادن (2679829) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۴:۲۱
به مدت سی سال بخشی از حقوق معلمان را بلوکه کرده ودر اختیار افراد خاصی قرار داده اند ومی گویند صندوق ذخیره جهت رفاه فرهنگیان تاسیس شده است واز طرفی با همین وجوه در اختیار به فرهنگیان خودرو لیزینگی میفروشند وسودهای سنگینی دریافت می کنندمثلا با دادن 10میلیون تومان وام خرید پراید 3میلیون تومان از خود فرهنگی عضو صندوق سود دریافت می کنند .درکجای دنیا به معلمان خود به این شکل ظلم می کنند؟واسمش را می گذارند خدمت؟ (2674300) (alef-1)
 
اسماعیل
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۷:۵۰
آهای حضرات باپول من معلم دارید به کی حودرو میدید؟شرم کنید.حیاکنید.آخه پول من کجابودکه سانتافه بخرم.منی که توی پول پرایدش هم موندم!!!!!!!! (2674313) (alef-1)
 
سید غلامرضا جعفری
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۴:۴۲
سلام: ضمن تشکر از مطرح کردن مشکلات فرهنگیان لازم است به عرض برسانم کلیه فرهنگیان به اجبار عضو صندوقی هستند که از بدو تاسیس تا کنون گره ای از مشکلات معلم حل نکرده لطفا با ضرب تعداد اعضاء در حق عضویت ماهانه پول کلانی که از این بابت جمع می شود را در بیاورید آقایان لطفا خواهان تحقیق و تفحص درباره این صندوق باشید با تشکر (2674399) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۰:۱۷
شوخی میکنید من شرکت نفتی با این همه سر و صدا این امکانات را هم ندارم چشم دنیا را کور کردید که شرکت نفت این قدر حقوق میگیرد من بعنوان یک همسر هیچ وقت همسرم را در کنارم ندیدیم همیشه سر کار بود همیشه د رگرمای خوزستان که روز نمیشد کار کرد شبها هم کار میکردند روزها اداره بودند شبها سر پروژه ان وقت فرهنگی که چهار ساعت زیر کولر با بیست بچه سرکار بود تابستان سه سال تعطیل در همه ده کوره ها هم خانه معلم هست و بود و البته کارت بازنشتگی که ما نداریم والله اگر بچه قبول بشود یا نشود حقوقتان سر جایش هست سه ماه تعطیلی حقوق گرفتن تازه معلم امده بود خانه ماتدریس خصوصی ماشین پرادو زیر پایش با ایفون 6پلاس من که ندیده بودم پسرم گفت تازه از مکه هم امده بود سرش را تراشیده بود من فکر مکه رفتن را از سرم بیرون کردم چون وسعم نمیرسد انقدر حقوق همسرم را خرج معلم خصوصی کرده ام و مدرسه غیر انتفاعی که دیگر چیزی برایم باقی نمانده بیخود ناله نکنید (2674425) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۰:۱۷:۲۵
بحث همینه که قرار نیست این وامها و ماشین ها رو بدن به معلما، من رفتم اداره کل که یکی از اینا رو ثبت نام کنم واسه یکی از اقواممون( خودم که نمی تونم) گفتن برو بابا دلت خوشه، ماشین کجا بود! (2675399) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۰۲:۰۰:۰۴
اگه نداشتی واسه بچت معلم خصوصی نمیگرفتی بچه تم مثل خودتون خنگه خیلی واسش خرج نکنین برین واسش مدرک بخرین بهتر شما شرکت نفتیا وضعتون خوبه دیگه . اگه نداری چرا بچه تو میفرستی غیر انتفاعی یا معلم خصوصی میگیری ؟ اون معلم اگه وضعش خوب بود نمیومد با بچه خنگ تو سروکله بزنه . اگه میتونی خودت با بچه ات کار کن . کاری نداره که . کولر رو روشن کن باهاش کار کن . اینجوری پولات جمع میشه میری مکه!!!! (2676784) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۳:۴۳
نویسنده محترم لطفا بدون تحقیق چیزی را ننویسید. اولا این وام ربطی به صندوق ذخیره فرهنگیان ندارد. ثانیا" خیلی ها ممکن است توان پرداخت این اقساط را داشته باشند شما چرا آیه یاس میخوانی. بجای سود 30% وامی را با سود 15% در اختیار افرادی که توانایی بازپرداخت دارند میگذارند. شما هم بجای استراحت روزی فقط یک جلسه تدریس خصوصی بکنی میتوانی 2 میلیون قسط بدهی. (2674445) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۵:۰۹
اولا: برادر عزیز، شما که تحقیق کردید بفرمائید کدام بخش خصوصی حاضر شده وام 15 درصد بده به فرهنگیان؟
عزیز من منظور از بخش خصوصی توی بخشنامه، همون صندوق ذخیره هستش

دوما: در ضمن کسی که داره قسط دو میلیونی میده، وام سی درصد بده چه اشکالی داره؟
در ضمن اعلام شده باید مانده حقوق فرهنگی در فیش بیش از قسط باشه، پس با پول خصوصی نمیشه از این وام ها گرفت، در ضمن اونهایی که خصوصی کار میکنن از این وام ها نمیگیرن

حالا سوما که شما ننوشتید : من می تونم قسط دو میلیون تومنی بدم، شما لطف کنید بفرمائید یکی از این ماشین ها رو به من بدن، چون من رفتم اداره گفتن که این ماشین ها نداریم، برای ثبت نام این ماشین ها باید برید اداره کل، می دونید برید اداره کل یعنی چی که؟ (2674900) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۰:۱۵:۵۸
شوخی می کنید، ربطی به صندوق ذخیره نداره؟
چه کیانی توان پرداخت رو دارن؟ می دونید که از شرایط دادن این وام اینه که " مانده ی فیش حقوقی باید از قسط بیشتر باشه " ؟
آیه یاس، چرا بخ کامنت های همکاران ما توجه نمی کنید؟ میانگین دریافتی فرهنگیان کل کشور از 500 هزار تومن کمتره، دریافتی نه حکم کارگزینی
اصلا اعتراض به همین سود 15 درضده، موقعی که پراید و سمند میدن که معلما می تونن بخرن، سودش 30 درصده، اما این وام های 100 میلیون به بالا 15 درصد، چرا؟
کلاس خصوصی ربطی به حقوق نداره، بعدش هم به شما چه ربطی داره که کعلم در وقت آزادش چیکار میکنه، مگه چند درصد معلما می تونن برن کلاس خصوصی؟ (2675397) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۶:۰۵:۵۴
معلم تک شغله که فقط با حقوق بتواند از عهده مخارجش برآید وجود ندارد. (2674479) (alef-1)
 
بهنام
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۶:۱۳:۳۲
آقای فانی واقعا دیگه خسته شدیم
دکتر علی احمدی دولت احمدی نژاد خیلی بهتر بود (2674491) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۹:۵۳:۵۷
وای بر تو و موافقانت، خیانت‌های علی‌احمدی را فراموش کردید؟ حاج‌بابایی رو چطور؟ شما درک خود را اصلاح کنید. (2676253) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۵:۰۰:۱۹
در مقايسه با اين, به نظر من هم زمان علي احمدي بهتر بود (2677515) (alef-7)
 
کاوه دادخواه
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۶:۱۵:۳۸
یک توهین اشکار به یکی از محترمترین قشر جامعه... (2674495) (alef-1)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۸:۲۶
آقاي فاني آيا معلمي در كشور وجود دارد كه حقوقش 3ميليون باشد كه از آن دو ميليون و هشتصد هزار تومان قسط سانتافه بده . آخه چرا ما معلم هاي بدبخت رو مسخره مي كنيد . صندوق ذخيره از پول خود ما تشكيل شده و پول خودمان است بعد شما پول خودمون رو با درصدهاي بالا به ما ميديد بعد افتخار هم مي كنيد . (2674508) (alef-1)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۸:۲۱
بعد اونوقت حمایت از تولید ملی چی میشه؟؟!!
وام برای خودروی خارجی؟؟!!! (2674560) (alef-1)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۵:۳۴
سلام پول بسیار زیادی از معلم ها گرفته می شه از شهر خودما حدود 280 میلیون تومن فقط هر ماه به حساب صندوق واریز میشه. ولی در این شهر با 3600 نیروی فرهنگی فقط 4 تا خودرو دادن اون رو هم اداره کل استان مرکزی قرعه کشی کرد. همه ناراضی هستند در دو تا مدرسه تدریس می کنم به نما هیچ کس در نیومده.
من تا الان 470 هزار تومن ازم برای صندوق ذخیره کم شده با 11 سال سابقه اینو ضرب کنید در 950 هزار (در حداقل ممکن بعضی ها 1 میلیون تومن دارند) ببینید چقدر میشه. الان هم که صندوق کاملا سیاسی شده. ضمن اینکه خودروها از بازار آزاد خیلی گرون تره (2674581) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۷:۳۸:۴۸
به جای 1700 خودروی گران قیمت میتونستند خودروی پراید بدهند با سود تسهیلات کمتر ... (2674630) (alef-11)
 
دبير
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۷:۳۹:۲۷
از فرهنگيان باز نشسته هستم . فرزندم دانشجوي دوره دكترا است كه بعلت عدم تامين هزينه و مشاهده وضعيت مالي و اقتصادي خانواده اش تصميم به انصراف از تحصيل داده است اكنون داشتن اتوموبيل انچناني با اقساطي كه حتي تمام حقوق اينجانب تكافوي اقساط ماهيانه ان را نمي نمايد كدام مشكل ما را حل مي نمايد.
چرا جهت هزينه ادامه تحصيل يا اشتغال يا ازدواج انان راه حل و وام انچناني نميدهند
ثانيا بجاي تهيه اتوموبيل هاي انچناني فكر ارتقا معيشت فرهنگيان باشيد (2674633) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۰:۵۹
عمکار عزیزم، ما که شاغل هستیم هم وضعمان از شما دوستان بازتشسته بهتر نیست، ما هم توان پرداخت هزینه تحصیل فریندان رو نداریم
خدا ازشون نگطذه، البته اگه به خدا اعتقاد دارن (2674742) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۷:۴۷:۴۹
ازاول مهربدون اطلاع پول ذخیره فرهنگیان راازحقوق کسر کردندوآنرااجاری کردند نمی دانستیم که می خواهندبرای خودشان ماشین چندصدمیلیونی بخرند برای شهری مثل بوکان باسیصدهزازجمعیت فقط چهاردستگاه ماشین پرایدرااختصاص دادند وازاین ماشین های چندین میلیونی خبری نبود نمی دانم شاید سهمیه درهمان وزارتخانه تمام شده وبین خودشان ارپول ما وام صدمیلیونی گرفتند دولت قبلی که اینطورآشکاراتخلف نمی کرد که اینجوری دارند آبروش رامی برند واقعا برای دولت تدبیر وامید متاسفیم (2674651) (alef-1)
 
عباس
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۷:۵۶:۱۰
برای نامنویسی خودرو به لیزینگ صندوق ذخیره مراجعه کردم وخیط شدم
شما نروید خودتان را سبک نکنید (2674667) (alef-1)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۸:۰۶:۴۰
یکی می مرد از بی نوایی یکی می گفت ماشین خارجی نمی خواهی ؟

آقای وزیر فرهنگیان را به چنین خیری امیدی نیست / لطفا بیشتر از این گرفتار بدهکاری شان نکند (2674690) (alef-1)
 
یوسف
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۸:۰۹:۰۳
آفای فانی ،سه بجه محصل دارم ،به خدا برا خرجشان ماندم ،شرمد بیا د ،برا بخشنامه هائی که با امضائ شما به عنوان رفاهیات فرهنگیان صادر میشه ،واگذارت به خدا........ (2674692) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۸:۲۸:۱۲
من شنبه . از صندوق ذخیره انصراف میدم . (2674733) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۸:۰۳
من هم میرم انصراف می دم
حدود 3 تومن پول دارم توی صندوق، بعد می خوان پنج تومن به من وام بدن هزار جور سند می خوان، یکی نیست بگه پس چط.ر حضرات میلیاردی وام میگیرن!! (2674904) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۸:۱۳
موافقم با انصراف (2674905) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۳:۵۶:۵۶
مخلصتم ! من كه اصلا از اول عضو نشدم ،ولي جالب اينه كه دو بار نامه آمد كه آقاي فلاني شما
عضو صندوق نشده ايد و شروع كرده بود اندر محاسنات آن داد سخن دادن كه فلان مي شود و
بهمان مي شود ،و بفرما براي عضويت !! ولي بنده با عقل ناقص خويش كه قبلا مشورت كرده بودم
به اين نتيجه رسيده بودم كه با اين وضع گراني و تورم روز افزون و ماه افزون و سال افزون ، خدا
عالمه كه چندين سال ديگر ( كه حالا شده آن زمان ! ) قدرت و ارزش پول چه خواهد بود ! پس اگر
حضرات در قبال كسري فعلي در چندين سال آينده ،چند برابر هم كه مرحمت كنند ، باز هم جز
ضرر چيزي نيست ! اين شد كه عطايش را به لقايش بخشيدم و از شما چه پنهان پشيمان هم
نيستم ! چي مي فرماييد ؟ اشتباه كرده ام ؟ والله نمي دانم ! شايد ! از اقتصاديات خيلي سر در
نمي آورم ! شايد حق باشما باشه ! خدا عالمه !!! (2676692) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۰:۱۱:۰۰
من هم انصراف خواهم داد، با پوا ما می رن وام میدن به یه مشت از خدا بی خبر (2675392) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۲:۵۸:۳۶
من با شما موافقم اگر همه همکاران متحد شوند و اینکار را بکنند همه کارها درست میشه (2675585) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۹:۳۱:۱۴
همه معلمان باید از صندوق کنار رفته و با همان پول خودشان بانکی را تاسیس کنند قدرت خود را دست کم نگیرید (2676212) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۵:۲۵:۲۴
من دو ماهه انصراف دادم هنوز پولش رو نریختن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2677548) (alef-7)
 
موسس
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۰:۲۲:۰۹
به قول دخترم، چه فرقی میکنه. فکر کردین همون بانکی را که میخواین تاسیس کنین چه کسی میخواد اداره کنه که به چنین روزی نیفته. مگه بانک سرمایه رو تاسیس نکردین. نکنه انتظار دارین مثل مربی خارجی بریم مدیر عامل خارجی براش بیاریم هه هه هه (2679637) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۰:۳۶
این کارو کردن که خوداشون که درامد نجومی دارن استفاده کنن وگرنه فرهنگی که حقوقش تا اواسط ماه تمومه با این هزینه ها.هر فرهنگیم که نوشته واسه استفاده از وامشه. (2674780) (alef-1)
 
صفر
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۹:۳۷
اقاي فاني حقير با 25 سال سابقه هنوز در اين جامعه ي اسلامي مستاجر هستم وهيچگونه سرمايه وسرپناهي ندارم وداراي دو دانشجوي پسر كه بايد هزينه تحصيل انهارا پرداخت كنم چگونه ماشين خارجي بخرم موتور سيكلت هم نمي توانيم با اين حقوق ووضعيت بخريم . با تشكر از عنايات . (2674787) (alef-1)
 
محمدب خ م
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۹:۳۰:۱۴
سلام
بنده یک دبیربازنشسته فیزیک هستم پس از30سال خدمت و بازنشستگی هنوزمستاجرم وحقوق دریافتی ام حدود450000هزارتومان است که مبلغ250000 تومان بابت کرایه خانه میدم و .....حالاتوخودحدیث مفصل بخوان ازاین مجمل........ (2674790) (alef-1)
 
فرهنگی ازشیراز
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۴:۵۹
اگر شغل دوم وسوم نبود که زندگی غیر ممکن می شد . (2674840) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۸:۴۶
سلام.دسته گلهای این وزیر یکی یکی رو میشه.باید بخشنامه وام پنج میلیونی وزیر را ببینید اون از این یکی خنده دارتره.واقعا اقای وزیر روز قیامت پشیمان خواهی شد ما که عضو صندوق ذخیره هستیم وبه اجبار عضو شدیم راضی نیستیم.انتظار داریم نماینده های محترم پیگیری کنند که محل تامین اعتبار کجاست.راستی جالبه بدونید از ابتدای امسال فرهنگیان به اجبار عضو صندوق ذخیره شدن لابد می خواستن اعتبار کافی برای این کار فراهم بشه.امیدواریم اینگونه نباشد (2674864) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۱:۵۲
آقای وزیر واگذارت میکنیم بخدا.توصیه میکنم استعفا بده وبیشتر از این شرمنده خانواده فرهنگیان نشو. (2674874) (alef-13)
 
یاعلی
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۳:۴۵
خجالت بکشین مسخره دگر بس است (2674899) (alef-13)
 
پزشک
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۶:۵۱
با دیدن اظهار نظر بعضی از هموطنان در مورد فرهنگیان خدوم و زحمتکش از ایرانی بودن خودم شرمنده شدم. امیدوارم سطح بینش مردم بالاتر رود. (2674902) (alef-13)
 
رضا ....
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۵:۵۸
سلام من هم سایت رو دیدم علیرغم نظر همکاران دیدم هم پراید هم خودروی خارجی وجود داره وقتی سوال کردم فهمیدم اگر زوجین فرهنگی باشند و در قبال ارایه تضامین میتونم با حقوق مشترک خودم و خانمم خودروی خارجی با سند آزاد با حدود بیش از صد ملیون وام با کارمزد۱۵ درصد بگیرم یعنی حداقل ۵ تا ۱۵ درصد کمتر از وام از بانک بدون منت کشی از بانک داریم وام بدون سپرده میگیرم ماشین رو میفروشم یا خانه رو تبدیل به احسن میکنم اگه تو همین وضع بزارم سپرده کنم تو بانک حداقل ۲۲ درصد سود بانکی میگیرم ۱۵ درصد سود میدم ولی پایان دوره هم پولم سرجاشه هم حداقل ۷٪ مابه التفاوت تو حسابمون خودش یه سرمایه برامون حساب میشه با این نگاه برای خانواده من این واگذاری خودرو با ارزشه ... این نظرشخصی من است اما به نظر همه همکاران احترام میگذارم فقط نوع نگاهم رو عوض کردم . سر بلند باشین (2674919) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۲:۰۴:۰۷
همکار عزيز
لطفا دوباره حساب کنيد (2676521) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۴:۵۷:۵۰
حقوق دوتاشونو بدن قسط, بعدش چي؟
خوراک, پوشاک, بيماري, هزينه بيمارستان, هزينه تحصيل, تفريح هم که کلا حذف شده توي زندگي ما فرهنگيان (2677511) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۰:۵۴:۰۷
1700 تا خودروی سانتافه و الانترا و... و 2800 تا خودروی پراید و پژو، متوجه می شید یعنی چی؟
یعنی تعداد معلمین توی این دو رنج با هم برابرند تقریبا!! (2680808) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۳۳:۳۷
شما یه سر بزن بگو پراید می خوام، تا بدونی که داستان چیه (2682932) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۹:۵۴
الف خواهش میکنم پخش کن
کاری ندارم که یک فرهنگی میتونه چنین ماشینهایی را بخره یا نه ولی چرا اینقدر دروغ و تظاهر به نداری و بدبختی
اخه حقوق کدام فرهنگی زیر یک میلیون تومنه یا اینکه بعد از سی سال حقوق بازنشستگی 450 هزار تومن میگره
چرا اینقدر به دروغ طبل نداری و بدبختگی میزنید
درسته که حقوق فرهنگیان و خیلی از کارمندان به پرداخت اقساط این چنینی نمیخوره ولی اینکه نتونی چنین ماشینی بخرید نشانه بدبختی نیست
ضمن اینکه گفته شده شرایط برای خربد اقساطی فراهم شده بزور که نگفتند باید بخری
شما نداری نخر
دوست دارم آخرش آمار منتشر بشه ببینیم چند تا از این ماشینها فروش رفته (2674925) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۴:۵۳:۰۳
هموطن عزيز
همين مساله مشکل ماست که کسي باور نميکنه يک فرهنگي بعد از سي سال کار حقوقش زير يک ميليون تومان است و مسولين هم متاسفانه چنين تفکراتي دارن
کافي است به يکي از ادارات آموزش و پرورش مراجعه کنيد و مبلغ پرداخت شده بابت حقوق رو به تعداد پرسنل اون اداره تقسيم کنيد, اونوقت خيلي چيزا واستون روشن ميشه
در ضمن نويسنده يک شخص حقيقي است و مي تونيد ازشون مستندات رو بگيريد
از اونجايي که يه دربون شرکت بدون هيچ سواد و تخضصي,بالاي دو تومن حقوق بگيره, شما نبايد باور کنيد که فوق ليسانس با بيست سال کار زير يه تومن حقوق بگيره (2677500) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۴:۵۴:۵۴
ها همشون قبل از صدور بخشنامه فروخته شدن, مساله اينه که کي ميخره
توي آموزش و پرورش حقوق چهارد ميليون تومني هم هست
اما ميانگين دريافتي ها(مانده حقوق) خيلي کمتر تز يک ميليون تومنه (2677504) (alef-7)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۱۱:۱۱:۲۰
برادر گرامی چرا دقت نکرده نظر میدین؟ ابدا بحث قیمت و یا نوع خودرو و اینها به کنار موضع این است که این خودرو ها با سرمایه ما فرهنگیان که هر ماه از حقوقمان کسر شده و به حساب صندوق واریز می شود پرداخت می گردد!! و ما نمی خواهیم که سرمایه ما آنهم به این شکل در اختیار افرادی که دارای حقوق های آنچنانی هستند و می توانند اقساط آن را بپردازند قرار بگیرد......دقت فرمودین داستان چیه؟ چرا کسانی که خودشان جزو صنف ما نیستند به خود حق میدن در مورد هر مسئله ای نظر بدن؟ آقا تورو خدا دست وردارین از این عصبانیت و اظهار نظر کینه ورزانه. (2684672) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۱:۰۵:۱۵
این تدبیریان درزمانهای ر وخ پول نفت رامی گرفتند وفقط خرج کردن بلدند ولی غافل ازاینکه انموقع جوانان متمرکز درجنگ بودند ولی ....... (2674942) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۱:۴۴:۰۰
آقای حبیبی (نویسنده محترم) لطفا بشین سر جات و سرت به کارت باشه و کنجکاوی همچین رانتهای طبیعی و وافری رو نکن (2674988) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۰:۱۰:۲۱
همکار عزیز، باور کنید این حرف ها حرف دل خیلی از ماهاست که جرات گفتنش رو نداریم (2675391) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۲:۱۷:۱۳
کل من علیها فان ویبقی وجه ربک ذوالجلال والاکرام
به وزیر وزین وزربال دولت تدبیر چرا می تازید ......؟ 45 سال کم است انشالله 450سال برای ما فرهنگیان کار کنه....!
خدا حفظش کنه خیلی مظلوم و با حیا ست . (2675030) (alef-11)
 
رامین
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۳:۴۸:۳۳
از روز اول صندوق ذخیره فرهنگیان و بیمه معلم و بانک سرمایه با پول ما فرهنگیان دایر شد تا مرهمی باشد بر زخم های فرهنگیان حالا این مرغ تخم طلا تخمش برای دیگران است و فضله اش برای ما جا دارد تا کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس این مقوله در دستور کار قرار دهد . (2675157) (alef-13)
 
کارمند دولت
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۰۰:۰۰:۵۰
وضع معلم ها خوبه ،اطرافيان که معلم هستند همه اوضاعشون خوبه،بعدم وقت آزاد خیلی دارند و عمدتا شغل دوم دارند ،به نسبت من کارمند که از هفت صبح تا چهار بعدازظهر سر کار هستم دريافتشون خیلی خوبه ،الان حاضرم جامو با یک معلم عوض کنم (2675171) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۱:۵۷:۴۹
اخوی چرا کذب میگی؟
کدوم کارمند روزی 9 ساعت میره سرکار؟ اگه شما روزی 9 ساعت که نه، روزی سه ساعت کار می کردین الان مملکت گلستان بود!
شما مثل اینکه ندیدی که مرکز امار گفته کار مفید کارمندان بدون معلیمن میشه 40 دقیقه در روز! (2678062) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۱:۵۸:۲۸
شما کجا کار میکنی؟
ما که هر اداره ایی رفتیم، از هر چهار صندلی، سه تاش خالی بوده از کارمند!!! (2678066) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۱:۵۹:۰۵
شما مطمئنی؟
ادارات با کمتر از بیست درصد پرسنل کار میکنن وهشتاد درصدشون سر کار نیستن (2678068) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۱:۵۹:۴۵
شما از کارمندان خیلی خیلی خیلی با وجدان کاری هستید!
میشه بگید کدوم اداره اینطوری کار میکنن؟ (2678069) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۳۲:۵۸
من چه قد خوش بختم
همه چی آرومه
دفترچه قسط من کجاست؟ (2682931) (alef-10)
 
فولادی
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۰۱:۴۳:۴۷
من حساب صندوق ذخیره خودمو بستم 1030000 ت موجودی داشتم باخودم حساب کردم گفتم این مبلغ را توی بانک خصوصی میذارم سودشو میگیرم بعداز 17 سال پولم میشه تقریبا 35000000 تومان باور ندارید به من بزنگید تا راه کارش را به شما همکاران بگم.

با یک میلیون سرمایه گذاری ، بعداز 17 سال ، 35/000/000 ت درامد داشته باشید

09113231677 (2675267) (alef-13)
 
خردمند شناس
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۰:۱۷:۲۵
ای خردمند. اولا کسی که 17 سال عضو صندوق بوده در طول 17 سال این یک میلیون تومان راد داده نه جرینگی و در یک لحظه. ماهی از 500 تا تک تومنی شروع شده.
ثانیا مطمئن باش کسی که امروز یک میلیون تومان در صندوق ذخیره داره 17 سال بعد یعنی در سال 1411 بیشتر از 100 میلیون تومان از صندوق ذخیره خواهد گرفت.
ثالثا تو که اینقد خردمندی چطوره که خودت تا حالا پولدار نشدی و مجبور شدی که یک میلیون موجودی خودت را از صندوق ذخیره بیرون بکشی.
رابعا ای خردمند میدونی که با بیرون کشیدن پولت از صندوق ذخیره سهم دولت را از دست داده ای
برو حالشو ببر
ای خردمند حالا برو شرایط خودتو بسنج اول فکری به حال خودت بکن بعد برای دیگران (2679632) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۰۰:۰۴:۴۵
شما که اینقدر خردمندی، وقتی الان یک میلیون داره یعنی متوسط در 17 سال 400 تومن به بالا داشته که با توجه به سود بانکی خود حضرات هر 5 سال دو برابر الان باید می شد با احتساب سهم دولت باید 16 میلیون می شد که نیست!! (2681158) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۱:۳۹:۳۶
آقای توکلی
لطفا در مجلس پیگیری کنید
سپاس (2675468) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۱:۴۴:۴۲
واسه اینکه شرکت های وارد کننده ماشین های خارجی که دست آقازده هاست به سود برسن
بابا بسه هرچی از حقوق این فرهنگیان خوردن (2675475) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۱:۴۵:۴۸
با سلام
به دوستان مسوول سایت الف توصیه میکنم قبل از بارگزاری این قبیل اخبار از صحت و سقم آن مطمعن شوند .متاسفانه این خبر کذب محض می باشد و فقط زمینه تشویش افکار فرهنگیان عزیز را فراهم نمودید .در خبر شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان آمده که تمام سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی انجام شده .و اینجانب نیز با پیگیری هایی که کردم هیچگونه سرمایه گذاری از طرف صندوق ذخیره فرهنگیان نشده است. (2675477) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۲:۰۷:۳۴
با زد و بند شرکت ليزينگ فرهنگيان است و سرمايه شرکت ليزينگ تقبل کرده و اون شرکت خصوصي هم ليزينگ فرهنکيان است که اتفاقا خصوصي است (2676528) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۲:۰۰:۴۲
بخش خصوصی؟
یعنی یه جایی که پولش از معلما نیست؟
کجا اونوقت؟ (2678070) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۲:۰۱:۳۱
بله راست می گید، از بخش خصوصی
می دونید اون بخش خصوصی کجاست؟
شرکت لیزینگ فرهنگیان، که خودش زیر مجموعه ی صندوق ذخیره ی فرهنگیانه!! (2678071) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۰۹:۲۴
تشویش افکار؟
شما کدوم بخش اداره کار می کنید؟
البته شایدم وزارت خونه؟ (2680844) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۱۰:۴۵
بخش خصوصی = شرکت لیزینگ فرهنگیان که زیر مجموعه ی صندوق ذخیره هست (2680849) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۳۱:۵۵
تشویش یعنی چه؟
جواب: یک عمل کاملا اخلاقی است که برخی از مردم برای رو کردن دزدی های برخی دیگر انجام می دهند
نمره چند میشه؟ (2682930) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۲:۰۰:۳۵
صندوق ذخیره آپ بایدقانونمندشودزیرنظرمجلس ونهادهای نظارتی؛ درخیلی اززمینه های جدی وبدردبخورمی تواندفعالیتهای مثبت ومثمرثمری داشته باشدمانندمسکن فرهنگیان،اشتغال فرزندان فرهنگیان و .. (2675487) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۲:۰۶:۴۷
من کاری به خودرو وکی ببره ندارم ولی کی به این آقایان اجازه داده از پول فرهنگیان وام 15در صد بدن در حالی که بانکها وام 28تا32در صد پرداخت می کنند این از کیسه خلیفه بخشیدن است من که راضی نیستم به هیچ عنوان (2675497) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۲:۴۴:۳۴
در بررسی حقوق فرهنگیان معلوم ميشه که آوردن چنین خودروهایی با چنین اقساطی جز یک سناریوی از پیش تعیین شده برای تکمیل رفاه مدیران ستادی نیست چون تعداد خودروها 1700 دستگاه است اگر اقساط پایین بود و همه می توانستن خودرو بگیرند کار به قرعه کشی و امتیاز بندی میکشید ولی طوری اقساط را تعیین کردن که دوستان مدیر و دارای پست با حقوق بالای سه میلیون بتوانند با خیال راحت در عرض کمتر از یک ماه تحویل بگیرند . این روش سناریو نوشتن در جاهای دیگر هم مرسوم است در مالیات ، معافیت سربازی و ..... (2675560) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۲:۵۲:۴۱
لطفا برای شفافیت موضوع که شده حقوق فرهنگیان که بالای دو میلیون هست را اعلام کنند تا معلوم بشه این تسهیلات برای رفاه چه کسانی بوده ، من از تمام افرادی که در شهرمون هستند سوال کردم با مدرک فوق لیسانس و 25 سال سابقه و دارای پست مدیریتی 1600 دریافتی بود .!! جالبتر اینکه ضمانت همسر همکار را برای کسر حقوق قبول میکنند شما بخوانید از این دفتر .... (2675569) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۱۶:۴۶:۴۱
نمیدونم من شخص لیسانس در اموزش و پرورش میشناسم که دو میلیون و دویست هزار تومان حقوق میگیره چرا این همه شما فرهنگیا چخان میکنید (2678740) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۲۱:۲۹:۲۰
برادر من، هستن کسانی که حقوق چهارده میلیونی می گیرن توی آموزش و پرورش
دعوا روی همین اجحاف هاست (2679072) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۲۱:۳۰:۵۰
لیسانس جانباز با حق مدیریت و معادل فوق لیسانس و نزدیک سی سال سابقه، آره حقوقش دو و دویست هست
اما در شرایط عادی یه لیسانس دریافتیش حدود یک میلیونه به شرط اینکه وام نداشته باشه! (2679076) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۱:۳۲:۴۴
( اظهار نظري در رابطه با اظها رنظر بالا)
--- ميگم پدر جان ! بعد ٣٠ سال معلمي ،اين حقوقه كه مي گيري ؟ ! هميشه هشت مان گرو نه !
مدام در انتظار روي ديدن شاهد !! آخر برج ! ميگم چه خوب بود اگر چند ماهي بيشتر به جبهه رفته
بودي وخداي نخواسته طوري شده بودي !! جانبازي ،آزاده اي ! حالا اين طور حقوقت .....
--- ولي پسرم من درجبهه فرهنگي مي رزميدم !! با جهل و بي سوادي در نبرد و مبارزه بودم ! آن
هم در كجا ؟ در ولايت غربت ،دور از خانواده ! در جايي مثل كپر آباد ! نه آب ،نه آبادي ! قربونتم!
تو مي رفتي ،بيست و چهار ساعت شبانه روز ،آب و غذات اشك چشم بود وآه و ناله دل !!
---- ولي چه فايده ! حالا فكر يك وامي باش ! هم براي شهريه دانشگاه من ! هم براي دندان آبجيم !
وهم اگر چيزي زياد آمد از خجالت يخچالمان در آييم ،كه شرمنده رويش خيلي هستيم !! (2679759) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۳۰:۴۵
یک نفر می شناسید؟
من توی شرکت نفت و بهداشت و گاز وآب و مخابرات و ... کسی رو نمیشناسم که از من کمتر بگیره! (2682926) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۲:۵۷:۱۲
همکاران محترم اگر معلوم بشه از سرمایه صندوق برای خودشان وام 1375000000 درست کردن بایستی صندوق را تحریم کرد یعنی همگی با اتحاد سرمایه هامان را پس بگیریم تا عبرتی باشد برای مسئولین بی کفایت (2675582) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۴:۱۵:۰۳
شاید فانی در زمینه آموزش قوی بوده ولی از لحاظ مدیریتی بسیار ضعیف عمل کرده اند و اینکه به فرموده علی علیه السلام حق گرفتنی است و نه دادنی
ما هم باید تا احقاق حق خودمان ایستادگی کنیم و از فریب کاری آقایان آگاه باشیم و از تهدید دوستمان متاسفم
ممنون از آقای حبیبی عزیز (2675715) (alef-13)
 
وحید
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۵:۲۷:۴۸
هفته ای سه روز میرین سر کار ، تعطیلاتو تابستونو عیدتونم سرجاشه ، ماشین قسطی مثل پرایدو تیبا بهتون میدن ، بن خرید کالاو بیمه های خاص و وام هم دارین دیگه چی میخواین؟؟؟؟؟؟؟لابد باید ماهی ده میلیون حقوق بگیرین
بدبخت اون مهندسی که با پنجاه شصت ساعت اضافه کاری یه و صد میگیره بدون کوچیکترین مزایا و ثبات کاری و تعطیلاتی
یه ذره قانع باشین فرهنگیای عزیز! (2675812) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۲:۱۱:۱۳
ما خوبه سه روز نه ماه از يال ميريم سرکار, شماها که دوازده ماه از سال بيکاريد
شما خودت يادت هست آخرين باري که کار مفيد کرديد, کي بوده؟ (2676534) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۳:۵۳:۲۰
شما که هفنه ای شش روز از کار در میری، جمعه ها هم که تعطیله
حالت جا اومد؟ عزیز من توهین به هیچ شغلی اخلاقی نیست
با حساب شما چرا اساتید دانشگاه با نصف ساعت کار معلمین با مدرک معادل، چرا پبج برابر حقوق می گیرن؟
یک جراح که یه عمل رو ده دقیقه انجام میده، چقدر باید حقوقش باشه؟ (2676688) (alef-7)
 
مجتبی
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۱:۱۸:۰۸
وحید جان فقط میتونم بهت بگم خیلی برات متاسف هستم با این تفکرت

معلم رو همه جای دنیا چه احترامی میگذارن ولی افسوس و صد افسوس که در ایران اینطوریه، مگه همون مهندس رو معلم پرورش نداده ؟
بنده هم پدرم فرهنگی هم مادرم و هر دو هم بازنشسته چون وضع زندگی خودمون رو دیدم اصلا سمتش نرفتم دیگه (2677079) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۲:۰۳:۴۱
ما سه روز میریم
شما که اصلا نمی رید
و اگه برید: تا 9 که نیستین، 9 تا 11 صبحانه، یازده تا 12 آمادگی برای نماز، 12 تا 1 هم نماز، 1 تا 3 نهار، 3 هم آماده شدن برای برگشت به خونه
البته اگه کار شخصی بیرون اداره داشته باشین هم که جیم ردن رو خوب بلدیت (2678073) (alef-10)
 
وحید
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۲:۲۵:۲۱
قربونت برم اولا که بنده کارمند نیستم کار فنی دارم اونم شیفتای 12 ساعت و 24 ساعت که جنابعالی تصورشم نمیتونی بکنی ، ثانیا سه روزیم که تشریف میبرین از هشته تا یک و دو اونم که وسطاش زنگ تفریحو نمازو... هست . به جای غرغر الکی اون چهار روز بیکاریتو اون عصرایی که خوابی والبته تعطیلاتو تابستونو برو کمی زحمت بکش کار کن آقای فر هن گی (2681811) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۲:۰۴:۲۳
به نظر شما اساتید دانشگاه که موظفشون 12 ساعت در هفته هست یعنی نصف معلما، چقدر باید حقوق بگیرن؟ (2678075) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۰۸:۰۲
ماهی دویست و پنجاه هزار تومن با محاسبات این بابا (2680841) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۰۷:۴۱
خوشم میاد که خودتون هم قبول دارید ما سه روز میریم سرکار
اما ما باور نمی کنیم شما یک روز هم برید سرکار (2680839) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۲۹:۴۵
شما هفته ای چند روز سرکارید؟ به نظرم هفت روز سرکارید
البته سرکار، نه سر کار! (2682925) (alef-10)
 
تلخند
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۷:۵۷:۱۵
مشکل من خودرو نیست چون دندان آن را مدت هاست کشیدم وبا مترو گز می کنم.
الف جان ! مشکل من دید ناقص هم وطنانم به مشکلات معلم است . تا دهان باز می کنیم گرز گران سه ماه تعطیلی بر ملاج ما فرود می آید! کاش .... کاش ... قدرت آن را داشتم که تعدادی از این عزیزان را برای فقط وفقط یک هفته به کلاس می فرستادم. سر سوزنی شک ندارم که آن زمان کاملا می فهمیدند که حتی یک ساعت از کار معلم از نظر سختی کار به اندازه چندروز کارسنگین دیگراز نظر روحی وجسمی توان می خواهد. حلوای تنتنانی تا نخوری ندانی !! (2676032) (alef-13)
 
پاسخ به تلخند
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۱:۴۲:۳۸
همکار بزرگوارم!

یادداشت گذاشتی ولی ببین چندنفر حرف تورا تایید می کنند؟
ذهن جامعه چــــندین ســـال نـــوری با مشکلات من وتو فاصله دارد!
آن ها یا نمی توانند یا نمی خواهند عمق مظلومیت مارا باور کنند.
آری ! این هایی که حرف تورا باور ندارند حتی یک ساعت نیز سرکلاس دوام نخواهند آورند...... (2677130) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۸:۵۳:۳۸
اقای محترمی که می فرمایی خیلی ها ممکنه توان پرداخت اقساط را داشته باشند من رفتم تعاون اداره وپرسیدم گفت فیش حقوقی باید بالای دومیلیون باشه کدوم معلمی فیش حقوقی دومیلیونی داره (2676151) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۱:۳۸:۴۷
همکاران محترم بهتر است پیگیری دقیقتر میکردین آقای ریاض الدین طباطبایی مدیر روابط عمومی صندوق گفت سرمایه خودروهای خارجی از بخش خصوصی است . البته پر بیراه هم نیست افرادی هستند که هزاران خودرو وارد میکنند و فروش نقدی در این حجم عملا غیر ممکن است و بایستی به شرکتی لیزینگ واگذار کنند (2676465) (alef-7)
 
متمول
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۲:۱۳:۴۳
من منتظر م تا وزیر مازاراتی و کامارو را بخشنامه کند مغزش درد نکند... (2676537) (alef-7)
 
یک معلم
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۲:۱۴:۰۴
دوستان بحث این بود که با سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان وام 15 درصد برای خرید خودرو ایرانی و خارجی میدهند .و گله نویسنده این بود که 95 درصد معلمین نمیتوانند یک میلیون و بیشتر قسط پرداخت کنند بنا بر این این وام یک نوع رانت است که با هماهنگی به افراد خاص داده می شود منتهی از جیب معلمین. واین اجحافی دوباره و چند باره به معلمین است. (2676539) (alef-7)
 
ازبوشهر
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۳:۳۶:۳۷
حاج آقا خیلی از معلمان سراغ دارم طلای خانمشو فروخته گذاشته بانک که ماهی صدتومان کمک خرج داشته باشند شما دستور دادید بابت مقرری سال 88و89 در سال 93از اول مهرماه از هر همکار فرهنگ بمدت 6 ماه .ماهی صد تا صدوبیست هزار تومان کم کنند بیچاره معلما خیلی دراین مدت زیر فشارند اصلا" چه ربطی داره سال 88 و89 چه کاری به سال 93 داره مدیرا امروزه برای حفظ پست ومیز حاضرند .......... (2676665) (alef-7)
 
رزیتا
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۰۱:۱۵:۱۶
وقتی این بخشنامه اومد بمن نگفتن حقوقت باید بالای دومیلیون باشه,فقط گفتن ثبت نام کن پنجاه میلیون هم واریز کن ,لحظه ای که تو بانک بودم پول رو واریز کردم ,گفتم زنگ بزنم اداره بگم من تا چند دقیقه ی دیگه فیش رو میارم,بعد با خونسردی میگه حقوقت که بیشتر از دو میلیونه؟گفتم الان بمن میگید؟بعد از سه روز ثبت نام ؟کارمند و رییس بانک سریع اقدام کردن و پول منو برگشت دادن.......بدبختی اینه که کارمندان هم کارشون رو درست انجام نمیدن.از طرفی وزیر ما با لیزینگ فرهنگیان میخواستن با اینکارشون چی رو نشون بدن؟تازه به همکار دیگه من گفتن اگه جمع دوتا فبش بیشتر از دو میلیونه میتونی ثبت نام کنی.....آقای وزیر کنترلروی کارمندان اداره و سازمان و وزرتخانه بسیار ضعیفه.جالبه که خود بخشنامه که جای سوال داره پرسنل هم در اجراش مشکل دارن.اگه پول من میرفت به حساب لیزینگ چطور میخواستم برگشت بدم؟ (2676756) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۰۱:۵۶:۵۷
کجا دانند حال ما سبکباران ساحلها (2676782) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۰۲:۱۶:۳۸
نقش پسر کاتب نماینده گرمسار را در خرید این خودروها بررسی کنید. (2676792) (alef-7)
 
ابوالفضل
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۰۶:۴۸:۰۱
باسلام من از مجلس شورای اسلامی خواهشمندم در این مورد واردعمل سوند که این خود کلاهبرداری واختلاس از سرمایه مامعلمان است باتشکر (2676838) (alef-7)
 
افشین
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۰۷:۳۴:۲۹
قابل توجه اون آقایونی که میگن آموزش و پرورش حقوقش خوبه و معلمها مینالند.ما آموزش
و پرورشیها نه مثل بانکیها دلالی داریم نه مثل شهرداری چیها بخور بخور داریم نه مثل اداره مالیاتیها کار چاق کنی داریم نه مثل فروشنده ها دو لا پهنا داریم.ما روزیمون را از خدا مگیریم وحلال.نه مثل همه با رانت و کم فروشی و گرانفروشی و رشوه.قابل توجه بقیه ارگانهای دولتی که فقط دلالند.ما روزی 5 ساعت واقعا زحمت میکشیم بقیه فقط کارت میزنند و بقیشو یا وقت نماز دارند یا ناهار یا الافند . (2676850) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۰۸:۴۳:۲۰
به نظر بنده همه ما بی دلیل داریم بحث میکنیم.
این کشور و ملت نه به آموزش ،نه به چرورش و نه به هیچ چیز دیگه ای نیاز نداره.
اینکه همه ما تقریبا کار داریم و حقوقی بخور و نمیر میگیریم،تنها به این دلیل است که بیکاری بی عاری میاره.
تا حالا فکر کردید که اگر آموزش و پرورش از همین فردا تعطیل بشه، چی میشه؟فکر میکنید اتفاقی میافته؟ نه بخدا.هیچی نمیشه.اینو نمیگم که بگم آموزش و چرورش فایده نداره، نه.بلکه میخام بگم از نظر دولت این وزارت خونه و تمام وزارت خونه هائی که درآمد زا نیستند(مثل نفت-مخابرات-....) بود و نبودشان یکی است که نبودشان بهتر از بودشان(بودشان هزینه دارد).

خیلی جاهای دیگر همین وضعیت را دارد که به علت های خاص نمیشود اسمشان را آورد ولی وضعشان بهتر از آموزش و پرورش نیست.

اما از حق نگذریم،آنها که در کارشان واردند و دلسوزند،درآمدشان را هم دارند.معلمانی که در مدرسه حال ندارند و پس از آن در کلاسهای خصوصی-تقویتی-تست-آزمون و...... انشتین پرورش میدهند.اینها از همانهائی هستند که نه تنها وام نمیخواهند که وام هم میدهند.من دست اینها را از دور میبوسم که اگر 4 نفر آدم به درد بخور امروزه به این مملکت تحویل میشود از زحمت همین آدمهاست.

خسته شدم از نوشتن-حال هم ندارم-فایده ای هم ندارد اینهمه بحث و جدل بی نتیجه. (2676894) (alef-7)
 
ح رض فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۰۸:۴۵:۴۰
با سلام جناب اقای فانی واقعا مدارس واموزش پرورش را فنا کردی به چند دلیل ۱_کو جایگاه وشان معلمی که وعده داده بودی ۲_کدام معلمی با این خرخ ومخارج میتونه ماهی حداقل۱۲۰۰۰۰۰قسط بده؟ مگر دریافتی اش چقدر است؟ ۳_اقای وزیر خودت ونیروهای ستادی و وزارتی را با بقیه اشتباه گرفتی اینها در یک پراید ش مانده اند چه برسد به ماشین خارجی ؟ ۴_اقای وزیر با این سن و سال نمی توانی اموزش وپرورش را شکوفا کنی اموزش وپرورش به نیروی جوان تلاشگر وفعال نیاز داره ؟ خواهشن برو کنار وجایت را به نیروهای فعال بدهید چون شما دیگه مهره سوخته هستید (2676896) (alef-7)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۲:۴۸:۰۴
اتفاقا هدف اصلی آقایون ازاین کارهمینه که فرهنگیان روپرتوقع وزیاده خواه نشون بدن وقتی یه فرهنگی میتونه اسپورتیج سواربشه چرا میگه حقوقم کمه تا اعتراض میکنیم که حقمونو بدید این برنامه ها رو پیاده میکنن اعلام میکنن همه مطالبات فرهنگیان پرداخت شد به فرهنگیان وام پرداخت شد به فرهنگیان خودرو داده شدوغیره اما درسایر دستگاهها و وزارتخانه ها این کارها به صورت روتین وروزمره ودرابعاد گسترده تر انجام میشه وهیچ کس خبردار نمیشه آره اینجوری درزمانهای خاص اذهان عمومی رو به فرهنگیان بدبین میکنن (2677274) (alef-7)
 
مطلع
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۷:۲۳:۳۵
چرا خودتونو دست کم میگیرید لیاقتتون همون پراید مرگ بار سایپا است (2677665) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۹:۵۵:۳۴
فرهنگیان محترم بشتابید برای خرید سانتافه،لطفا زیاد عجله نکنید به همه شما یک سانتافه می رسد اگر هم کم اومد حتما بعدا پورشه جایگزین می شود (2677878) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۰:۳۱:۵۰
معلم مظلوم ردیف اول در ایران است ! (2677939) (alef-10)
 
فرزند فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۰۰:۱۴:۳۷
فیش حقوقی مادرم همیشه من چک میکنم دریافتی ما با مدرک لیسانس۱میلیون دو تا دانشجو هستیم نمیدونم چرا کل مردم فکر میکنن فرهنگیان حقوق بالایی ماشینمون پراید خونمون تو شهرستان ۷۰ متر تفریحمون اینترنت...... (2678235) (alef-10)
 
جواد
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۰۹:۳۷:۲۷
ضمن تشکر از همه عزیزان به ویژه سایت الف و جناب آقای توکلی که مرده شماره یک مبارزه با فساد استچند مطلب در خصوص کارمندان خدوم دولت جهت اطلاع 1- حقوق همه کارمندان دولت برابر است طبق قانون اما برادرم کارمند شهرداری اضافه کارش برابر حقوق من 2 دوستم کارمند تامین اجتماعی اضافه کارش برابر 1.5 برابر حقوق من همسایه کارمند وزارت ا. مزایا 4 برابر حقوق من برادر خانمم کارمند آب و فاضلاب مزایا برابر حقوق من و ... جناب آقای وزیر این موارد را حل کنید بزرگترینن فساد در سیستم دولتی این است . ما فرهنگیان از کمی حقوق نمی نالیم از تبعیض رنج می کشیم برادر تبعیض (2678429) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۱۲:۱۲:۳۱
آخه فيش حقوقي مارو تا حالا وزير ديده كه همچين شرايطي روواسه ما ميزاره؟!؟!؟
سانتافه سال بخرم؟!؟! اجاره نشينم، سانتافه رو كجاي دلم بذارم؟! (2678537) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۱:۵۹:۲۰
حالا قربونتم ! اين " سانتافه ،مانتافه " ! چي باشه ؟ لباسه ً كفشه ؟يا بسته هاي خوراكي !! مثل روغن و برنج و ما كاروني و زبونم لال مرغ وماهي و چيز ديگر از اين قبيله؟؟ ! خب اگر باشه ،خيلي هم خوبه ! بنده هاي خدا زحمت كشيدن ! اموراتمون نصف برجي مي گذره !! ميگم شايدم فرشي و يالوازم منزلي باشه ؟ ! خب اونم خوبه ، خيلي لازمه !
--- چي بپرسم بابا جون ؟ ! شايد دو چرخه و موبايل باشه ؟ گمون نكنم پسرم ! حالا باز مي پرسم --- خانم جان شما چي مي فرمايين؟؟ ! شايد چادر و روسري باشه ؟؟ نمي دونم ! مي پرسم !! حالا خدا كريمه !!
--- دخترم بلندتر بگو ،نشنيدم ! چي ،كامپيوتر ؟ ديگه چي ! مانتو ؟ باشه اونم سئوال ميكنم !!
--- ببينم اين وروجك چي ميگه ؟ تفك ؟ بي توت ؟ باشه قربونتم ! از پفك و بيسكويت هم مي پرسم !
ولي اين اسمي كه اين داره ،گمون نكنم اين هايي باشه كه ما لازم داريم ،بازم خدا عالمه ، امروز
مي پرسم !! (2679806) (alef-10)
 
مجید
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۱۲:۵۱:۳۱
در مدارس فرهنگیان بیش از ماهی 5 میلیون درامد دارند و حاضر نیستن برن کار ستادی بکنن. کمتر غر بزنید لطفا. (2678566) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۰۶:۱۱
شوخی نکن بابا، پبج میلیون؟
میشه مثال بزنید؟
بابا جان توی متن نوشته که با توجه به اسناد پرداخت حقوق، میانگین پرداختی کمتر از یک میلیونه (2680835) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۷:۴۹:۴۸
البته ریال (2737571) (alef-10)
 
تورج صدری
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۲۲:۳۶:۳۲
قابل توجه نمایندگان فرهنگی مجلس شورای اسلامی کارت زرد بعدی را بدهید و اقای وزیر را استیضاح کنید 1700دستگاه ماشین خارجی برای کدام فرهنگی مرد حسابی اقتصاد مقاومتی را باید آموزش و |پرورش در جامعه فرهنگ سازی کند همه چیز که در اختیارتان هست پول صندوق ذخیره فرهنگیان که ارثیه ی پدریتونه برداشت کنید اصلا 1700 سانتافه بخرید بدید به اونهایی که مدنظرتونه همانطور که با پول همین معلمین بانک سرمایه را زدند و سهامش را فروختند واقای حاجی بازم حاجی تر شد ولی لااقل حیثیت فرهنگیان را نبرید چندتا معلم حقوقش در حد پرداخت این قسط هاست بابا بسه دیگه با لنگ دیگران حمام نرید یک روزی تو این مملکت معتم 3500تومن حقوق میگرفت ووزیر 7000تومن حالاهم همینطوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2679164) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۲۳:۴۱:۴۲
--- ميگم بابا جون ! دو هزار تومن پول تو جيبي امروز بده دارم ميرم مدرسه !
---- دو تومني ندارم پسرم ! ميگم اون دوتومن ديروزي كه داشتي بيار بابا جون ! آوردي ؟ دستت درد نكنه ! بارك الله پسر خوب ! پير شي الهي ! بيا بابا جون اين هم دو تومني تو جيبي امروزت ! گم نكني ! ميگم قدر بابات بدان ، خيلي برات زحمت مي كشه ! اگه امروز دير به خونه اومده بودم
ديگه پول تو جيبي نداشتي ! حالا برو كه مدرسه ات دير نشه ! (2679235) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۰۹:۲۲:۳۰
ازنمایندگان مجلس عاجزانه استدعا دارم که این وزیر بی کفایت را برکنارکنند که در طول این مدت پشیزی برای معلمان ارزش قائل نشد اگر واقعا نماینده این ملت هستند که البته من بعید میدانم (2679556) (alef-7)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۰۹:۲۷:۱۴
خدا نگذره از اونایی که تا معلم کوچکترین اعتراضی میکنه به سرعت میگن تعطیلی دارین و...آقایی که میگی معلم ماهی 5 میلیون میگیره کمی حیا کن (2679562) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۳:۵۸:۰۴
من کارمند پزشک قانونی هستم و خانم بنده معلم است و هر دو بالای 23 سال سابقه کار داریم و هیچکدام حقوق بالایی نمی گیریم. الحمدا... یک زندگی نسبتاً راحتی البته با صرفه جویی کامل داریم. ولی همیشه خانم بنده به من می گوید، چرا با این همه کار و سختی کاری که داری ، اینقدر حقوق شما کم است و امتیازی به شما نمی دهند. متدسفانه هنوز نتوانستم پاسخی برای سئوال همسرم پیدا کنم. (2680055) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۷:۲۰:۵۱
در ارتباط با این خودروها اولا فرهنگیان ضرر که نمیکنند بلکه با گردش سرمایه هایشان استفاده هم میبرند چه اشکالی دارد اگر فرهنگی در آمد کافی غیر ازحقوق دارد ماشین خارجی هم سوار شود .اصلا نفس صندوق ذخیره فرهنگیان بر گردش سرمایه وسود دهی است مثال در مورد خودم می زنم با هفده سال عضویت در صندوق وبا سرمایه یک میلیون وهشتصد هزارتومان امسال بازنشسته شده ویازده میلیون وچهارصد تومان از صندوق دریافت کردم .اگر سرمایه اندک من گردش نداشت که سود دهی نداشت .به نفع معلمان است که صندوق وام دهد وسودش به حساب اعضابرود .آنهایی که اطلاع کامل ندارند بیخود هیاهونکنند . (2680458) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۷:۴۷:۲۶
استفاده؟
پول که بذارن تو بانک 22 درصد سود میده بعد دادن به اینا 15 درصد
چطوری ما سود می کنیم؟ (2737561) (alef-10)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۷:۳۶:۰۵
من عضو صندوقم فقط یک تیبا گرفتم ماهی 310 تومان قسط (2680492) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۲۸:۳۰
مبارکتان باشد برادر
من هم عضو صندوقم و هرچه دویدم، نتونستم ماشین بگیرم
اما اینکه همکاران من بتونن ماشین بگیرن خوشحال میشم
در حالی که در مورد این واگذاری خاص، مساله بو دار استبد جور بو دار است (2682921) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۳:۵۶:۵۸
معلمان عزیز شما با این وضعیت بیکاری جامعه که اکثر بیکاران دارای تحصیلات عالیه هستند نباید اینقدر به وزیر بد بیراه بگویید چون همه میدانند وضعیت فرهنگیان از همه کارمندان ادارات دیگر بهتر است بدلایل زیر
۱- تعطیلات فروان تابستانی وعید وزمستانی
۲- در چهار گوشه شهرها بهترین ومرغوبترین زمین های مسکونی به فرهنگیان اختصاص داده شده است که قطعا همه می دانند
۳- شما به شهری از کشور که به مسافرت بروید امکانات اسکان همراه با پذیرایی مهیاگردبده است تقریبا بصورت رایگان
۴- خانه های معلم که جهت برگزاری مجالس شما در نظر گرفته شده ودر مکانهای مختلف شهر ساخته شده است.
۵- سهمیه ویژه فرزندان شما برای مدارس نمونه دولتی وغیره.
در پایان متذکر میشوم که همین الان اگر اموزش وپرورش استخدام کند هزاران نفربا تحصیلات بالا برای ثبت نام صف می کشند پس بیایید شکر گذار باشید (2681139) (alef-10)
 
Germany
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۰:۰۲:۰۳
همه ي مطالبي رو که گفتيد فقط براي افراد خاصي هست
احتمالا همونهايي که قراره سانتافه بگيرند
به فرهنگيان بطور عموم اين خدماتي گفتيد نمي دن
البته ستاد اسکان هست که از سه سال پيش از فرهنگيان هم مول بقيه پول مي گيرن, فقط لطف مي کنن و مدارس رو تفکيک ميکنن! (2681465) (alef-7)
 
Germany
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۰:۰۴:۰۷
هيچ يک از اين هدمات که فرموديد, دائمي و عمومي نبوده
زمين هاي تعاوني هاي مسکن رو خود معلمها خريدن که فقط در چند مورد خاص بقيه در ضعيف ترين مناطق شهر بوده که بعدها به دليل حضور فرهنگيان در آن مناطق قيمت پيدا کردن (2681470) (alef-7)
 
Germany
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۰:۰۵:۳۰
با فوق ليساني رياضي دانشگاه دولتي, حاضرم با شما در هر سطحي و شغلي جابجا بشم (2681472) (alef-7)
 
یک معلم خسته
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۴:۰۷:۰۹
جواب مورد اول:

معلم های سراسر دنیا فاصله بین دو پایه تحصیلی دانش آموزان را تعطیل هستند. شما انتظار داری در این 3 ماه معلم را به اردوگاه های کار اجباری سیبری ببرند که بیکار نباشند؟ علاوه بر آن معلم ها تعطیل هستند مدیر و معاون و نیروهای اداری همچنان در حال کار هستند در این روزها.

جواب مورد دوم:
مجتمع های رنگارنگ که به اسم مجمع فرهنگیان در گوشه کنار شهرها میبینید همه ساخته های 30 سال پیش هستند و اگر نوساز باشند با پول خود معلم ها که حاصل عضویت در صندوق مسکن باشد ساخته شده اند. شما فکر نکن مفتی می سازند و به ما می دهند. نه برادر یا پولش را پیش پیش گرفته اند یا دو برابر در آینده خواهند گرفت.

جواب مورد سوم:
این امکانات اسکان که میگویی منظورت مدرسه ها ست که کلاس هایش را یک یخچال و یک اجاق سه شعله گاز گذاشته اند و به اسم سوئیت به معلم ها می اندازند؟ شما حاضری زن و بچه ات را در کلاس یک مدرسه به جای هتل اسکان دهی؟

جواب مورد چهارم:
خانه های معلم وجود دارند منکر نیستیم. ولی در همه شهر ها نیستند. و تنها خدمتی که به معلم می دهند اجاره سالن و رستوران به نصف قیمت به معلم ها است. این هم اگر ناراضی هستید تقدیم میکنیم به شما.

جواب مورد پنجم:
سهمیه فرزندان فرهنگی کمتر از سهمیه های ایثارگران و شاهد و رزمندگان و جانبازان و غیره است. این هم پیشکش شما. (2682154) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۲۶:۰۰
دست و پنجه ی شما درد نکنه
منم هر چی شما گفتید، کپی، پیست! (2682912) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۲۷:۱۷
هم وطن عزیزم
اولا اشکالی ندارد که یک سازمان جهت بالا بردن سطح رضایتمندی کارکنان خدماتی را به پرسنل خود ارائه دهند
اما اینها که شما گفتید بیشتر به جوک شبیه و مزاح تا واقهیت! (2682917) (alef-10)
 
حسین سیفیاری
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۱۵:۱۱:۴۶
این حرفها فقط تهمت است که میزنی! کمی تحقیق بد نیست! (2685380) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۱۷:۴۶:۳۵
هم وطن عزيز
به همه مطالب شما پاسخ داده شده
تعطيلات فراوان رو بنده قبول دارم, اما بقيه ادارات که دوازده ماه تعطيلن, در ضمن ما هم حاضريم مثل بقيه حقوق بگيريم و تابستون هم بياييم سر کار
غذا و مسکن رايگان؟ دوست عزيز فقط يه کلاس درس و يه موکت, اون هم به قيمت بقيه مردم, اين مدارس رو سال هاست به غير فرهنگيان هم ميدن و شده منبع درامد ادارات کل استانها
خانه هاي معلم هم به همين صورت شده, هزينه هاش دقيقا مثل بقيه تالارها از ما پول ميگيرن, فقط براي از ما بهتران امانات خاص هست

در هيچ آزموني در مدازس خاص, به فرهنگيان سهميه تعلق نني گيرد, شايد براي مدارس ويژه فرهنگيان منظور شماست که اون هم شده حيات خلوت ادارات براي امتياز گرفتن از مسوليثبت نام بچه هاي آقايون (2737557) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۰۹:۱۹:۴۳
از تمامی کارکنان و زحمتکشان سایت الف به خاطر موشکافی مسائل ومشکلات فرهنگیان تشکر میکنم. (2681429) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۰۹:۵۹:۱۹
هم وطن عزيز
به همه مطالب شما پاسخ داده شده
تعطيلات فراوان رو بنده قبول دارم, اما بقيه ادارات که دوازده ماه تعطيلن, در ضمن ما هم حاضريم مثل بقيه حقوق بگيريم و تابستون هم بياييم سر کار
غذا و مسکن رايگان؟ دوست عزيز فقط يه کلاس درس و يه موکت, اون هم به قيمت بقيه مردم, اين مدارس رو سال هاست به غير فرهنگيان هم ميدن و شده منبع درامد ادارات کل استانها
خانه هاي معلم هم به همين صورت شده, هزينه هاش دقيقا مثل بقيه تالارها از ما پول ميگيرن, فقط براي از ما بهتران امانات خاص هست

در هيچ آزموني در مدازس خاص, به فرهنگيان سهميه تعلق نني گيرد, شايد براي مدارس ويژه فرهنگيان منظور شماست که اون هم شده حيات خلوت ادارات براي امتياز گرفتن از مسوليثبت نام بچه هاي آقايون (2681461) (alef-7)
 
فرهاد
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۶:۴۶:۳۷
با روی کار آمدن این دولت وضع معیشتی معلم ها بدتر شده اگه معلمی در زمان دولت قبلی خودرو خریده که خوب ورنه با این وضعیت جدیدخودرو که سهل هست سم طلا هم کسی نمی تونه بخره (2682690) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۲۲:۴۴:۲۲
خدا خیرت بده الف جون. این جوری از منافع معلمین سواستفاده میکنن بعد میان 5 میلیون وام اون هم به قرعه به عده کمی از معلمین با درصد 12 سالانه میدن کلی هم منت میکنن. جالبه همون بانک بخش نامه داره بدون سپرده گذاری 26 درصد 10 م بدین. بعد ما که همه حقوق هامون اونجاست اون هم به بعضی ها!!!!!!!!!! (2683633) (alef-10)
 
معلم دل خسته
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۰۰:۱۸:۴۵
با خودم میگم
خاک تو سرم که معلم شدم.لیسانس ریاضی دارم
به تمام کاینات قسم
950هزار تومن دریافتی دارم فقط ماهی حدود 200هزار تومن کرایه ماشین میدم...
به همه ی مقدسات عالم قسم
خرج نوزادم ماهی 300 تا 400هزار تومن هست.

دیگه خجالت می کشم بگم با ماهی چقدر دارم زندگی می کنم

سر کلاس هم باید سرحال و شاداب باشم .تا روحیه بچه های مردم خراب نشه...هر روز باید با روحیه حرف بزنم تا بچه های مردم به درس و زندگی علاقمند باشند.

به همه چیز قسم
هرگز نذاشتم دانش آموزی بفهمه که با چه سختی دارم زندگی می کنم
چون ایمان دارم که با هر خون و دلی باید بچه های مردم که امانت خدا در دست ما معلمها هستم شاداب باشن

دیگه حرفی ندارم

وزیر و مسولان هم می دونن و خدای خودشان
انشالله که یک روزی بیشتر به فکر ما باشن (2683907) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۱۱:۴۰:۴۷
" خاك تو سرم كه معلم شدم و ليسانس رياضي دارم " ( كامنت بالايي)
ميگم خوشا به سعادتت برادر كه معلمي ، خياطي ،بزازي ، راننده اي و ديگر شغل هاي شريف !
و زهي به سعادت خودمان كه رييس د ولتي ، رييس الوزرايي ، وزرايي ، صدر اعظمي ، وكيلي و از
اين قبيل نيستيم !
--- ميگم يارو رو باش ! گربه دستش به گوشت نمي رسه ميگه بو ميده !
--- نه قربونتم ! دارم جدي ميگم ! آخه شما اين اظهار نظر هاي بالا را بخوان ، ببين چند نفر آه و ناله دارن ! چند نفر به فرض به عنوان معلم و كارمند و كارگر دارن خون دل مي خورند ! اين ها كه
كه همه سينه پراز درد دارن ! ميگم اگر ما قبلا يك بابا طاهر سوخته دل داشته ايم كه از سوز دل
فرموده بود كه :
هزاران غم به دل اندو خته ديرم !
به سينه آتشي افروخته ديرم !
به يك آه سحر گاه از دل تنگ.
هزاران مدعي را سوخته ديرم !
حالا گويا تو همين آموزش و پرورش هزاران بابا طاهر داريم كه اشعار فوق را در دل زمزمه مي كنند ! و كسي هم خبر نداره ! ( حالا خدا كنه كه أه سحر گاهي نباشه ! اينو دارم به دولت و وزرا و وكلا از ته دل عرض مي كنم ! ) حالا فهميدي برادر كه دستم به گوشت مي رسه ولي عزض مي كنم كه ارزشي نداره ! سعدي عليه الرحمه هم فرموده :
" دنيا نيرزد آن كه پريشان كني دلي ! ". تا زه شبخ اجل مي فرمايد " دنيا " ديگه چه برسه به پست
و مقام چهار روزه ! ! بله مخلصتم ! (2684765) (alef-7)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۰۹:۴۸:۳۶
شما همکاران گرامی انگونه درس بدید که حقوق می گیرید.دست به کارهای دیگر بزنید و درامد خانواده را در بیارید.در همه ادوار و در ایران حقوق فرهنگیان چنین بوده است. (2684421) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۱:۳۴:۳۴
مساله اینجاست که فرهنگیان حاضر نیستند تحت هیچ شرایطی از اخلاقیات تخطی کنن (2686186) (alef-7)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۴:۰۱:۴۰
نمیشه، انصاف و وجدان اجازه نمیده (2687829) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۱۸:۵۱:۱۱
اونوقت اخلاقیات چی میشه؟ (2699073) (alef-3)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۰:۰۹:۴۲
بعدا همه شاکی میشن تعلیم وتربیت چرا وضعش اینجوری......... (2687131) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۱:۴۴:۰۶
اقای وزیرچرا...... (2687419) (alef-3)
 
علي
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۸:۲۲
به نظر من اين كار اگر به دستور وزير انجام شده باشد، يك عمل مجرمانه است، زيرا وزير حق دخل و تصرف در چنين موضوعي را ندارد! (2689833) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۱۸:۵۰:۱۴
پس به دستور من بوده؟ (2699070) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۱ ۱۲:۴۲:۱۰
اصولا اینقد بازی کردن با اخبار فرهنگیان رو به نفع جامعه فرهنگی نمی دونم
فقط با بازی های سیاسی انقد معملا رو دستاویز قرار ندین
عوضش در سکوت بهشون برسین
ممنون (2692888) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۱۸:۴۹:۵۸
یعنی باید بذاریم هرکاری می خوان بکنن! (2699069) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۶ ۲۰:۵۳:۱۳
اینکه مشکلات مالی فرهنگیان هی توی بوقو کرنا بشه باعث ابرو ریزیه
اگه مجلس خیلی دلش می سوخت از همون اول با اومدن وزیر کار آمد موافقت می کرد
پس برادر من اینا بازیه.
در ضمن پولی که با زور فرهنگیان بگیرن با عث افتخارشون نیست
بلکه باید قدر فرهنگی دونسته بشه و بهش احترام بذارن که نمی ذارن
به نظر دو روز یه بار اخبار فرهنگیانو بذارن جدن به عزت نفس این قشر آسیب می زنه
یادتون رفته چه جک هایی برای معلما ساختن؟
یه کمم به وضعیت فرهنگی و سلامتی معلما بیشتر برسن تا اونقد بچه ها رو از درس خوندن نا امید نکننو در ضمن من خودم فرهنگی ام (2706767) (alef-7)
 
اکبری
۱۳۹۳-۱۲-۰۲ ۱۴:۰۷:۱۹
سلام
عزیزان از 2800همکار فرهنگی آموزش و پرورش ما آن چند نفری که شغل های دیگری داشتند و متأسفانه در آموزش و پرورش هم رفع تکلیفی کار می کنند بردند. (2694874) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۱۸:۴۹:۳۷
کل کشور اینطوریه (2699067) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۳-۱۲-۰۲ ۱۸:۳۱:۴۴
امسال در استان XX بخشنامه کردن همه فرهنگیان باید عضو صندوق ذخیره بشن مگر اینکه کتبا انصراف حود رو اعلام کنند. با این بخشنامه خیلی ها که قبلا عضو نبودن به ناچار(وقت و حوصله نداشتن برن اداره کتبا انصراف بدن) عضو شدن. (2695790) (alef-3)
 
اكبري
۱۳۹۳-۱۲-۰۲ ۲۰:۳۹:۰۶
ما زياران چشم ياري داشتيم خود غلط بود آنچه ما مي ژنداشتيم (2696212) (alef-7)
 
m
۱۳۹۳-۱۲-۰۲ ۲۲:۰۷:۳۳
مجلس از صندوق تحقیق وتفحص کند!!!! چراعکس العمل نشان نمی دهد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ درعجب هستیم..... (2696422) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۱۸:۴۸:۴۱
چون واسه حضرات سودی نداره!
دیدید که چور وزیر محترم با تغییر دو تا مدیرکل با حضرات نمایندگان به توافق رسیدن! (2699065) (alef-7)
 
معلم 30سآل خدمت آز تکآب
۱۳۹۳-۱۲-۰۲ ۲۳:۳۱:۰۲
جنآب وزیروآطرآفیآن عزیزشآن هوس مآهی کرده آند پس وظیفه مآ مآهی گرفتنه،وظیفه آیشآن کبآب کردن!!به عدآلت آیشآن شک نکنید !! کدآم عدآلتی بهتر آز آین!!!!!!!!! (2696623) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۱۸:۴۷:۴۸
ما هم شک نداریم
البته به بی عدالتی ایشان! (2699064) (alef-7)
 
محبوبه
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۲۰:۱۴:۰۶
سلام دوستان فرهنگی. جالبه بدونید اداره شهرری حتی بخشنامه اش را هم نفرستاد .وقتی از بخش تعاون علتش را جویا شدیم.گفتن سقف حقوقی شما نمیرسه. گفتیم کدام معلم حقوق دومیلیونی دارد.گفتن یک مجر وح جنگی در این منطقه چنین حقوقی دارد وایشان ثبت نام کرده.دروغ پشت دروغ. ایا پول ما خوردن داره. به زور عضو صندوق ذخیره امان کرده اند به زور (2699288) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۲۲:۱۱:۱۱
کطالبات رو دادن
یه من هشت هزار تومن دادن!
اینهمه سروصدا واسه هشت تومن؟ (2699539) (alef-3)
 
معلم مظلوم
۱۳۹۳-۱۲-۰۴ ۲۲:۴۲:۴۴
خانه های معلم که باعث ابروریزیه وتوهین به شخصیت معلم اون از سانتافه که حقوق اداره ایها کفاف اونو داره اونم از وام 5 میلیونی که تو بوق وکرنا کردند وبانک میگه ما وقت رسیدگی به پرونده ها رو نداربم وماهها طول میکشه به اون وام اونم به قید قرعه ایا برسی یا نرسی که موکول میشه به ماهها بعد اش نخورده ودهن سوختهههههههههههههههههه (2702264) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۵ ۲۳:۵۶:۵۶
معلمان ده تا اسفند روی آتش بریزند شاید فرجی بشود! (2704629) (alef-7)
 
رحیمی
۱۳۹۳-۱۲-۰۶ ۱۴:۴۲:۲۸
باسلام
آیا این عدالت است!؟ یا انصاف!؟
درحالیکه فرهنگیان عضو صندوق برای یک وام بسیار اندک دست به دامان بانکها وموءسسات دیگربا سودهای بالای 22تا30 درصد می شوند درصورتی که صندوق ذخیره پول همان معلمان را در قالب وام های کلان 140میلیونی خرید خودرو خارجی باسود 15درصد دراختیار عده ی خاصی قرار دهد. آیا بهتر نیست این وامها به تعداد بیشتری ازخود معلمان با همان سود پرداخت شود. با تشکرفراوان (2705893) (alef-7)
 
آموزگار
۱۳۹۳-۱۲-۰۷ ۱۳:۱۶:۲۲
دوستان عزیز زحمت الکی نکشید آین آقای وزیر اگه فقط یه سال را با حقوق ماهیانه پانصد هزار تومن سر می کرد حالا حرفای ما براش قلقلک آور نبود. (2707887) (alef-7)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۶ ۱۹:۵۸:۳۱
با سلام,من ی فرهنگی ام با ۱۸سال سابقه ومدرک کارشناسی, حقوقم ۱۴۰۰۰۰۰ت و دریافتی ام ۱۰۰۰۰۰۰ت.نمیدونم چرا اینقدر بد در مورد ما فکر میکنید:
دایی بنده بازنشسته وزارت نفت است.تو زمان کار بهش خونهمجانی داده بودن که بعد بازنشستگی تحویل داد,بعدش چندین بار مارا رستورانهای طرف قرارداد وزارت نفت دعوت کرد با غذاهای انچنانی رایگان,الان ایشون سه تا خونه دارند که دوتا سه طبقه است,ماشین خوب زیر پاشه,حقوقشم بالای ۵میلیونه وجدا ازاینها هرشهری بره هتل خوب دراختیار.چندین بار مهمونش بودیم و...
شما تعطیلی های تابستون چماق کردید سرما.اینو میدونید که اضافه کاریهاتون سرماه بهتون میدن ولی مال ما منتظر بودجه که کی برسه(اردیبهشت تازه قبل عید دادن)اگه از حق مرخصی ماهانتون استفاده نکنید پولشو بهتون میدن یا تو سنواتتون حساب میشه(دایی من سه ماه زودتربازنشسته شد برا طلب مرخصیش)حق مسکن و حق لباس ,کارانه و بهروری و خ چیزای دیگه رو فراموش نکنید.
اگه شما تونستید ی روز با چهل تا بچه مختلف سرکنی اون وقت بیا چرت و پرت بگو....ی بار ریس انجمن مدرسه رو فرستادم نیم ساعت در رفت نتونست بمونه.
کلاس خصوصی هم برا همه نیست اونم برا بعضی دبیرای خاصه:ریاضی,علوم و زبان راهنمایی,ریاضی ,فیزیک و شیمی و زیست دبیرستان
حالا بگذریم که بعضی اوقات بچه های خنگم پیدا میشن که ازدبیرای دیگه هم استفاده میکنن.البته اگر وضع مالی پدرشون خوب باشه..
درد ما تبعیضه و تحقیر...شماها درک نمیکنید چون نیستید تا ببینید...همه کارای معلما تو بوق کرنا میشه ولی فداکاریهاشون وتبعیضهاشون نه...مثلا اون دبیر عزیزی که باچاقوی شاگردش,کشته شد هیچ دررسانه ها اعلام شد,یا اون معلم گرانقدری که خودش ب اتش زد تا شاگرداشو نجات بده و تمام بدنش سوخت به رحمت ایزدی پیوست,هیچ اعلام شد و...مثالهای بسیار....
هموطن سطح فکری و اطلاعاتتون ببرید بالا.سرسری و یطرفه قضاوت نکنید.
اگه دریافتیمون کمه بخاطر کسوراته..منی که چندین جا قسط و وام بدهکارم معلومه کم میارم...وام هم گرفتم زدم به زخم زندگیم نبردم تفریح...
۲۵۰کرایه میدم,۵۰۰قسط میدم که یکیش برا درمان مادرم بوده یکیشم برا ماشین برامسافرکشی ..به نظرشما۲۵۰کفاف زندگی ۵نفره را میده.پدر ومادرو یک فرزند و همسر.. (2767880) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۶ ۲۰:۱۰:۴۸
سلام
پولش ازما سودش برا کسان دیگر.
من که راضی نیستم نه برا اینکه نمیتونم بخرم بلکه برااینکه ماهی۳۰۰ازحقوق من کم میشه که فلان اقای حراست اداره کلی بخره و قسطی پولشو بده.اونم با چ سود کمی...
ی ماهه دنبال ی وام ۱۰میلیونی هستم که بتونم بگذارم رو پول پیشم بتونم ی خونه برا خانواده ام اجاره کنم...همه درصد سودشون بالاست کمترینش۲۲بود که وقتی شرایطش خوندم دیدم ۲۸درصد میشه..
تو این جامعه فرهنگی مثل و امثال من زیادن که با۲۰سال سابقه و مدرک کارشناسی۱۵۰۰حقوقش باشه و دریافتی یک میلیون... چون کسوراتم زیاده برا مالیات وبازنشستگی و همین صندوق ذخیره و بیمه طلایی که فقط اسم بزرگی داره و هیچ دردی نمیخوره(هرجامیری تعهدوقرارداد نداریم).تازه یک میلیونم باید بدم قسط به همین بانکها..به بانک بسیج۳۵۸ت,ملی۱۶۶ت,ملت۱۶۲ت و وام خانگی ۴۰ت ...کمتر از ۲۰۰برام میمونه اونم با ی خانواده سه نفره.همه این وامها راهم گرفتم برا پول پیش خونه نه تفریح و ولخرجی...حالا کی حاضره جاشو بامن عوض کنه؟!!!! (2767900) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.