توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 279015
هواپیماهای جدید کار خود را آغاز کردند/ تهدیدهای آمریکا هیچ اثری ندارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۰
مدیرکل فرودگاه امام خمینی (ره) با بیان اینکه برنامه پروازی هواپیماهای جدید شرکت ماهان آغاز شده و بدون هیچ مشکلی ادامه دارد، تصریح کرد: تهدیدها هیچ اثری نداشته و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

حمیدرضا سیدی در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد: هر یک از ایرباس‌های جدید شرکت هواپیمایی ماهان که مسائل مربوط به دریافت مجوز و آغاز عملیات پروازی طی کرده‌اند بدون هیچ مشکلی از سوی فرودگاه امام خمینی (ره) برنامه پروازی دریافت کرده‌اند و کار آنها در چند مسیر بین‌المللی خاص آغاز شده است.

وی با بیان اینکه به محض اینکه کار دریافت مجوز هواپیماهای باقیمانده تکمیل شود نیز کار آنها رسما آغاز خواهد شد، گفت: با توجه به گستردگی مسیرهای پروازی در فرودگاه‌های ما، هر یک از این هواپیماها می‌توانند به نقاط مختلفی که سیاست‌های شرکت هواپیمایی ایجاد کند پرواز کنند و ما از این نظر هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که تا چه حد تهدیدهای مطرح شده از سوی آمریکا در رابطه با احتمال مصادره هواپیماهای جدید ایران در فضای بین‌المللی قابلیت اجرایی داشته و در برنامه‌های پروازی این هواپیماها نقش داشته است نیز گفت:‌ طبق قوانین جمهوری اسلامی هر یک از هواپیماهای جدید کشور که مراحل تست امنیتی را طی کرده و در چارچوب ناوگان ایران ثبت‌نام شده‌اند پروازهای خود را انجام داده و همان‌طور که در برنامه‌های پروازی مشخص شده است نیز از هواپیماهای جدید در چند مسیر بین‌المللی استفاده می‌شود. این تهدیدها به هیچ عنوان تاثیری در این برنامه‌ها نداشته و آمریکا مانند گذشته هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

پس از اضافه شدن ۹ فروند هواپیمای مسافرتی جدید به ناوگان هواپیمایی کشور، ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که با توجه به اینکه ورود این هواپیماها را نقض تحریم‌های موجود علیه ایران می‌داند، شرایطی را وضع خواهد کرد که این هواپیماها در پروازهای بین‌المللی مصادره شوند.

با وجود این تهدیدها طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، بخش قابل توجهی از توان ایرباس‌های جدید به پروازهای بین‌المللی ارائه خواهد شد و تمام این هواپیماها پس از طی کردن مراحل فنی و قانونی پروازهای خود را آغاز خواهند کرد. از سن‌پترزبورگ، مسکو و چند شهر در یونان و ترکیه به عنوان مقاصد اصلی هواپیماهای جدید شرکت ماهان یاد می‌شود.
 
کلمات کلیدی : ماهان+ ایرباس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.