نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 130019
گزارش الف از اولین همایش جبهه متحد اصولگرایان؛
اولین گردهم آیی اصولگرایان برای مجلس نهم
بخش خبری الف
آیت الله مهدوی کنی: برخی وحدت را فلسفی مطرح کردند، درحالی که منظور ما از وحدت، حول مسائل سیاسی و اجتماعی بر سر مسائل مشترک است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۱۰
عصر پنجشنبه همایش جبهه متحد اصولگرایان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار الف، آقایان زاکانی، ولایتی، مهدوی کنی و علم الهدی سخنرانان این مراسم بودند.

علیرضا زاکانی به عنوان رئیس ستاد انتخابات جبهه متحد اصولگرایان، در فرازهایی از سخنان خود گفت:

- جبهه متحد اصولگرایان به همت حضرات آیات مهدوی کنی و یزدی و به پشتیبانی جامعتین تشکیل شده، تلاش می کنیم اهداف مقدس این جبهه که استمرار گفتمان اصولگرایی است را دنبال کنیم.

- اوایل انقلاب شاهد گفتمان مقاومت و ایستادگی بودیم، ضمن آنکه ۸ سال گفتمان اصلاحات و گفتمان سازندگی را نیز تجربه کردیم، گفتمان اصلاحات آسیب های زیادی را وارد کرد. البته این افتخاری برای ماست که با پیروزی اصولگرایان قطار انقلاب به ریل خود بازگشت.
 
- جبهه متحد اصولگرایان همواره بر حضور حداکثری مردم در انتخابات تأکید دارد ضمن آنکه همواره به دنبال حفظ وحدت در جریان اصولگراست تا بدین وسیله جبهه انقلاب در انتخابات مجلس نهم به پیروزی برسد.
 
- فتنه گران اعتقادی به ارزش های اسلامی ندارند و مسیر آنها مسیری نیست که انقلاب اسلامی دنبال می کند، بنابراین همه باید تلاش کنیم تا جبهه انقلاب اسلامی در انتخابات آینده به پیروزی برسند، البته در این راستا حضور نامزدهای صالح، پاکدست و متخصص بسیار مهم است.

***

علی اکبر ولایتی، سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان در این مراسم در سخنان خود گفت:
 
- شاهد بودیم در مجلس اول مجلس به صورت قاطع مقابل ابوالحسن بنی صدر که متحد بیگانگان بود ایستادگی کرد و موجب شد تا مردم کشورمان از شرّ این فرد خلاص شوند.
 
- در فتنه بزرگ ۸۸ مجلس هشتم همراهی مثال زدنی و بزرگی با انقلاب اسلامی انجام داد. اگر به جای مجلس کنونی مجلسی مانند دوره ششم وجود داشت که برخی از نمایندگان آن در مقابله با نظام تحصن کردند معلوم نبود وضعیت به کجا می کشید.
 
- اگر نمایندگان مدافع خواست اکثریت مردم نباشند، مجلسی همانند شورای ملی در زمان شاه شکل می گیرد که به بازگشت کاپیتولاسیون رأی داد و موجب فریاد حضرت امام و تبعید ایشان شد.
 
- راهی جز اصولگرایی برای حفظ کشور و استمرار انقلاب اسلامی و تشکیل یک مجلس توانمند وجود ندارد و منشور اصولگرایی که توسط جامعتین تنظیم شد بسیار جامع و کامل است.
 
- در میان کشورهای اسلامی کشوری وجود ندارد که همزمان به مبانی ترقی دست پیدا کرده باشد و در عین حال مستقل باشد. از زمان ورود بیگانگان در چندصد سال قبل تاکنون گروهی به جز اصولگرایان نبودند که بتوانند کشور را به سعادت برسانند.
 
- جبهه متحد اصولگرایان بعد از یک سال تفکر و هم اندیشی شکل گرفت، البته ممکن است برخی ایرادات به آن وجود داشته باشد اما در بین تمامی راه ها تشکیل این جبهه راه درست تری به نظر بزرگان رسید. شکیل این جبهه به این معنی نیست که افراد حاضر در این گروه امور کشور را به دست بگیرند. جبهه متحد اصولگرایان به دنبال این است تا مجلس نهم در اختیار اصولگرایان واقعی و معتقدین به نظام و انقلاب باشد اگر اضلاعی هم در جبهه متحد اصولگرایان تشکیل شد فقط برای به عهده گرفتن خدمت به مردم بود و معنی آن این نیست که تمامی کاندیداها از اضلاع موجود در جبهه متحد اصولگرایان باشد و همه افراد و گروه هایی که معتقد به منشور اصولگرایان هستند می توانند کاندیداهای خود را به جبهه متحد اصولگرایان معرفی کنند.
 
***
 
آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیر کل جامعه روحانیت مبارز سخنران اصلی همایش جبهه متحد بود که در فراز هایی از سخنان وی آمده است:
 
- اگر شاهد فعالیت جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هستیم به خاطر احساس مسئولیت در عرصه سیاسی کشور است. البته امام خمینی (ره) همواره به وجود روحانیت در عرصه سیاسی کشور تاکید می کردند، ضمن آنکه بنیانگذار انقلاب اسلامی همواره همگان را به حفظ وحدت و برادری توصیه می کردند. امام خمینی (ره) در روزهای آخر عمر خود خطاب به مسئولان خاطر نشان کردند که این انقلاب راه خود را باز کرده است اما به شرطها و شروطها که یکی از آن شروط حفظ وحدت و همدلی است.
 
- برخی وحدت را فلسفی مطرح کردند، درحالی که منظور ما از وحدت، حول مسائل سیاسی و اجتماعی بر سر مسائل مشترک است؛ شیعه و سنی با هم وحدت می‌کنند، نه اینکه شیعه سنی می‌شود، یا سنی شیعه؛ حوزه و دانشگاه وحدت دارد، نه به این معنی که دانشگاه حوزه است و حوزه دانشگاه. منظور ما از وحدت به معنای مثل هم شدن نیست.
 
- روحانیت همواره در عرصه سیاسی کشور حضور دارند. در این دوره افرادی مواردی را مطرح کرده اند مبنی بر اینکه که چرا فقط در این دوره روحانیت وارد عرصه سیاسی شده اند، در صورتیکه از اول انقلاب تا کنون روحانیت همواره در عرصه های سیاسی کشور حضور داشته است. بنده از رجال سیاسی هستم و همواره در عرصه سیاسی حضور دارم حال می خواهد شما دوست داشته باشید یا دوست نداشته باشید. اگر هر دوره روحانیون مجلس نسبت به روحانیون قبلی کمتر شود، مجلس انقلابی و اسلامی نخواهد شد لذا حضور روحانیون در مجلس لازم است.
 
- امام خمینی (ره) معتقد بودند که در مجلس و قوه قضائیه باید روحانیت نقش تاثیرگذاری را ایفا کند. از این رو باید روحانیت نقش تاثیرگذاری را در مجلس ایفا کند و اگر این حضور در قوه مقننه دیده نشد آن مجلس مجلس اسلامی انقلابی نیست.
 
- حفظ وحدت و اتحاد در جامعه و در بین اصولگرایان را امری لازم و ضروری است و اگر باهم باشیم دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند. وصیه دوستان علما و نیروهای حزب الهی حفظ وحدت و اتحاد است، البته باید خرده گلگی ها را کنار گذاشت، ضمن آنکه اینگونه احساس کردم که رهبر معظم انقلاب نیز معتقدند که باید این خرده گیری ها را کنار گذاشت.
 
- بنده فقط در بین شما حاضر شده ام که بگویم در صحنه هستم با این سن و سال و با بیماری هایی که دارم در صحنه حضور پیدا کرده ام. ما همواره طرفدار عدل هستیم و مقابل دشمن ایستادگی می کنیم، البته باید در داخل کشور وحدت را حفظ کنیم تا بتوانیم با وحدت و همدلی انتخاباتی باشکوه را رقم بزنیم.
 
- حضور افراد مختلف را در مجلس لازم و ضروری است. باید فراد مختلف با تخصص های مختلف وارد مجلس شوند چرا که این مجلس است که بر عملکرد دستگاه ها به خصوص دولت نظارت می کند و قوانین مختلفی را تصویب می کند.
 
***
 
در ادامه مراسم آیت الله علم الهدی، عضو مجلس خبرگان رهبری در سخنرانی خود گفت:
 
 - غدیر در تجربه سیاسی صدر اسلام نقش مهمی در تاریخ دارد، زیرا بعد از این جریان و بعد از رحلت پیامبر اکرم شاهد جدایی عده ای از وابستگان ایشان از بستر فرهنگی رسول خدا بودیم. در تحلیل سطحی هم اگر بخواهیم بررسی کنیم عامل اصلی قرار گرفتن برخی مقابل رسول خدا مسئله قدرت پروری و قدرت یابی بود. این عده هنگامی که وارد قدرت یابی شدند به نقطه ای رسیدند که در مقابل رسول الله و مواجهه با ایشان سرنوشت امت را به جایی رساندند که در رأس قدرت عنصر پلیدی قرار گرفت. پیامبر اکرم از روز غدیر تا رحلتشان همواره بر آفت کشنده قدرت یابی و قدرت پروری تذکر می دادند. فتنه دو مجرا دارد اولین آن جریان جاسوسی بیگانه است که در داخل نفوذ می کند و دومی جریان نفاق نشانه دار، با این وجود شاهد هستیم پیامبر اکرم همواره می فرمودند "من این دو جریان را در لابه لای خانه های اصحاب خود می بینیم و از درون خانه ها فتنه بلند می شود".
 
- از کنار دولت توسعه اقتصادی بعد از جنگ تحمیلی جریانی به وجود آمد که هنگامیکه نوجوانان غزه در محاصره اسرائیل قرار گرفته بودند ،در ارگان مطبوعاتیشان اعلام کردند جنبش اسلامی حماس تروریستی است و اسرائیل حق دارد. این جریان همواره به لیبرال دموکرات بودن افتخار می کرد، لیبرالی که امام (ره) همواره امت اسلامی را از آن نهی می دادند.
 
- از کنار قدرت در دولت عدالت جریان انحرافی به وجود آمد که برای سربازی گیری از تبار لائیک به همه مقدسات توهین کرد و حتی به انبیاء الهی جسارت و توهین کرد.
 
- از همه این جریانات بدتر سران فتنه هستند که در کانون قدرت نظام قرار داشتند و هیزم بیار آتش استکبار شدند. اصولگرایان مومن باید قهرمانانه در میدان بایستند و در مقابل همه، استکبار ستیز باشند و همه قدرت یابی ها و قدرت پروری ها را رصد کنند تا چنین جریان های مخرب در بستر قدرت و نظام اسلامی رشد نکنند و جز تکلیف محوری در نظام چیز دیگری حاکم نباشد.
 
- رهبر معظم انقلاب همواره در سخنرانی های اخیرشان تعبیراتی بالاتر از وحدت به کار بردند و بر همدلی تأکید داشتند، چرا که وحدت تا وقتی به مرز همدلی نرسد پاسداری و نگهبانی و رصد قدرت یابی ها و قدرت پروری ها قابل تحقق نیست. وحدت باید تا مرز همدلی باشد و دل ها به هم پیوند بخورد، معتقدم همدلی هنگامی انجام می شود که مردم یک خواسته داشته باشند.
 
- امام خمینی (ره) همواره می فرمودند من به آیت الله مهدوی کنی ارادت داشته، دارم و در آینده هم خواهم داشت، این سخن ایشان چراغ راه فعلی اصولگرایان است. هم چنین ۲۴ مجتهد عالی مقام در جامعه مدرسین وجود دارد که در رأس آنها آیت الله یزدی با همه توان در خدمت انقلاب است. جامعتین برای مردم اطمینان آور هستند و تصویب آنها به عنوان حجت شرعی بعد از ولایت برای مردم به شمار می رود.
 
- امروز موقعیت سیاسی ما در برابر چشمان دنیا مطرح است و اگر بنا باشد ما انسجام و همدلی و آرمان های خود را به دنبال جامعتین حفظ نکنیم در رویارویی با استکبار سرنوشت ما معلوم نیست.
 
- امروز موقعیت سیاسی ما در برابر چشمان دنیا مطرح است و اگر بنا باشد ما انسجام و همدلی و آرمان های خود را به دنبال جامعتین حفظ نکنیم در رویارویی با استکبار سرنوشت ما معلوم نیست. جود کارشناسان در همه امور برای مجلس نهم لازم است اما در این مجلس به دلیل اینکه در یک پایگاه استکبار ستیزی قرار دارد ما سینه چاک ولایت می خواهیم.
 

 
 
کلمات کلیدی : جبهه متحد اصولگرایی
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۲۶ ۲۱:۰۷:۵۲
آيا گروههاي مخالف عقيده و نظر اصولگرايان نبايد همايش انتخاباتي مشابه برگزار كنند؟ آيا انحصارگرايي با عدالت سازگاري دارد؟ معناي جمهوريت و تعيين سرنوشت مردم توسط خودشان چيست؟ (532911) (moderator1)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۲۸ ۱۴:۵۲:۳۰
حقوق مادام العمرتون تصویب بشه دیگه چه نیازی به انتخابات نهم... (534012) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۰۸-۲۶ ۲۱:۳۱:۴۰
در همین سایت الف ملاحظه نمودم که دلار 1400 تومان است.امیدوارم جناح های سیاسی شامل اصول گرا ، اصلاح طلبان و سازندگی در گردهمایی هایی که دارند بجای محکوم کردن طرف های دیگر که در جمع بندی هر جناح خودش را خوب و جناح های دیگر بد معرفی کنند با خودشان و ملت راستگو باشند که عملکردشان چرا باید دلار 7 تومان حالا 1400 تومان برسد انهم هجوم مردم به خرید دلار؟بعبارت ساده تضعیف ریال به دلار و سایر ارزهای معتبر نشان دهنده ضعیف شدن روز به روز اقتصاد کشور و عدم اعتماد مردم به بهبود اقتصاد کشور است.دلسوزانه و راهکارهای عملی قابل لمس باید معرفی و عمل شود.من فکر میکنم این جناح های سیاسی باید از افراد ی که ایده های جدید دارای خلاقیت و نواوری جذب کنند چون نیاز به تحول در تمام این جناح ها هست اگر ذهن ها و اندیش های جدید بیایند تحول خواهیم داشت. (532925) (moderator1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۲۷ ۱۸:۴۰:۲۶
6 سال تمام است تمام مراكز قدرت در دست اصولگرايان است. رسانه فراگيري چون صدا و سيما را نيز در اختيار دارند. قبل از اينكه اصولگرايان روي كار بيايند تمام مشكلات كشور را به گردن دولت اصلاح طلب مي انداختند و مدعي بودند با به دست گرفتن دولت و مجلس به دست آنها مشكلات كشور به سرعت حل خواهند شد. اما نه تنها مشكلات حل نشده بلكه مشكلات بزرگتر و بيشتر شده است. خيلي جالب خواهد بود اصولگرايان يك كارنامه اي از خود به مردم نشان بدهند يا اگر به مردم نشان نمي دهند بين خودشان كارنامه شان را بررسي كنند. (533321) (moderator1)
 
عباسی
۱۳۹۰-۰۸-۲۶ ۲۱:۳۷:۵۳
اگر این جبهه از نمایندگانی که به این مصوبه ننگین ویژه خواری رای مثبت دادند حمایت کنند مردم شهیدپرور از ان ابراز برائت وبیزاری خواهند کرد. (532930) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۲۷ ۱۲:۲۵:۲۵
شما فعلاً درباره قانون حقوق مادام العمرتان توضیح بدهید بعد همایش انتخاباتی برگزار کنید. (533189) (moderator1)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۸-۲۷ ۱۲:۴۳:۱۲
انگار خبر ندارین سال جهاد اقتصادی دلار 1400 نشه جای تعجبه!!!! (533199) (moderator1)
 
مرتضی اشرفی
United States
۱۳۹۰-۰۸-۲۷ ۱۲:۵۵:۴۶
چرا مطالب غیر قابل انتشار چهار برابر مطالب قابل انتشار شده. مشت نمونه ای از خروار است. (533207) (moderator1)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۲۸ ۰۲:۵۲:۰۲
این ها جهت تلطیف فضای قبل از انتخابات برای حضور حداکثریست. حالا حساب کن انتخابات برگزار بشه چی کار می کنند این دوستان. زنده باد گفتمان اصولگرایی. (533575) (moderator19)
 
محمد
United States
۱۳۹۰-۰۸-۲۷ ۱۳:۳۹:۱۸
جای احمدی نژاد در این جبهه متحد کجاست؟؟؟امیدوارم یکی جواب منو البته منطقی بده.چطور به هرکی می رسین جذب حداکثری دارین و به دکتر که می رسین دفع حداکثری دارید. (533228) (moderator1)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۲۷ ۲۱:۵۳:۵۰
ای بابا احمدی نژاد که اصولگرا نیست! فقط قالیباف ولاریجانی اصولگرا هستن! حالا میشه فهمید برای چی انقدر جریان انحرافی جریان انحرافی می کنن (533407) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۸-۲۷ ۱۵:۰۸:۴۶
اصولگرایان خیلی وقت نذارین کسی در این انتخابات شرکت نمی کند 100% فقط خودتان هستید نگران نباشید کل مملکت مال شما تا بعد..... (533266) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۲۷ ۱۹:۲۲:۰۳
متاسفانه حضور سنگين مقامات ارشد نظام در يك ميتينگ انتخاباتي هم ضربه به شان خود اين بزرگواران است و هم در صورت عدم حصول نتيجه (كه با وجود رقيب بسيار قدرتمندي به نام دولت چندان هم غير محتمل نيست) باعث سرافكندگي ايشان و همچنين تاييدي بر ادعاي اصلاح طلبان و حاميان دولت خواهد بود كه معتقدند جناح اصولگرا پشتوانه مردمي ندارد (533342) (moderator1)
 
علي
۱۳۹۰-۰۸-۲۸ ۱۱:۰۸:۲۱
در تمام روزگارها همثال مطهريها كم بودند و هستند و لي در مقابل تا دلت بخواد زيادند .... (533755) (moderator19)
 
خهاهخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۲۸ ۱۱:۴۴:۴۵
کارتان چقدر شبیه کارهای هست که زمانی ناطق نوری می خواست ریس جمهور بشه (533814) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۱ ۱۹:۱۶:۳۴
یعنی قراره نمایندگان جدیدی انتخاب بشن ؟ بس قبیلیها میرن حقوق مادامالعمرشونو بگیرن ؟ (537088) (moderator19)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
اولین گردهم آیی اصولگرایان برای مجلس نهم