نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450519
رکود مسکن با شرایط فعلی ادامه خواهد داشت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به عدم اقدامات دولت در تغییر وضعیت اقتصادی کشور رکود مسکن در کشور ادامه خواهد داشت.

به گزارش میزان، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره رکود مسکن در کشور اظهارکرد: مشکلاتی که ما، در بخش مسکن در طی چند سال اخیر شاهد آن بودیم به دلیل شرایط رکود حاکم در وضعیت اقتصادی کشور است زیرا ما شاهد بهبود شرایط در کشور نبودیم.
 
وی افزود: آمارها و ارقامی که در کشورمان پیرامون رشد اقتصادی مطرح می‎شود ناشی از فروش قیمت نفت است که باید خوش‌بین باشیم تا تغییری در اقتصاد ما رخ دهد و رکود از بخش مسکن خارج شود.
 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در بخش مسکن در سال  95 که دولت اعلام می‌کند ما 6/2 رشد اقتصادی پیش‌بینی می‎کند از این ارقام و آمار تنها 2 درصد به بخش غیرنفتی اختصاص دارد و بقیه به بخش غیرنفتی اختصاص دارد.
 
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: با وضعیت فعلی امکان خروج مسکن از شرایط رکود دور از انتظار است مگر اینکه دولت تدبیر دیگری در جهت‌دهی به سیاست‎های اقتصادی خود ایجاد کند.

وی تاکید کرد: ما باید ببنیم که وضعیت شاخص‌های اقتصادی در کشورمان براساس اقدامات دولت به چه شکلی ادامه پیدا می‎کند تا درباره آن تصمیم‎گیری کنیم.
 
 
کلمات کلیدی : رکود مسکن+کمیسیون اقتصادی مجلس
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۰:۴۱:۱۶
اين ركود نتيجه طبيعي ان رونق كاذب است كه بهاي مسكن ظرف يك سال چند صد درصد افزايش داشت اين ركود تا زماني كه قدرت خريد توان برابري با انرا داشته باشد ادامه دارد كه البته ان رونق يعني يك جهش ديگر و فاصله گرفتن از جيب ملت و اين دور باطل همچنان ادامه خواهد داشت (4182925) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۶:۵۵:۲۵
والله بالله اگر کسی خونه بخواد ؛خونه برای عرضه و خربدش هست کسی هم بخواد بفروشه به قیمتی که خریده و دندون گرد نباشه مشتری هست.
منظور از رونق یعنی ساعتی بره بالا؟ اینم شد رونق بخشیدن؟
مسخره نیست؟
دست بردارید از خونه و خونه بازی و سفته بازی. بچسبید به زیرساختها (4183314) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۱:۰۱:۱۳
اقتصاد یعنی تولیدی ملی یعنی صادرات ! نه بساز و بفروش ! (4182950) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۲:۵۲:۰۰
اقتصاد تنها در صادرات نیست که شما ها قیمت دلار را بالا ببرید ارزش ریال را مصنوعی دهید
بیشتر تولیدات ایران در داخل ایران مصرف می شود با افزایش مصنوعی قیمت دلار، قدرت خرید مردم بشدت کاسته داده و تولیدات داخلی فروش نمی رود و ورشکست می شوند ما در حال حاضر در حال نابودی اکثر تولیدات کشور برای اقلیت صادرات هستیم! (4183074) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۱:۰۲:۰۹
این بخش همون در رکود باقی بماند بهتر است . اشتغال با تولید ملی و صادرات ایجاد میشه نه بخش مسکن و بنگاه و ساز و بفروش (4182951) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۴:۵۴:۲۶
یادمه سال 84 یکی از بستگانمان تازه ازدواج کرده بود با یک پس انداز 12 میلیون تومانی که حاصل فروش یک پراید و مقداری پس انداز بود بعلاوه 18 میلیون وام مسکن توانست یک واحد 100 متری توی یکی از مناطق متوسط اصفهان بخرد. امسال همان واحد را 350 میلیون تومان فروخت.یعنی حدود 7 برابر قیمت آن. آیا با این قیمت یک زوج چند سال بعد از ازدواج می توانند یک منزل داشته باشند . اگر حقوق یک زوج را 3 میلیون تومان در نظر بگیریم و هر ماه 1 میلیون تومان پس انداز داشته باشند بعد از سی سال آن هم در شرایط مساعد اقتصادی می توانند خانه دار شوند (4183213) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۶:۰۶:۱۷
چرا منتظر گران شدن مسکن هستید؟
بابا هر کس خونه بخواد که می خره!
چرا هی می گید رکود؟
حتما باید خونه هر روز گرونتر از روز قبلش باشه تا رکود نباشه؟
اخه این چیه که هر روز می خوایید خونه گرون بشه (4183281) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۲۰:۱۷:۲۴
چون خونه رو دستشون باد کرده ! (4183451) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.