نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485511
مالیات، قیمت مسکن را افزایش می‌دهد؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۴
عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران گفت: تولیدکنندگان مسکن با دریافت مالیات، بازار ساخت وساز مسکن را به سمت افزایش قیمت سوق می‌دهند و همین موضوع باعث رکود در این بخش می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هیأت دولت در روزهای اخیر آیین‌نامه اجرایی ماده 77 قانون مالیات‌های مستقیم را تصویب کرده است. براساس ماده مذکور، علاوه بر اشخاص حقوقی، تمام اشخاص که در صنعت ساخت‌وساز فعالیت دارند، ملزم به پرداخت مالیات عملکرد از محل درآمد حاصل از فروش مسکن خواهند شد.

در حال حاضر فرمول جدید مالیاتی در میان انبوه‌سازان و فعالان ساختمانی با واکنش روبه‌رو شده و معتقدند در شرایط رکودی، دریافت این مالیات منطقی به نظر نمی‌رسد و باعث افزایش قیمت مسکن می‌شود.

ایرج رهبر در گفتگو با خبرنگار مسکن با اشاره به اینکه دولت در دریافت مالیات از ساخت وساز به نفع خود اقدام می‌کند، گفت: تمامی محاسبات دولت در دریافت مالیات از تولیدکنندگان مسکن به صورتی است که توجیه اقتصادی خود را به همراه دارد و در این محاسبات تولیدکنندگان متضرر می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه دولت در محاسبه مالیات، مواردی را در نظر می‌گیرد که تولیدکنندگان آنها را به عنوان هزینه و یا سود محاسبه نمی‌کنند، گفت: انبوه سازان در محاسبه هزینه ساخت و ساز موارد خاصی دارند که باید براساس قیمتِ کارشناسی شده، آنها را ارزیابی کنیم.

رهبر یادآور شد: متأسفانه در محاسبه مالیات از ساخت وساز، نمی‌شود کارشناسان را در برآورد هزینه توجیح کرد، بنابراین در این طرح تنها تولیدکنندگان هستند که متضرر می‌شود.

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران گفت: تولیدکنندگان مسکن با دریافت مالیات، بازار ساخت وساز مسکن را به سمت افزایش قیمت سوق می‌دهند و همین موضوع باعث رکود در این بخش می‌شود.

گفتنی است دریافت ۲۵ درصد از سود ساخت وساز به صورت مالیات از تولیدکنندگان چند روزی است که بازار مسکن را متشنج کرده و همین موضوع باعث سوءاستفاده سوداگران از این بازار و در نتیجه افزایش قیمت شود.
 
 
کلمات کلیدی : مالیات مسکن ، ساخت وساز ، تولیدکنندگان مسکن ، رکود بازار
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۹:۰۵:۴۱
متاسفانه سازنده ها دارن پول مالیات رو از خریداران میگیرن و نمیخوان حتی ریالی از سود خودشون مالیات بدن. (4437352) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۹:۱۶:۳۵
کلا دلال جماعت نباید مالیات بدهند! فقط باید بخورند. مالیات مال کارگر و کارمند و معلم و پرستار است. (4437368) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۹:۲۳:۰۸
اگه تونستيد از سازنده ها ماليات بگيريد من اسممو عوض ميكنم (4437384) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۱:۱۲:۵۶
هر مالیاتی بر قیمت تمام شده مسکن افزوده می شود و آنرا بیشتر به رکود می برد چه مالیات بیشتر برای خرید و فروش باشد چه مالیات غیر شرعی بر خانه های خالی (4437569) (alef-11)
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۶:۰۰:۳۴
یا فروشنده مسکن باید ضرر کند و یا اینکه از خریدار بگیرد.در هر دو صورت این مالیات ناعادلانه است. (4437990) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.