توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407814
دوترته: خدا گفت دیگر فحش ندهم!
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۳
رئیس جمهور جنجالی فیلیپین مدعی شد که خداوند با او صحبت کرده و به او هشدار داده دست از ناسزاگویی بردارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین گفت که دیگر دست به ناسزاگویی نمی‌زند؛ چرا که خدا در پروازش از ژاپن به کشورش با او سخن گفته و هشدار داده اگر به این نوع حرف زدن ادامه دهد هواپیمایش سقوط خواهد کرد!

وی که به دلیل بددهنی‌هایش به افرادی چون پاپ فرانسیس و باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا شهرت یافته است گفته صدایی شنیده و متوجه شده که صدای خداست در حالی که به او گفته دست از این اقدام بردارد.

دوترته در این باره ادامه داد: وقتی که داشتم باز می‌گشتم داشتم به آسمان نگاه می‌کردم، همه خواب بودند اما صدایی گفت که "می‌دانی،  اگر بددهنی‌ات را متوقف نکنی همین الان هواپیمایت را سرنگون می‌کنم!"

وی افزود: و من گفتم، این صدای کیست؟ و خوب قطعا این صدای خدا بود. بنابراین من سوگند خوردم دیگر دست از فحش و دشنام بردارم!

دوترته که پیش از این شهردار مانیل بود به عنوان نامزدی مستقل، خشن و بی‌مهابا در انتخابات ماه مه فیلیپین حضور یافت و به پیروزی‌ قابل توجهی دست یافت که مرهون منش خاکی و وعده‌های او برای رسیدگی به مشکل‌های مردم عادی چون مواد مخدر و جرایم بود.

با این حال توصیه‌ها به او برای عمل کردن مانند یک رئیس جمهور چندان دوام نیاورد و دشنام و بددهنی‌های او پس از انتقادات بین‌المللی علیه اقدام او در مقابل معتادان و افراد درگیر با مواد مخدر از سر گرفته شد.

او حتی رئیس جمهور آمریکا را "حرامزاده" خطاب و از واژه‌های مشابه علیه پاپ فرانسیس استفاده کرد.

با این حال این اولین باری نیست که دوترته از ارتباطش با خدا می‌گوید؛ خدایی که به ا عتقاد او رئیس جمهورش کرده است.

با این حال مشاور امور خارجی رئیس جمهور فیلیپین می‌گوید که دوترته در مسیر بازگشت از ژاپن بسیار خسته بوده است.

وی در این باره به خبرنگاران گفت: او گمان کرده که این پیامی از طرف خداست. من همیشه احساس کرده‌ام که او یک انسان عمیقا معنوی است. او مذهبی نیست اما به خدا ایمان دارد.
 
کلمات کلیدی : رییس‌جمهوری فیلیپین+دوترته
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.