توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477718
تلگرامی " کارت اهدای عضو" بگیرید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۳
می‌دانید در حال حاضر ۲۷ هزار و ۸۱ نفر در انتظار پیوند هستند و هر روزانه بالغ بر ۱۰ بیمار در کشورمان به دلیل طولانی بودن صف انتظار پیوند فوت می‌کنند.

به گزارش تسنیم، انجمن اهدای عضو ایرانیان برای سهولت مردم و داوطلبان در جهت گرفتن کارت اهدای عضو؛ شرایطی را فراهم کرده است تا علاقه مندان برای این کار خیر بتوانند از طریق ربات تلگرامی ehdayeozv_bot@ در کمترین زمان ممکن کارت خود را دریافت کنند.

همچنین داوطلبانی که در سامانه‌های دیگر ثبت نام کردند و از طریق این سامانه‌ها و یا از طریق مراجعه به هر یک از  واحدهای فراهم آوری کشور یا ارگان‌های دیگر کارت دریافت کردند می‌توانند برای ثبت اطلاعات خود در سامانه www.ehda.center نیز اقدام کرده تا اطلاعات آنها در سامانه مرکزی نیز ثبت شده و از تمام کشور قابل دسترسی باشد.

در صورتیکه علاوه بر ثبت اطلاعات تان در سامانه مرکزی اهدای عضو تمایل دارید کارت اهدای عضو را نیز دریافت کنید، می‌توانید کارت خود را بلافاصله پس از تکمیل اطلاعات پرینت گرفته و کارت پرینت شده را پرس کرده و استفاده کنید، البته کارت اهدای عضو صرفاً نشان دهنده رضایت قلبی هر شخص برای اهدای عضو در زمان مرگ است و جنبه‌‌ قانونی ندارد.

 در این رابطه کتایون نجفی زاده - مدیر عامل انجمن اهداء عضو ایرانیان نیز با اشاره به اینکه روزانه بالغ بر 10 بیمار در کشورمان به دلیل طولانی بودن صف انتظار برای پیوند فوت می‌کنند، اظهار داشت: هم اکنون از جمعیت 80 میلیونی کشور فقط 4 میلیون نفر دارای کارت اهدای عضو هستند، درحالیکه در کشورهای موفق بالغ بر نیمی از جمعیت آنها دارای کارت اهدای عضو هستند و اگر فرهنگ اهدای عضو در ایران نهادینه شود، مطمئن هستیم که تعداد ثبت نام در ایران به دلیل روحیه ایثار مردم ما از دیگر کشورها نیز بیشتر خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : تلگرام+ کارت اهدای عضو+اهدای عضو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.