توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 307112
درخواست‌های اقتصادی ۳ عضو کابینه از سفرا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۲
وزیر اقتصاد گفت: انتظار ما از سفرای ایران این است که فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور را به طرف‌های خارجی معرفی کنند.

به گزارش مهر، علی طیب نیا امروز سه شنبه در همایش سفرا و نمایندگی های ایران در خارج از کشور گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی مطلوب نیازمند ورود منابع مالی و سرمایه گذاری خارجی هستیم و انتظار ما از سفرای ایران این است که فرصت های سرمایه گذاری کشور را به طرف های خارجی معرفی کنند.

وزیر امور اقتصادی و داریی هم با اشاره به شرایط جدید و رفع تحریم ها افزود: با لغو تحریم ها درآمدهای نفتی کشور افزایش می یابد که این درآمدها باید در خدمت رشد و توسعه کشور قرار گیرد.

طیب نیا افزود: پس از لغو تحریم ها امکان دسترسی به منابع مالی خارجی و منابع مسدود شده کشور نیز فراهم خواهد شد و همه اینها فرصت های جدیدی است که در برابر ما قرار می گیرد و امکان دسترسی به رشد بالای اقتصادی را فراهم می کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه در این شرایط نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم، بر لزوم حرکت در جهت کاهش وابستگی و کاهش آسیب پذیری کشور تاکید کرد و گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی مطلوب نیازمند ورود منابع مالی و سرمایه گذاری خارجی هستیم و انتظار ما از سفرای ایران این است که فرصت های سرمایه گذاری کشور را به طرف های خارجی معرفی کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در ادامه این مراسم بر لزوم هماهنگی میان سیاست خارجی با سیاست داخلی کشور تاکید کرد و گفت: برای خروج از شرایط دشوار کشور، برهه ای تاریخی بوجود آمده است که باید از این فرصت استفاده مطلوب را ببریم.

علی ربیعی افزود: دولت باید همواره بدنبال اصلاح ساختارها در داخل کشور باشد و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران نیز باید روزنه های ورود منابع خارجی به کشور را پیدا کنند.

رئیس کل بانک مرکزی نیز در این مراسم ضمن تشریح اوضاع بانکی کشور گفت: نظام بانکی جمهوری اسلامی ایران همواره بر تعهدات بین المللی خود پایبند بوده است در نتیجه نظام بانکداری بین المللی تجربه خوبی از همکاری با نظام بانکی ایران دارد.

ولی الله سیف با اشاره به اینکه نظام بانکی ایران در دوران تحریم شرایط سختی را تجربه کرده است، گفت: این موضوع باعث شده است تا بانک های ما از روش های نوین بانکداری تا اندازه ای عقب بمانند که در شرایط جدید باید تلاش کنیم این عقب ماندگی جبران شود.

وی افزود: ایران از حضور دفاتر نمایندگی و شعب بانکهای بین المللی استقبال می کند و این می تواند تکنولوژی بانکداری را نیز برای کشور به روز رسانی کند.
 
کلمات کلیدی : وزیر اقتصاد+طیب نیا+سیف+سفرا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.