توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507912
ابطحی: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان پذیرفتند که هیچ یک حذف شدنی نیستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
یک عضو مجمع روحانیون مبارز تاکید کرد که اصلاح‌طلبان و اصولگرایان پذیرفتند که طرف مقابل حذف شدنی نیست و به این نتیجه منطقی رسیدند.

محمدعلی ابطحی در گفت‌وگو با ایسنا در ارزیابی خود از عملکرد فعلی دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا در کشور، گفت: در حال حاضر در شرایطی قرار داریم که بیشتر از همیشه بخصوص در دو دهه اخیر اصلاح‌طلبان و اصولگرایان به این نتیجه رسیدند که طرف مقابل قابل حذف نیست.

وی ادامه داد: بخصوص بعد از سال 88 جریان اصولگرا تلاش کرد تا اصلاح‌طلبان را از ریشه نابود کند اما انتخابات‌های اخیر نشان داد که آنها همچنان پایگاه مردمی خود را دارند. در عین حال اصولگرایان نیز از پشتوانه قوی حاکمیتی برخوردار هستند بنابراین امکان حذف آنها وجود ندارد و درست هم نیست که حذف شوند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در سپهر سیاسی کشور باقی هستند و نه بعد از سال 76 امکان حذف اصولگرایان بود و نه بعد از سال 88 اصلاح‌طلبان حذف شدند.

ابطحی تصریح کرد: هر دو جریان به این نتیجه منطقی رسیدند که چون نمی‌توان طرف مقابل را حذف کرد باید به اصول مشترکی رسید و می‌بینیم که جریان‌های افراطی هر دو طیف ادبیات خشونت‌آمیز خود را کنار گذاشته‌اند البته هنوز بخصوص بعد از انتخابات تندروهای اصولگرایی نپذیرفتند که باید آرام باشند و افراطی مانده‌اند اما هر دو جناح تلاش می‌کنند بپذیرند که یک طیف پشتوانه مردمی و دیگری از قدرت برخوردار است.

این عضو مجمع روحانیون مبارز تاکید کرد: در این بین جریاناتی مثل جریان اعتدالی از جبهه اصلاح‌طلبان و دولت بهار از طیف اصولگرایان به وجود آمد اما نهایتا جریان‌های اصلی همان اصلاحات و اصولگرایی است.
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۰۷:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۱۵:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۹ ۱۲:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۴ ۱۰:۳۹
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ ۱۶:۰۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۱۹:۱۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۳۰ ۱۵:۱۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۵ ۰۹:۰۲
 
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ ۱۱:۲۰
 
۱۳۹۴/۰۶/۱۹ ۱۱:۴۸
 
 
کلمات کلیدی : اصلاح طلبان، اصولگرایان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.