توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496294
کلم بروکلی موثرترین راه برای پیشگیری از ملانوما
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳
ترکیبات موجود در کلم بروکلی ضد سرطان شناخته شده و مصرف آن می‌تواند در افراد مبتلا، رشد سلول‌های سرطانی ملانوما را تا 69 درصد کاهش دهد.

به گزارش فارس، دانشمندان در تازه‌ترین تحقیقات خود به نتایجی دست یافتند که نشان می‌دهد، ترکیبات موجود در کلم بروکلی باعث از بین رفتن سلول‌های سرطانی ملانوما می‌شود.

ترکیبات موجود در کلم بروکلی ضد سرطان شناخته شده و مصرف آن می‌تواند در افراد مبتلا، رشد سلول‌های سرطانی ملانوما را تا 69 درصد کاهش دهد.

ملانوما به تومور با منشا سلول‌های ملانین‌دار گویند؛ این تومور بدخیم اصولاً یک تومور پوستی است که از سلول‌هایی در پوست بنام ملانوسیت منشاء می‌گیرد و به سایر نواحی بدن مانند کبد، ریه‌ها و دستگاه عصبی مرکزی گسترش می‌یابد ؛ سرطان پوست از نوع ملانوما در افراد جوان‌تر بیشتر دیده می‌شود.

محققان باور دارند، ملانوما عمدتا ناشی از قرار گرفتن در معرض نور ماوراء بنفش است؛ اجتناب از قرار گرفتن در معرض آفتاب و استفاده از کرم‌های ضد آفتاب، کلاه و دستکش تا حدّ زیادی مانع ابتلا به این سرطان می‌شود.

شیمی‌درمانی در شرایطی که سرطان ملانوما پیشرفت کرده باشد، تاثیری ندارد و این در حالیست که سه چهارم افرادی که درگیر این نوع سرطان هستند، جان خود را از دست می‌دهند؛ لذا دانشمندان تاکید می‌کنند برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، مصرف کلم بروکلی را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

بر اساس داده‌های موجود، شمار افراد مبتلا به سرطان ملانوما از سال 1973 در آمریکا و انگلیس دو برابر شده است.

محققان باور دارند علاوه بر کلم بروکلی، کلم هم خاصّیت ضد سرطانی دارد و در پیشگیری از سرطان ملانوما موثر است.
 
کلمات کلیدی : کلم بروکلی+ملانولا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.