توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426598
آیت‌ الله مکارم: برای فضای مجازی دل بسوزانید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰
آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: نمی‌دانم چرا مسئولان به این مسئله دل نمی‌سوزانند، در حالی که سرنوشت جامعه به فضای مجازی گره خورده است؛ مخصوصا نسل جوان که سرنوشت آنان به این فضا گره خورده است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله مکارم شیرازی صبح امروز (چهارشنبه) در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم به موضوع فضای مجازی و تهدیدهای آن اشاره کرد و گفت: دیروز با برخی از مسئولین قضایی کشور تماس داشتم و گفتند که بسیاری از پرونده‌ها، طلاق‌ها، مشکلات خانواده‌ها و ... ناشی از همین فضای مجازی است.

وی اظهار داشت: ارتباطات نامشروع، متهم ساختن خانواده‌ها، پاشیدن تخم بدبینی و ... موضوع بسیاری از پرونده‌های دادگستری است که از همین فضای مجازی نشأت گرفته است.

این مرجع تقلید افزود: یکی از مسئولین گفته بود که ۱۰ درصد فضای مجازی خراب است؛ این افراد بروند و تحقیق کنند؛ با دستگاه قضائی ارتباط برقرار کنید تا متوجه شوید که این فضا تا چه مقدار خراب شده است؟

آیت‌الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: فضای مجازی ابزار مناسبی برای استفاده‌های علمی و فرهنگی است و همانند اتم است که می‌توان با آن کارهای مثبت زیادی انجام داد؛ اما می‌توان آن را به بمب نیز تبدیل کرد و متأسفانه امروز اولین استفاده از فضای مجازی همانند بمب است.

وی با اشاره به راه‌های درمان این مشکلات تصریح کرد: امروز راه‌اندازی شبکه ملی، درمان این مشکل است که به صورت نیم‌بند انجام شده و اگر مسئولان آن را توسعه داده و پنهای باند را در اختیار آن قرار دهند، بسیاری از معضلات حل خواهد شد.

این استاد حوزه بیان داشت: نمی‌دانم چرا به این مسئله دل نمی‌سوزانند؟ در حالی که سرنوشت جامعه به فضای مجازی گره خورده است؛ مخصوصا نسل جوان که سرنوشت آنان به این فضا گره خورده است.

این مفسر قرآن کریم اظهار داشت: امیدواریم مسئولان شورای عالی فضای مجازی و هیئت‌های ناظر برای این مسئله دل بیشتری سوزانده؛ با مسئولان قضایی تماس گرفته و مشکلات موجود را مشاهده کنند.

وی یادآور شد: اتفاقا فضای موجود به ضرر مسئولان کشور نیز است و دروغ‌های بسیاری علیه آنان پخش می‌شود که باید جلوی آن را گرفت؛ خداوند ان‌شاءالله گوش شنوا به مسئولین ما عطا بفرماید.
 
 
کلمات کلیدی : مکارم‌ شیرازی + فضای مجازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.