نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422592
وزیر نفت: فعلا قیمت بنزین افزایش نمی‌یابد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴
وزیر نفت با بیان این که افزایش قیمت بنزین در بودجه سال ۹۶ پیش بینی نشده است، گفت: وزارت نفت تاکنون هیچ تصمیمی برای افزایش سوخت در سال ۹۶ اتخاذ نکرده است.

به گزارش میزان، بیژن زنگنه با اشاره به بهره برداری از واحد تقطیر فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس، افزود: این پالایشگاه سه فاز دارد که فاصله افتتاح هرفاز٦ ماهه است و بهره برداری کامل از پالایشگاه پس از طی این دوره‌ها انجام می شود.

وزیر نفت محصولات واحد تقطیر پالایشگاه ستاره خلیج فارس را نفت سفید، نفتا، نفت گاز  عنوان کرد و گفت: واحد تولید بنزین و بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان امسال افتتاح می شود.

تولید واحد تقطیر فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس ٢٧ مهرماه امسال به طور رسمی آغاز شد و تا زمان بهره برداری از فاز نخست پالایشگاه بصورت مداوم ادامه خواهد داشت.

واحد تقطیر پالایشگاه ستاره خلیج فارس ظرفیت پالایش روزانه ١٢٠ هزار بشکه میعانات گازی، تولید روزانه بنزین یورو ٤ با ظرفیت ١٢ میلیون لیتر، تولید اولیه روزانه چهار میلیون و ٥٠٠ هزار لیتر گازوئیل، تولید اولیه یک میلیون لیتر نفت سفید و تولید اولیه روزانه ٣٠٠ تن گاز مایع (ال‎پی‎جی) دارد.

پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، متعلق به شرکت نفت ستاره خلیج فارس، نخستین پالایشگاه در حال ساخت کشور است که از خوراک میعانات گازی استفاده می کند.

این پالایشگاه با ظرفیت پالایش ٣٦٠ هزار بشکه در روز سومین پالایشگاه و با ظرفیت تولید ٣٦ میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو ٤ و ٥، بزرگترین پالایشگاه تولید بنزین کشور به شمار می آید که معادل ٥٥ درصد مجموع تولید دیگر پالایشگاه‎های کشور، بنزین تولید می کند و با تکمیل همه فازهای آن مجموع تولید بنزین کشور به بیش از ١٠٠ میلیون لیتر خواهد رسید.
 
 
کلمات کلیدی : وزیر نفت + قیمت بنزین
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۳:۱۰:۱۶
وقتی قیمت نفت و فرآورده عای نفتی در جهان کاهش پیدا می کند ،چرا شما دایما باید صحبت از افزایش قیمت بنزین بکنید؟ قیمت بنزین باید کلهش پیدا کند،دقیقتر بگویم باید یک سوم شود. (4060038) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۳:۳۶:۳۹
فعلا قیمت بنزین افزایش نمی یابد یعنی انتخابات که تمام شده قیمت را افزایش می دهیم حالا رای دهندگان به دولت کارگزاران دنبال ما بدوند تا چهار سال درسته (4060081) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۳:۵۰:۲۷
پس به زودی قیمت بنزین را افزایش می دهند مطمئن باشید (4060098) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۷:۵۵:۲۸
باشه بعد انتخابات (4060407) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.