توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431394
با امید به اجرای توافق اوپک نفت ۵۸ دلاری شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۰
قیمت نفت در نخستین روز کاری سال 2017 به بالاترین رقم 18 ماه گذشته رسید.

به گزارش فارس، با ارسال نشانه‌هایی به بازار مبنی بر اجرای توافق اوپک، قیمت نفت در نخستین روز کاری بازارهای جهانی در سال 2017 به بالاترین رقم 18 ماه گذشته برابر با 58.16 دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش رویترز، قیمت نفت در نخستین روز کاری سال 2017 به بالاترین رقم 18 ماه گذشته رسید.

این افزایش ناشی از امیدها به توافق میان اعضای اوپک و غیراوپکی‌ها برای کاهش تولید است که روز گذشته آغاز شد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 1.34 دلار افزایش 58.16 دلار فروخته شد که بالاترین رقم از جولای 2015 به شمار می‌رود. هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 1.28 دلار افزایش 55 دلار معامله شد که بالاترین رقم برای این نوع نفت در 18 ماه گذشته نیز محسوب می شود.

بازارهای نفتی روز دوشنبه به علت تعطیلات سال نوی میلادی بسته بود.

ابتدای ژانویه، زمان رسمی اجرای توافق اوپک و غیراوپکی‌ها نظیر روسیه برای کاهش روزانه 1.8 میلیون بشکه تولید نفت است.

هانس وان کلیف، اقتصاددان ارشد انرژی در بانک ای‌بی‌ان آمرو در آمستردام گفت: «نخستین نشانه‌ها حاکی از آن است که کاهش تولید اوپکی‌ها و غیراوپکی‌ها در مورد کاهش مازاد عرضه در جهان امید ایجاد کرده است.»

ریک اسپونر، تحلیلگر ارشد بازارهای سی‌ام‌سی  گفت: «بازارها به دنبال شواهد کاهش تولید هستند... متحمل‌ترین سناریو، اجرای توافق از سوی اوپکی‌ها و غیراوپکی‌هاست به ویژه در مراحل اولیه است.»

یکی از مقامات شرکت ملی نفت در روز یک‌شنبه گفت لیبی یکی از کشورهایی که از کاهش تولید مستثنی شده است، تولید خود را در ماه دسامبر از 600 هزار بشکه در روز به 685 هزار بشکه افزایش داده است.

عمان به عنوان یک از کشورهای تولیدکننده غیراوپکی هفته گذشته به مشتریان خود گفته است که حجم تخصیص دوره‌ای تولید نفت خود را در ماه مارش تا 5 درصد کاهش خواهد داد.

تولید نفت روسیه نیز در ماه دسامبر بدون تغییر در سطح روزانه 11.21 میلیون بشکه باقی ماند که نزدیک به بالاترین رقم در 30 سال گذشته است اما این کشور برای کاهش روزانه 300 هزار بشکه در نیمه نخست 2017 برای همکاری با توافق آماده می‌شود.
 
 
کلمات کلیدی : نفت+بهای نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.