نظر منتشر شده
۲۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489599
توضیحی درباره جلسه با وزیر محترم بهداشت و درمان
احمد توکلی، 15 تیر 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴
بسم الله الرحمن الرحیم

روز سه شنبه وقتی یکی دو نفر از مدیران دیده بان از تحلیل تخریبی برخی از خبرگزاری ها و سایت های دو جناح نمونه هایی را نقل و از نتایج مراوده دیده بان و دکتر هاشمی وزیر وزارت بهداشت اظهار نگرانی کردند، مطلبی را خطاب به همکارانم نوشتم که با اصلاحاتی متن زیر شده است:

« دوستان سلام. اگر چند نکته را با هم ببینید، تلقی احتمالا عوض میشود.
 
1⃣یکم.وقتی عصر یکشنبه 11 تیر اعلام شد که روز بعد آقای دکتر نادران عضو هیئت مدیره و کارشناسان مردمیِ خبره دارو، نتایج تحقیق و بررسی های دیده بان شفافیت و عدالت را در نشست رسانه ای اعلان میکنند، شب، آقای دکتر زارع نژاد مشاور وزیر از طرف وزارتخانه پیشنهاد  کرد که ما به جای ارائه گزارش به افکار عمومی از راه مذاکره با وزیر جهت اصلاحات لازم در بخش دارو به تفاهم برسیم. من با همه اعضای هیئت مدیره تماس گرفتم، همه آنانی که صحبت با آنها ممکن شد که اکثریت هیئت بودند، موافق بودند که پیشنهاد را بپذیریم. علت این بود که رد پیشنهاد مفاهمه و انجام نشست رسانه ای، به معنی لجاجت و میل به افشاگری بود، که دأب و روش ما نیست.
در حالی که قبول، لااقل سه مزیت داشت:
یکی این که نشانه نقش مؤثر سازمان های مردم نهاد است.
دوم، الگوی تفاهمی در مبارزه با فساد ارائه میدهد
و سوم این که عقلانی بودن حرکت دیده بان را نشان میدهد.

2⃣دوم. این استدلال هم ارائه میشد:
نتیجه نشست یکی از دو حالت میتواند باشد یا همه پیشنهاد های ما پذیرفته میشود که صورت جلسه مشترک منتشر میگردد و ضمن اصلاح امور، رئوس سوء جریانات برای مردم آشکار میگردد که نفع و آرامش خاطر مردم و آگاهی آنان، هردو را همراه دارد. و اگر تفاهم برقرار نشود، ما با انتشار کل گزارش از پشتیبانی افکار عمومی برای قبولاندن پیشنهادها بهره میگیریم و مسئولیت وزیر نیز سنگین تر میشود.
 
3⃣سوم.ممکن است از نظر سیاسی در آستانه تشکیل دولت، در بهترین حالت با بیشترین نفع برای مردم، برای وزیر هم آبرویی بشود. این هم حق است.  چرا از این فضیلت خوشحال نباشیم؟ بالاخره بین وزیری که حرف حق را میپذیرد و وزیری که تکبر میورزد و بی اعتنایی میکند باید فرقی باشد.

4⃣چهارم.برای  آن که حق مردم برای برخورداری از شفافیت، حداکثر شود، در انتهای بیانیه ای که صبح دوشنبه برای تعویق نشست رسانه ای و شرح علل قبول مذاکره صادر شد، تصریح گردید که حق اعلان گزارش  دیده بان شفافیت و عدالت در صورت عدم تفاهم کامل برای طرفین قابل احترام است.
 
5⃣پنجم.میماند کم لطفی یا بدجنسی برخی رسانه ها در متهم کردن دیده بان به ساخت و پاخت که در هریک از حالات محتمل یک هفته بیشتر به روشن شدن و یا پشیمانی آنان باقی نمی ماند.
 
6⃣ششم. جلسه نخست که همان دوشنبه شب در دفتر وزیر تشکیل گردید، به بررسی بخشی از گزارش دیده بان در باره سوء استفاده در بخش دارو گذشت، نه تنها به قضاوت دوستان ما، بلکه برادری که دوست مشترک من و دکتر نادران و دکتر هاشمی وزیر  است و به دعوت وزیر در جلسه حاضر بود، قضاوتش این بود که گزارش کاملا محکم و متقن بود به طوری که به تعبیر وی موضوع را برای آقای وزیر جا انداخت تا جایی که بدان تصریح کرد. انشاءالله صبح یکشنبه کار به بهترین نتایجی که بیشترین نفع را برای مردم دارد برسد.

اما کلام آخر کلام خداست که فرمود إِنَّ اللَّهَ يُدَافِعُ عَنِ الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ كُلَّ خَوَّانٍ كَفُورٍ - قطعا خداوند از كسانى كه ايمان آورده‏ اند دفاع مى ‏كند زيرا خدا هيچ خيانتكار ناسپاسى را دوست ندارد (حج 38). پس با چنین مدافعی، اگر ما به حق عمل کنیم جای هیچ نگرانی نیست.
 
کلمات کلیدی : سازمان دیده بان شفافیت و عدالت، معاونت غذا و دارو
 
جعفر
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۰:۵۶:۵۶
با سلام
یه کم راجع به درآمدهای ماهیانه چهل پنجاه میلیونی پزشکان و دندانپزشکان صحبت می کردید، در مقابلش یه مقایسه ای با درآمد دو سه میلیونی اقشار دیگر می کردید. (4461035) (alef-11)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۲۱:۲۹:۱۹
وهمچنین انحصاری که در ظرفیت رشته های پزشکی ودستیاری ایجاد کرده اند برای چلوگیری از ایجاد رقیب وکاهش درآمد آسان میلیاردی!!!! (4462933) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۰:۰۲:۴۲
همین الانش هم بسیاری از دکتر ها به وزیر فشار میارند که درامد شون کم شده
البته یکسری از برند ها هستند که این درامدها رو دارند نه اکثریت (4463508) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۱:۱۰:۴۲
با توجه به اینکه انجمن داروسازان با رای اعضا تشکیل شده است شایسته است از کارشناسان این انجمن هم دعوت به عمل آید. (4461057) (alef-11)
 
صالحی نژاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۱:۳۵:۴۴
افتخار دیگری برای وزیر شایسته بهداشت.احترام به جایگاه سازمانهای مردم نهاد حتی اگر شائبه سیاسی کاری داشته باشد یک اصل برای تحقق مردم سالاری و دموکراسی است. (4461090) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۲۱:۵۰:۰۶
شما دنبال کسب افتخار نباش. به فکر درد مردم باش (4461607) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۱:۳۶:۴۸
نتیجه جلسه سه شنبه با وزیر اعلام نشد ؟ (4461093) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۲:۰۱:۵۴
آفرين. اين يعني يك كار آتش به اختيار: قانوني، تميز، با كيفيت، عقلاني.
اينگونه اند نيروهاي واقعي انقلاب. (4461132) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۲:۱۶:۴۸
افرین،با هم مشکلات رو حل کنید، البته با گزارش مبسوط به مردم. (4461152) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۲:۱۹:۳۸
جناب دکتر لطفا فساد های مدیران بانکی را هم در دستور رسیدگی کارتان بگذارید (4461155) (alef-3)
 
کمالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۲:۳۰:۰۴
بسیاری از مدیران بانکی که طی سنوات گذشته دارای زیان مخفی بوده اند و از محل سود سازی های ساختگی و صوری در کنار حقدق های نجومی پاداش های کلانی گرفته اند به این نحو که طی هر سال یک پاداش ویژه از مجمع عمومی ویکه پاداش ویژه هم از خود سیستم حقوق و دستمزد بانک که معمولا معادل 6 ماه حقوق هر مدیر در هر سال بوده است (4461168) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۴:۰۹:۳۶
دیده بان محترم ؛ بیشتر به یک مخبر و اطلاع دهنده تبدیل شده
و از توان کافی برای استیفای حقوق ملت برخوردار نیست
در مباحث مختلف این حقیقت به اثبات رسیده (4461265) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۷:۴۹:۲۴
همین هم که اطلاع رسانی به ملت می کنن و مردم را در جریان قرار میدهند خیلی خوبه در حالی که هنوز تو مملکت ما گردش آزاد اطلاعات جا نیفتاده و هنوز تبدیل به یک فرهنگ نشده اتفاقا گام های خوبی برداشتند ضمنا برخورد باید از مجاری قانونی باشه نه یک سازمان مردم نهاد . (4461460) (alef-11)
 
رضوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۲۳:۵۳:۰۹
دکتر توکلی گرامی لطفا کادر اجرایی خود را قوی تر نمایید و با همکاری دوستان خود از جمله اقای نادران به طور قاطع با فساد مبارزه نمایید ملتی دعا گوی شما خواهند بود (4461690) (alef-11)
 
یک شهروند عادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۲:۲۶:۴۶
به عنوان یک ایرانی از اینکه مسائل کارشناسی با مفاهمه حل شود استقبال می کنم. (4461156) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۸:۲۱:۲۴
جنابعالی ؟؟؟؟ (4464355) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۲:۴۱:۴۸
سلام اقای دکتر شما را به خدا به داد این س÷رده گزاران کاسبین هم برسید خداوند شما را حفظ کند (4461178) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۲:۴۲:۴۰
آقاي توكلي لطفا فسادهاي كارگزاري ها، صندوق ها در بورس هم بررسي كنيد كه چه كاري هايي با سرمايه سهامداران خرد نمي كنند، سهام زيان ده و كوچك را با جريان پول رشدش مي دهند و با يك گزارش ساختگي بعد از 200 در صد رشد به سهامداران خرد ميندازن.
شرايط شركتهاي بورسي هم و اعضاي هيات مديره اين شركت ها بهتر از شرايط اين كارگزاري ها و صندوق ها نيست، .. (4461180) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۲:۴۳:۴۹
آقای توکلی. واقعا امیدوارم با بی طرفی در بحث مبارزه با فساد و بی عدالتی تلاش کنید و در این کار موفق باشید. (4461182) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۲:۵۰:۲۲
لطفا اگر راست میگویید در مورد حقوق از دست رفته ی معلمان هم دفاعی داشته باشید چون بعد از بیست و اندی سال کار کردن و با حقوق ناچیز مستاجر بودن را فقط ما درک میکنیم .. ما معلمان دیگر در کلاسها نمیتوانیم از عدالت صحبت کنیم (4461191) (alef-11)
 
MOUSA
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۴:۳۸:۰۷
مسائل کشور باید مطابق قانون حل بشود....مسلما پرداخت رشوه جرم است و رشوه خوار باید مجازات بشود.... (4461295) (alef-11)
 
MOUSA
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۴:۴۹:۱۹
این جلسه می تواند به سود عدالت باشد....یا اینکه به نفع غارتگران و ممانعت از افشای انها باشد....بهرحال ممانعت از افشای چهره متخلفان کمک به گسترش تخلف است.. (4461307) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۵:۳۵:۵۹
به‌ دریافتی هایی ماهانه چند ده و گاها چند صد میلیونی پزشکان بخش دولتی تحت عنوان کارانه هم‌وارد بشید لطفا (4461344) (alef-11)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۶:۳۹:۰۱
سلام دکتر، یه گزارش هم از گمرکات کشور، نحوه انتصابات پست های مدیریتی گمرکات ، گمرکات راکد، قاچاق از مباد ی رسمی، و شایسته سالاری در گمرکات، ارتشاء و سوء مدیریت ها تهیه‌ و منتشر کنید.
اجرتان با خدا (4461394) (alef-11)
 
سهراب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۲۰:۲۶:۳۲
آقای دکتر لطفاً از دولت محترم بخواهید لایحه مدیریت خدمات کشوری را که پنج سال از موعد پنجساله آزمایشی اش گذشته به مجلس بدهد این لایه ظلم فاحشی در حقّ باز نشستگان قبل از سال 86 روا داشته است است (4461544) (alef-3)
 
سعید کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۲۱:۴۷:۲۹
خدا قوت (4461606) (alef-11)
 
سیمین
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۲۳:۴۸:۴۱
آقای دکند توکلی، خیر پیش. من فقط میدانم که نه ایران، بلکه جهان چنین وزیر دلسوز و فرشته وشی بخود ندیده است. (4461684) (alef-11)
 
majd
Italy
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۱۹:۳۶:۰۰
باسلام خسته نباشید اصل رویکرد مناسب است امیدوارم نتایج خوبی هم داشته باشد (4462803) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۷:۲۹:۲۱
وزیر بهداشت بهتر است به کارهای سیاسی بپردازد چیز خاصی در بخش پژهش بهداشت از مدیریت او ندیدیم اما در مسائل سیاسی در انتخابات شاه کاری های زیادی از او دیدی% (4464264) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.