توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389293
لاریجانی: نگاه‌های مشترکی میان تهران - پاریس وجود دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳
رئیس مجلس گفت: در دیدار امروز با هیات پارلمانی فرانسه مسائل مختلفی از جمله توسعه مناسبات اقتصادی و بحران‌های منطقه‌ای مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی رئیس مجلس دهم به همراه ژان کلود بارتلون رئیس مجلس ملی فرانسه بعد از پایان نشست مشترک، در میان خبرنگاران حضور یافتند.

لاریجانی ضمن اعلام خیر مقدم به وی و همکارانشان گفت: ارتباطات خوبی از گذشته میان پارلمان ایران و فرانسه وجود داشت.

اهم سخنان رییس مجلس به نقل از خبرگزاری ها به شرح زیر است:

*معتقدم سفر رئیس مجلس ملی فرانسه نقطه برجسته ای در رابطه میان دو پارلمان خواهد بود. در زمینه های توسعه اقتصادی میان دو کشور و رفع موانع در جلسه امروز صحبت هایی داشتیم . همچنین در زمینه بحران منطقه و مشکل تروریسم نیز نگاه های مشترکی میان ما وجود داشت.

*نگاهی نیز به راه حل های منطقه در مورد سوریه، عراق، لبنان و دیگر کشورها داشتیم.امیدوارم سفر رئیس مجلس ملی فرانسه به جمهوری اسلامی ایران، با موفقیت همراه باشد.

در ادامه این نشست خبری «کلود بارتلون» رئیس مجلس ملی فرانسه با تشکر از دعوت لاریجانی از وی و هیئت همراهانش، تصریح کرد: روابط دوستی پارلمان ایران و فرانسه یک روابط خوب و موفقی است.

اهم سخنان رییس مجلس ملی فرانسه به نقل از خبرگزاری ها به شرح زیر است:

*از ابراز همدردی رئیس مجلس و نمایندگان ایران به‌خاطر حادثه اخیری که در فرانسه رخ داد، تقدیر و تشکر می‌کنم. قرار بود بنده زودتر به ایران بیایم که متاسفانه به دلیل این اتفاق نتوانستم در تاریخ مقرر حضور یابم.

* اینگونه مسافرتها اجازه می‌دهد که نمایندگان مردم باهم مذاکراتی داشته باشند، گفت:امروز در زمینه توافقات هسته‌ای و روابط اقتصادی مذاکرات خوبی بین پارلمان ایران و فرانسه انجام شد. این روابط‌ها باعث تکمیل روابط دولتها شده و از طرفی در پیشرفت هر دو کشور نتایج خوبی حاصل می‌شود.

«*مجلس ملی فرانسه به حفظ روابط دو پارلمان تاکید بسیاری دارد. چندی پیش رئیس کمیسیون سیاست خارجی فرانسه به ایران آمدند. بعد از اجرای توافقنامه وین سیاستهای خوبی حاصل شد که این سیاستها به استحکام روابط دو کشور کمک می‌کند. امید است با سفرهای متعدد از سوی هر دو کشور این روابط همیشگی باشد.

*این دیدارها به اجرای توافقنامه وین و برداشته شدن موانع بانکی و حضور شرکتهای فرانسوی در ایران کمک می‌کند و موجب گسترش روابط اقتصادی دو کشور می‌شود.
 
کلمات کلیدی : کلود بارتلون+مجلس فرانسه+لاریجانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.