نظر منتشر شده
۳۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454092
مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران مخالفت کرد/ صادقی: واگذاری امتیاز تراکم ۱۰میلیاردی به برادر یکی از اعضای کمیسیون عمران/ بدری: صادقی یا مدرک ارائه کند یا از تریبون پارلمان از همه عذرخواهی کند
بخش اجتماعی الف، 24 اسفند 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۱
با رای نمایندگان مجلس تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از دستور کار مجلس خارج شد.
 
 در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون عمران در خصوص رد تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه‌های مشارکتی به اشخاص حقیقی و حقوقی در دستور کار نمایندگان قرار گرفت

پس از ارائه گزارش سخنگوی کمیسیون و توضیحات محمود صادقی از سوی متقاضیان تحقیق و تفحص، این گزارش رد تفحص به رأی مجلس گذاشته شد که نمایندگان با 132 رأی موافق، 90 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 233 نماینده حاضر به رد این تقاضا رای دادند و بر این اساس تفحص از شهرداری تهران از دستور کار مجلس خارج شد.

محمود صادقی: شهرداری تهران از ابتدای طرح این تحقیق و تفحص واکنش غیرمتعارفی از خود نشان داد
به گزارش ایلنا،نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس ضمن تشریح دلائل تحقیق و تفحص از شهرداری تهران، نسبت به رفتار غیرمتعارف شهرداری تهران در قبال تلاش نمایندگان برای شفاف‌سازی انتقاد کرد و گفت: در موضوع واگذاری املاک شاهد انکار شهرداری بودیم اما بعد از تهدید قوه قضاییه و دادستانی، شهرداری نیز بر اکثر موارد آن صحه گذاشت.

محمود صادقی در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در دفاع از ضرورت انجام تحقیق و تفحص از شهرداری تهران به تشریح محورهای سه‌گانه انجام این تفحص اشاره کرد و گفت: محور اول درباره چگونگی واگذاری املاک، دیگری درباره چگونگی اجرای پروژه‌های مشارکتی و محور سوم درباره نحوه تغییر کاربری‌ها در تهران است.

او با اشاره به واکنش غیرمتعارف شهرداری تهران در قبال انجام این تحقیق و تفحص گفت: متاسفانه لابی‌ها و رایزنی‌هایی که در این مدت از سوی شهرداری تهران انجام گرفت، عزم ما را برای دنبال کردن این تحقیق و تفحص راسخ‌تر کرد؛ چرا که اگر مسئله‌ای وجود نداشت، شهرداری تهران باید از انجام این  استقبال می‌کرد.

نماینده مردم تهران گفت: اگر مسئله‌ای وجود ندارد، شهرداری باید استقبال کند اما تلاش شهرداری برای انصراف نمایندگان از این طرح نشان‌دهنده این است که اعتماد لازم را نداشته و خوف و هراس دارند از این‌که این تفحص برخی ابهامات را روشن کند.

صادقی به شهرداری تهران توصیه کرد که این رویکرد را تغییر دهد و گفت: تحقیق و تفحص از شهرداری تهران سیاسی و جناحی نیست. ما به علت وکالتی که از مردم تهران داریم، بر خود وظیفه دانستیم عملکرد شهرداری تهران را شفاف‌سازی کنیم. در موضوع واگذاری املاک نیز شاهد انکار شهرداری تهران بودیم اما بعد از تهدید قوه قضاییه و دادستانی، شهرداری نیز بر اکثر موارد آن صحه گذاشت.

عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سوالات اساسی ما اولاً درخصوص میزان درآمد شهرداری از ماده ۱۰۰ و فروش تراکم مازاد بر حد مجازات، فروش املاک و تغییر کاربری‌ها است که بنابر اطلاعات واصله، ارقام درشتی از این طریق حاصل شده که متاسفانه شهرداری تهران نیز به این سوالات پاسخ نداده است.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توقع داشتیم کمیسیون عمران حداقل گزارش وزارت مسکن را درخصوص تخلفات شهرداری تهران استعلام کرده و مدنظر قرار می‌دادند. این گزارش به‌خوبی نشان می‌دهد که چگونه شهرداری تهران شهر را به فروش گذاشته و سعی دارد درآمدها غیرمتعارفی را از محل فروش تراکم و تغییر کاربری‌ها به دست آورد.

او تصریح کرد: در موضوع واگذاری املاک نیز شاهد انکار شهرداری تهران بودیم اما بعد از تهدید قوه قضاییه و دادستانی کل کشور با تحقیقاتی که انجام داد بر اکثر موارد آن درخصوص واگذاری غیرقانونی املاک و تخفیف‌های نامتعارف صحه گذاشت.

صادقی یادآور شد: بهتر بود کمیسیون عمران اطلاعات مربوطه را از دادستانی و قوه قضاییه دریافت و به آن توجه می‌کرد.

نماینده تهران با تاکید بر این‌که مجموع اطلاعاتی دریافتی در جلساتی که برگزار شد، ۲۱ متقاضی این تفحص را قانع نکرد، گفت: اخیراً هر سه تحقیق و تفحصی که در مجلس مطرح شده، رای آورده که بر این اساس، تفحص از کشت و صنعت کارون، مس سرچشمه و صندوق ذخیره فرهنگیان کلید خورد چرا که منجر به شفاف‌سازی می‌شود.

صادقی در ادامه با نمایش اسلایدهایی درباره تغییر کاربری‌ها تاکید کرد: شهر تهران به‌ شکلی درآمده که امکان تنفس از شهروندان گرفته شده است و این درحالی است ظرف سه سال اخیر بودجه شهرداری از محل فروش شهر حدود ۵۰ درصد است و فروش شهر تبدیل به منبع درآمد شهرداری شده و تغییر کابری‌ها در فضاهای سبز از سال ۸۶ تا سال ۹۴ به گونه ای بوده که بسیاری از فضاهای سبز و باغ های شهر تهران در معرض تخریب قرار گرفته و ریه و راه‌های تنفسی شهر تهران را مسدود کرده است.

رییس فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصادی و انضباط مالی با بیان اینکه اموال عمومی حق‌الناس است، گفت: متاسفانه برخی فکر می‌کنند این اموال حق‌الله است و می‌توان مشکل را حل کرد و این درحالی است که هر تجاوزی به حق‌الناس باید جبران شده و رضایت آنها جلب شود.

او گفت: هر تراکم مازادی که در شهر تهران فروخته می‌شود، تجاوز به حق تک تک مردم تهران است و ما به عنوان نمایندگان این مردم نمی‌توانیم به حق آن‌ها بی‌تفاوت باشیم.

اوبا بیان این‌که انتظار می‌رفت شهرداری با متقاضیان تفحص همکاری کند، گفت: شهرداری تهران سعی کرده از طریق لابی‌های نامتعارف کار خود را انجام دهد و این درحالی است که یک پدیده ای پیش آمده که تراکم تهران را به صورت اوراق بهاداری که به صورت و هلوگرام تهیه کرده‌اند، به افراد می‌فروشند و هر فرد بنابر ارزشی که هر هلوگرام در مناطق ۲۲گانه شهر دارد، به فروش می‌رساند که به عنوان نمونه ظرف یکی دو ماه اخیر یکی از این هلوگرام‌ها به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به برادر یکی از اعضای کمیسیون عمران واگذار شده و این فسادی که در شهرداری تهران انجام شده، صرفاً مختص این دستگاه نیست و باقی دستگاه‌ها را نیز آلوده کرده است.

او تصریح کرد: خواهشمندم به دور از حاشیه و جوسازی‌هایی که طی روزهای اخیر انجام شده، منصفانه نزد خداوند و وجدانتان تصمیم بگیرید.

صادقی در پایان تصریح کرد: انجام این تفحص یک تعامل میان مجلس و مدیریت شهری است و امیدواریم نتیجه آن به نفع کشور باشد.

سخنگوی کمیسیون عمران: محمود صادقی از تریبون پارلمان از همه عذرخواهی کند
سدیف بدری با اشاره به اینکه سخنان امروز نماینده تهران درباره بررسی تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در کمیسیون عمران خلاف واقع بود، گفت: محمود صادقی یا باید مدارک خود را در این باره ارائه دهد یا از پشت تریبون پارلمان از همه عذرخواهی کند.

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه 24 اسفند) طی تذکری شفاهی مستند به ماده 79 آیین‌نامه داخلی مجلس، گفت: امروز آقای محمود صادقی درباره بررسی تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در کمیسیون عمران مطالبی بیان کرد که خلاف واقع بود.

وی تصریح کرد: من به عنوان سخنگوی کمیسیون عمران اعلام می‌کنم اگر آقای صادقی مدارکی درباره گفته‌های خود دارد به هیأت رئیسه مجلس ارائه کند تا آنها را بررسی کنند؛ آقای صادقی یا باید مدارک ارائه کند، یا از پشت تریبون پارلمان از همه عذرخواهی کند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این کمیسیون به دور از حاشیه‌ها و جنجال‌سازی‌ها به دنبال تحقیق و تفحص از شهرداری تهران بود،‌ گفت: آیا اگر مخالفت با تحقیق و تفحص هم به نفع آقای صادقی بود باز هم این گونه به کمیسیون عمران هجمه وارد می‌کرد؟

واکنش تند حافظی به رد تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری
رحمت‌اله حافظی که پیش از این نسبت به رد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در کمیسیون عمران ابراز نگرانی کرده بود، پس از رای نمایندگان به رد تحقیق و تفحص واکنش تندی نشان داده است.

حافظی صبح امروز پیش از شروع آخرین جلسه شورای شهر تهران در سال 95 با اشاره به رد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برای مجلس که طرح تحقیق و تفحص از شهرداری را رد کرده متاسفم و به عنوان نماینده مردم از مردم عذرخواهی می‌کنم و به شهردار تهران بابت اثرگذار بودن لابی‌هایش تبریک می‌گویم.

وی مدعی شد: وقتی برادر عضو کمیسیون عمران مجلس 10 میلیارد تومان تراکم از شهرداری می‌گیرد انتظار بیشتری نباید داشته باشیم.

حافظی با بیان اینکه این اقدام مجلس جای تاسف دارد گفت: این رد تحقیق و تفحص نشان می‌دهد که لابی‌های شهرداری در این مدت برای رد این تحقیق و تفحص اثرگذار و موفق بوده است.
 
کلمات کلیدی : شهرداری تهران، تحقیق و تفحص
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۲۱:۰۶
با رد تحقیق از املاک نجومی، مردم به شهرداری بیشتر بدگمان می شوند و با پاک کردن صورت مساله کاری از پیش نمی رود!!! (4203328) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۴۰:۳۵
مجلس به تخلف بانک ها که زیان خود را مخفی می کرده اند و پاداشدهای کلان گرفته اند وسهامداران زیادی را بیچاره کرده اند رسیدگی کند (4203486) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۵:۱۱
شهردار تهران خود خواستار ورود و پیگیری قوه قضاییه شده که در حال انجام در قوه قضاییه است (4203512) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۰۸:۴۸
مجلس جدیدا تصمیماتدتامل بر انگیزیدنی گیرد چتد وقت پیش هم یک مصویه جدیددبه نفع نجومی ها داشت (4203542) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۱:۴۲
دقیقا هدف فراکسیون امید همین است که با این حرکت رقیب روحانی را از میدان انتخابات به در کنند. (4203604) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۵:۱۳:۰۷
جالب تر نظر اون کسیه که گفته یا مدرک بده یا عذر خواهی کنه.
با این سیستم لابی گری قوی شهرداری، مگه مدرک دست کسی می افته؟ شما تحقیق و تفحص کن، اگه چیزی نبود ایشون عذرخواهی میکنه. (4203651) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۲۲:۳۱
دکتر توکلی همانطور که قبلا از تخلف شهرداری در بحث املاک نجومی پرده برداشت الان نیز باید به روشنگری خود در این زمینه ادامه دهد (4203330) (alef-13)
 
China
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۶:۱۲
به طور ضمنی منظور شما این است که شهرداری گناه کار است و غیر از آن یعنی ماست مالی. مگه نه؟ (4203598) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۷:۳۰:۳۵
خوب اگه مشکلی وجود نداره، چرا باید با تحقیق مخالفت بشه ؟! (4203825) (alef-3)
 
امیر
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۵۶:۲۷
واقعا جای تاسف است که مجلس در مورد بسیاری از موارد کم اهمیت واکنش های تند نشان می دهد و درست درجایی که باید محکم باشد و از حقوق مردم دفاع کند، عرصه را ترک می کند. (4203398) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۵۷:۵۲
صادقی کی مدرک داشته همش تهمت زده آخرش هم عذرخواهی کرده (4203406) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۰۱:۴۴
مرغ پخته هم فهمید چه خبر ! انکه حساب پاک است از مصاحبه چه باک است ؟ (4203420) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۰۸:۱۶
مجلس تریبون منافع ملی باید باشه (4203432) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۶:۵۵
نمایندگان محترم
بعد از تصویب مصوبه حقوق های نجومی با رد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران، دومین امتیاز منفی بزرگ را به خودتان اهدا نمودید. چقدر زود شعارهای انتخاباتی تون رو فراموش کردید!!!!!!!! (4203464) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۴۵:۱۳
اون رو که کم کردن ولی شورای نگهبان موافقت نکرد مجلس کاری از دستش بر نمیومد (4203495) (alef-11)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۳۶:۱۹
نمایندگان مجلس که به تحقیق رای نداده اید
حق الناس برگردنتان است
مردم فراموش نمی کنند (4203482) (alef-11)
 
جلیلی
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۴۹:۵۹
انکه حساب پاک است، از محاسبه چه باک است (4203501) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۲۸:۱۸
تحقیق و تفحص از شهرداری کاملا سیاسیه تا مثلا در مقابل حرام خواری نجومی بگیران در مناظرات کم نیارن (4203573) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۲:۰۱:۵۱
حالا خوبه که املاک نجومی که چند برابر حقوق نجومی بود، کاملا اثبات شده (4204175) (alef-13)
 
France
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۲:۵۸:۰۷
اولا بحث املاک نجومی صدها برابر حقوق های به اصطلاح نجومیه! اون حقوقها هم اصلا نجومی نبود نسبت به کشورهای دیگه. (4204257) (alef-13)
 
چکیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۵:۵۲
مجلس میلی وگروهی مجلس ملت ایران نیست مجلس برآمده از دل مردم نیست مجلسی که جرئت وقدرت بررسی حقوق های نجومی،پرونده سوء استفاده در بنیادها،شهرداری .....ندارد ازمامردم نیست (4203582) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۵:۴۶
سلام
این همون مجلسیه که به وزیر راه رای اعتماد داد
کلا مجلس داریم ها .... (4203597) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۵:۱۰:۴۵
متاسفم برای نمایندگانی که لابی را بهتر از مردم و خدا و وجدان و انسانبت و مردانگی و غیرت و .... میدانند (4203645) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۵:۱۲:۴۰
آقای صادقی جزئ معدود نماینده گانی هست که به معنای واقعی نماینده مردم هست و برای مردم کار میکند نه برای اشخاص خاص یا گروه های خاص. خدا خیرش بدهد. (4203649) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۵:۱۳:۵۴
همین آقایون میخوان کاندیدای ریاست جمهوری شوند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4203653) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۵:۵۰:۱۶
وقتی مجلس به استیضاح وزیر راه رای نداد کسی حرف از لابیگری وزیر راه نزد و برخی از دوستان استیضاحش رو سیاسی می دانستند حالا چی شده رای نیاوردن تحقیق و تفحص از شهرداری رو به حساب لابی گری شهردار می دانند و تخلفات شهرداری رو اظهرمن الشمس می دانند؟ (4203708) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۸:۵۶:۳۱
دوست عزیز
وزیر ازش سوال شد و امد پاسخ داد و در اون حادثه قطار هم مدیر کل راه اهن استعفا داد
ولی این جریان شهرداری رو هیچ مسئولیتی کسی قبول نکرده و اگر هم مشکلی نبود با تحقیق مخالفتی نمیشد جنس استیضاح و تحقیق یکی نیست قیاس درست نیست...؟ (4203959) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۲:۳۱:۱۲
شما یا در تهران زندگی نمی کنید یا کارمند شهرداری هستی! (4204229) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۸:۰۰:۲۷
من یک نامه از شهرداری دارم و فیزیک نامه دستم هست بابت طلبم ولی نامه و تمامی مکاتبات آن در سیستم اتوماسیون شهرداری پاک شده است و کلا منکر قضیه هستند . (4203859) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۸:۳۸:۳۵
او با اشاره به واکنش غیرمتعارف شهرداری تهران در قبال انجام این تحقیق و تفحص گفت: متاسفانه لابی‌ها و رایزنی‌هایی که در این مدت از سوی شهرداری تهران انجام گرفت، عزم ما را برای دنبال کردن این تحقیق و تفحص راسخ‌تر کرد؛ چرا که اگر مسئله‌ای وجود نداشت، شهرداری تهران باید از انجام این استقبال می‌کرد.

اصل مطلب در پارگراف بالا خلاصه میشه. (4203927) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۲:۱۸:۵۱
کلا خیلی سیاست زده ایم. اگر در واگذاری املاک شهرداری تخلف شده باید با تخلف برخورد شود. همینطور در بحث حقوق ها و...برخوردهای سیاسی با امور و خارج کردن پیگیری ابهامات از روال عادی حتما برای رضای خدا و برای خدمت به مردم نیست. (4204202) (alef-13)
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۲:۳۵:۰۳
با جو سازی نمیشه این واقعیت را کتمان کرد : آنان که مملکت را بسوی تفکر و ومنش سرمایه داری و اشرافیگری سوق داده و مشوق کام گیری از موقعیت های مقامی برای بهره مندی دنیوی بودن عمدا اصلاح طلبان لیبرال هستند نه شهردار جهادی و با تفوای تهران که سابقه وسبقه کارهایش در سپاه در نیروی انتظامی و در شهرداری سند لیاقت ایشان و توانمندی مدیریت عملی علمی ایشان است
دیگر سخن اینکه عمده فعالان اصول گرایان اهل تقوا ،ساده زیستی و قناعت هستند
این آقای صادفی هم نمی بایست با نام برون از املاک نجومی،بهانه و راه فراری برای کتمان گند و فاجعه برملا شده بنام حقوق های نجومیایجاد کند
ابشان می باید به این مهم توجه داشته باشد که آقای قالیباف بیش و پبش از همه خواهان بررسی تحقیق و احیانا خطاهایی است که ممکن است در شهرداری اتفاق افتاده باشد که البته تا کنون در رابطه با خلافی فردی اعلام نشده و اگر باشدعمده اش به قوانین و ضوابط مربوط به تعاونی ها برمی گردد
و دیگر اینکه بقولی که از طرف دادستان اعلام شده (چهارتا کارگر )با ندانم کاری و احیانا ناخواسته آتشی در پلاسکو ایجاد می کنند و بک ساختمان قدیمی و فاقد امکانات دچار حریق و حادثه می شوذ و بی انصافی و غرض ورزی است اگر همره باضد انقلاب خارجی و مجربان عشرت کده شبکه استعماری و ضد اسلامی (من وتو )آقای قالیباف جهادگر را مقصر بدانیم
آخر کلام اینکه کور خوانده اند نامردمان و یا جاهلان ضد اسلام وایران :
مرد ایمان و عمل
مرد حل کردن مشکلات اقتصادی
مرد انضباط دهی به اقتصاد بی نظم و رانتی کنونی
مرد ایجاد کننده کار و اشتغال در راه است
او خواهد آمد تا دل رهبر و مومنان را شاد کند و انبوه جوان بیکار و بی خانه را سرو سامانی بدهد و در جامعه عدالت نسبی برقرار کند و او کسی جزآقای قالیباف نیست
الف جان امید است تایید کنید چرا که خیلی حرفهای غیر منطقی و .. را تایید کرده اید لذا بیان نوشته های من دردفاع از آقای قالیباف به مصداق دفاع از حق الناس است
حق مردمی که باید یک مرد امتحان پس داده می باید بیاید و سروسامانی در حد توان به این مشکلات بدهد (4204234) (alef-13)
 
امید
Denmark
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۳:۱۹:۳۱
اگر خلافی صورت نگرفته است چه اشکالی در تحقیق وجود دارد؟ (4204278) (alef-13)
 
غلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۷ ۲۱:۵۶:۰۹
اداره كردن شهر تهران كه دروضعيت فعلي معادل نصف كشور است پروژهاي عمراني در حال ساخت در تما زمينه ها بد ون گرفتن اعتبار از دولت وبا تمام كار شكني ها رونق اقتصادي إيجاد اشتغال در تهران برأي نمايندگان استانها مشهود وملموس است كه تحقيق وتفحص برأي شهردار تهران نوعي بي تقوايي است انشاالله رحمت حافطي نان به نرخ روز خور در مصاحبه هاي بعد از انتخابات از خدمات شهردار تهران به خوبي وبدون حب وبغض تقدير مي نمايد (4208411) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.