توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384595
رکود و بیکاری در جامعه ناشی از عملکرد ضعیف دولت یازدهم
پرویز سروری در خصوص عدم تحقق وعده های انتخاباتی رئیس دولت یازدهم به خصوص در مباحث اقتصادی اظهار داشت: بنده معتقدم که تیم اقتصادی دولت یازدهم، تیم اقتصادی منسجم و یکدستی نیست. جالب این است که خود کابینه دولت نیز در مباحث اقتصادی، دارای تناقض های زیادی هستند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۹
 پرویز سروری عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار پارس‌نیوز  در خصوص عدم تحقق وعده های انتخاباتی رئیس دولت یازدهم به خصوص در مباحث اقتصادی اظهار داشت: بنده معتقدم که تیم اقتصادی دولت یازدهم، تیم اقتصادی منسجم و یکدستی نیست. جالب این است که خود کابینه دولت نیز در مباحث اقتصادی، دارای تناقض های زیادی هستند.

وی در ادامه افزود: به طور کلی می توان تیم اقتصادی دولت یازدهم را به مانند یک گاری تشبیه کرد که چند اسب به دور آن بسته اند و هر کدام از اسب ها به سمتی در حال حرکت هستند. همین موضوع باعث می شود که هر اقدام اقتصادی که از سوی یک سازمان انجام می شود، سازمان دیگری آن را با یک حرکت اشتباه خنثی می کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که رکود و بیکاری و عدم تحقق اقتصاد مقاومتی در دولت یازدهم به واضح قابل مشاهد است خاطرنشان کرد: جالب این است که هر کدام از اعضای تیم اقتصادی اظهارنظرهای متفاوتی درباره وضعیت اقتصادی کشور می کنند. از طرفی زمانی که به دیدگاه های آقای نعمت زاده وزیر صنعت و آقای نوبخت و آقای طیب نیا نگاهی می کنیم، متوجه این موضوع می شویم که یک هماهنگی واحدی در مباحث اقتصادی در کابینه دولت یازدهم وجود ندارد.

سروری در ادامه تصریح داشت: یکی دیگر مشکلاتی که دولت یازدهم دارد این است که تمامی تخم مرغ ها در سبد برجام گذاشته است و به همین دلیل زمانی که برجام به نتیجه نرسید، تمامی حوزه ها از آن متاثر است. بنده معتقدم آقای روحانی به عنوان رئیس دولت یازدهم، یک بازسازی اساسی در تیم اقتصادی خود انجام دهد.

وی گفت: به طور کلی لازم است که تیم اقتصادی دولت به اقتصاد مقاومتی و مشارکت مردم در مباحث اقتصادی و همچنین مبارزه با قاچاق کالا توجه ویژه داشته باشد، تا زمینه توجه به اقتصاد داخلی مهیا شود. بایستی تیم جدید اقتصادی دولت به آقای روحانی متذکر شوند که تمامی مسائل داخلی کشور، با مذاکره قابل حل نیست. همچنین معتقدم که چنانچه سهم زیادی از موفقیت در اقتصاد کشور را ناشی از برجام بدانیم، یک اشتباه بزرگ و راهبردی است.
کلمات کلیدی : رکود و بیکاری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.