نظر منتشر شده
۴۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493297
رنج آتنا فرصتی برای فرصت طلبی نیست!
علی نبوی، 27 تیر 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲
خبر رنجش تن طفلی معصوم آن هم با دستانی زمخت، کثیف و پلید را هر وجدان آگاه و بیداری که بشنود روحش آزرده خواهد شد.

شاید بتوان تعدی به یک طفل معصوم را جزو پلیدترین رفتارهای انسان اسیر النفس دانست. تجاوز و تعدی به طفلی که چون برگ گل می‌ماند تنها از یک ذهن بیمار، روح خبیث و دستانی نجاست بار سرمی زند و هرچه که به عمق فاجعه بنگریم کاممان تلخ تر، چشمانمان بارانی تر و دلمان اندوهگین تر می‌شود.

قصد فروکردن استخوان در زخم ندارم اما به راستی چرا چنین اتفاقی رخ می‌دهد؟
 
این اتفاقات تلخ برای اولین بار نیست که در جهان رخ می‌دهند، اما ای کاش که آخرین باشد. کشته شدن ، آزار و اذیت و رنجاندن کودکان در دنیای امروز به امری عادی بدل شده است.

دنیا پر شده است از تناقض و تظاهر. بودائیانی که خوردن گوشت حیوان را مجاز نمی‌دانند، گوشت انسان می‌خورند و کودکان مسلمان میانمار را با شوکر برقی آزار می‌دهند و به‌مانند یک حیوان با طناب می‌کشند. در گوشه‌ای دیگر رژیم های کودک کشی چون آل سعود و صهیونیست‌ها با تیر جنگی تن کودکان را پر پر می‌کنند.

به جامعه‌ی خودمان برگردیم و افسوس حال و روز خودمان را بخوریم. پرپر شدن آتنا در روزهای اخیر دو موضوع دردناک را به همراه داشته است. وقوع این اتفاقات زنگ خطری برای جامعه‌ ایران است و باید به دنبال علل وقوع آن باشیم. امروزه انواع و اقسام وسوسه‌های شیطانی در ذهن افراد بیمار در حال جولان می دهند و نفس های نامطمئن و مغز های معیوب به دلیل انبوه مشکلات اجتماعی در حال رشد هستند.

سیستم آموزشی ضعیف و ناکارآمد حال حاضر جامعه‌ی ایران، بستر مناسبی شده تا از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین معضلات اجتماعی در آن رشد یابند و علف های هرز نفس نو گلان چون آتنا و ستایش‌ها را بگیرند.

نکته‌ی تأسف بار دیگری که در این ایام به چشم می‌خورد هیاهوی برخی از افراد و رسانه‌ها است. اخیراً در هنگام بروز هر مشکل و معضلی در اجتماع، با چشم بستن بر روی علل متعدد بروز یک رخداد، قلم‌ها شروع به محکوم کردن افراد و جریانات مقابل خود می‌کنند و اجتماعی‌ترین موضوعات را به سیاسی‌ترین دعواها بدل می سازند.

این‌گونه جدل‌ها و تسویه‌حساب های سیاسی با استعانت از معضل تلخی چون آزار دیدن و جان باختن یک کودک، مصداق بارز بی‌انصافی و بی‌وجدانی است. این‌چنین دعواها همانند دعوا بر سر گوشت و برنج غذای یک عزیز فوت‌شده در پیشگاه خانواده‌ی داغ دیده  است. آیا این صداهای بلند، دهان های پر از اعتراض و جوشش های خودجوش به‌تازگی و با دیدن واقعه‌ی آتنای معصوم از چنین رخدادهایی باخبر شده‌اند؟ آیا سوءاستفاده از این حادثه برای حمله به یکدیگر و امتیاز گرفتن شبیه به رفتار لاشخوران نیست؟

ای کاش به‌جای متهم نمودن و شانه خالی کردن‌هایی که در دایره بازی سیاست و قدرت مشاهده می‌کنیم، عزمی ملی برای جلوگیری و ریشه‌کنی آن را شاهد بودیم. ای کاش اگر در میان علل وقوع این حوادث، ضعف سیستم آموزشی و بی‌اطلاعی کودکان از روش های خود مراقبتی را موثر می‌دانیم، به‌جای جدل های سیاسی و فردی به یک جمع‌بندی و حکم کلی با استفاده از نظر تمامی افراد مطلع و موثر در رسیدن به یک خروجی اثربخش باشیم.
با توجه به واکنش و ابراز انزجار مردم در مواجهه با فجایع این‌چنینی،  برخورد شدیدتر و اعمال قوانین سخت‌گیرانه تر از سوی مجلس و قوه‌ی قضائیه برای کنترل و جلوگیری از مشاهده‌ی مجدد این موارد امری ضروری به نظر می‌رسد و حس و حال جامعه در مواجهه با این موارد خود گویای نوع مطالبه‌ی مردم است.

پدیده‌ی تعرض به کودکان به‌واسطه‌ی معضلات و نابسامانی های متعدد در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی روی می‌دهد و نیازمند حمایت مسئولان و دستگاه‌های مرتبط است. ای کاش آقایان لحظه‌ای خود را جای پدر مادر آتنا بگذارند که پس از شش سال انتظار برای تولدش، جسد دردکشیده او را در درون یک بشکه پیدا کردند!

روح آتنا و تمام کودکان معصومی که در هر نقطه از جهان قربانی ذات پلید بزرگ‌سالان دون‌صفت می شوند، قرین رحمت خداوند باشد؛ انشا الله
 
 
کلمات کلیدی : علی نبوی+قتل آتنا اصلانی+کودک آزاری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۱:۲۰:۱۱
شبه روشنفکران غربگرا ، که دستشان در دفاع از ۲۰۳۰ خالیست ، عنوان می کنند که اگر این کودک اموزش ۲۰۳۰ را می دید ، به قتل نمی رسید. !!! یعنی با این نگرش ، این کودک به راحتی می توانست با قاتل همراهی کند و به جای مقاومت ، لذت هم ببرد و به قتل هم نرسد !! یعنی برد / برد!! . این است منطق این مدعیان پوچ اندیش . (4479363) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۰۶:۱۹
این همه نویسنده نوشت وگفت که باز شروع به بهره برداری سیاسی بکنی ؟!!! این بهانه و دستاویز کردن زجر آتنا جهت کوبیدن 2030 همان اندازه زشت وناپسند است که حمایت چشم بسته از آن !! از اظهار نظرشما هم معلوم است که فکر می کنی این فاجعه دغدغه جوامع غیر مسلمان نیست و مثلا مردم غرب نسبت به بند بند سند 2030 بی تفاوتند واین فقط ما هستیم که می دانیم چه فساد وتوطئه ای پشت این سند خوابیده !!!!! نه عزیز من هرگز این طور نیست که اگر بود برای تنظیم آن در این سطح گسترده نظر خواهی و همفکری نمی طلبیدند !! واما شما کافیست به آموزشهایی که در غرب و دنیای غیر مسلمان جهت آگاه کردن کودکان توسط افراد دلسوز داده می شود وگاه بعضی آنها ترجمه شده و درکانالهای اجتماعی خودمان هم قرار داده شده نگاه کنی و ببینی چه قدر زیبا ماهرانه و دقیق با زبان کودکانه به تربیت وآموزش فرزندان خود می پردازند . تلاشهایی که با اطمینان می توان گفت یک صدم آن توسط ما مدعیان اخلاق صورت نگرفته !!! الف لطفا نظر مرا در جواب این آقا یا خانم منتشر کن وخواهشمندم بعضی از این آموزشهای مفید را در سایت خود جهت آگاهی والدین قرار بده متشکرم .! (4479622) (alef-6)
 
فرهنگ
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۰۰:۲۴:۴۳
شما از جوامعی حرف بزنید که درآن آمار بی بند و باری جنسی ، انحرافات عدیده جنسی و تجاوز در سطحی مناسب تر از ایران باشد . امثال انهایی مثل من که در جوامع غربی تحصیل و زندگی کرده اند و هم اینک نیز به رسانه های انها دسترسی کامل دارند می دانند که این تعاریف شما کف و حباب روی اب است و واقعیت خارجی ندارد . بعنوان مثال امار تجاوز در امریکا را بخوانید . بصورت ساعتی است . همجنس بازی عریان در کشورهایی مانند انگلیس و بسیاری از ایالات امریکا از برکات سیستم اموزش دقیق و عمیق غربی است . دانسیته بالای زندانی ها نسبت به تعداد جمعیت هرکشوررا از سازمان زندانیان وابسته به سازمان ملل مطالعه کنید . بخش زیادی از انرا جرایم جنسی تشکیل می دهند . از میزان تجاوز در زندان های امریکا چقدر می دانید ؟ یکی از اشنایان من پزشگی است که هفتاد و اندی سال از سن او می گذرد می گفت به عنوان مشکوک اورا گرفتند .در زندان پلیس می خواست به وی تجاوز کند و او تهدید کردکه منصرف شدند .
در کشور ما مشکلات کم نیستند و نیاز به کارکیفی الی ماشاالله وجود دارد از جمله این خاصیت خود کم بینی و حمله به ارزش ها و باور های خودی . این خود تخریبی ریشه تاریخی دارد و باید اصلاح شود . ظاهرا همه از ما بهترند حتی در ان بخش هایی که کوس رسوایی انها زبانزد خاص و عام است.
شما الگوی مناسبی را برای دفاع مطرح نکردید . هیتلر هم در لابلای سخنرانی ها و حرف هایش مطالب درستی را گاها مطرح می کرد ولی جهت گیری او به کدامین سمت بود ؟اینکه چه می گویند و چه نوشته اند را بکنار بگذارید . در یک نگاه جامع بگویید که خروجی انها چیست ؟ امریکا و اروپا در این مسائل از ما جلوترند ؟ این دیگر از ان حرفهاست . (4480325) (alef-6)
 
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۳:۱۰:۴۹
در امریکا حتی متلک جنسی ، بعنوان تجاوز به حقوق زن تعریف شده و جز امار می اید. در ایران در بسیاری موارد ازارهای درون خانواده یا حتی غریبه گزارش نمی شود چون ابروی قربانی می رود! در امریکا پوشش ازاد است و حضور در هر ساعتی از شبانه روز مشکلی ندارد و پلیس نمی گوید بمن چه ساعت ده صبح توی خیابان چکار داشتی لباست اینطور بود لبخند زده بودی خودت تحریک کردی..... (4480854) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۰۵:۴۸:۴۳
سلام؛
مشکل اصلی عدم مدیریت صحیح غرائز است

خداوند، پیامبران الهی را برای کمک در مدیریت این غرائز سرکش، به بشریت هدیه داده است.

باید مشکل را در اینجا جستجو کرد.

این حقیقت را می توان در غربی که از افزایش آمار تجاوز و بی بندباری به ستوه آمده است به وضوح دید.

موفق باشید. (4481718) (alef-11)
 
Indonesia
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۰۶:۳۹:۲۱
عزیز من علت العلل دفاع شما از 2030 چیست؟؟ آن را خوانده اید؟؟ معنا و مفهوم آن را در آموزش درک کرده اید یا فقط فقط به خاطر تعصب به روی دولت دارید از آن دفاع می کنید؟؟ 2030 در بسیاری از کشورهای غربی اجرا شده استآیا تجاوز و آزار به کودکان در آنجا ریشه کن شده است؟؟ اصولا حرف این است و بوده است اگر نظام آموزشی ما باید تغییراتی پیدا کند چه نیاز است که آن را سازمان های بین المللی برای ما بنویسند؟؟ شماها می گوئید اگر به کودکان آموزش داده شود این فجایع ریشه کن می شود خوب این آموزش مد نظر شما آموزش خواندن سند 2030 است؟؟ یعنی فارغ از آن نمی توان به کودکان آموزش داد؟؟ یعنی کودکانی که فریب نمی خورند همه سند 2030 را از بر کرده اند یا خانواده به آنها آموزش داده است؟؟ فارغ از آتنا این تعصب به خارج از مرزها و دفاع کور از آنچه که نه می فهمید ونه خوانده اید و تنها با استناد به سایت های سیاسی و جناحی از آن دفاع می کنید بیشتر از موضوع آتنا برای کشور مضر است مردمی که هر روز کور کورانه نشسته اند تا گروهی با رسانه هایی که نه می شناسندشان نه به خروجی آنها فکر می کنند تصمیم می گیرند وانتخاب می کنند تا مرز توهین به میهن خویش هم لجوجانه ایستادگی می کنند بیشتر از هر جانی لحظه ای و انی و شهوانی به کشور و فرهنگ و هویت ملی ضربه می زنند (4480408) (alef-6)
 
Indonesia
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۱:۳۶:۵۸
نادان ها می گویند آموزش جنسی یعنی اینکه نقاط خاص بدن را به کودک آموزش داد تا بفهمد هر کسی نبایدبه آنها دست بزند. می خواهم از این دوستان عالم بپرسم یعنی فکر می کنند قاتل از آتنا اجازه گرفته ؟؟ آخه این چه حرفی است ؟؟ این قاتل زنان بزرگتر را هم طعمه شوت کور خود کرده است که این شهوت کور را هم همان واضعان 2030 در همان سند 2030 با تعریف خانواده دامن می زنند (4480732) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۴:۰۴:۱۹
واقعا موجودداتی مثل شما مایه تاسف و شرمساری یک ملت هستید حتی حرف زدن در مورد یک درگذشته را هم بلد نیستید (4479713) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۵:۰۵:۳۷
چگونه به خودتان اجازه میدهید این گونه در مورد در گذشته آن هم یک طفل معصوم حرف بزنید . سیاست چقدر وجود شما را از اخلاق تهی کرده است؟ (4481059) (alef-6)
 
فرناز
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۱:۴۲:۱۲
نمی دونم که منتشر می کنید یا نه؟ ولی قبول کنید اگر آموزش های محافظتی جنسی به کودکان رو تعلیم داده بودیم اینچنین حوادثی پیش نمی آمد. (4479407) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۱:۵۰:۵۲
آخه این حرفها چیه میگید، این دختر فقط هفت سالش بوده، آموزش جنسی را از کی باید به او میداده اند، نگید از سه سالگی که واقعا حرفی باقی نمیماند برای پاسخ به شماها !!! (4479423) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۲:۵۹:۱۵
معنی اموزش جنسی به اون چیزی که شما فکر میکنید نیست ..

یعنی اینکه یاد بگیرن یک قسمت هایی از بدن هر شخصی فقط مال خودشه و هیچکس حق دست زدن به اونا رو ندارد و اگر کرد باید این موضوع رو بدون خجالت به والدین خودش بگه . (4479600) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۰۰:۰۲
بله از پایان سه سالگی باید اجزاء خصوصی بدن را بهش یاد داد.و در پیش وسال اول روشهای محافظت از خود (4479604) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۱۸:۳۶
عزیز من منظور از آموزش جنسی که آموزش رفتارهای سکسی نیست ! منظور آشنایی کودکان با نقاط حساس بدن ونحوه محافظت از آنهاست واین که بدانند این اندامها خصوصی هستند و بسیار مهم و آسیب رسیدن به آنها خطرناک است .بدانند که حتی نزدیکترین افراد هم حق دیدن یا لمس آنها راندارند واین که هرگاه کسی چنین درخواستی از آنها داشت اجازه ندهند وبلافاصله به والدین خود اطلاع دهند و این که به صورت منطقی وبا زبان کودکانه به کنجکاویهای آنها پاسخ داده شود . چرا که بسا کودکان در اثر این کنجکاویها خود به خودشان ودیگر کودکان آسیب می زنند .وبدانند هرگز بدون اطلاع والدین همراه هیچ کس چه غریبه وچه آشنا از کنار آنها دور نشوند . (4479656) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۱:۵۲:۲۷
وقتی راه میافتید برای یک قاتل اعدامی طلب بخشش میکنید و پول دیه جور میکنید، معلوم است که آمار تجاوز و قتل بالا خواهد رفت، جمع کنید این روشنفکر بازیها را، طرف جان یک انسان را گرفته بعد میروند قاتلش را تبدیل به قهرمان میکنند و برایش گلریزان هم میگیرند. فرهنگ جامعه سقوط کرده و تا سرنگونی کامل فاصله ای ندارد، جلوی این حرکات را بگیرید، هرچند فضای مجازی خیلیها را مسخ کرده. (4479428) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۰۲:۰۷
همه چیز را قاطی نکنید...اینکه طرف نوی دعوا رفبقش را هل بده و منجر به قتل بشه با این قضیه زمین نا اسمون فرق داره (4479611) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۴:۴۷:۵۷
اصلاً سيستم پول دادن به ولى دم به منظور گريز از مجازات غلطه (4479771) (alef-6)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۸:۲۰:۱۲
همین برنامه ماه عسل امسال کم مانده بود به مرد خیانتکار مدال افتخار بدن. اصلا نباید برای چنین افرادی ارزش قایل شد تا اینجوری حجب و حیای همه چیز از بین برود (4480035) (alef-6)
 
عدالت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۱:۵۴:۴۰
وقتی قاتلین و متجاوزین و خلافکاران و اوباش به راحتی از زندان آزاد میشوند، معلوم است که از قبل بدتر میشوند.

وقتی اوباش و اراذل در صفحات اینستاگرام برای خودشان عکس میگذارند و تبلیغ میکنند و ملت هم آنها را فالوو میکنند و بزرگشان میکنند مشخص است که این فجایع بیشتر میشود.

وقتی ارزشها به ضد ارزش و ضد ارزشها به ارزش تبدیل میشود مشخص است که این فجایع بیشتر میشود.

عذاب نزدیک است، بیدار شوید تا دیر نشده. (4479441) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۱۲:۴۳
سخنان نماینده پارس آباد در مجلس را پیگیری کنید کاملا با شما موافقم (4479640) (alef-6)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۲:۱۱:۱۰
وقتی یه بچه هفت ساله رو میدزدن بهش تجاوز میکنن میخواد چه محافظت جنسی از خودش بکنه.یکم فکر کن (4479489) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۲۱:۳۴
عزیز منظور از آموزش این است که وقتی این پلید به این طفل معصوم می گوید بیا شیشه های ترشی را بگیر وبه پدرت بده همراه او نرود بداند که این شخص وهر شخص دیگری قابل اعتماد نیست ومی تواند چه صدماتی به او بزند تا نزد پدرش بماند وبه او جواب رد دهد ! (4479663) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۲:۱۲:۳۸
آموزش های محافظتی جنسی دیگه چه صیغه ای است؟ مثلا یک دختر هفت ساله درمقابل یک مرد 40 ساله وزورمند می توانست از خودش دفاع کند و خود را از مرگ نجات دهد؟ این دیگه چه طرز تفکری است؟ (4479492) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۰۳:۲۵
اولین اصل اموزش جنسی به کودکان عدم اطمینان به افراد هست... (4479614) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۲۵:۵۵
بله اگر آتنا می دانست که رفتن با یک غریبه یا حتی کسی که با پدر ومادرش سلام وعلیک دارد بدون اطلاع دادن واجازه گرفتن از آنها چه خطراتی برای او دارد هرگز فریب این کثافت را نمی خورد و همراهش نمی رفت . (4479669) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۴:۴۱:۳۳
بايد اموزش داد و با مرتكبين در هر لباسي هم باشند توجه كنيد در هرلباس !! بايد بشدت برخورد نمود . (4479761) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۱:۴۷:۳۵
از صدا و سیما انتقاد نکنیم که به کودکان این مسائل را آموزش نمیدهد؟
با شعار و کلماتی مثل "عزم ملی" که در متن نوشتید که کار درست نمیشود.
انتقادها باید برنده و البته به جا باشد تا تاثیر گذار باشد و سازمان ها و مسئولانی که وظیقه دارند مجبور شوند به وظیفه خود عمل کنند. (4479413) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۲۹:۵۵
دقیقا صدا سیما می تواند در برنامه کودک با کمک گرفتن از روانشناسان گودک به کودکان ما آموزش دهد پس این همه مشاور وروانشناس کجا می خواهند به کار آیند فقط بلدیم از غرب وسند این وآن بد بگوییم وتوهین کنیم ؟ خوب بگویید خودمان چه بلدیم ! (4479675) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۳۶:۴۲
یادمه چند سال پیش یک فیلم کوتاه خارجی را صدا سیما پخش کرد در مورد دختر بچه ای که در اتوبوس با خواهش پیرزنی زنبیل اورا برای کمک تا خانه اش برد وقتی به در خانه رسیدند پیرزن از او برای قدر دانی ونوشیدن چای دعوت کرد دختر بچه پذیرفت وقتی وارد خانه شد پیر مردی علیل هم در خاته نشسته بود دقایقی با دختر بچه با مهربانی صحبت کردند واز او تشکر و بعد پیرزن از دخترک خواست در تهیه چای به او کمک کند ودر حالی که دختر کتری را پر از آب می کرد پیرمرد عصایش را کنار گذاشت و به سمت در حرکت کرد و در خانه را قفل کرد و در اینجا با این که دخترک متوجه نیت پلید آنها شد هردو به سمت دخترک حمله ورشدند وفیلم در همین قسمت پایان گرفت ! خوب ببینید همین فیلم چه قدر می تواند آموزش دهنده و تاپیر گذار باشد ! (4479681) (alef-6)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۲:۱۱:۱۰
این ماجرای غمبار و تکان-دهنده (و البته بسیار نگران کننده) را پیش از هرچیز باید خارج و علنی شدن سر یک "کرم" از یک سیب کاملا گندیده وعفونت زده یا به عبارت دیگر بیرون زدن قلۀ یک کوه یخی خطرناک از اعماق اقیانوس ظاهرا معمولی توصیف کرد که دردمندانه جغد شوم خونخوارش برفراز آشیانۀ معصوم آتنای مظلوم فرود آمد تا با ویران کردنش پیام هولناک خود را از واقعیت فاجعه باری که در زیر پوست جامعۀ ما رو به رشد گذاشته به گوش های دغدغه دار و مضطرب برسند ؛
بنابراین همه باید دریابند عمق و ژرفای این فاجعۀ فراگیرفرهنگی-اجتماعی-کشوری را ، و وانهند بگو مگو ها ، سوءاستفاده ها ، بهره برداریها و ماهیگیریها از آبهای خود آلوده-ساخته برای منافع غیر انسانی خود ؛ (4479488) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۲:۳۲:۵۵
اجازه بدید به روش دموکراسی مسئله را حل کنیم یعنی آموزش های جنسی 2030 فقط به اون خانواده هایی که موافقن داده بشه و برای تبعات این آموزشها هم ازشون تعهد گرفته بشه که در قبال تغییر رفتار هاشون حمایت قضایی و امنیتی نشه . مثال اگر دختر چنین خانواده هایی در اثر دوستی با جنس مخالف دست به اقداماتی مثل رابطه جنسی زد یا از منزل فرار کردن پلیس و یا دستگاه قضایی در جهت برخورد با شخص متجاوز اقدامی انجام ندهد . (4479555) (alef-6)
 
فرناز
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۴:۵۳:۱۴
دوست عزیز منظور آموزش مباحث سکسی نسیت. آموزش های محافظتی جنسی است. چرا مباحث را قاطی می کنید؟ (4479778) (alef-6)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۲۲:۵۳:۱۸
دوست عزیز پیشنهاد میکنم یه سرچی در اینترنت بفرمایید تا متوجه بشید وقتی غربی ها از آموزش این مسائل به کودکان صحبت می کنند منظورشون چیه ...
بر عکس چیزی که شما فکر می کنید اینکه مسائل خود محافظتی رو باید در چه سنی و به چه شیوه ای و تا چه حدی به فرزندان آموزش داد در اینجا مسئله نیست ،بررسی این مبحث را باید به کارشناسان متعهد و آشنابه بحث های تربیتی داخلی خودمان سپرد ، نه اینکه نسخه ی دنیای غرب که اصلا تعریفش از فساد و مشروعیت رابطه ی جنسی با ما تعریف دیگری هست را برای جامعه ی خودمان تجویز کرد - همین حالا هم به اندازه کافی با وجود رسانه ها و امکانات امروز بسیاری از معضلات اجتماعی ناشی از بلوغ زودرس را در جامعه داریم
...
مع ذلک اصلا در مورد این عزیز از دست رفته این بحثی که همفکران شما میکنن کمتر موضوعیت داره تا پرداختن به اینکه چرا موجودات شیطان صفتی مانند این فرد قاتل در این جامعه پدیدار میشن ... آیا واقعا کمرنگ شدن المان های دینی از زندگی امروز تاثیری در این ماجرا نداشته؟؟؟
دوست محترم قویا توصیه میکنم اعترافات قاتل ستایش قریشی را مرور کنید شاید در اینکه موضوعیت بیشتر با مورد اول است یا مورد دوم تجدید نظر کنید (4480265) (alef-6)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۱:۳۳:۴۰
برو سند 2030 با متن اصلی بخون بعد اظهار نظر کن (4480723) (alef-6)
 
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۲:۵۰:۵۳
اگه کودک اموزش هم ببینه چطور میتونه در مقابل یک قاتل از خودش دفاع کنه.این نیست که بچه دوست داشته اینکارو یا لذت می برده و نمیدونسته کاربدیه و به قتل منجر شده باشه .حقیقت اینه که یک ضعیف در مقابل یک قوی و پلید کاری از دستش برنمی یاد.مگه دختران و زنان بزرگسالی که دزدیده میشن و این بلا سرشون میاد و یا کشته میشن تونستند از خودشون دفاع کنن که یک بچه با اموزش اینکه به 123 زنگ بزن و یا خصوصیت مال خودت هیچکس حق نداره ببینه از خودش دفاع کنه.کمی فکر کنیم لطفا.......... (4479574) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۷:۰۹:۱۰
تا اونجایی که شنیدم این مرد آتنا رو فریب داده به بهانه رسوندن شیشه های ترشی به دست پدرش .شاید کافی بود آتنا یک چیز را بداند که به هیچ غریبه ویا حتی بعضی آشنایان نباید اعتماد داشت وبدون اطلاع والدین دنبال آنها رفت ! (4479960) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۴۴:۵۷
این حوادث ریشه کن نمیشه همیشه بوده هست و خواهد بود همه مراقبت ها فقط میتونه تعداد رو کم کنه. ولی انواعی از اموزش یرای کودکان و نو جوانان متناسب با سن لازمه. به خصوص در نوجوانان که انروزه چه بخواهیم و چه نخواهیم از طریق اینترنت فیلم و گروه همسالان به اطلاعات در این زمینه دسترسی دارن و بازهم چه خوشمون بیاد یا نیاد روابط جنسی قبل از ازدواج وجود داره (4479693) (alef-6)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۴:۰۲:۵۹
شما هم بدتر هر وقت از این اتفاقات میفته به حجاب مردم گیر میدین (4479709) (alef-6)
 
چکیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۴:۰۶:۲۶
متاسفانه اعمال غیراخلاقی وانسانی در همه جوامع بشری درطول تاریخ همواره وجودداشته و به جهت خوی حیوانی انسان تقریبا قابل مهارنیست باید چاره ای اندیشید که ابزارو وسایل آن کمترمهیا باشد باید برنامه های خاص برای والدین،مدارس، دانشگاه ها.....داشته باشیم ما همیشه از آموزش دادن به مردم به دلیل عدم آگاهی خودمان عاجز بوده ایم (4479717) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۴:۲۸:۴۵
والدین والدین والدین آگاهی اینهارو باید بالا برد.زاییدن هنر نیست. (4479746) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۵:۰۴:۴۳
اموزش محا فظت جنسی با اموزش جنسی فرق داره تمام حرف 2030 محا فظت جنسیه دختر و پسرم ندا ره به کودکان پسر هم باید اموزش داده بشه که هیچ کس ولو معلم هم باشه حق دست زدن به نقاط حساس بدن رو نداره (4479799) (alef-6)
 
آتریسا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۵:۱۵:۰۸
جالبه ، متن در تقبیح روند فعلی حاکم بر ماست که هر واقعه ای را دستاویز اهداف وعلایق سیاسی خود می کنیم ، اونوقت یه نگاهی به کامنت ها که بندازیم ، خنده مون مبگیره ! هر کس در هر موردی دوست داشته کامنت گذاشته ، جز مطلب مورد نظر !! عجب مردمی شده ایم ، فقط حرف خودمان را میزنیم و گوش شنوایمان را برای شنیدن حرف دیگران از دست داده‌ایم (4479832) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۶:۴۷:۲۹
الان بچه ۷ ساله تقریبا از همه چیز سر در میاره. نمیشه به یک بچه بگیم مثلا با عمو یا دایی یا همسایه حرف نزن جایی نرو . بچه نیاز داره تنها از مدرسه با دوستاش سمت خونه بیاد تا اجتماعی بشه بتونه از عهده خودش در بیاد
خود خانواده اتنا مقصر هستند که با یک ادم سابقه دار دوست شدن و بچه هم فکر کرده دوست باباش دوست اونم هست . وقتی با ادم های نامناسب دوست میشیم و پاشون تو زندگی ما باز میشه امکان اینکه شر اون فرد تو زندگیمون بیاد هست
ادم فاسد و مشکل دار همیشه تو جامعه هست اکثرا طعمه های خودشون رو از میان خانواده هایی که با اونا رفت و امد و .... دارن انتخاب میکنن وقتی رفت و امد و سلام علیکی نباشه بچه ما از لیست اون ادم حذف میشه به همین راحتی (4479942) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۷:۱۴:۵۹
صفحه های اینستاگرام پر شده از خوبان ایران و... باافتخار اراذل و اوباش سابقه دار عکسهای خودشان را میگذارند و هیچ کسی هم پیگیری نمیکند.و به برنامه ماه عسل هم دعوتشان میکنند.باشگاه های بدنسازی تبدیل شده به مراکز پرورش اراذل و اوباش، مراکز فروش هورمون همه جا پرشده. لات بازی افتخار شده.
اینها واقعیات خطرناک جامعه امروز ماست که باید با جدیت و قاطعیت با آنها برخورد کرد در غیر اینصورت باید منتظر حوادث بدتر باشیم (4479968) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۷:۵۳:۳۹
باید افراد دچار بیماری شخصیتی شناسایی و پیگیر درمان آنها شد.در شهر ما پسر بچه هم تنها بیرون نمیره.چه برسه به دختربچه.از کودکان خود محافظت کنید. (4480008) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۰۱:۱۹:۰۶
در کشور ما یا به مسایل برخورد پیچیده یا ساده نگری می شود خود کنترلی روشی است که از دوره دبستان به دانش اموز یاد داده میشود وحتی در مورد افرادی که مشکل مفزی دارند ونمیتوانند باز با دارو وروشهایی که باید یاد داده شود میتوان جلوی عدم خود کنترلی را گرفت چنانکه افرادی که نه بدلیل نیاز مالی بلکه بدلیل بیماری دست به دزدی میزدند با روشهای عملی غیر از نصیحت ونق زدن وبا برگرداندن عزت نفس درکارگاههای روانشناسی انان را به زندگی عادی برگرداندند این گونه اعمال توحش امیز ساده اندیشی است که فقط تنوع طلبی صرف یا مشکلات جنسی را مسبب ان دانست چنا نکه در این مورد فرد متاهل بوده است اگر این گروهها بررسی شوند در زمینه های دیگر مانند مسئولیت پذیری ،دروغ نگفتن ، راستکرداری  برخورد صحیح با همسایگان، وهمکاران و خود کنترلی در محیط کار دچار مشکل هستند و در واقع نوعی تمامیت طلبی  ورسیدن به هر خواسته ای که از دوران کودکی در انها شکل گرفته انان را به سمت تنوع طلبی جنسی نیز سوق میدهد،و سایر عوامل مانند تحقیر یا برخوردههایی که در دوران کودکی  انان را به سمت تمایلات غیر اخلاقی که شاید سهل الوصول تر از همه تمایل جنسی خلاف است میکشاندقضیه بسیار عمیقتر از ان است که پوشش یک زن با مرد  به تنهایی مسبب انحراف اخلاقی فرد شود باید به جای ظاهر پرستی باطن پرستی رااز مدارس به دانش اموز یاد داد وانسانیت را در وجود او کاشت این صحبتها ریشه  مشکلات و همچنین  ضربه های جبران ناپذیری که دختران وپسران بخصوص بی اعتمادی که سراسر زندگی انان را فرا میگیرد حل نمی کند در دوران مدرسه ودبیرستان که باید به روح واخلاق دانش اموز توجه کنیم وافراد دارای مشکل را شناسایی کنیم وبه انها کمک برای بهبود روانشان گردد وگرنه این روند ادامه می یابد هرچند که مجازات شدید و به موقع و وترس از مرگ این روند را تا حدودی در جامعه کند میکند اما بر اموزش وپرورش است که با شناسایی وشناخت از این افراد سبب پیشگیری با کمک به روان این افراد شود (4480354) (alef-6)
 
ایران بانو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۶:۲۳:۳۷
این رخداد های دردناک و غیر انسانی در همه ی کشور پیش می آید و انسان های بیمار هم در همه جا هستند ،در هر لایه اجتماعی و در هر شغل و پیشه ای. در درجه ی نخست،باید از خانواده آغاز کرد. شخصیت کودکان تا هفت سالگی شکل می گیرد و خیلی مهم است که چه گونه با کودک رفتار کنیم. بسیاری از این ناهنجاری ی ها،در کودکی شکل می گیرد و بسیاری از پدران و مادران،نمی دانند چه گونه با فرزندان کوچک و نو جوانان،رفتار کنند.آموزش و آموزش .!باید پیش از ازدواج به وسیله ی مشاوران خانواده،به جوانان رفتار درست و تفاوت های مرد و زن را به آنها یاد بدهند و سپس راه و روش پرورش کودک را.این مرکز های مشاوره را در محضر ها، در فرهنگسرا ها(رایگان), و یا مراجعه به درب خانه ها و دادن کتاب های سودمند،کتابخانه های سیار در خیابان ها،در اتوبوس ها،تاکسی ها،مطب پزشکان،و هر اداره و بانک و ....که مردم در انتظار می نشینند،در دسترس آنان قرار داد.مدرسه ها،نقش اساسی دارند.در انجمن خانه و مدرسه،باید ماهی یکبار گردهمایی بگذارند و محیط شاد ایجاد کنند و سپس در مورد پرورش و آگاهی دادن کودکان و نو جوانان،گفتگو کنند. البته،این سخنرانی ها را باید از حالت موعظه در آورد و تنها از دید روانشناسی وارد شد.باید به کودکان یاد داد که به جز مادر و پدر،یا مادر بزرگ و پدر بزرگ و خواهر،هیچ کس حق دست زدن به تن آنها را ندارد و اگر کسی خواست این کار را بکند،بدون ترس «نه»بگویند و اگر سماجت کرد با فریاد زدن و فرار از موقعیت دیگران را خبر کرد و به آنها بگویند که بدون ترس آن را برای مادر و پدر و یا مادر بزرگ،پد. بزرگ،خواهر بگویند. به آنها آموزش داده شود که اگر ،هر کس،چه همسا یه،دوست خانوادگی،بیگانه،آنها را صدا زد ،به هر دلیلی،نزد آنها نروند و آنی پیش خانواده بروند.نوجوانان نیز گاه فریب خوردند و فرد متجاوز به بهانه ی کمک به هل دادن موتور یا خودرو ویا پرسیدن نشانی،آنان را گول زده و می دزدند.بسیاری از مادران که کار هم نمی کنند،فرزندان کوچک خود را به تنهایی به مدرسه می فرستند یا برای خرید می فرستند و یا برای بازی و هیچ بزرگتری،در کنار آنها نیست.و یا آنها را با راننده ها بی که هیچ آشنایی ندارند و تنها به دلیل این که مدیر مدرسه استخدام کرده،آنها را راهی می کنند و خوانده ایم که چندین نفر از این راننده ها،به دختر بچه ها و پسر بچه ها ،آزار جنسی رسانده اند و فاجعه هنگامی بیشتر می شود که مادر و پدر هیچ نمی فهمند که کودک‌شان دچار تغییر حالت شده وووووو.آموزش و پرورش،باید برنامه ای به همه ی دبستان ها و دبیرستان ها بدهد و یک زنگ ،تنها برای آموزش دانش آموزان باشد.‌و انجمن های خانه و‌مدرسه هم مسولیت آگاهی پدر و مادر ها را داشته باشد و در صورت شرکت نکردن آنها در جلسه ها،گزارش و رهنمود های کوتاه به دانش آموز بدهند و تاکید کنند که پدران و مادران پس از خواندن ،آن را امضا کنند.صدا و سژما،رسانه ها،شبکه های مجازی نیز این رسالت را به عهده بگیرند.در کنار این آموزش ها،بر روی چنین افراد بیماری،و دلیل های ارتکاب چنین کردار های غیر انسانی را مورد پژوهش قرار بدهند.با همدردی با خانواده ی اتنا،ستایش،و بسیار کودکانی که در پستوی خانه ها و یا جاهای دیگر،مورد آزار قرار گرفته اند،کسی هنوز صدای فریاد آنها را نمی شنود. موردی که فراموش کردم ،نقش مردم،همسایه ها و مردم کوچه و خیابان و هشیاری آنها،نیز مهم است.بار ها شدن،کودک زی. شکنجه و آزار فریاد می زده و همسایه می شنیده ولی به دلیل همین ناآگاهی ها و یا این که :به من چه! و ووووکودک بیچاره جانش را از دست داده. باید همه هشیار باشیم و همدیگر را هم آگاه کنیم. پدر و مادر ها هم فرزندان خود را هرگز در خانه تنها نگذارند و یا دست همسایه و آشنا و خویشاوند ندهند.با سپاس (4481156) (alef-6)
 
Thailand
۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۰:۳۷:۳۹
پلیس باید همان ساعت اول گزارش مفقودی کودک، فبلم دوربینهای محدوده جایگاه مفقود شدن را وارسی و تردد کودک را پیجویی می کرد.
چرا که علت وجودی دوربینهای مدار بسته برای همین کارها است و چرا این موضوع ساده و بدیهی را پلیس نمی دانسته و برابر گزارشهای خبری پس از پنج روز، پلیس اقدام به بررسی این دوربینها نموده، این خیلی عجیب و حیرت آور است.
همینطور عدم تشخص همه املاک و مکانهای تحت اختیار قاتل، بطور مشخص پارکینک اختصاصی قاتل و بشکه ی حاوی پیکر کودک معصوم.
روسای پلیس باید بدانند که نقصان سرعت عمل و عکس العمل و آموزش بویژه آموزش و افزایش تخصص، انتقال تجربیات، افزایش تبحر و کاردانی نیروهای پلیس در این پرونده تأسفبار و دو پرونده قتل کم و بیش مرتبط با قاتل هویدا شده است؛ اعمال این مسائل با کیفیت و کمیت مناسب جزیی از وظایف ذاتی پلیس بخصوص رواسای آن است.
امیدوارم ساختار و عمکرد پلیس در سراسر کشور با خلق یک سامانه پویا مورد پژوهش، بازنگری و در صورت اشکال مورد تجدید نظر سازنده قرار بگیرد. (4484991) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.