نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503998
گلایه داوطلبان: چرا برخی ظرفیت‌ها در کد رشته‌های مهم پزشکی دانشگاه آزاد حذف شد؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
داوطلبان کنکور سراسری می‌گویند ظرفیت پذیرش دانشجو در کدرشته‌هایی که در رشته‌های مهم پزشکی بوده است در برخی از رشته محل‌های دانشگاه آزاد حذف شد.

به گزارش خبرآنلاین، برخی از داوطلبان کنکور سراسری در تماس با سرویس مشکلات مردم عنوان کرده اند بدون اطلاع آنها، سازمان سنجش برخی کدرشته های مهم دانشگاه آزاد در رشته پزشکی را از لیست انتخاب رشته آنها حذف کرده است.

یکی از مخاطبان این سرویس ضمن تماس با دفتر خبرگزاری عنوان کرد: الان در سازمان سنجش لیست انتخاب رشته برای ما بسته شده است و در مرحله و فرجه نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد متوجه شدیم سازمان سنجش برخی از کد رشته هایی که درباره رشته پزشکی است از انتخاب ما حذف کرده. مثلا ما 100 کدرشته محل را اعم از دولتی و آزاد انتخاب کرده بودیم که 10 کدرشته مربوط به رشته های پزشکی دانشگاه آزاد حذف شده است و عملا ما فقط 90 حق انتخاب داریم.

او درباره جزئیات این رویداد گفت: در سه رشته اصلی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، عموما ظرفیت های مازاد پردیس های بین الملل دانشگاه آزاد حذف شده است. به طور مثال در پردیس های بین الملل کیش و قشم با وجودی که چند سال پذیرش می شد و در دفترچه ابتدایی هم پذیرش دانشجو اعلام شده بود، ظرفیت مازاد این کدرشته ها حذف شده و دیگر قادر به جایگزین کردن آن نیستیم.

این داوطلب کنکور سراسری ادامه داد: به دانشگاه آزاد که مراجعه کردیم، عنوان کردند این حذفیات دست ما نیست و وزارت علوم و شورای گسترش آموزش، مسئول حذف این ظرفیتها هستند.

او خواسته خود را عدم حذف کدرشته های مزبور عنوان کرد و گفت: چنین تصمیم یک شبه ای باعث مشکل برای ما می شود و حق داوطلبانی که این کدرشته ها را انتخاب کرده اند از میان می رود برای همین از وزارت علوم درخواست می کنیم این تغییر را به وضعیت سابق برگردانند یا این تغییر را به سال آینده موکول کنند.
 
کلمات کلیدی : سنجش + دانشگاه آزاد + انتخاب رشته
 
علی
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۷:۲۰:۴۵
مافیای پزشکان (4528949) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.