توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430395
هشدار اولاند نسبت به گسترش افراطی ملی‌گرایی در جهان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱
رئیس‌جمهور فرانسه نسبت به گسترش افراطی ملی‌گرایی (ناسیونالیسم) در جهان هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه در سخنرانی خود به مناسبت سال نو میلادی با اشاره به گسترش ناسیونالیسم در جهان این سوال را مطرح کرد که "چگونه می‌توان تصور کرد که کشورمان را پشت دیوارها نگه داریم و بازار کشورمان را تنها به داخل محدود کنیم، به واحد پولی ملی کشورمان بازگردیم و علیه فرزندان خود براساس اصالت آنها تبعیض قائل شویم."

اولاند در ادامه اظهاراتش با اشاره به تصمیم انگلیس مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا در ماه ژوئن و پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: این اتفاقات نشان می‌دهد که دموکراسی و صلح آسیب‌پذیر بوده و برگشت پذیز است.

وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به انتخابات آتی فرانسه گفت که به دنبال دور دوم ریاست جمهوری نیست.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه اظهاراتش نسبت به زیر سوال رفتن توافق پاریس درباره تغییرات آب و هوایی گفت: این توافق یک دستاورد بزرگ برای جامعه بین‌المللی است.

اولاند در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به حملات تروریستی گذشته در فرانسه گفت: تهدید تروریستم هنوز در فرانسه زنده است. ما مبارزات خود را علیه تروریسم به پایان نرسانده‌ایم باید این مبارزات چه در داخل و چه در خارج از کشور ادامه یابد. بر همین اساس نیروهای ما در عملیات نظامی در مالی، سوریه و عراق حضور دارند.

او در ادامه از سفر خود به عراق در روز دوشنبه خبر داد و گفت: در این سفر با سربازان فرانسوی که در عراق علیه داعش مبارزه می‌کنند، دیدار خواهم کرد.
 
 
کلمات کلیدی : اولاند + فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.