توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485296
حصارکشی مرز پاکستان با افغانستان جنجال آفرین شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۳
سفیر افغانستان در آمریکا ضمن متهم کردن پاکستان به حمایت از تروریسم ایجاد تأسیسات مرزی این کشور در مرز مشترک را مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش فارس، «حمد الله محب» سفیر افغانستان در واشنگتن با شرکت در نشست یک پژوهشکده آمریکایی ضمن متهم کردن پاکستان به حمایت از تروریسم ایجاد تأسیسات مرزی این کشور در مرز مشترک را مورد انتقاد قرار داد.

وی افزود: فقط دولت کابل از اقدامات پاکستان در پشتیبانی از تروریست‌ها ناراضی نیست بلکه ایران و سایر کشورهای همسایه هم نسبت به اسلام‌آباد معترض هستند.

«اعزاز احمد چودهری» سفیر پاکستان هم که در این نشست شرکت کرده بود ضمن رد اتهامات سفیر افغانستان گفت این کشور نباید ناتوانی در برقراری امنیت و سایر مشکلات خود را به اسلام‌آباد نسبت دهد.

به گزارش داون،وی رفتار افغانستان را خصمانه و غیر قابل پذیرش دانست.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که ارتش پاکستان روز گذشته اعلام کرد که برای بهبود امنیت در امتداد خط مرزی افغانستان و پاکستان، حصارکشی سراسر این خط مرزی آغاز شده است.

بنا بر این گزارش، علاوه بر حصارکشی، قلعه‌ها و پاسگاه‌های دفاعی و مخابراتی جدید در خط مرزی با افغانستان ساخته خواهد شد.

به دنبال انتشار خبر حصارکشی در امتداد خط مرزی افغانستان و پاکستان از سوی ارتش این کشور، نجیب دانش سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت: پاکستان در گذشته نیز اقدام به ساخت تاسیسات و حصارکشی های مرزی کرده که با عکس العمل جدی افغانستان مواجه شده است.
 
کلمات کلیدی : پاکستان + افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.