توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507598
ماکرون: فرانسه در تنش ایران و عربستان جانب هیچ طرفی را نمی‌گیرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
رئیس جمهور فرانسه بر این باور است که کشورش نباید در تنش بین ایران و عربستان سعودی، جانب هیچ طرفی را بگیرد.

به گزارش تسنیم به نقل از میدل ایست مانیتور، امانول ماکرون رئیس جمهور فرانسه در سخنرانی افتتاحیه نشست سالیانه سفرای این کشور در کاخ الیزه تاکید کرد: پاریس نباید در تنش بین ایران و عربستان سعودی، جانب هیچ یک از دو طرف را بگیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: ما به هدف مان دست نخواهیم یافت، مگر اینکه در این تفسیرها وارد شویم و خود را در یک اردوگاه گرفتار کنیم. برخی کشورها تصمیم خود را گرفته اند و این یک اشتباه است. قدرت دیپلماسی ما این است که با همه صحبت می کند.

با افزایش تنش بین واشنگتن و تهران و احتمال خروج آمریکا از توافق هسته ای، ماکرون بار دیگر بر پایبندی پاریس به توافق هسته ای با ایران تاکید کرده و خواستار ایجاد یک رابطه سازنده با تهران شده است.

وی در ادامه درباره اوضاع سوریه نیز گفت: یک گروه تماس بین المللی جدید درباره سوریه نشستی را در مقر سازمان ملل در نیویورک طی ماه سپتامبر برگزار خواهد کرد.

ماکرون افزود: بازیگران اصلی در بحران سوریه در این نشست شرکت خواهند کرد.

وی به جزییات بیشتری در این خصوص اشاره نکرده است. ماکرون به پیشرفت های محسوس در همکاری بین روسیه و فرانسه در بحران سوریه اشاره کرده است، به خصوص مساله کاهش استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه.

رئیس جمهور فرانسه درباره مقابله با تروریسم، تاکید کرد: مقابله علیه تروریسم باید اولویت شماره یک دیپلماسی فرانسه باشد. تضمین امنیت شهروندان ما، مقابله با تروریسم را اولویت مهم ما کرده است.
 
کلمات کلیدی : ماکرون + فرانسه + ایران + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.