توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416940
حماس توقف ساخت دیوار در اطراف اردوگاه فلسطینی‌ها در لبنان را خواستار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱
جنبش مقاومت اسلامی حماس ضمن مخالفت با ساخت دیوار بتنی در نزدیکی اردوگاه آوارگان فلسطینی "عین الحلوه" در جنوب لبنان، این اقدام را مغایر با قانون خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، یک مقام مسئول در جنبش حماس تاکید کرد که ساخت این دیوار یک اقدام نادرست است و نگرش امنیتی لبنان در تعامل با مساله آوارگان فلسطینی را نشان می‌دهد و به مساله فلسطین لطمه زده و آینده آوارگان فلسطینی را تهدید می‌کند.

این مقام با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد که این دیوار ذهنیت منفی در ملت فلسطین ایجاد می‌کند.  

در این بیانیه آمده است: ما سیاست جداسازی اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در لبنان را رد می‌کنیم و آن را مغایر با قوانین بین المللی و مبانی و منشور حقوق بشر و مناسبات فلسطینی لبنانی می‌دانیم.

در این بیانیه همچنین تاکید شده که این اقدام موجب تشدید تنش شده و به اختلافات دامن می‌زند، حال آنکه طرف‌های ذی‌ربط طی چند سال گذشته تلاش‌های گسترده‌ای را برای ممانعت از بروز تنش و حفظ امنیت و ثبات انجام داده‌اند.

این مقام مسئول حماس بر مخالفت جنبش متبوعش با هرگونه اقدام سیاسی یا امنیتی که مصالح آوارگان فلسطینی را تهدید کند یا بر حقوق انسانی و زندگی اجتماعی آنان تاثیر منفی بگذارد، تاکید کرد.

در پایان این بیانیه آمده است که بهترین گزینه برای حل اختلافات میان فلسطینیان و لبنانی‌ها انجام یک گفت و گوی فراگیر فلسطینی لبنانی است؛ گفت و گویی که تمامی مسائل مشترک را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد و از مناسبات دو جانبه و مصالح مشترک فلسطینیان و لبنانی‌ها حراست می‌کند. 
 
 
کلمات کلیدی : حماس+رژیم صهیونیستی + لبنان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.