توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421845
بازتاب تفاهم‌نامه نفتی ایران و رویال داچ شل در شبکه العربیه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۶
پس از امضای قرارداد همکاری شرکت ملی نفت ایران و رویال داچ شل رسانه های مطرح جهان به بازتاب این رویداد نفتی پرداختند.

به گزارش ایلنا، سخنگوی شرکت رویال داچ شل در گفت‌وگو با شبکه العربیه با اشاره به تحریم های ایران و انعقاد این قرارداد گفت: این قرارداد کاملا روال قانونی خود را طی کرده و مدیران این شرکت هیچ نگرانی بابت آینده ندارند زیرا کاری بر خلاف قوانین بین المللی انجام نداده‌اند.

 وی ادامه داد: ماه گذشته ما با مقامات شرکت ملی نفت به تفاهم رسیدیم و امروز قرارداد نهایی را که بیشتر در حوزه اکتشافات است عملی کردیم. این قرارداد دو بخش گاز و نفت دارد. در بخش  گاز،  اکتشاف و توسعه میدان گازی کیش انجام خواهد شد و در بخش نفت، میدان‌های آزادگان و یادآوران را پوشش خواهد داد. البته ما با ایران توافق کردیم که جزئیات این قرارداد محرمانه باقی بماند.

این مقام شرکت شل ابراز امیدواری کرد که این گام اول همکاری با ایران باشد و در آینده نزدیک قرارداد ای بیشتری با وزارت نفت ایران به امضا برسد.

 در ادامه شبکه العربیه در مصاحبه با تحلیلگران نفتی نظر آنها را در مورد این قرارداد جویا شد. حمد الغنیمی اظهار داشت: امضای این قرارداد در این زمان و علاقه دیگر شرکت های نفتی برای حضور در ایران بیشتر از همه نشان دهنده این است که تهدید های ترامپ مبنی بر اعمال تحریم های بیشتر بر علیه ایران بی اثر بوده و نتوانسته خللی در اراده این شرکت‌ها به وجود آورد.

 الغنیمی افزود: ایران سومین تولید کننده اوپک است و منابع سرشاری از نفت و گاز دارد که هنوز به ثبت نرسیده بر همین اساس به سختی می‌توان غول‌های نفتی و گازی جهان را از حضور در ایران منع کرد.
 
کلمات کلیدی : شل+توتال+قراردادهای نفتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.