توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481948
مراکز فروش غیرمجاز گوشت، منبع اصلی «تب کریمه کنگو»
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰
مدیر کل دامپزشکی استان ایلام گفت: هیچ موردی از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در استان ایلام مشاهده نشده است.

دکتر «وهاب پیرانی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بیماری تب کریمه کنگو از طریق کنه دام و تماس با دام‌ها به انسان منتقل می‌شود و این بیماری برای دام خطرناک و کشنده نیست اما در صورت سرایت به انسان خطرناک خواهد بود.وی با بیان اینکه تاکنون هیچ موردی از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در استان ایلام مشاهده نشده است، افزود: از جمله اقدامات این اداره کل برای مقابله با این بیماری آغاز عملیات سمپاشی مراکز دامی در همه مناطق استان است.  

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام تصریح کرد: لازم است شهروندان نیز نکاتی را برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری مدنظر داشته باشند که از جمله مهم‌ترین این نکات تهیه گوشت مصرفی از اماکن مجاز و دارای مهر دامپزشکی است.  

پیرانی ادامه داد: لازم است در صورت تهیه گوشت از مراکز مجاز حتماً از دستکش استفاده کرده و بعد از قرار دادن گوشت در یخچال به مدت 18 الی 24 ساعت آن را مصرف کنند.  

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه تبلیغات محیطی، نصب بنر، توزیع تراکت در بین مردم برای معرفی و بیان راه‌های پیشگیری از بیماری تب کنگو توسط اداره کل دامپزشکی استان ایلام انجام ‌شده است، گفت: دامداران نیز باید جهت جلوگیری از ابتلا به این بیماری سمپاشی مداوم جایگاه دام و عدم تماس با کنه‌های روی سطح پوست دام را در دستور کار داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : دامپزشکی + تب کریمه کنگو + گوشت قرمز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.