نظر منتشر شده
۲۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391146
شما نظر دهید/
چگونه می‌توان پس از ازدواج دوام زندگی را افزایش داد؟
بخش اجتماعی الف، 22 شهریور 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
بر اساس اعلام مراکز آماری مرتبط با امر ازدواج و طلاق درصد بالایی از کل طلاق ها در پنج سال نخست زندگی رخ می دهد.

براساس بررسی شاخص دوام زندگی در ایران، حدود ۱۴ درصد طلاق ها در ایران، کمتر از یک سال و ۱۱ درصد آن پس از یک تا دو سال از زندگی مشترک و حدود ۴۰ درصد از کل طلاق ها در پنج سال نخست زندگی رخ می دهد.

بسیاری عوامل این اتفاق را اعتیاد، خیانت، مسائل اقتصادی، شروط اجرای ضمن عقد و... می دانند.

به نظر شما راه افزایش دوام زندگی خانوادگی درسالهای نخست ازدواج چیست؟
 
کلمات کلیدی : ازدواج+طلاق
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۳:۱۷:۵۱
مهمترین عامل در روزگار امروز البته اینه که زن استقلال مالی کامل نداشته باشه که دل بده به زندگی. والسلام (3931702) (alef-13)
 
سمانه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۷:۱۰:۲۶
اتفاقا زن باید استقلال مالی داشته باشه تا فردا هر حرف زوری مرد زد مجبور نباشه بشینه و تحمل کنه. (3931848) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۸:۵۱:۱۵
به نظر من اگر قبل از ازدواج تصميم به دوام و افزايش طول مفيد زندگي هست بايد ازدواج نمود ، در غير اين صورت و به اميد باري به هر جهت و يا انجام دادن ظاهري يك تكليف ، نه خودتان و نه طرف مقابل رو اذيت و در يك عمل انجام شده قرار ندهيم (3931929) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۹:۰۰:۰۹
طبق قوانین ما اجازه کار کردن زن رو مرد باید بدهد بعد نفقه و مهریه و این جور چیزا اگر قراره زن کار کنه دیگه با مرد نیست. باید تصمیم گرفت که با چه سیستمی دوستان میخوان کار کنن سیستم خودمون یا سیستم غربی هر دو رو به نظر من نمیشه با هم داشت و اجرا کرد. اگر اسلامی ازدواج کردی باید اسلامی هم زندگی کنی (3931937) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۲۱:۳۶:۳۲
من میگم مجردی حالش بیشتره (3932068) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۳:۵۶:۱۵
شما لطف بفرمایید از مرکز آمار بخواهید که با دادن آمار درست و دقیق علت ها و میزان دخالت هر کدام از آن ها را اعلام کنند.
تا کی مردم، صاحب اصلی کشور باید نامحرم نگه داشته شوند؟ (3931739) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۳:۵۸:۰۵
کلا ازدواج و تک همسری تا اخر عمر با طبیعت انسان سازگار نیست
در علم مکانیک بحثی داریم به نام تعادل وقتی جسم از همه قیدها ازاد باشه وضعیتی که داره بهش تعادل طبیعی
بنابراین کل بشریت به سمت غرب میره که قیدها برداشته شده و در تعادل طبیعی انها میدونن طلاق هم بخش طبیعی و نرمال زندگیه و لازم نیست کل عمر انسان که بسیار تغییر می یابد با یک نفر تا احر عمر طی کند (3931742) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۳ ۰۹:۰۶:۴۲
کاری با خوب و بد ازدواج و نظرات شخصی افراد ندارم اما صحبت شما یک مغلطه طبیعت گرایانه است، در اجسام مفهومی به نام روان، تیپ شخصیتی، ادراک و عشق وجود ندارد، علم روانشناسی مختص جانداران و بالاخص انسان است و نبایستی رفتار انسان را با علم مکانیک!!! معیار سنجش قرار داد. (3932317) (alef-11)
 
اژدری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۴:۲۷:۳۴
1- رعایت احترام متقابل و تلاش برای کم کردن فاصله های اعتقادی - فرهنگی یکی از را ههای داوم زندگی است.
2- با رعایت صداقت و حسن ظن بهتر است پس ازشش ماه زندگی مشترک با توافق زوجین در برنامه ای مشخص معایت و محاسن همدیگر را مشخص و در شش ماهه دوم نسبت به تقویت محاسن و از بین بردن معایب اقدام نمایند. کاری که در زندگی شیرین و زیبای من و همسرم نقش اساسی داشته است.
3-زندگی مشترک نیازبه ما شدن زوجین دارد و تا زمانی که هر کدام از زوجین در منیت خودباقی بماند اختلافات هر روز بیشتر می شود.
4- خداوند ثروت انسانها را در قناعت قرار داده است. زندگی بدون قناعت انسان را همیشه حریص و دنیا طلب بار اورده و هیچ وقت سیر نمی گرداند.
5- مال حلال نقش زیادی در دوام زندگی دارد. در مال حرام که همیشه با حق الناس آمیخته است خیری نیست.
5- حیا و عفت و حجاب موجب ماندگاری اعتماد بین زوجین شده و خانواده را در معرض نگاه سوء شهوت پرستان قرار نمی دهد.
6- حریم قائل شده برای خانواده توسط زوجین مانع می شود که دیگران وارد حریم خصوصی شده و به روابط زوجین آسیب وارد نمایند. لذا باید حریم هر حانواده لازم و ضروری است. (3931758) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۴:۲۹:۴۱
به نظر من خانواده دو طرف خیلی در خوشبختی یا بدبختی زوجین موثرند. خانواده من، علیرغم تحصیلکرده بودن اصلا رفتار مناسبی با خانم بنده ندارند. من بااینکه ۵ساله با همسرم زندگی میکنم و واقعا احساس خوشبختی میکنم، اما خانواده ام کار رو به جایی رسوندن که اصلا رغبتی به رفتن خونه پدرم ندارم. مدام خانومم رو به بد قدم بودن متهم میکنن. به جای اینکه مشکلاتی که خودشون باعثش بودن رو بپذیرند.
فقط یک توصیه به جوانان دارم به عنوان یک جوان از نسل خودشان. چشماتون رو باز کنید موقع انتخاب همسر. به حرف عقلتون گوش بدید. نه چشمتون.پشیمون نمیشید. مطمئن باشید. (3931761) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۴:۳۲:۴۹
همدمی و صمیمیت
اشتیاق به هم و بکاربستن راه های افزایش اشتیاق
تعهد
گذشت و داشتن صبر
داشتن اخلاق و رفتار متعادل و با محبت
تلاش برای رشد شخصیتی در زوجین
داشتن دید مثبت به زندگی و دنیا و انسانها (3931765) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۸:۵۶:۳۱
طلاق یعنی پذیرفتن و مهر تایید بر داشتن انتخاب غلط. با تغییر فرهنگ ضرورت تغییر نوع تربیت فرزندان توسط پدر و مادرها که قرار هست زوج های آینده بشوند ، احساس می شود. آموزش هایی در خصوص انتخاب درست همسر. انتخابی منطقی و عقلانی. وقتی مهره اول درست انتخاب شود، بعید است که در زندگی به بن بست برسیم. پس به جای اینکه جلوی طلاق را بگیریم باید در انتخاب دقت کنیم. (3931933) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۸:۵۶:۳۸
قوانین باید تصحیح بشوند تا حقوق زن و مرد در زندگی مشترک و زناشویی برابر شود تا هر دو برای زندگی مشترکشان تلاش کنند. با تلاش برابر و سهم برابر مسلما رابطه عشق و دوستی به جای رابطه ارباب و رعیتی به وجود می آید و نظام دوستی پایدارتر از نظام برده داری است (3931934) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۸:۵۶:۴۹
بزرگترین مشکل در بحث پایداری ازدواج اصل واقعی زندگی مشترک هست این موضوع کاملا اشتباه در جامعه ما شناخته شده هر شخصی برداشتی متفاوت و البته غلط از این موضوع کرده در صورتی که ازدواج و زندگی مشترک نه تجاوز و سلطه به شخصیت و انتخاب و زندگی دیگری است و نه ولنگاری و خانواده گریزی است زندگی مشترک کاملا از نامش مشخص هست متاسفانه به دلیل اینکه سیستم آموزشی کشور بسیار عقب مانده هست ما فرهنگ شبکه های اجتماعی نداریم و هر ایرانی متوسط روزی 4 ساعت در این شبکه هاست مشکل از این شبکه ها نیست مشکل از ماست که آموزش ندیدیم و ما نسل بعدی رو هم آموزش میدیم این بدبختی به توان بدبختی است الان یکی از عوامل اصلی در طلاق بعد از مسائل مالی خیانت طرفین هست متاسفانه تعهد و ارزشهای شخصی از بین رفته.... (3931935) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۴:۴۵:۴۲
افزایش طلاق معلول تغییرات اجتماعی است و تغییرات اجتماعی در ذات همه ی جوامع هست و بر اثر گذر زمان رخ میده . . . برای حل این مسئله در واقع باید جلوی گذر زمان رو گرفت و در واقع یعنی کار خاصی نمیتوان کرد (3931773) (alef-13)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۵:۰۷:۲۳
داشتن شغل ثابت برای مرد و کاهش توقعات توسط زن به نحوی که مرد احساس ارامش داشته باشه تو زندگی باعث دوام زندگی میشه. (3931785) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۵:۳۱:۵۴
با دور کردن زندگی از فضاهای مجازی و زندگی تشریفاتی و بالا بردن آگاهی فرهنگی در زمینه های که بیشترین علت طلاق در آن موارد اتفاق میفتد . (3931795) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۶:۵۶:۵۵
به نظر من با کاهش نرخ ازدواج می توان نرخ طلاق رو هم پایین نگه داشت (3931840) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۲۱:۱۴:۴۷
نظر کنایه آمیز خوبی بود ،کاری که همه دولت ها به نوعی به خوبی از عهده اش بر اومدن ،لطفاً هم جناحی اش نکنین منصفانه قضاوت کنین. (3932043) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۲۲:۴۳:۴۷
خب اینکه میشه پاک کردن صورت مسئله!! (3932126) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۷:۱۷:۴۱
مهارت زندگی بصورت مداوم
چیزی که خبری ازش توی تلویزیون نیست.
اشتغال زنان تضعیف بشه
جامعه آماده ی سقوطه (3931851) (alef-13)
 
مهراب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۷:۵۲:۱۹
فقط با پایین بودن توقعات دختران زندگی زناشویی افزایش پیدا می کند (3931878) (alef-11)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۹:۰۳:۰۷
من خودم یک ساله ازدواج کردم چشم بسته رفتم جلو به خاطر شرایط بد زندگیم ولی خانمم خیلی سرده ینی معاشرت با شوهر رو بلد نیست حتی سلام دادن رو هم بلد نیست سنش هم کم نیست الان به اختلاف خوردم و میخوام طلاق بگیرم بیشتر اختلافات فقط و فقط اینه که الفبای زندگی رو بلد نیستیم همین و بس (3931941) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۹:۵۹:۱۴
در اکثریت موارد طلاق نتیجه انتخاب نادرسته. (3931978) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۲۱:۱۶:۵۸
صرفا بخوایی ازدوج کنی تا بقیه نگن ترشیده و ‌‌‌... مهمترین عامل طلاق هستش . (3932047) (alef-11)
 
مهدی اسماعیل زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۲۲:۵۰:۴۵
سلام
به نظر من چیزی که باعث اختلافات اجتماعی و بین فردی و بالطبع زناشویی در جامعه ما شده، از بین رفتن ارزش معیارهای ثابت و عقلانی و غیر سلیقه ای در جامعه است. معیارهای ثابت عقلانی جای خود را به سلیقه های احساسی داده. چه بین بی دین ها و چه بین مدعیان دینداری. معمولا وقتی هرکسی تصور خود از درست و غلط را پایه سنجش همه چیز قرار دهد، نتیجه گسیختگی اجتماعی خواهد بود که نمود آن آمار اختلافات و پرونده های قضایی و طلاق و نزاع خواهد بود.
متاسفانه هرچه دانشهای اندک و ناکافی بیشتر باشند مشکل بیشتر است. دانش اندک تعصب غلط می آورد و انسان متحجر خودش را هم تحمل نمی کند. چه برسد به دیگران و جامعه.
مشکل بین دو نفر نیست، موضوع نوع نگرش انسانهای نسل ما به روابط است. متاسفانه در نیمه مذهبیون یعنی مدعیان مشکل بیشتر نیز هست، چون کم دانی انسان را کار بلد نمی کند بلکه فرد را به معضلی که اشاره کردم دچار می کند. تحجر و بی مبنایی.
اقرار می کنم که شیعه راستین بودن را ارزش می دانم و از خدا برای رسیدن به آن مقام کمک می خواهم، باشد که واقع بینی فوق موجب تکفیر نشود.
در تاریخ می توان به حکومت تفکر سوفسطاییان بر یونان نگاهی کرد و از عاقبت امروز جامعه ما هراسید.
اگر اهل مطالعه و دغدغه باشیم.
زن و شوهر ها نمی دانند چوب چه چیز را می خورند. متاسفانه
و زندگی ناپایدار و سریع امروز و عوارض نامیمون آن آنقدر انسان را مشغول کرده که کمتر به تفکر بپردازد. (3932131) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۳ ۰۹:۴۹:۲۴
راه حل نداره به فکر مجردها باشید (3932384) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.