توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414645
لایحه آلودگی هوا به مجلس می رود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از ارجاع لایحه آلودگی هوا به کمیسیون کشاورزی انتقاد کرد و گفت اشکالاتی که مجلس از این لایحه گرفته، اشکالات اساسی نیستند و در کمیسیون کشاورزی در حال بررسی هستند.

به گزارش ایسنا، علی‌محمد شاعری در گفت‌وگویی عنوان کرد: مجلس لایحه را به خاطر یک سری اشکالات املایی به کمیسیون برگرداند. این لایحه اشکالات محتوایی ندارد و به نظر من اشکالاتی که گرفتند، اشکالات اساسی نبود.

او ادامه داد: ظرف حداکثر یک ماه آینده، اشکالاتش رفع می‌شود و به صحن می‌آید. اما این‌که چه زمانی بار دیگر در نوبت بررسی قرار گیرد، به سیاست هیات‌رئیسه بستگی دارد و این‌که چقدر این موضوع برایشان مهم است.

شاعری تاکید کرد: من انتظار داشتم مجلس لایحه آلودگی هوا را همان زمانی که به صحن آمد به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌داد نه این‌که اشکالات جزئی باعث شود اصل لایحه را به کمیسیون برگردانند.

نماینده مردم بهشهر متذکر شد:‌ ما به تمام کمیسیون ها نامه زدیم تا نظرات خود را بدهند. نظرات کمیسیون‌ها تا آخر هفته به دست ما می‌رسد.

او در رابطه با تاثیر این لایحه در کنترل آلودگی هوا نیز گفت: اگر لایحه در صحن تصویب شود، تاثیر زیادی دارد که بتوانیم با منابع آلاینده برخورد قانونی کنیم و نسبت به کاهش منابع انتشار آلودگی، اقدامات جدی صورت خواهد گرفت. امیدوارم دستگاه‌های اجرایی به وظایفشان عمل کنند؛‌ سازمان حفاظت محیط زیست هم نظارت کافی داشته باشد تا این قانون دقیقا به مرحله اجرا دربیاید. درصورتی که این قانون دقیقا اجرایی شود، گام بسیار مهمی در جهت با کاهش آلودگی هوا برداشته خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : آلودگی هوا + لایحه آلودگی هوا +مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.