توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474045
بازتاب انتخابات در رسانه‌های بین‌المللی
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۶
برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران به طور گسترده‌ای در رسانه‌های جهان بازتاب داشته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران به طور گسترده ای در رسانه های جهان بازتاب داشته است.

تلویزیون سوئیس: صفهای طولانی، نشان دهنده مشارکت بالای ایرانیان است

خبرنگار تلویزیون سوئیس گزارش داد: صفهای طولانی از مشارکت بالای مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری حکایت دارد. 

از صبح امروز همان طور که انتظار می رفت صفهای طولانی در مقابل شعب اخذ رای در تهران، پایتخت ایران تشکیل شد. این صفها آشکارا نشان دهنده مشارکت بالای مردم در انتخابات ریاست جمهوری امروز است.

او.ار.اف اتریش: مشارکت مردم ایران درانتخابات بالاست 

خبرنگار شبکه «او.ار.اف» اتریش در تهران گزارش داد: مشارکت در انتخابات این دوره بسیار سرنوشت ساز، بالاست. پنجاه و شش میلیون شهروند ایرانی امروز واجد شرایط رای دادنند. این انتخابات به زعم بسیاری، یک تصمیم سرنوشت ساز و واقعی برای بسیاری از ایرانیان به حساب می آید.

سی ان ان: صفهای طولانی برای رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری ایران

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، ساعات رای گیری در ایران بار دیگر تمدید شد تا میلیونها ایرانی که در صفهای طولانی ایستاده اند بتوانند رای خود را در انتخابات ریاست جمهوری در صندوق بیندازند.

فرانس 24: صفوف طولانی رای دهندگان در انتخابات ایران از نکات برجسته آن است

شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار، میزان مشارکت توده های مردمی با صف های طولانی در حوزه های رای گیری را یکی از نکات برجسته انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران قلمداد کرد.

آ.اِر.دِ: ایران، امروز رئیس جمهور جدیدی برای خود انتخاب می کند

به گزارش کانال اول تلویزیون آلمان «آ.اِر.دِ»، امروز آیت الله خامنه ای، رهبر معظم ایران با حضور در پای صندوق رای، خواستار مشارکت حداکثری مردم ایران در این انتخابات شد. شعب اخذ رای در ایران، امروز تا نیمه شب دائر است. 

فرانس‌اینتر: نتیجه انتخابات ایران، خاورمیانه و فراتر از آنرا تحت تاثیر قرار می دهد

پایگاه اینترنتی رادیو «اینتر فرانس» فرانسه روز جمعه در مقاله‌ای به قلم کلمانس فولداClémence Fulleda  با عنوان« آیا انتخابات ریاست جمهوری ایران می تواند حرکتی به خاورمیانه دهد؟» نوشت: تاثیر انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه 29 اردیبهشت، فراتر از مسائل داخلی خواهد بود و مسائل بین المللی را هم تحت الشعاع قرار خواهد داد.

خبرگزاری فرانسه: رهبر ایران سرنوشت کشور را در دستان مردم دانست

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از تهران درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران نوشت: آیت الله علی خامنه ای رهبر معظم ایران دقایقی پس از آغاز کار مراکز رای گیری، رای خود را به صندوق انداخت و گفت: «سرنوشت کشور در دستان مردم ایران است.»

مردم ایران روز جمعه همچنین اعضای شوراهای شهر و روستا را نیز انتخاب خواهند کرد. در این انتخابات اصلاح طلبان امیدوارند محاظه کاران را از اکثریت شکننده ای که در شورای شهر تهران داشتند، بیندازند.

الجزیره: انتخابات به صورت روان در حال برگزار شدن است

عبدالقادر فائز مدیر دفتر شبکه تلویزیونی الجزیره در تهران در گفتگو با مجری خبر این شبکه درباره انتخابات در ایران گفت: چندین ساعت از زمان باز شدن مراکز اخذ رای در ایران برای انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور گذشته است. ما به شماری از مراکز بزرگ اخذ رای در تهران سر زدیم. می توان گفت حضور رای دهندگان و روند برگزاری انتخابات تاکنون روان بوده است. همچنین آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران و رئیس جمهور حسن روحانی از ایرانی ها خواستند به شکل گسترده در انتخابات شرکت کنند تا آینده کشور را رقم بزنند.

در مراکز رای گیری شاهد حضور خوب ایرانی ها بودیم. معمولا در ساعات اولیه، میزان مشارکت در انتخابات پایین است و در ساعات ظهر افزایش می یابد و عصر به اوج خود می رسد. بر اساس قانون، رای دهندگان 12 ساعت برای شرکت در انتخابات فرصت دارند ولی معمولا در ایران ساعات رای گیری ساعت ها تمدید می شود. تا این لحظه انتخابات به صورت روان در حال برگزار شدن است و نظارت شدیدتری در مراکز رای گیری می شود و ناظران وزارت کشور و شورای نگهبان و ناظران وابسته به نامزدها به خصوص روحانی و رئیسی در مراکز رای گیری حضور دارند». 

الاخبار: همه منتظر نتایج انتخابات ایران هستند

الاخبار نوشت: همه منتظرند بدانند در مرحله حساس جمهوری اسلامی ایران و منطقه، نام چه کسی از صندوق آرای انتخابات ایران بیرون می آید.

روزنامه الاخبار چاپ لبنان در مطلبی کوتاه با عنوان «ایران در برابر امتحان» نوشت: نگاهها امروز به ایران دوخته شده است. خارج ایران همانند داخل ایران، در پی آگاهی از این موضوع هستند که ایرانیان چه کسی را برای ریاست حمهوری بر می گزینند آن هم در زمانی که مرحله ای حساس هم برای جمهوری اسلامی ایران در دهه چهارم عمر خود و هم برای منطقه است. 

الجزیره انگلیسی: مردم در پای صندوق رای آینده کشور را ترسیم می کنند

جونا هال خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی در تهران که به صورت زنده گزارش می دهد ، گفت: میلیونها ایرانی امروز به پای صندوقهای رای می روند تا رئیس جمهور آینده کشورشان را انتخاب کنند. آیت الله علی خامنه ای رهبر معظم ایران چند دقیقه پس از آغاز رای گیری در ایران، رای خود را به صندوق انداخت. حسن روحانی رئیس جمهور چند دقیقه بعد از ایشان رای خود را به صندوق انداخت.

الحدث: آغاز انتخابات در ایران با رقابت بین روحانی و رئیسی

شبکه سعودی الحدث گزارش داد: صبح امروز انتخابات ریاست جمهوری ایران که شاهد رقابت بین حسن روحانی رئیس جمهور فعلی این کشور و ابراهیم رئیسی آغاز شد.

عادل الیافعی گزارشگر شبکه الحدث گفت: ایرانیها امروز در پای صندوق رای حاضر می شوند تا رئیس جمهور جدید کشورشان و اعضای شوراهای شهر را انتخاب کنند. رقابت منحصر بین حسن روحانی رئیس جمهور ایران و ابراهیم رئیسی است. روحانی برای پیروزی در این انتخابات متکی به توافقنامه هسته ای و لغو تحریم ها ضد ایران است. بر اساس اعلام وزارت کشور ایران، پنجاه و شش میلیون شهروند این کشور واجد شرایط رای دادن در این انتخابات هستند. شصت و سه هزار صندوق رای برای این انتخابات در نظر گرفته شده است که سیصد و ده صندوق در خارج ایران قرار دارد. 

المیادین نتیجه انتخابات را به زده شدن سوت پایان بازی منوط کرد 

شبکه المیادین با تشبیه کردن انتخابات ریاست جمهوری ایران به یک مسابقه فوتبال تاکید کرد فقط پس از زده شدن سوت پایان بازی، برنده آن مشخص خواهد شد.  نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران به ویژه در مناظره های تلویزیونی با یکدیگر تبادل اتهام کردند. تحولات تبلیغات انتخابات ایران این انتخابات را شبیه یک مسابقه فوتبال کرد که برنده آن تا زمانی که داور سوت پایان را نزند، مشخص نیست. 

سی ان ان حضور مردم را در انتخابات ایران گسترده توصیف کرد

فرد پلایتگن خبرنگار سی ان ان در یکی از حوزه های رای گیری در شمال تهران گزارش داد حضور مردم در این انتخابات چشمگیر بوده است. ما حدود دو و نیم ساعت است که در اینجا حضور داریم و صفی طولانی در برابر این حوزه رای گیری تشکیل شده است. اگر ملاحظه کنید در اینجا دو صندوق رای گیری وجود دارد. یکی برای انداختن رای انتخابات ریاست جمهوری و دیگری برای شورای شهر است.کسانی که در این انتخابات شرکت می کنند، می دانند که این انتخابات برای کشورشان بسیار مهم است.

آناتولی: حضور مردم از ساعات اولیه در پای صندوق های رای 

به گزارش خبرگزاری آناتولی از تهران ، مردم ایران برای انتخاب رئیس جمهور جدید و نمایندگان اعضای شوراهای شهر و روستا  از صبح روز جمعه پای صندوق های رای حاضر شدند .

  رای گیری ازساعت 8  صبح روز جمعه در 63 هزار حوزه  رای گیری در سراسر ایران آغاز شد و قرار است تا ساعت 8  به وقت محلی امشب ادامه داشته باشد .

این خبرگزاری همچنین افزود  آیت الله  علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با حضور در حسینیه امام خمینی ( ره) رای خود را به صندوق انداخت و با تاکید بر اهمیت انتخابات امروز ، از همه مردم ایران خواست در انتخابات شرکت کنند

فرانس 24: این انتخابات تعیین کننده وجهه ایران در جهان است 

خبرنگار شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار،  در تهران گفت مراکز اخذ رای کار خود را آغاز کرده اند. این انتخابات اهمیت بسیاری دارد زیرا تعیین کننده وجهه ایران در جهان است.آیت الله خامنه ای رهبر معظم ایران در انتخابات نظری نداد و تنها از مردم خواست به طور گسترده در انتخابات شرکت کنند.رهبر ایران روز چهارشنبه تاکید کرده بود  تمامی مسئولان برگزاری انتخابات باید به آرا احترام بگذارند. 

فرانس پرس: حضور گسترده مردم ایران در پای صندوق های رای 

در تهران و شهرستان‌ها، حضور مردم از همان آغاز به کار شعب اخذ رأی پررنگ بود و صف‌های طولانی در مقابل شعب تشکیل شده بود.

میزان مشارکت که ابهام بزرگ این انتخابات است، بنا بر اعلام کرد وزارت کشور که مسئول برگزاری انتخابات است، احتمالا بالای 72 درصد خواهد بود.

این خبرگزاری همچنین حضور مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در پای صندوق های رای را بازتاب داد.

الاخبار: همه منتظر نتایج انتخابات ایران هستند

الاخبار نوشت: همه منتظرند بدانند در مرحله حساس جمهوری اسلامی ایران و منطقه، نام چه کسی از صندوق آرای انتخابات ایران بیرون می آید.

روزنامه الاخبار چاپ لبنان در مطلبی کوتاه با عنوان «ایران در برابر امتحان» نوشت: نگاهها امروز به ایران دوخته شده است. خارج ایران همانند داخل ایران، در پی آگاهی از این موضوع هستند که ایرانیان چه کسی را برای ریاست حمهوری بر می گزینند آن هم در زمانی که مرحله ای حساس هم برای جمهوری اسلامی ایران در دهه چهارم عمر خود و هم برای منطقه است.

المیادین: حضور خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی در انتخابات ایران 

خبرنگار المیادین گفت  شاهد حضور گسترده خبرنگاران از رسانه های مختلف داخلی و خارجی در مراکز رای گیری هستیم. به نظر می رسد میزان مشارکت در این انتخابات بالا باشد. 

المیادین: حضور گسترده ایرانی ها در انتخابات 

شبکه المیادین گزارش داد: بالا بودن میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری ایران، گمانه زنی درباره نتیجه این انتخابات را دشوارتر می کند. 

علی هاشم خبرنگار اعزامی شبکه تلویزیونی المیادین به تهران، درباره تاثیر مشارکت بالای مردم در انتخابات ریاست جمهوری ایران بر نتیجه این انتخابات گفت: شاهد حضور گسترده ایرانی ها در پای صندوق های رای گیری هستیم.

شبکه المیادین گزارش داد: زنان هم حضور گسترده ای در مراکز رای گیری برای انداختن رای خود به صندوق در انتخابات ریاست جمهوری ایران دارند. 

حازم کلاس خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین در جنوب تهران، درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت: از همان صبح زود، شاهد حضور گسترده شهروندان ایرانی بودیم که در برابر این مرکز رای گیری، صف بسته بودند. ما در مسجد لرزاده در جنوب پایتخت ایران هستیم. 

وی افزود: شمار زیادی از زنان هم برای انداختن رای خود به صندوق در صف ایستاده اند. 

رویترز: دعوت رهبر ایران به حضور گسترده مردم در انتخابات 

آیت الله علی خامنه ای رهبر معظم ایران صبح امروز جمعه با حضور پای یکی از صندوق های رای در تهران  ، استقبال گسترده مردم  را در انتخابات مهم ریاست جمهوری امروز خواستار شد. 

رهبر معظم ایران اعلام کرد : « همه باید در این انتخابات مهم شرکت کنند و در همان نخستین ساعات رای گیری ، رای خود را به صندوقها بیندازند.»

المیادین گزارش داد: رهبر معظم ایران بر اهمیت انتخابات ریاست جمهوری در این کشور تاکید کرد. 

همچنین شبکه تلویزیونی المیادین گفت ، آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران پس از انداختن رای خود به صندوق تاکید کرد انتخابات ریاست جمهوری بسیار اهمیت دارد و مردم باید تا جایی که می توانند در آن مشارکت کنند.
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۶:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۲:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ۱۶:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ۱۶:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ۰۷:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۲۳:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۱۹:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۱۵:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۰:۱۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ ۱۷:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+انتخابات ریاست جمهوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.