توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443148
مسیر زنجان به تهران به کمتر از سه ساعت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۳
سفر زنجان طبق دستور وزیر راه و شهرسازی ایستگاه زنجان به ایستگاه TOD (توسعه حمل و نقل محور) تبدیل خواهد شد تا یک ایستگاه خدمت‌رسان به شهروندان شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سعید محمدزاده در مراسم افتتاح پروژه توسعه ایستگاه راه‌آهن زنجان و آغاز عملیات دو خطه کردن راه‌آهن زنجان-قزوین اظهار داشت: باید از زحمات دکتر سید آقایی به خاطر پیگیری‌های وی به ویژه درخصوص خط دوم زنجان به میانه و سپس تبریز قدردانی کرد.

وی افزود: با حمایت مقام معظم رهبری در حضوص توسعه حمل و نقل ریلی و نیز تاکید دولت در برنامه ششم توسعه بر این مهم موارد مناسبی برای حمل و نقل ریلی دیده شده که امیدواریم طی پنج سال آینده شاهد توسعه این شق از حمل و نقل باشیم.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن با اشاره به توسعه حمل و نقل حومه‌ای و مسافر بیان کرد: قبل از این برنامه با آغاز دولت تدبیر و امید مسئله پرداختن به خطوط حومه‌ای، دو خطه کردن مسیرهای منتهی به کلانشهرها و سه یا چهارخطه شدن خطوط با جدیت زیاد پیگیری شد که امیدواریم قبل ازپایان امسال از تهران تا مقاصد اطراف آن به بهره‌برداری برسد.

معاون وزیر راه تاکید کرد: بر مبنای همین تفکر راه‌آهن باید بتواند محور خدمت به شهر و شهروندان باشد.

محمدزاده با اشاره به دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی بر توجه بر خطوط قطارهای حومه‌ای بیان کرد: طبق دستور وی ایستگاه زنجان به ایستگاهTOD تبدیل خواهد شد تا یک ایستگاه خدمت‌رسان به شهروندان شود.

وی در ادامه از بازدید وزیر راه و شهرسازی از کارخانه ایریکو سازنده ریل باس‌های خطوط حومه‌ای خبر داد و گفت: تا پایان سال ۹۶ هجده ست ریل باس تحویل ناوگان ریلی کشور خواهد شد و برای توسعه آن مشغول مذاکره هستیم و امید است نسبت به خرید ناوگان طی سال آینده به فوریت اقدام شود.

مدیر عامل راه آهن با اشاره به بهره‌برداری از خط دوم راه آهن زنجان-قروین گفت: با تکمیل این خط زمان سیر از زنجان به تهران به کمتر از سه ساعت خواهد رسید.

محمدزاده در پایان از تمام دست اندرکاران پروژه ایستگاه زنجان تشکر کرد.
 
کلمات کلیدی : وزارت راه و شهرسازی ، قطار،راه آهن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.