توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 280040
روسیه سفیر فنلاند را احضار کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۴
وزارت امور خارجه روسیه در اعتراض به عدم صدور روادید ورود برای تعدادی از اعضای هیات پارلمانی این کشور برای سفر به فنلاند، سفیر این کشور در مسکو را احضار کرد.

به گزارش مهر به نقل از ایتارتاس، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد تصمیم دولت فنلاند در ممانعت از ورود تعدادی از اعضای هیات وسیه برای شرکت در شورای پارلمان سازمان امنیت و همکاری اروپا تناسبی به حسن همجواری نداشته و به روابط روسیه با فنلاند آسیب زده است.

قرار بود سرگئی ناریشکین رییس دومای روسیه ریاست هیات شرکت کننده روسی در بیست و چهارمین اجلاس سازمان امنیت و همکاری اروپا را برعهده داشته باشد اما دولت فنلاند برای وی روادید ورود به این کشور صادر نکرد.

وزارت امور خارجه روسیه در اعتراض به این موضوع، هانو هیمانن سفیر فنلاند در مسکو را احضار و خواستار توضیحات دولت متبوعش درباره این اقدام غیردوستانه شده است. دولت روسیه همچنین قرار داشتن نام اعضای پارلمان این کشور در فهرست تحریمی اتحادیه اروپا را کاملا غیرقابل قبول دانسته است.

گفتنی است آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر بحران اوکراین با روسیه اختلاف نظر جدی دارند و بعد از الحاق منطقه کریمه به روسیه در مارس ۲۰۱۴، تحریم هایی را علیه شماری از مقامات، افراد و شرکت های روسی وضع کرده اند.
 
کلمات کلیدی : روسیه+ سفیر+ فنلاند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.