توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500748
وقتی دونالد ترامپ سوژه خنده اروپایی‌ها می‌شود
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۷
مقام‌های اروپایی ضمن ابراز نگرانی درباره رفتارهای کوته‌بینانه رئیس‌جمهور آمریکا گفته‌اند او را در نشست‌های بین‌المللی سوژه خنده قرار می‌دهند.

به گزارش فارس، حتی قبل از شدت گرفتن تهدیدهای هسته‌ای بین «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی، دیپلمات‌ها و مقام‌های ارشد اروپایی درباره روش زمامداری ترامپ و مواضع وی درباره مسائل جهانی هشدار داده و آن را بسیار خطرناک دانسته‌اند. 

وبگاه «بازفید» بر اساس مصاحبه با گروهی از مقام‌های اروپایی که تجارب دست اول از همکاری با ترامپ و دولت وی داشته‌اند نوشته آنها به نادانی ترامپ از تاریخ آمریکا، استفاده بی‌قید و بندش از شبکه‌های اجتماعی و نبود یک تیم قوی و مجرب در اطرافش اشاره می‌کنند.

شش مقام اروپایی می‌گویند حتی مقام‌های کشورهای متحد آمریکا ترامپ را فردی دمدمی‌مزاج و کوته‌بین می‌دانند که نقائصش در نتیجه هرج و مرج موجود در کاخ سفید تشدید شده‌اند.

بازفید می‌گوید شش مقام اروپایی که به شرط عدم افشای نام با این رسانه گفت‌وگو کرده‌اند، نگرانی‌های مشابهی به خصوص درباره استفاده بی‌سابقه ترامپ از توئیتر ابراز کرده‌ و آن را نشان‌دهنده نبود ساز و کارهای کنترلی بهنجار در سطوح بالای دولت او دانسته‌اند.

یک دیپلمات کهنه‌کار می‌گوید: «ترامپ می‌تواند نیمه شب با نوشتن یک توئیت کیم یونگ اون را لجن‌مال کند و صبح روز بعد ما در جهانی در آستانه جنگ چشم باز کنیم.»

مقام‌های اروپایی این اظهارات را قبل از تهدیدها و هشدارهای تند ترامپ درباره کره شمالی بیان کرده‌اند و انتظار می‌رود نگرانی‌های آنها اکنون تنها شدت پیدا کرده باشد.

از طرف دیگر، مقام‌ها می‌گویند ترامپ در گردهمایی‌های بین‌المللی سوژه خنده اروپایی‌ها است. آنها هنگامی که ترامپ صحبت می‌کند، دامنه لغات محدودش و استفاده مکرر او از عبارت‌ها و لغاتی مانند «همه چیز عالی است؛ خیلی خیلی عالی؛ شگفت‌انگیز؛ و تعجب‌آور» را دستمایه تمسخر قرار می‌دهند.

اما پشت این هجوها، نگرانی‌های روزافزونی در میان دولت‌های کشورها این نگرانی روزافزون وجود دارد که او تهدیدی جدی علیه صلح و ثبات بین‌المللی است. 

یک دیپلمات می‌گوید: «او هیچ نگاه تاریخی‌ای ندارد. تنها به مسائلی می‌پردازد که مربوط به اکنون هستند و ظاهراً فکر می‌کند که دنیا از وقتی که او روی کار آمده، آغاز شده است.»

مقام‌های اروپایی به علاوه می‌گویند عامل اصلی پیش‌برنده سیاست خارجی ترامپ باطل کردن سیاست‌های باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا است. یک دیپلمات اروپایی گفت: «این تنها درک او از واقعیت است. می‌پرسد: 'اوباما این را تأیید می‌کرد؟' اگر جواب مثبت باشد، می‌گوید: 'ما تأیید نمی‌کنیم.' بعد، حتی به استدلال‌ها هم گوش نمی‌کند یا وارد بحث هم نمی‌شود. دل‌مشغول اوباما است.»
 
کلمات کلیدی : ترامپ، تمسخر، اروپایی ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.