توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485944
ریزش آوار بر سر سه کارگر در خیابان ظفر
تاریخ انتشار : جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۰
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از ریزش دیواره‌های یک زمین گودبرداری شده بر سر سه کارگر افغان خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزئیات این حادثه گفت: وقوع حادثه ریزش آوار در ساعت 10:38 صبح امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی، آتش نشانان دو ایستگاه را به همراه تجهیزات مربوطه به محل حادثه واقع در خیابان ظفر اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل حادثه افزود: پس از حضور آتش نشانان مشاهده شد که حادثه در قطعه زمینی به مساحت حدود 300 متر مربع رخ داده و در این زمین به عمق حدود 2.5 متر گودبرداری انجام شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه سه کارگر افغان در حال کار در ضلع شرقی این زمین گودبرداری شده بودند، گفت: این افراد مشغول کار بودند که ناگهان دیواره‌های ضلع شرقی بر سرشان تخریب شده و آنان در زیر آوار محبوس بودند.

ملکی با اشاره به عملیات آتش نشانان برای نجات این سه کارگر گفت: عوامل آتش نشانی همزمان با ایمن سازی محل اقدام به آواربرداری از روی این سه کارگر کرده و این افراد را در حالی که زنده اما دچار آسیب دیدگی شده بودند برای انتقال به بیمارستان به عوامل اورژانس تحویل دادند.

وی درباره اینکه آیا گودبرداری انجام شده در این محل اصولی بوده یا خیر؟ گفت: برای اظهار نظر قطعی در این خصوص کارشناسان باید نتایج بررسی خود را اعلام کنند اما به طور کلی اگر تمام اصول ایمنی در انجام یک گودبرداری رعایت شود احتمال بروز حادثه در آن بسیار کم خواهد بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران افزود: آتش نشانان پس از ایمن سازی محل در ساعت 11:18 به عملیات خود خاتمه داده و محل را به عوامل شهرداری تحویل دادند.
 
کلمات کلیدی : حادثه + ریزش آوار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.