نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305448
تصویب طرح LEZ در شورای عالی ترافیک
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۲
طرح کاهش با حضور وزیر کشور و شهردار تهران در جلسه پنجم آبان ١٣٩٤ شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور برای اجرا مصوب شد.

دكتر وحيد حسيني، مديرعامل شركت كنترل كيفيت هوا با اعلام اين خبر گفت: در جلسه ديروز شوراي عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور كه با حضور وزير كشور، شهردار تهران و فرمانده پليس راهور و نمايندگان ساير دستگاه‌هاي اجرايي برگزار شد، كليات طرح كاهش براي اجرا در تهران تصويب شد و سازوكار اجرايي آن به زودي اعلام مي‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛حسيني با بيان اينكه در اين جلسه معاون سازمان حفاظت محيط زيست و مسئولان ساير نهادهاي اجرايي هم حضور داشتند و از اجراي اين طرح براي كاهش آلودگي هوا حمايت كردند، گفت: اين طرح به همت كارشناسان و متخصصان شركت كنترل كيفيت هوا آماده و پيشنهاد داده شد اما تصويب نهايي مرهون تلاش و همراهي شهردار تهران، وزير كشور، مسئولان سازمان حفاظت محيط زيست و پليس است و همه آنها با دغدغه كاهش آلودگي هوا اجراي اين طرح را نهايي و تصويب كردند.

او گفت: شهروندان تنها نتيجه نهايي تصويب يك طرح را مي شنوند اما به آنها اطمينان مي دهيم كه تصويب طرح كاهش پس از جلسات سنگين كارشناسي متعدد و تشريح ابعاد تخصصي ممكن شده است و در جلسه اخير شوراي عالي هماهنگی ترافيك شهرهای کشور هم حاضران بر كارآمدي اين طرح براي كاهش آلودگي هوا اتفاق نظر داشتند.

مديرعامل شركت كنترل كيفيت هوا با تأكيد بر اينكه اجراي اين طرح حجم قابل توجهي از آلاينده های هوا ناشي از احتراق خودروهاي آلاينده را در تهران كاهش مي دهد، ادامه داد: در عين حال همه خودروهايي كه موفق به دريافت برگه معاينه فني مي شوند، امكان تردد در محدوده مركزي تهران به جز محدوده طرح ترافيك خواهند داشت و اجراي اين طرح اختلالي در زندگي روزمره مردم ايجاد نمي‌كند و در اين زمينه نگراني نداشته باشند.

به گفته حسيني ورود به محدوده طرح ترافيك كماكان مثل سابق نيازمند مجوز است.

او اجراي طرح كاهش را اقدامي موثر براي كاهش غلظت آلاينده هاي خطرناك در هواي تهران دانست و ادامه داد: اجراي طرح كاهش تردد خودروهاي فرسوده و آلاينده را در تهران محدود مي كند و اين محدوديت تردد، انگيزه مالكان خودروهاي فرسوده براي تداوم استفاده از اين خودروها را كاهش مي دهد و به تدريج اين خودروها كه اكنون ۱۰ درصد از ناوگان سواری تهران را تشکیل می دهند اما ٤٥ درصد آلودگی تولیدی متعلق به آنهاست، از چرخه حمل و نقل و ناوگان تهران خارج مي شوند. مديرعامل شركت كنترل كيفيت هوا با تاكيد بر اينكه اجراي طرح كاهش در تهران بر اساس مصوبه شوراي عالي ترافيك و پس از ابلاغ وزير محترم كشور در ماه‌‌‌ هاي آينده آغاز مي شود، از شهروندان تهراني به ويژه خودروهاي فاقد معاينه فني خواست تا براي دريافت معاينه فني اقدام كنند تا همزمان با اجراي طرح با ازدحام در مراكز معاينه فني مواجه نشوند.
 
کلمات کلیدی : طرح LEZ+ترافیک+طرح زوج و فرد
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۰۳:۱۱
شرط اول ان هست که معاینه فنی صادر شده شامل حرف پ نباشد (3286510) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.