توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 278944
کمین موفق حزب‌الله برای داعش در قلمون
تاریخ انتشار : شنبه ۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۱
دفع حمله عناصر تروریستی به «غوطه شرقی» و کمین موفق نیروهای حزب الله لبنان رشته کوه‌های قلمون از جمله جدیدترین تحولات مناطق شرقی و مرزی سوریه با لبنان است.

به گزارش فارس، پس از پیشروی نیروهای حزب الله لبنان و ارتش سوری در رشته کوه‌های قلمون، روز گذشته نیروهای حزب الله بعد از اطلاع یافتن از تحرکات تروریست‌ها خود را برای حمله به آنان آماده کردند.

ده‌ها نفر از گروه‌های تروریستی که قصد فرار به سمت تپه‌های «معربون» در اطراف تپه‌های «راس بعلبک» واقع در رشته کوه‌های قلمون را داشتند، در دام رزمندگان حزب الله افتادند.


در ابتدای کار، حملات غیرمنتظره علیه تروریست‌ها توسط رزمندگان آغاز شد و درگیری شدید بین دو طرف آغاز گردید که در نهایت بعد از چند ساعت درگیری بین رزمندگان حزب الله و تروریست‌ها تمامی تروریست‌ها کشته و زخمی شدند.

بنا بر این گزارش، همچنین گروهی از تروریست‌های داعش شب گذشته قصد حمله به یکی از مواضع رزمندگان حزب الله در رشته کوه های قلمون را داشتند که در دام نیروهای مقاومت افتادند.

نیروهای حزب الله لبنان همچنین بعد از اطلاع یافتن از حملات تروریست‌های داعش به مواضع خود، خود را برای حمله به این تروریست‌ها آماده کردند که در نهایت بعد از نزدیک شدن تروریست های داعش به پناهگاه حزب الله، رزمندگان مقاومت حملات خود را علیه تروریست‌ها آغاز کردند. با شروع حملات حزب الله درگیری بین دو طرف آغاز و حتی درگیری بین دو طرف مستقیم، توصیف شد و در نهایت بعد از چندین ساعت درگیری نزدیک به ۷ تن از تروریست‌های داعش کشته شدند و تعدادی نیز زخمی شدند.

به گزارش فارس، صبح امروز توپخانه حزب الله لبنان با دقت مواضع تروریست‌های داعش را در «قرنة الکاف» واقع در تپه های «راس بعلبک» هدف گرفت که در این حملات ده ها تن از تروریست های داعش به هلاکت رسیدند.

غوطه شرقی در ریف دمشق...خنثی شدن حملات تروریست‌ها

از سوی دیگر، گروهی از تروریست های گروهک «جیش الاسلام» شب گذشته به همراه تعدادی خمپاره و خودرو مجهز به دوشکا از مناطق تحت نفوذ خود به سمت منطقه «زبدین» در غوطه شرقی حرکت کردند و قصد حمله به پاسگاه‌های نیروهای سوری در منطقه را داشتند.

به گزارش فارس، نیروهای ارتش سوریه اما پس از اطلاع یافتن از تحرکات تروریست‌ها حملاتی را علیه آنانآغاز کردند که در این حمله موفق شدند بیش از ۲۰ تن از تروریست‌ها از جمله ۶ تروریست تبعه اردن و یک فرمانده میدانی به نام «ابوالیاسر الغوطانی» را بکشند.

همچنین نیروهای سوری موفق شدند خودروهای مجهز به دوشکا وخمپاره‌‌اندازهای تروریست‌ها را نابود کنند. نیروهای تروریستی بعد از دادن تلفات و لو رفتن حملات مجبور به عقب نشینی شدند.

همزمان تعدادی از اهالی مناطق «سقبا»، «حموریة» و «کفربطنا» واقع در غوطه شرقی دمشق شب گذشته تظاهراتی را علیه تروریست‌های حاضر در دمشق برگزار کردند.
 
کلمات کلیدی : حزب الله+سوریه