توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468646
کشف مقر فرماندهی سرطان با کمک اصلاح ژنتیک
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵
محققان با استفاده از ابزارهای اصلاح ژنتیک مرکز فرماندهی سرطان در بدن را کشف و ردیابی کردند.

به گزارش مهر، محققان با استفاده از ابزارهای اصلاح ژنتیک مرکز فرماندهی سرطان در بدن را کشف  و ردیابی کردند.

به نقل از ساینس آلرت، ابزارهای کپی و پیست ژن در حقیقت روشی است که برای اصلاح DNA به کار می رود و اکنون برای ردیابی مرکز فرماندهی سرطان در بدن از آن استفاده خواهد شد. این ابزار که CRISPR-Cas9 نام دارد، وسیله ای نوین برای کپی و پیست کردن دی ان ای است.

محققان دانشگاه پیتسبورگ با استفاده از این ابزار برای شناسایی ادغام و جهش ژن هایی در موش  استفاده می کردند ترکیبشان یک هیبرید ناسالم به وجود می آورد. نتایج نوید بخش این تحقیق را می توان برای درمان سرطان پروستات، ریه و رحم استفاده کرد.

با به کارگیری این روش در موش ها، تومورسرطانی کوچک شده و احتمال زنده ماندن حیوان بیشتر شد. شیوه کار CRISPR نیز به این ترتیب است که منطقه هدف گرفته شده از ژن های ادغام شده خاصی را می برد و چیز دیگری را جایگزین آن می کند.

درهمین راستا محققان کد ژنتیک خاص ژن های ادغامی مرتبط با سرطان را  تحلیل می کنند. سپس CRISPR هیبریدهای ژنتیکی سرطان زا را با ژن های از بین برنده این بیمار جایگزین کرد.

این روش برای موش هایی به کار برده شد که ژن سرطان پروستات و کبد در بدن آنها وجود داشت. پس از اجرای درمان تومور موجود در بدن حیوانات 30 درصد کوچکتر شد. جیان هوا لو از دانشگاه پیتسبرگ می گوید: این روند به طور کلی درمانی جدید برای سرطان به حساب می آید. روش ما مرکز فرماندهی سرطان را هدف می گیرد بنابراین بیماری به طور کامل از بین می رود و باز نمی گردد.
 
کلمات کلیدی : سرطان ،ژنتیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.