توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468042
پوتین غرب را از مداخله در امور داخلی روسیه بر حذر داشت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۰
ولادیمیر پوتین با مداخله جویی خارجی در امور داخلی کشورهای دیگر از جمله علیه روسیه که به شیوه معمول غرب به ویژه آمریکا تبدیل شده است، به شدت مخالفت کرد.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در شهر سوچی، گفت: مسکو در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت نمی کند و انتظار دارد سایر کشورها در امور سیاسی داخلی روسیه نیز مداخله نکنند. 
رئیس جمهوری روسیه افزود: متاسفانه شاهد عکس این مساله هستیم. در طول سالیان متمادی نظاره گر تلاش های خارجی برای تاثیرگذاری بر فرایندهای سیاسی در روسیه هستیم.
شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه به نقل از سخنان پوتین گفت: مداخله در امور داخلی روسیه بطور مستقیم و نیز از طریق سازمان های اجتماعی و غیردولتی انجام می گیرد. 
رئیس جمهوری روسیه گفت: با آگاهی از مخرب بودن این اقدامات، هیچگاه حتی تصور دخالت در امور سیاسی کشورهای دیگر هم نکرده ایم.
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز در کنفرانس مطبوعاتی پایان دیدار خود با پوتین اظهار کرد که از امکان مداخله خارجی در کارزار انتخاباتی آلمان هراسی ندارد.
وی افزود: جزو کسانی نیستم که از این نوع مسائل بترسند، اما آلمان با تلاش ها برای ارائه اطلاعات نادرست و گمراه کردن جامعه مقابله می کند و جرایم سایبری نیز یک چالش بین المللی است.
رئیس جمهوری روسیه پیشتر نیز بر مخالفت مسکو با این شیوه و دخالت در امور کشورهای دیگر تاکید کرده و آن رانادرست و مخرب در مناسبات بین المللی خوانده بود.
صدراعظم آلمان و رئیس جمهوری روسیه در حالی پس از دو سال دیدار و مذاکره کردند که روابط مسکو و اتحادیه اروپا در تیره ترین شرایط قرار دارد. 
مناسبات مسکو و برلین به علت رویکردهای ضدروسی اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از جمله وضع تحریم های اقتصادی علیه روسیه در چارچوب اختلاف ها بر سر مسائل اوکراین از سال 2014 تیره شده است. 
از سوی دیگر آلمان به عنوان یکی از کشورهای گروه غربی-عربی ضدسوری از شش سال پیش برای سرنگونی دولت سوریه فعالیت می کند، در حالیکه مسکو متحد سیاسی-نظامی دمشق است و این موضوع نیز یکی از اصلی ترین اختلاف های روسیه و غرب بشمار می رود. 
 
کلمات کلیدی : روسیه+غرب+پوتین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.