توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488040
استفاده شخصی از هواپیمای جنگی فرانسه
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۳
«فلورانس پرلی» وزیر دفاع فرانسه دستور تحقیقات در زمینه استفاده شخصی از یک فروند هواپیمای آموزشی - جنگی آلفاجت توسط یکی از فرماندهان نیروهای هوایی در سفرهای تعطیلات آخر هفته را صادر کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این تحقیقات از آنجایی آغاز شد که یکی از نشریات فرانسوی گزارشی مبنی بر استفاده شخصی ژنرال «ریشار ربول» (Richard Reboul) را از یک آلفا جت آموزشی جهت رفت و آمد به تعطیلات آخر هفته منتشر کرد.

وزیر دفاع فرانسه دستور داده است که بازرسان کل ارتش حقایق در زمینه شرایط استفاده از دارایی های نیروی هوایی را در این زمینه بررسی و شفاف سازی کنند.

بر اساس گزارش رسانه های فرانسوی، از ماه اوت سال 2016 یکی از فرماندهان نیروی هوایی فرانسه حدود 10 بار از یک آلفا جت برای سفر بین «بوردو» و «سلون دو پروونس» استفاده کرده است.

این فرد همچنین از یک هواپیمای باری نظامی که گنجایش 6 سرنشین را دارد، به همراه خلبان و کمک خلبان برای مصارف شخصی که اعلام نشده، استفاده کرده است.
 
کلمات کلیدی : استفاده شخصی ،هواپیمای جنگی، فرانسه، فساد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.