توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467043
ربیعی: توجه به اشتغال زنان اولویت دولت یازدهم بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۸
وزیر کار توجه به اشتغال زنان سرپرست خانوار و زنان روستایی را از اولویتهای دولت یازدهم دانست و از زنان خواست تا به جهت پیگیری مطالبات خود در تشکل‌های زنان کارگر مشارکت کنند.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی در همایش تجلیل از بانوان کارگر که به مناسبت هفته کارگر در وزارت کار برگزار شد، با اشاره به اهمیت این همایش به لحاظ موضوع زن و کارگر گفت:در مورد مفهوم کارگر فارغ از زن یا مرد بودن نیاز به اندیشه بیشتری داریم چون جامعه بر ستونهای تلاش و مجاهدت کارگران استوار شده و تا رسیدن به جایگاه حقیقی کارگران راه زیادی داریم.

وی ایجاد شغل برای زنان را از اولویتهای دولت تدبیر و امید ذکر کرد و گفت: در دولت یازدهم موضوع اشتغال زنان روستایی به عنوان قشر محروم جامعه و زنان سرپرست خانوار مورد توجه قرار گرفت.

ربیعی با بیان اینکه ۵۰ درصد ورودی‌ها به بازار کار را زنان تشکیل می‌دهند، افزود: از مجمع ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شده در سال گذشته بخش اعظمی از آن به بانوان اختصاص داشته است.

وی تبعیض و اجحاف به زنان در محیط های کار را مورد اشاره قرار داد و از زنان خواست تا برای پیگیری حقوق و مطالبات خود در تشکل‌های زنان کارگر حضور و مشارکت کنند.

سهیلا جلودار زاده ـ رئیس اتحادیه زنان کارگر - نیز در این همایش با تبریک هفته کار و کارگر به تلاشگران عرصه تولید، جایگاه و نقش کارگران در اقتصاد را حایز اهمیت دانست و گفت: کارگران با اتحاد و همبستگی تشکیلاتی خود می‌توانند به جایگاه واقعی دست یابند و حقوق و مطالباتشان را به نتیجه برسانند.

وی با بیان اینکه منابع تامین اجتماعی متعلق به کارگران است و نمی‌توان به آن دست اندازی کرد، افزود: همراهی و همدلی جامعه کارگری هم به حفظ منابع کارگران منجر می‌شود و هم آنها را به تحقق مطالبات و خواسته‌هایشان نزدیک می کند.

رئیس اتحادیه زنان کارگر  با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری بر ضرورت در صحنه بودن کارگران تاکید کرد و گفت: امروز همه ما خواهان از بین رفتن حقوق های نجومی و ثروتهای بادآورده هستیم و باید مراقب باشیم تا فردی که اصلح است را انتخاب کنیم.
 
کلمات کلیدی : ربیعی + اشتغال زنان + دولت یازدهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.