توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452634
تلاش برای ایجاد صلح در "پتک" باغملک
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان، گفت: در حال رایزنی هستیم تا از طریق روحانیت منطقه و نخبگان مقبول بین دو طایفه محمدی و موسائی بین این دو طایفه صلح برقرار شود.

«علی‌حسین حسین‌زاده» در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با درگیری‌های مرگ‌بار اخیر بین دو طایفه محمدی و موسایی روستای پتک باغملک گفت: متأسفانه ریشه اختلاف این دو طایفه بسیار قدیمی است و به حدود 30 سال گذشته بازمی‌گردد.

وی افزود: اکنون در حال رایزنی هستیم تا بزرگان و افراد سرشناس و هم‌چنین روحانیت منطقه که بین این دو طایفه از مقبولیت و مشهوریت برخوردار هستند، زمینه صلح را بین این دو طایفه فراهم کنند زیرا این اختلاف ریشه‌دار است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان، ادامه داد: برقراری صلح بین دو طایفه را از طرف بزرگان و افراد مقبول بین دو طایفه و هم از طریق قانون پیگیری می‌کنیم تا این اختلاف ریشه‌دار و قدیمی رفع شود.

حسین‌زاده با تأکید بر این‌که با مسببین درگیری‌های اخیر روستای پتک باغملک، برخور دقانونی خواهد شد، تصریح کرد: تنها راهکار و مسیر رفع اختلافات طایفه‌ای، فرهنگ‌سازی و آموزش است. چنین مسائلی را می‌توان تنها از طریق آموزش و فرهنگ حل کرد. دولت هم باید کمک کند و تا فضایی برای کار فرهنگی و آموزشی، جهت رفع اختلافات طایفه‌ای فراهم شود.
 
کلمات کلیدی : درگیری + قتل + تیراندازی + باغملک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.