نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461139
عضو جمنا: رئیسی، گزینه ی اول ماست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۵
آصفری با بیان اینکه جمنا جلسه مجمع عمومی سومی ندارد و نامزد اصلی آن نیز فقط رئیسی است در اشاره به علل بروز اشتباه در شمارش آرای نامزدهای انتخاباتی این جبهه گفت: مشغله زیاد، امکانات کم و تجربه ناکافی باعث بروز این اشتباه شد.

به گزارش انتخاب، محمدحسن آصفری عضو ستاد اجرایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در بیان علل وجود اشکال در نتیجه آرای جمنا با وجود اینکه گفته شده بود رای‌گیری به صورت الکترونیک صورت گرفته و خالی از هر نوع مشکلی است اظهارکرد: رای‌گیری در این جلسه هم به صورت دستی و هم الکترونیکی صورت گرفت و تفاوت رای آقایان حاجی‌بابایی و فتاح 4 رای بیشتر نبود بنابراین بروز اشتباه در آرا با توجه به اینکه اختلاف رای کمی با هم داشتند امری طبیعی است.

وی اظهارنظر برخی اعضای جمنا مبنی بر اینکه برگزاری انتخابات مجمع دوم کاملا الکترونیکی بوده است را رد کرد و افزود: خیر رای‌گیری در این جلسه به دو صورت هم دستی و هم الکترونیکی صورت گرفت ضمن‌اینکه اشتباه در رابطه با نتیجه آرای افرادی که اختلاف رای کمی با هم داشته‌اند تخلف نبوده است بلکه به دلیل مشغله زیاد و تعداد حضور خوب دوستان و اینکه این انتخابات برای اولین بار و با وجود کمبود امکانات و تجربه ناکافی صورت گرفته اتفاق افتاده بود که موضوع مهمی هم نیست.

این فعال سیاسی اصولگرا در رابطه با انتشار اخباری مبنی بر اینکه اعضای جمنا در ابتدا روی چهار کاندیدا به توافق رسیده بودند که در نهایت با رایزنی‌های صورت گرفته به پنج کاندیدا افزایش یافته که در پی آن حاجی‌بابایی هم اضافه شده است تصریح کرد: از ابتدا شکل‌گیری جمنا و برگزاری جلسات اولیه که با استان‌ها داشتیم قرار بر انتخاب ده نفر بود که در مرحله اول تعداد 25 نفر انتخاب شدند و در جلسه اول مجمع عمومی به ده نفر از این افراد رای داده شد و در جلسه مجمع دوم هم قرار بود از بین این ده نفر به پنج نفر رای بدهیم که انجام هم شد.

آصفری درباره اینکه برخی از اجماع اعضای جمنا برای حمایت از حاجی‌بابایی خبر می‌دهند، خاطرنشان کرد: این خبر صحت ندارد و در حال حاضر نامزد اصلی جبهه مردمی نیروهای انقلاب فقط آقای رئیسی است که بیشترین آرا را نیز به دست آورده است.

وی در خصوص پیشنهاد برخی از اعضای جمنا مبنی بر اینکه اگر رئیسی به صورت مستقل به انتخابات ورود پیدا کند از لیست جمنا خارج شود، یادآورشد: حضور مستقل آقای رئیسی در انتخابات به این معنا نیست که نامزد انتخاباتی جمنا نباشد و بالطبع این جبهه می‌تواند وی را به عنوان نامزد مورد حمایت خود معرفی کند کمااینکه الان آقای رئیسی نامزد اول جمنا است.

این عضو جمنا در پاسخ به اینکه وقتی رئیسی میثاق‌نامه جمنا را امضا نکرده است چطور به عنوان نامزد اصلی این جبهه معرفی می‌شود، تاکیدکرد: آقای رئیسی روز برگزاری جلسه مجمع عمومی طی پیامی از این اجتماع تشکر کرد ضمن‌اینکه در شرایط کنونی ملاک این نیست که اگر وی میثاق‌نامه را امضا نکرده است عضو این مجموعه نباشد چراکه آقای رئیسی به عنوان یک فرد مدیر، مدبر، لایق و تاثیرگذار و با توجه به برنامه‌هایی که ارائه داده است به عنوان گزینه اول جمنا معرفی می‌شود چراکه ملاک این جبهه این است که فردی توانمند برای فعالیت در سمت ریاست جمهوری انتخاب شود که بتواند تغییراتی را ایجاد کند و اجماع بین نیروهای انقلاب را شکل بدهد بنابراین حتی اگر این گزینه ارزشی و انقلابی میثاق‌نامه را هم امضا نکرده باشد باز هم نامزد انتخاباتی اول جمنا خواهد بود.

آصفری در مورد انتقاد برخی اعضای جمنا مبنی بر اینکه قرار بود جمنا متشکل از نیروهای انقلابی اصلاح‌طلب و اصولگرا باشد که این امر محقق نشده است بیان کرد: ملاک جبهه مردمی نیروهای انقلاب این نیست که کاندیدای مدنظر اصولگرا یا اصلاح‌طلب باشد بلکه ملاک این جبهه برای انتخاب نامزد انتخاباتی این بوده که فردی دلسوز، کارآمد، مدیر و مدبر با روحیه جهادی، انقلابی و با تدبیر و برنامه معرفی شود که بتواند تمام نیروهای انقلاب را دور هم جمع کند که ممکن است این نیروها از بین سایر گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی هم باشند بنابراین محدود به یک جناح خاص نمی‌شود و یک فرد مستقل با این ویژگی‌ها می‌تواند در این جبهه حضور داشته باشد چراکه ما به دنبال تشکیل یک حزب نیستیم و بیشتر در پی ایجاد حرکت و تحول در جامعه هستیم که می‌تواند از طرف یک فرد مستقل هم شکل بگیرد و در زمان کنونی آقای رئیسی واجد این شرایط است البته بنده این مطالب را نه در جایگاه سخنگوی این جبهه بلکه به عنوان یک عضو کوچک بیان کرده‌ام.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در جلسات جمنا از اصلاح‌طلبان هم حضور داشته‌اند، عنوان کرد: درب جبهه مردمی انقلاب به روی تمام نیروهای دلسوز نظام باز است و این جبهه هر فردی از هر تشکل یا گروه سیاسی را می‌پذیرد کمااینکه اخباری داریم مبنی براینکه تعدادی از اعتدالگرایان فعال در سایر استان‌ها برای حضور در جلسات جمنا اظهار تمایل کرده‌اند.

آصفری در مورد زمان جلسه بعدی مجمع عمومی گفت: جمنا مجمع سومی ندارد و بعد از این جلسات تنها با دبیران، روسای استان‌ها و مجموعه‌های مختلف تا زمان برگزاری انتخابات به طور مداوم برگزار خواهد شد تا با برنامه‌ریزی خوب به اهداف مدنظر برسیم.
 
کلمات کلیدی : جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی+جمنا+انتخابات ۹۶+رئیسی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۲۱:۳۲:۰۹
من اصولگرایم و به این اقا رای نمیدهم ایشون تا حالا کجا بودن؟ اگر توکلی یا ولایتی نیایند رای من علی رغم میل باطنیم روحانی است (4245743) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.