نظر منتشر شده
۱۸۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 254832
"پدیده"؛ شروع غیرقانونی و نقش شهرداری شاندیز+ اسناد
بخش اقتصادی الف، 13 دی 93
«شهردار جوان شاندیز» بر اساس چه مستنداتی ادعا می کند که این دو طرح بزرگ مراحل قانونی خود را طی و مجوز های لازم را اخذ کرده است؟ آیا می شود اقدام وی را به نوعی «هدایت افکار عمومی» برای «فروش زودهنگام سهام و امتیاز های پروژه پدیده شاندیز» تلقی کرد؟
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۰
ماجرای «پدیده شاندیز» در روزهای اخیر بسیار داغ و خبرساز شده است. موضوع از زمانی بیشتر مورد توجه رسانه ها قرار گرفت که شورای عالی شهرسازی ۲۸ دی و ۱۲ بهمن ماه سال ۹۲ در ۲جلسه، پروژه ساخت شهرک چند منظوره پدیده شاندیز را که در مشهد در جریان است را مورد بررسی قرار داد و سرانجام مصوب کرد ضمن تعیین هیات کارشناسی از طرف شورا برای اعزام به منطقه جهت بررسی عینی و فنی این پروژه، دستور ممنوعیت پیشرفت کار در بخش های اجرا نشده پدیده شاندیز صادر شود.

این مصوبه در روزنامه رسمی نیز منتشر شد. در آن زمان خبر پلمپ پدیده رسانه ای شد. اما بجای سایت رسمی شرکت پدیده، شهرداری شاندیز در سایت رسمی خود، این موضوع را قویا تکذیب کرد.

به گزارش معماری نیوز،«پدیده» پس از اعلام دستور توقف شورایعالی شهرسازی، علاوه بر اینکه ساخت و ساز خود را متوقف نکرد؛ بلکه بمباران شدید تبلیغاتی خود را نیز آغاز کرد. این شرکت علاوه بر تبلیغاتی میلیاردی در صداو سیما، در روزنامه های رسمی و بیلبورد های سراسر کشور نیز شروع به تبلغ کرد. هر چند برخی رسانه ها نیز نقدهای جدی بر نحوه فروش سهام و درگیر کردن مردم عادی با این پروژه که قطعا طبعات اجتماعی نیز بر آن متصور می شد، داشتند اما حجم زیاد تبلیغات بر این نوع اطلاع رسانی ها غالب بود. البته برخی مسئولین و مدیران کشور از این پروژه حمایت هایی نیز کردند که در گزارشات بعدی به آن خواهیم پرداخت.

تمامی اخباری که تاکنون در مورد پدیده منتشر شده، عمدتا در خصوص نحوه فروش سهام آنهم خارج از سیستم شفاف و مالی کشور بوده است.

**************

روزنامه خراسان در تاریخ دوشنبه ۳۰ شهریور ۸۸ در مصاحبه اختصاصی از شهردار شاندیز و مدیرعامل پدیده شاندیز، از «آغاز عملیات اجرایی شاپینگ سنتر پدیده در منطقه شاندیز» خبر داد.


 
جواد رجب زاده شهردار شاندیز در آن مصاحبه با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای توسعه مجموعه گردشگری بزرگ پدیده شاندیز گفت: این مجموعه در زمین به مساحت ۲ هزار هکتار اجرایی خواهد شد و مراحل قانونی و برنامه ریزی های لازم برای توسعه آن انجام شده و ایجاد مجموعه تجاری و مرکز خرید shoping center نیز در آن مکان ارائه انواع خدمات به گردشگران را فراهم خواهد کرد. این دو طرح بزرگ مراحل قانونی خود را انجام داده و مجوز های لازم را اخذ کرده است و زمینه جذب سرمایه گذاری نیز فراهم شده است.

در ادامه همین گزارش نیز «محسن پهلوان مقدم» مدیرعامل شرکت بین المللی توسعه صنعت گردشگری پدیده شاندیز با اشاره به طی شدن مسیرهای قانونی واداری پدیده شاندیز گفت: اخذ مجوزهای طرح بزرگ گردشگری بین المللی پدیده شاندیز در سال گذشته صورت گرفته و بررسی این طرح در کارگروه های شهرسازی، محیط زیست و گردشگری انجام شده است و مراحل قانونی و اداری خود را طی می کند شرکت سهامی عام برای توسعه این طرح تاسیس شده و واگذاری اراضی ملی با نظارت مسکن و شهرسازی و شهرداری انجام خواهد شد. وی ابراز امیدواری کرد که در سال آینده کاراجرایی طرح بزرگ گردشگری و بین المللی پدیده شاندیز آغاز شود و کار توسعه آن برای ایجاد سایت های مختلف گردشگری و پذیرایی از مسافران را شاهد باشیم.


اما ادعای جواد رجب زاده، شهردار شاندیز در خصوص داشتن مجوز «پروژه پدیده شاندیز» سریعا تکذیب شد.
«حسنعلی رجب زاده خیبری»، مدیر شهرسازی و معماری سازمان مسکن وشهرسازی خراسان رضوی در تاریخ ۱۵ر۷ر۸۸ طی نامه شماره ۳۸۷۷۳ر۱۲ به دفتر روزنامه خراسان اعلام کرد که: «طرح مجموعه گردشگری بزرگ پدیده شاندیز تاکنون در کارگروه مسکن و شهرسازی مطرح نشده و مورد تصویب نیز قرار نگرفته و مادامیکه طرح فوق الذکر کلیه مراحل قانونی خود را از کارگروه مسکن و شهرسازی استان طی نکند واگذاری زمین، صدور مجوز و هرگونه اقدام اجرایی میسر نبوده و خلاف ضوابط و مقررات خواهد بود.»
رونوشت این نامه به معاون امور عمرانی استانداری خراسان رضوی و شهرداری شاندیز و همچنین مدیر املاک نیز ارسال شد.


در ادامه در تاریخ ۲۳ر۸ر۸۸ «مجید توتونچی» رییس سازمان مسکن و شهرسازی خراسان رضوی در نامه ای به شماره ۴۶۷۰۱ر۱۲ به معاون هماهنگی امورعمرانی و با رونوشت به «شهردار شاندیز» مجدد به نبود مجوز های لازم در کارگروه مسکن و شهرسازی و کمیسیون ماده ۵ و غیرقانونی بودن اقدامات صورت گرفته و همچنین فروش سهام آن شرکت توسط بانک کشاورزی و موسسات مالی اعتباری انصار و مهر تاکید کرد.


جواد رجب زاده، شهردار شاندیز در مصاحبه ۳۰ شهریور ۸۸ خود با روزنامه خراسان در حالی که ادعا کرده بود این دو طرح بزرگ مراحل قانونی خود را طی و مجوز های لازم را اخذ کرده و زمینه جذب سرمایه گذاری نیز فراهم شده است، از آغاز ساخت مجموعه ۲ هزار هکتاری گردشگری بزرگ پدیده شاندیز سخن گفت. این در حالی است که در تاریخ ۵ آبان ۸۸ طی نامه ای به شماره ۸۲۹۲ به سازمان مسکن و شهرسازی خراسان رضوی از «درخواست شرکت توسعه بین المللی گردشگری پدیده شاندیز برای اخذ مجوز آن هم برای ۱۲ هکتار خبر داد!»

در حالی که وی قبلا اعلام کرده بود که مجوز های لازم اخذ شده است!


 
در ادامه مدیرشهرسازی و معماری استان در پاسخ به درخواست شهردار شاندیز برای دریافت مجوز، در تاریخ ۳ر۹ر۸۸ طی نامه ای به شماره ۴۶۶۲۱ر۱۲ مجددا تاکید کرد: «مادامی که طرح مذکور کلیه مراحل قانونی خود از جمله کمیسیون ماده ۵ شهر شاندیز را طی نکند هرگونه اقدام اجرایی ممنوع و خلاف ضوابط و مقررات می باشد.»


 
با این حال «پدیده شاندیر» بدون توجه به اظهارات مسئولین، همچنان به ساخت و ساز پروژه و فروش سهام پدیده ادامه می دهد. تا جایی که در تاریخ ۸ر۱۰ر۸۸ طی نامه ای به شماره ۵۵۷۴۸ر۱۲ «محمد رضا قاسمی» رئیس سازمان مسکن و شهرسازی خراسان رضوی خطاب به مرتضوی، معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادسرای انقلاب، تبلیغات غیرقانونی و گسترده این شرکت را اعلام و نسبت به فروش سهام توسط بانک کشاورزی، و موسسات مالی اعتباری انصار و مهر بدلیل بروز خسارت به شهروندان هشدار می دهد.


بر اساس این گزارش ها چند پرسش مطرح می شود:
- شهردار جوان شاندیز در تاریخ دوشنبه ۳۰ شهریور ۸۸ در مصاحبه با روزنامه خراسان مدعی می شود که مجوزهای پدیده اخذ شده است. اما در تاریخ ۵ آبان ۸۸ طی نامه ای از سازمان مسکن و شهرسازی خراسان رضوی اعلام میکند که شرکت توسعه بین المللی گردشگری پدیده شاندیز درخواست مجوز کرده است. ایشان بر اساس چه مستنداتی ادعا می کند که این دو طرح بزرگ مراحل قانونی خود را انجام داده و مجوز های لازم را اخذ کرده است و زمینه جذب سرمایه گذاری نیز فراهم شده است؟ و آیا میشود اقدام وی را به نوعی هدایت افکار عمومی برای فروش زودهنگام سهام و امتیاز های پروژه پدیده شاندیز تلقی کرد؟

- بانک کشاورزی و موسسات مالی و اعتباری مهر و انصار بر اساس چه مجوز هایی اقدام به فروش سهام این شرکت می کنند؟ در حالی که هنوز «پدیده» تا ان تاریخ تاریخ مجوز لازم از مراجع قانونی را اخذ نکرده بود؟

- آیا برخی مسئولین و نمایندگان محترم مجلس که از این شرکت حمایت های لازم را کرده اند، از نحوه اخذ مجوز و اقدامات این شرکت مطلع بودند؟
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۵:۳۹:۲۲
در کشور ما متاسفانه، اجرای قانون ،خود به شکل بی‌ قانونی است! (2582404) (alef-3)
 
امید
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۷:۵۳:۵۵
متاسفانه نمونه ای دیگر از کلاه برداری های کلان و سازمان یافته در کشور ما در قضیه فروش سهام این شرکت داره اتفاق میفته و طبق معمول هیچ کسی نمیتونه جلوی فاجعه رو بگیره، و مثل همیشه صدا و سیمای ملی کشور در راس تبلیغات پر سروصدای اون قرار داره!! مثل تبلیغاتی که برای تبرک، پردیسبان، حلزون و .. انجام داد!! (2582726) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۲۱:۱۷
دولتی که گفته می‌شود به وزرا و مدیرانش حقوق‌های 20 میلیون تومانی

پرداخت می‌کند چگونه می‌تواند مشکلات جامعه و مردم را درک بکند؟ (2583275) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۳:۵۱:۵۸
دوست عزیز چرا فاجعه؟؟؟؟؟؟ پرژه داره میسازه شما به جای افتخار تخریبش کن والا کشور مگه چند تا از این مراکز تفریحی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2583418) (alef-3)
 
حميدرضا
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۱:۳۱:۳۹
شما فكر كن كل ارزش دارايي هاي يك شركت مثلا ١٠٠٠ تومان باشه ، بعد تو وبسايتش شروع به فروش سهام كنه و از مردم مثلا ١،٠٠٠،٠٠ تومن بگيره بزاره تو جيبش... به چي اين كار بايد افتخار كرد .
بماند كه تو قانون تجارت هيچ شركتي كه تو بورس نباشه حق تبليغ براي فروش سهامشو نداره.... (2583514) (alef-10)
 
یوسف
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۲۶:۰۶
شما یک جا رو بیار که برای فروش سهام تبلیغ کرده باشه !!! (2584407) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۵۸:۱۸
اصفهان سیتی سنتر جزء 10 مجتمع تجاری بزرگ دنیاست. یک تبلیغ هم از او ندیده اید. هرچه صدا بیشتر، احتمال تخلف بیشتر (2583818) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۲۶:۳۰
بترس از آنکه سر به توو دارد (2584408) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۰۹:۴۴
پس شما برو دنیا را ببین.سیتی سنتر اصفهان جز 1000 مجتمع تجاری بزرگ دنیا هم نیست (2585107) (alef-10)
 
صادقی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۳:۳۱:۰۶
ورودیش میدونی چند تومنه؟؟؟؟؟؟ عزیزم، یه حالی از قشر کارگران و تحصیل کرده ها بپرس اون وقت پروژه و تفریح از یادت میره داداشم. (2586189) (alef-3)
 
صادق
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۳:۰۶:۲۴
احسنت! من خودم مقدار زيادي از موجوديمو سهام پديده خريدم و الان نميدونم سرنوشت سرمايم چي ميشه! قطعن مقصر اصلي همه ي اين جريانات رسانه ها و مجريان قانونن!
اون وقت ميگن چرا مردم پولاشونو تو بانك ميخوابونن سرمايه گزاري نميكنن!
بيان جواب منو بدن، تكليف من كه رفتم جايي كه اين همه تبليغشو ميكردين سرمايه گزاري كردم چي ميشه؟!!!!
و جالبه كه انگشت اتهام تو دادگاه به سمت همه ميره الا صدا و سيما كه بازوي اصلي تبليغات اين كلاه برداري بوده... (2583551) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۵۸:۴۸
اقا ما که عوامیم و چیزی از مسائل نمی دونیم فقط برای من این سوال هست که این پاساژ و مسئله پدیده چه جوری که چند ساله علنی کار می کنن تبلیغ می کنن همه به به و چه چه می کنن. اما یهو غیر قانونی میشن و بگیر و ببند و ... . لطفا اگه صلاحه واسه ما توضیح بدین. (2583820) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۲۰:۱۶:۴۵
تازه سند همین مجموعه و آنچه در اون ساخته خواهد شد تو رهن موسسه مالی اعتباری میزان... (2589050) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۸:۰۴:۵۹
طبق قانون بازار اوراق بهادار، کلیه سهام که بصورت عرضه عمومی ارائه می شوند باید از سازمان بورس و اوراق بهادار دارای مجوز باشند.
آیا درست است نظر من؟
اگر آری، چرا سازمان بورس این اوراق را گواهی کرده است؟
چرا ریشه ای به این مسئله نمی پردازید تا خدای ناکرده رانت دیگری در کار نباشد؟ (2582747) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۰:۲۸:۵۱
نظر شما کاملآ درست است. اما از شما میپرسم کدام اقداماتی را سراغ دارید که قانونی انجام شده باشه. از رها کردن فاضلاب و پسماند کارخانجات در رودخانه ها و دریاچه ها گرفته تا عملکرد شهرداریها تا پاسداری از میراث فرهنگی تا ترافیک شهرها تا پرداخت وامها کلان به نورچشمی ها(البته غیر از وامهای 100 و 200 هزار تومن که کاملآ قانونی است) و وامهای میلیاردی تا سود های باورنکردنی بالای 25% و 27% و حتی 30% تا هزار و یک اقدام مشکل ساز و بی مجوز. مسئله مجوز برای اقشار کم درآمد و زیر خط فقر کاملآ و دقیق اجرا میشه. (2583045) (alef-10)
 
یوسف
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۲۸:۱۲
عرضه عمومی شرکت سهامی عام با خاص تفاوتش در اینه که سهامی عام باید توی روزنامه کثیرالانتسار اطلاعیه بدن برای سهام و نیاز به مجوز هست ، اما سهامی خاص نیاز به مجوز نداره (2584412) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۸:۳۲:۱۰
نظر من

طبق قانون بازار اوراق بهادار، کلیه سهام که بصورت عرضه عمومی ارائه می شوند باید از سازمان بورس و اوراق بهادار دارای مجوز باشند.

آیا درست است نظر من؟
اگر آری، چرا سازمان بورس این اوراق را گواهی کرده است؟
چرا ریشه ای به این مسئله نمی پردازید تا خدای ناکرده رانت دیگری در کار نباشد؟

چرا بنیادین رد این پروژه را نمی گیرید تا مبادا فردا با یک رانت کلان دیگر روبرو نشویم؟ (2582811) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۳:۰۰:۳۷
امیدوارم با این جو منفی که علیه این شرکت میسازین مدیران کارآفرین شرکت رو از ادامه کار تو کشور خودمون دلسرد نکنیند (2583354) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۲۴:۴۴
چند سال است که این شرکت در حال تبلیغ و فروش سهام هزار کار دیگر است در این مدت صدا از هیچ نهاد نظارتی و امنیتی و قضایی در نیامد و مردم هم با اعتماد به این شرکت سرمایه شان در آنجا قرار داند حالا یک هو همه صدایشان در آمده که این شرکت تخلف می کند ، کلاهبرداری می کند پس این سازمانها و نهادهای چرا تا حالا ساکت بودند. به جای این شرکت باید مسئولان وقت و حال را را دستگیر و مجازات کرد (2583755) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۳:۲۰:۲۳
احسنت (2586155) (alef-3)
 
مشهدی مفتخر به پدیده
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۴۳:۲۳
چرا اینهمه هجمه ناجوانمردانه؟!! در شرایطی که بیکاری و رکود اقتصادی بیداد میکند یک نفر پیدا شده که واسه 30هزارنفر شغل درست کرده یه مجتمع میزنه که صنعت توریسم جون بگیره حالا آقایون بعد چندین سال که دیدن بورس داره از هم میپاشه و مردم سرمایه ها رو از بانک و بورس به سمت پدیده آوردن ترس برشون داشته و در اقدامی کاملا هماهنگ و با گزارشاتی ساختگی و گیرهای بدون مدرک مستدل میخوان این حرکت مردمی رو از بین ببرن!! آقا اگه مشکل داره پس تا حالا کجا بودین؟ اگه کلاهبرداریه چرا بازداشت نمیشه؟ اگه مدرک دارین چرا نمیخوابونینش؟!! اگه کلاهبردار بود سه سوته زده بود به چاک نه اینکه هر روز بیاد تو دفتر فروش سهامش تو خیابان خیام مشهد بشینه و جواب این شایعات رو به مردم بده!! یکم منطق داشته باشین اگه دنبال خلاف بود نیاز به اینهمه دردسر نبود پروژه های بزرگ نمیزد همون اول با پولا میزد توکار سکه و ارز بعدشم مثل خاوری میزد به چاک.

همین کارا رو میکنن که هیچکس تو ایران سرمایه گذاری نمیکنه و ایران همیشه باید بدون پیشرفت در زمینه توریسم نون نفتش رو بخوره!! (2583922) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۱۴:۰۹
سرمایگذار پدیده در کشور کی است؟ (2584169) (alef-3)
 
مشهدی مفتخر به پدیده
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۴۸:۵۵
شما بیوگرافی پهلوان رو بخونی میبینی که این برند رو خود محسن پهلوان ایجاد کرده و سرمایه گذاری اولیه اون رو خودش انجام داده با ساخت چند رستوران و بعد هم برای پروژه های بزرگتر از مردم یاری طلبید واسه آبادانی ممکلتش که مردم هم خوب حمایت کردند. اما الان با این هجمه های منفی خیلی از مردم عوام که عقلشون به چشمشونه و ذره ای در مورد اتفاقات پیرامونشون فکر نمیکنن شروع کردند به فروش سهام. هدف تخریب گران هم همینه چون مدرک ندارن فقط با شایعه میخوان مردم رو بترسونن که برن سهامشون رو بفروشن و اینجوری پدیده زمین گیر بشه. اما به امید خدا زمستون میره و روسیاهی واسه ذغال میمونه!! (2584472) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۵:۵۰:۵۲
همیشه باید مردم ضرر کنند تا مسئولین به فکر بیفتند و اقدامی کنند؟؟؟ (2582427) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۰:۲۹:۴۲
حالا چی میشه مثلآ ؟ (2583046) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۵:۵۲:۴۸
آقای توکلی
لطفا در این مورد نیز ورود فرمایید.
احتملا حق زیادی از شهروندان پایمال شده باشد. (2582431) (alef-13)
 
مشهدی
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۷:۰۷:۱۹
باز خوبه میگی احتمالا ، اینجا سهامدارا میگن دور پدیده میخوایم زنجیره انسانی درست کنیم اونوقت شما چی میگی ..... (2582631) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۹:۳۱:۵۶
ميشه بفرمایید چه حقی ازمردم ضایع شده؟؟؟ شرکتی که شب وروز وچند شیفته در حال کار کردن است با کار آفرینی برای چند هزارنفر و پروژه های که از سطح ملی هم فراتر. (2582920) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۰:۳۲:۵۳
آی بلا تو هم از خودمونی ها یعنی خودشونی ها. خوبه آدم از یک چلو کبابی به اینجا برسه ها. تازه هفته ای یک بنز کلاس بالا هم قرعه کشی کنه. صدا و سیما هم از خودمونه یعنی خودشونه. امکانات دولتی هم از خودمونه یعنی خودشونه. پول مردم هم از خودمونه یهنی خودشونه. راست میگی ها همشهری. (2583051) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۲۴:۵۹
شما کمی بررسی کن. با یه صحبت کوتاه با همون کارگرا و کارفرماها میفهمی چه حقی ضایع شده. (2583284) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۰:۰۷:۱۵
اين پول رو بده من برات ده برابر كار آفريني كنم (2583440) (alef-3)
 
عباس
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۰۶:۴۴
این همه پول میدین به این بانکها چقدر کارافرینی می کنند
سودهای آنها خیلی بیشتر از این پدیده است ولی به شما حدا کثر بیست در صد می دهند و به اصل سرمایتون هم اضافه نمیشه
کمی منطقی باشید (2583712) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۵۵:۱۱
خیلیا ادعا میکنن .. "پولو بده من کار آفرینی میکنم!!! " شما میتونی برو از همونجایی که اینا شروع کردن شروع کن برس به همینجا.. عرضه میخواد وگرنه همه میتونن حرف بزنن.. (2584866) (alef-10)
 
حميدرضا
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۱:۳۳:۲۹
شما فكر كن كل ارزش دارايي هاي يك شركت مثلا ١٠٠٠ تومان باشه ، بعد تو وبسايتش شروع به فروش سهام كنه و از مردم مثلا ١،٠٠٠،٠٠ تومن بگيره بزاره تو جيبش...
بماند كه تو قانون تجارت هيچ شركتي كه تو بورس نباشه حق تبليغ براي فروش سهامشو نداره.... (2583516) (alef-10)
 
مخالف حرف مفت
۱۳۹۴-۱۰-۱۴ ۱۸:۴۴:۳۱
شما از ارزش سهام چی میدونی اصلا (3441723) (alef-3)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۱:۲۱:۱۳
توی این کشور اگر کسی بخواهد کارهای عظیمی یا بهتر بگم فوق عظیمی مثل پدیده انجام بدهد هزار نفر سنگ سر راهش میندازند آخه برای ما حیف پیشرفت کنیم جوانانمون سرکار بروند صنعت گردشگری رونق بگیره هه هه اونوقت دنبال سرمایه گذاری خارجی هم هستند (2583145) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۵۵:۳۰
تا اینجا تمااااام سهامدارها از سرمایه گذاریشون راضی بودن، ضمن اینکه این شرکت کلی شغل ایجاد کرده و جاذبه های توریستی فوق العاده ای هم داره بوجود میاره (2583345) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۲۵:۳۹
فهميديم كه بتن وشيشه وچندتا ساختمان يعني جاذبه توريستي (2585977) (alef-3)
 
واقع بین
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۵۴:۴۳
اقای توکلی دقت فرمایید بلایی که بر سر گیتی پسند اوردند را بر سر پدیده نیاورند (2583813) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۵:۵۴:۳۱
برای راه اندازی یک کار باید از صدجا مجوز گرفت و حق حساب داد (2582435) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۲۰:۳۰
دقیقاً همینه. شما یک لونه مرغ هم بخوای تو حیاط خونت بسازی باید اول به دولت باج بدی. این پروژه های بزرگ که جای خود دارند. 50 درصد هزینه ساخت رو باید بدی دولت. گوگل کنید خبراش میان. الان هم اگر کسی متضرر بشه مقصرش دولته که کار اینا رو میخوابونه نه اون سرمایه گذاره. (2583271) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۰۲:۲۶
به نظرتان موسسات مالی و اعتباری مهر و انصار وابسته به چه نهادی هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2582453) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۰:۳۴:۰۱
وابسته به خودمونه. ملالی نیست. حالا هم طوری نشده. کاری نمیتونن بکنن. مشت به سندان میکوبن. (2583053) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۰۵:۱۸
چرا صدا و سیما جلوی تبلیغات این پدیده رو نمیگیره ؟! (2582461) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۰:۳۶:۱۰
مایه داره واسش. کلون هم مایه داره. به اون چه مربوطه؟ اون داره پولسازی میکنه. مردم خودشون بفکر خودشون باشن. خوب گوش ندن به تبلیغات صدا و سیما. مگه زورشون کردن. (2583058) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۱:۴۹:۰۰
پدیده مال کیه ؟ (2583200) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۴۶:۴۸
سلام!
برای اینکه پول توش خوابیده!

متاسفانه صدا و سیما در این چند سال تنزل به قعر کرده و مسبب بد اخلاقی و بد رفتاری و بی فرهنگی و چپاول ملت شده است.

بجای کار روی اصول انسانی قابل درک و اجرا برای همه انسان ها به یکسری مسائلی تمرکز کردند که فقط ریشه سیاسی دارد. (2583797) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۰۶:۲۷
باید بررسی شود که چرا شهرداری تهران بوستان مادر را به برج سازان داده است. همانطور که مجوز ساخت برج چند طبقه در خیابان ایران زمین را به ب. ز. داده است. و یا اینکه زمین فروشگاه فرمانیه را به ..... برای برج سازی داده است. (2582465) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۰:۳۸:۴۳
شهــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرداری هم مال خودمونه. زمین میده پول میده جواز میده، پشت پرده حمایت میکنه. چرا نداره. اصلآ به من وشما چه مربوطه. ماها مگه چیکاره ایم؟ هیچی لولو سر خرمن (2583067) (alef-10)
 
متضرر
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۱۰:۰۸
واقعا چه کسی جوابگوی متضررین خواهد بود. هم در پدیده و هم در پردیسبان، میلیونها نفر از هستی ساقط شده اند. آیا شورای عالی شهرسازی نمیتوانست در بدو امر جلوی کار این شرکتها را بگیرد؟ آیا صدا و سیما نباید ابتدا مجوزهای این شرکتها را بررسی میکرد و سپس تبلیغات آنها را پخش میکرد؟ مردمی که به تبلیغات این شرکتها در صدا و سیما اعتماد کردند و سهام انها را خریدند الان باید سرمایه خود را از چه کسی مطالبه کنند.
کاش لااقل قوه قضائیه دست به کار میشد و ضمن توقیف اموال مالکین پردیسبان و پدیده، تا تعیین تکلیف شرکتها، مالکین و مدیران ارشد آنها را ممنوع الخروج میکرد.
خوب است الف خبرنگار خود را به دفتر پردیسبان در سعادت آباد اعزام کند تا به عینه ببیند که در پردیسبان هیچ کس جوابگو نیست و مدیران اولیه گذاشته اند و رفته اند و مدیران گمنام جدید هم غیبشان زده است. (2582471) (alef-10)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۴۷:۱۹
برادر من چرا جوو میدی؟؟؟میلیونها نفر؟؟؟؟خوبه باز نگفنی میلیاردها نفر.کل صاحبان سهام یه چیزی بیشتر از صدهزار نفرن.الان هم خرید و فروش میشه.خود آقای پهلوان هم تشریف دارن.شما هم پاشو یه لیوان آب بخور خونسرد باش (2584460) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۱۱:۵۵
مقام معظم رهبری از شرکت داری بانکها انتقاد میکنند. اونوقت بانکهای سپاه مثل انصار و مهر چهار نعل مشغول شرکت داری هستند. از پدیده تا اطلس مال (2582478) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۴۸:۲۲
داره کم کم به ارگان اقتصادی تبدیل مشه تا ارگان فرهنگی و نظامی (2582571) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۱:۰۶:۱۹
داره کم کم تبدیل میشه؟؟
من فکر میکردم از خیلی وقت پیش تبدیل شده باشه!!!! (2583116) (alef-10)
 
موافق با نظر بالا
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۵۰:۴۷
هر جا سخن از فعایت اقتصادی و پولی بزرگ است نام .... میدرخشد !!!! (2582583) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۵۶:۵۲
بی ادبی ولی اشکالی نداره جوابتو میدم ، بانک انصار و مهر وام دادن به مردم مثل همون کاری که الان میکنن ، خود مردم با اون وام رفتن سهام خریدن (2582603) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۰:۴۱:۵۸
این پولا که به ما بی ادبا میده مال کیه و از کجا اومده اونوقت؟ راست میگی ها. مگه رب..... ببخشید سود 30 درصد گرفتن این حرفا رو داره؟ گردنمون از مو هم نازکتره. بی ادبیم دیگه. ببخشید. آقا پدیده (2583072) (alef-10)
 
سهامدار پدیده
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۱۲:۳۸
پدیده هم مثل سهام عدالت میمونه .
هیچ چیزش معلوم نیست .
فقط کاغذ میدن دست ات . (2582480) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۴۹:۵۷
شما خونه هم كه بخري به ورق به اسم سند بهت ميدن. اسكناس هم ورقه. تراول هم ورقه. چك رمزدار 10 ميلياردي هم ورقه (2582577) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۲۳:۰۹
جدی؟ آفرین دوست عزیز! منظور ایشون ورق بی پشتوانه بود فکر کنم!! (2583278) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۴۹:۵۵
آقا اگه اینطوریه ما هم یک دستگاه کپی رنگی بخریم از این ورقا چاپ کنیم. !!!خوب سود داره ها !!! (2586060) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۱۳:۵۶
پدیده های ما هیچ وقت به پدیده های اونوری نمیرسه . (2582482) (alef-13)
 
عمار
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۱۷:۳۶
اتفاقا اخذ مجوزها و روند پيشرفت پروژه هاي عمراني شركت پديده تماما قانوني بوده و اينكه يك روز صبح ميبيني همه سايتها هماهنگ هجمه وارد ميكنند چيزي جز خوراك خبري و جوسازي نيست. اسناد منتشره همگي مربوط به سال 88 ميشود و ناقص است.
شركت پديده راهي را رفته كه تا كنون خود دولت پا به اين عرصه در اين سايز نگذاشته و فقط ديكته ننوشته بدون غلط است. وقتي صحبت از اقتصاد مقاومتي و جلوگيري از خروج ارز ميكنيم، داشتن جذابيتهاي گردشگري در كشور از مهمترين عوامل جذب توريسم و ورود ارز به كشور و همچنين كاهش مسافرت به آنتاليا و دبي و خروج ارز است كه پديده نيز در اين مسير قدم برميدارد.
اگر تخلفاتي در رابطه با پديده احراز شود بايد كمك شود كه فعاليتهايشان در چارچوب قرار گيرد نه اينكه برخورد قهرآميز و هيجاني داشته باشيم و بعنوان كيس فساد مطرح كنيم. (2582486) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۷:۰۱:۱۸
داداش گلم
نمیخواد مشکل جامعه اینجوری شما فقط برو ببین زمینای مردم رفته زیر یک هتل .. و هنوز ازشون خریداری نشده بیچاره ها 5 ساله دارن اعتراض میکنن جواب نگرفتن تا الان

پدیده شاندیز رو بی اب میکنه الان برو یه دقیقه زمینای کشاورزی شاندیزو نگاه کن بی ابه چاه ندارن بخاطره پدیده

مطمئن باش ما مشهدی های چند ساله دیگه نفس نمیتونیم بکشیم چون پدیده همون شنادیز هم الودگی میاره

پدیده فقط دم از برنامه ریزی پروژه میزنه وگرنه من خودم عمرانیم میدونم هنوز هاپر مارکتش افتتاح نشده فروش فوری میزاره که فقط یه شوک مالی بخودش بده تا کم نیاره بعدش میره افتتاح میکنه ا

از نظر ساخت افتضاححححه .. سقفاش که داغونه این شرکت که داره برای اقای پهلوان میزاره مال بچه خواهر اقای پهلوانه که داره میزنه فکر کنم اولین بارشه داره کار ساختمونی میکنه.. پدیده فقط در ظاهر پدیده شده اما در باطن خزیده شده به زمین نمیدونه چطور ادامه بده.. سهامی عامشم که معلومه واسه چی لازم به گفتن نیست (2582618) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۴۳:۳۶
آخه نمیدونی چرا حرف میزنی؟!!! هایپر اسفند 92 افتتاح شده و همشه هم پر از مشتریه! تجاری ها تحویل صاحبانش شده و برخی افتتاح و برخی در حال تزئینات و اماده سازیه. همینجوری رو هوا حرف میزنی. حقم داری چون این مردم که نمیرن تحقیق کنن!!! (2584450) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۵۹:۴۶
اسفند 92 فقط افتتاح شد پر لباس و وسیله شد تا بتونه یک شک اقتصادی اقای پهلوان بزنه خودمم رفتم معنی افتتاح رو دیدم که هنوز قفش ناقشه سیستم برقرشانی ناقش بود اون زمان. هنوز ساختمونش نما نداشت .. شما به این میگین افتتاح !!!!! معنای افتتاح هم فهمیدیم (2584670) (alef-3)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۴۹:۲۱
آره .هتل و مجتمع توریستی به شدت هوا رو آلوده میکنه.برو برادر من (2584473) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۰۱:۱۴
فعلا که مردم اون منطقه رو بی اب کرده .. بعدا ها متوجه میشی چه الودگی زیست محیطی شاندیز رو تهدید میکنه... (2584675) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۵۲:۱۶
بله كه آلوده ميكنه شانديز يك منطقه ييلاقيه كه كنار دريا هم نيست دبي يا استانبول يا آنتاليا نيست كه كتار دريا باشد شانديز چهار تا درخت و يك رود كم آب داره همين كه با ساختمان سازي از بين ميره (2584854) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۸:۰۲:۵۱
با پول ملت ؟ سهام 100 تومنی چطور شد 12000 تومن ؟ (2582741) (alef-10)
 
امیر از مشهد
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۱۸:۴۷
پدیده با همین جایی که عنوان میشه ساخته هم مشکل داره با صاحبان قبلی زمین ها و الان آن زمینها معارض سند دار پیدا کردند البته از اول هم مشخص بود که پدیده داره الکی و واهی تبلیغ می کنه و هیچی نداره و یه روزی سر و صداش در میاد (2582491) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۲۳:۱۶
بوروکراسی پدر تولید را در آورده. (2582508) (alef-13)
 
سهام دار
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۳۶:۳۸
جالبه اگر از سال 88 مجوز نداشته پس چرا الان پس از 5 سال اقدام می کنند آقایان؟؟؟؟؟؟ (2582543) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۷:۵۶:۰۸
چون به اسم فروش سهام تقلبی هزاران میلیارد تومان از پول مردم رو به جیب زدن!! (2582730) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۸:۰۳:۲۸
شاید در دولت قبل مجوز لازم نداشته ! (2582742) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۲۱:۵۴
شما بگرد دنبال پرتقال فروش!!!!! (2583276) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۳۹:۱۱
دست در جیب هم بگذاریم و ایران خویش کنیم آباد (2582550) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۴۰:۳۶
اگر مديران شهرداري و پديده بخوان منتظر جلسات آقايان در كميسيون ماده پنج باشند 10 سالي بايد صبر كنند. كلا به نظرم خوب پروژه را هدايت كرده اند و كاري كرده اند كارستان. دمشون گرم. (2582552) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۲۰:۴۹
با پول مردم و سرمایه ی موهوم! نمیفهمم چرا باید به چنین فرد کلاهبرداری گفت دمش گرم!! (2583274) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۴۱:۲۲
خجالت آور است . بیچاره مردمی که برای یک لقمه نان شب از خروس خون تا بوق سگ مجبورن کار کنند. (2582554) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۴۲:۴۶
مشکل اصلی پدیده شاندیز افزایش بی حساب و کتاب سهام آن هست که از سال 88 تا حالا 60 برابر شده (2582557) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۲۳:۱۸
انشالله که بروزه موفقی باشه.اما من بعنوان صرفا یک شهروند عادی فکر میکنم قیمت سهامش حاصل کاغذ بازیه نه بازدهی واقعی (2583279) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۵۰:۴۷
دوستان عزيز.. فكر مي كنم اگر راجع به اين پديده، كه خود پديده اي در بازار پولشوئي و رد ديون خود مي باشد، صفحه اي باز كنيد، سيل اسناد و اطلاعات براي تان ارسال شود.. يك رفرنس مناسب.. بد نيست به ارتباط بسيار تنگاتنگ پديده شانديز، با مؤسسه ادغام شده ـ بخوانيد منحل شده ـ اعتباري اعتماد ايرانيان بپردازيد.. مؤسسه اي كه بوي تعفن رفتارهاي مالي آنها به مشام همه رساند، و عليرغم ارتباطات تنگاتنگ و البته خرج شدن پول هاي كلان براي اينكه ناديده گرفته شوند، بالاخره با بانك قوامين ادغام شد و البته برخي از مسئولين مؤسسه بازداشت شدند.. به اسناد مراجعه كنيد و يك تحقيقات ميداني كنيد تا ببينيد اين مؤسسه به اصطلاح متشخص، چطور با تباني توانست، بدهي خود به آن مؤسسه اعتباري را تسويه نمايد.. آن هم با بازي با ارزش ريالي سهام هاي خود كه به صورت صوري بالا و پائين برد.. از سال 89، همه دستگاه هاي اطلاعاتي و امنيتي و قضائي و حتي اقتصادي (بانك مركزي) از فعاليت هاي اين مؤسسه مطلع بوده اند.. مملكت اينقدر بي در و پيكر است كه يك مؤسسه كاري غير قانوني آغاز مي كند و هيچكس جلودارش نيست و اتفاقاً برويد و ببينيد چطور مسئولين مختلف، نمايندگان مجلس، صنوف مختلف براي او به به و چه چه كردند و در مجالس و مراسم هاي افتتاحيه هاي مختلف با رقم هاي عجيب و غريب دعوت شدند ـ مثل كيش ـ و با خانواده چند روز ميهمان اين مؤسسه بودند.. بوي رفتار خارج از شئون مالي اين مؤسسه از فرسخ ها به مشام مي رسيد، چرا كسي كاري نداشت؟!! اتفاقا، اين مؤسسه براي اينكه بتواند خود را مورد وثوق جلوه دهد و البته به موقع از اقدامش بهره برداري كند، بخش بسياري از سهام هاي خود را به خانواده شهدا، كاركنان دادگستري، كاركنان نيروي انتظامي و ........ تقديم كرد، تا در روز مبادا، اين جمع به عنوان سهامدار، شايد سهمي در جلوگيري از رسيدگي هاي آتي داشته باشند.. خوب است كه كليه حساب هاي مالي اين شركت از روز اول مشخص شود، و مشخص شود سرمايه از كجا آمده است، چقدر تسهيلات گرفته اند، چقدر از تسهيلات گرفته شده بازپرداخت نشده اند، و آن بخش هم كه به اصطلاح بازپرداخت شده اند، چطور و با چه حربه هائي بازپرداخت شده اند؛ و آخر اينكه، سرمايه جمع آوري شده، آيا واقعا در اين پروژه ها صرف شده اند و يا اينكه، پول ها در جاي ديگري ـ و احتمالا در خارج از ايران ـ سپرده شده اند.. و خوب است كه قصه امثال خاوري پيش نيايد و دوستان فعلا ممنوع الخروج باشند.. ان شاءالله عزم پيگيري حقيقي باشد.. راستي.. واقعا اگر مجوز نداشته اند، به پشتوانه چه قدرت سايه نشيني تا به اينجا پيش آمده اند؟ (2582582) (alef-10)
 
بی طرف
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۵۴:۳۰
اگر این آقای پهلوان متخلف بود به نظر شما الان تو دفترش نشسته بود داشت جواب ارباب رجوع رو میداد ؟؟؟یا شما خیلی زرنگی بعد از 5سال مچشو گرفتی!!!! (2582594) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۳:۰۶:۴۸
آره منم دیدم آقای پهلوان تو دفتر پدیده بود و جواب همه رو میداد (2583360) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۶:۵۷:۴۸
يعني يك نفر هم كه مي‌خواد سرمايه‌گذاري كنه يه بلايي سرش درميارن كه به غلط كردن بيفته
همين پديده چقدر در اشتغالزايي منطقه نقش داشته و در آينده خواهد داشت چقدر ميتونه در هدايت پول‌هاي سرگردان نقش داشته باشه و ...
حالا اگر ميرفت توي سفته‌بازي و دلالي ، نه كسي باهاش كار داشت نه كسي سراغش رو مي‌گرفت نه مالياتي و نه ....
من از قانوني بودن و يا نبودن كار اين بابا خبر ندارم توي اين سايت هم عمراً تاكيد مي‌كنم عمراً نميشه چيزي رو نتيجه گرفت (با چهارتا عكس) ولي يه چيز رو فهميدم ، سرمايه‌گذاري توي اين مملكت هزارتا داستان داره
من شنيدم كه شما اگر مي‌‌خواي يك طبقه خونه بسازي بايد سبيل يك سري آدم رو چرب بكني تا بهت گير ندن ، حالا ببين اگر بخواي يك شهرك و يا شهر بسازي چيكار بايد بكني (2582607) (alef-10)
 
سهامدار
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۷:۲۳:۳۱
یکی از سهامداران کوچک پدیده( ههچنان خبر های خوبی در راه است همچنان میخریم)......خیلی هم عالیه کرشون خیلی خیلی درسته...... (2582664) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۱۸:۵۹
منم زمانی که از ماجرا دور بودم همین فکرو میکردم... (2583267) (alef-10)
 
حميد تهراني
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۷:۳۶:۲۰
چجوري وقتي تمام سهامداران پديده از خريد سهام سود كردند حقشون پايمال شده؟؟؟؟؟
اونايي حقشون پايمال ميشه كه با اين حملات امكان داره نتونن به سرمايه هاشون دوباره دست پيدا كنند.
حقمون اون موقعي پايمال ميشه كه پروژه ها بخوابه و ٣٠،٠٠٠ كارگر بيكار بشن.
حقمون اون موقعي پايمال ميشه كه از جذب گردشگر به كيش زيبا بواسطه ساخت مجموعه پديده (بجاي دوبي خاك بر سر ) قطع اميد كنيم .
برادر حقمون جاهاي ديگه داره پايمال ميشه نه پروژه پديده. (2582690) (alef-10)
 
پوریا
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۰:۵۴:۴۳
دوست من شما اهل کجایی ؟!؟ شما که نظر می دی یک سر اومدی مشهد ببینی چه قدر ساخت و ساز این مجموعه بی کیفیت !! مطمن باش گر دش گر خارجی که هیچ داخلیشم پول به این پروژه نمی ده (2583095) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۱۸:۳۸
کمی بیشتر فکر کنید. این شرکت تا کجا میتونه ادعای سرمایه داشته باشه؟!! یه مملکت اگه بدون پشتوانه پول چاپ کنه نتیجه ش میشه چیزی که دیدیم، حالا چه طور انتظار دارین یه شرکت بتونه سهامی رو بدون پشتوانه منتشر و توزیع کنه و همه از این قضیه سود ببرن؟
مسئله اینجاست که ایا این اقایون به سود کم چند صد میلیاردی تو پدیده ی شاندیز قانع نبودن، یا میدونن اگه پروژه هاشون تموم شه دیگه نمیتونن ارزیابی غیر واقعی از داراییهاشون ارائه بدن و اونجاست که دستشون رو میشه؛ پس سعی میکنن این دور باطل رو تا نهایتی که براشون مقدوره ادامه بدن... (2583266) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۰:۱۷:۱۸
پروژه به اين بي سليقگي و زشتي براي ايران گردشگر نمياره. برو برنده ي اصلي مسابقه معماري پديده ي كيش رو ببين كه طرحشون بسيار زيباتره. اين پديده از روز اولش معلوم بود از پشت كوه اومده و يه چيزيش مي شه با اون تبليغات درپيتش. اون موقعي كيش به دبي مي رسه كه از مديراي كاردان و باسواد استفاده بشه نه از يه سري كلاه بردار بي سواد. (2583451) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۱۱:۱۹
آقای خوش سلیقه میدونستی طراح این برج همون طراح برج العرب دبی بوده؟!
من عذر میخوام که موقع طراحی این پروژه نظر شما رو نخواستن (2583720) (alef-3)
 
عباس
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۱۱:۳۳
آفرین و مرحبا (2583722) (alef-3)
 
محمد جهرمی
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۸:۰۹:۰۰
روزنامه فرهیختگان در این رابطه نوشت: به تازگی و با دستور دستگاه قضایی، فروش سهام «پدیده شاندیز» در استان خراسان رضوی ممنوع شد؛ شرکتی که گفته می‌شود، تاکنون حدود 46 میلیارد و 280 میلیون تومان سود عایدش شده است و حالا دادستانی مشهد براساس آنچه از آن به عنوان «دلالی دفاتر شرکت سرمایه‌گذاری پدیده شاندیز» نام برده، تاکید کرده که «هرگونه تبلیغات از سوی این شرکت‌ها ممنوع است و آنها حق تبلیغ درباره خرید و فروش سهام در رسانه‌ها را ندارند.»

پیش از این هر سهم این شرکت با قیمت حدود هشت هزار و 850 تومانی خود، ارزش بازاری بیش از 16 هزار و 593 میلیارد تومان برای شرکت ایجاد کرده است. قیمت سهام پدیده در یکم فروردین امسال، چهار هزار و 910 تومان بوده، که در طول 280 روز قیمت این سهام اوایل دی‌ماه به بیش از 12 هزار تومان رسیده بود که بعد از برگزاری مجمع و افزایش شش برابری سرمایه شرکت، در حال حاضر با قیمت 20 هزار و 320 ریال در سایت شرکت پدیده درج شده است. اما «پدیده شاندیز» چگونه توانسته به این سود عظیم بدون آنکه به‌طور رسمی وارد بورس اوراق بهادار شود، دست یابد؟

این شرکت با تبلیغات گسترده و تنها با استفاده از جمله «با ما همراه باشید» توانست با ساخت مجموعه گردشگری به وسعت 10 هزار مترمربع در بازه زمانی شش‌ ماهه و افتتاح آن در سال 1384، در زمانی کوتاه به شرکتی تبدیل شود که از آن به‌عنوان نخستین و آخرین شرکت اقتصادی در دنیا که در آن «قیمت سهام افزایش می‌یابد و هرگز کاهش پیدا نمی‌کند» یاد شود.

سهام این شرکت از آبان سال 88 که با قیمت 200 تومان عرضه شد، تا آبان سال 1390 به بازدهی 260 درصدی دست یافت. در انتهای سال 1390 با وجود رکود در بخش ساختمان، قیمت سهام پدیده 275 درصد رشد داشت که در سال 1391 رونق بی‌سابقه‌ای در بخش ساختمان رخ داد. براساس آمارهای رسمی متوسط قیمت‌ زمین در سال 91 بیش از 2.5 برابر شد و پدیده در این سال با افزایش 134 درصدی قیمت سهام، سود مناسبی را نصیب سهامداران کرد و تحت تأثیر افزایش هیجانی قرار نگرفت. با اینکه سهام بزرگ‌ترین کارگاه ساختمانی کشور با بیش از هزاران کارگر در بورس معامله نمی‌شود؛ اما این شرکت به‌منظور پشتیبانی از سرمایه خریداران، مؤسسه «پشتیبانی سهام پدیده» را تأسیس کرده است که وظیفه خرید و فروش و نقل‌ و انتقال سهام را دارد. سرمایه‌گذار هر زمان که به پول نیاز داشته باشد می‌تواند ظرف مدت 30 روز سهام را به پول تبدیل کند. البته اگر سهامداران قصد فروش زودتر از موعد سهام خود به شرکت را داشته باشند، آنان سهام را بصورت نقد نیز خریداری می‌کنند. این سهام دارای نام و قابل انتقال به غیر است.

آن‌گونه که از روند کار این شرکت برمی‌آید، زمین‌های بکر و دورافتاده، هدف مکان‌یابی است. مناطقی مانند شاندیز و زمین‌های دورافتاده در جزیره کیش که حالا به کارگاه پولسازی تبدیل شده‌اند و سرمایه آن را هم‌اکنون به 187 میلیارد و 500 میلیون تومان رسانده‌اند. قیمت اوراق بهادار در بورس براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود، در حالی که نرخ سهام پدیده از طرف شرکت مشخص می‌شود. زمانی که نرخ‌ها بالاتر از نرخ‌های موجود در بورس باشد این طبیعی است که میل به خرید بیشتر از فروش است. برخی دیدگاه‌ها وجود دارد که معتقد است چگونه شرکتی که با 187 میلیارد و 500 میلیون تومان سرمایه و با تبلیغات گسترده اقدام به فروش سهام خود می‌کند، به شکل سهامی خاص ثبت شده است؟ (2582761) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۸:۱۳:۱۹
ظاهرا شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز یک شرکت سهامی خاص بوده و حق فروش سهام ندارد. با مطالبی که تا کنون در سایتهای مختلف خوانده ام به نظر می رسد کاری خارج از قانون در حال انجام است. بهتر است پس از بررسی های قانونی و ثبت به صورت سهامی عام از طریق بورس خرید و فروش گردد تا شبهه کلاه برداری و قیمت گذاری های حبابی از آن رفع گردد. اگر چنین نشود هم چنان که دیدیم دیگرانی هم پیدا می شوند( نظیر تبرک و پردیسبان و ...) که با تبلیغات اقدام به جذب سرمایه های مردم می کنند و یک وقت که دیگر دیر شده متوجه می شویم که یک اختلاس بزرگ دیگر هم کنار دست ما اتفاق افتاده (2582768) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۸:۳۴:۴۸
بنده حیرانم چرا همین که یک چیزی در کشور ما اوج می گیرد، بعد معلوم می شود که زیربنایش غیرقانونی بوده است. یعنی به صورت قانونی «پدیده ای» اوج نخواهد گرفت؟! پدیده دیگری که بر مبنای مناسبات غیرقانونی اوج گرفت، بابک زنجانی بود. (2582814) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۸:۴۱:۰۸
با توجه به اینکه نامه مسکن وشهر سازی به اکثر ارگانهای استان رونوشت داده شده واز جمله دادستانی استان چرا کسی جلو اقدامات غیر قانونی پدیده را در همان اول کار نگرفت؟تا اینکه هم مردم متضرر نشوند وهم این همه هزینه توسط ان شرکت صورت نگیردوقتی جلوی کار گرفته شده که پروژه تقریبا در حال اتمام است وتعدادزیادی از مردم نیزسهام ان را خریداری کردند وحالا راه کار اینست که سهام ان به بورس برده شود واز طریق بورس قیمت گذاری وخرید وفروش ان در بورس ازاد باشد (2582825) (alef-10)
 
مجید
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۸:۴۳:۱۹
مگویند تبلیغات ماهوارها گمراه کننده پس چرا رسانه ملی این همه تبلیغات را انجام داد تا مردم را گمراه کند (2582831) (alef-10)
 
جمشيد
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۸:۵۵:۲۹
پديده از نظر توسعه و اشتغال زايي بسيار موفق عمل كرده حمايت از اين گونه طرح ها لازم و ضروري هست ، ا (2582856) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۰:۵۹:۰۳
100% مشهدی نیست و فقط از طریق تبلیغات یک چیزی دیدی (2583104) (alef-10)
 
مهران
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۹:۳۲:۱۵
لطفا به نامه های مسکن و شهرسازی استان نگاه کنید از تاریخ 88/8/5 تا دی ماه همان سال که نامه ها در مقاله آمده هنوز مجوز را صادر نکرده اند اگر شرکت پدیده می خواست منتظر این مجوزها بماند الان آن منطقه همچنان بیابان بود و صدها کارگر و کارمند در فروشگاهها و مراکز آن مشغول کار نبودند.
جناب آقای توکلی مدنظرشان باشد که وجود مراحل متعدد و زمان طولانی در کسب مجوز اصلا روش صحیحی نیست. (2582921) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۹:۳۶:۴۰
آقاجان این فرد به هرحال میلیاردها تومن سرمایه گذاری کرده. کمک کنید کارش بچرخه و راه بیافته. اگر روند اشتباهی رفته اصلاح بشه ولی اصل کار رو پیگیری کنید اجرا بشه که در نهایت به نفع کشور ماست. (2582929) (alef-10)
 
مهدی قاسم زاده
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۳:۴۰:۲۳
منم سهامدارم ولی نامردیه پهلوان رو تنها بزاریم من پولم بانک بود برداشتج دادم پدیده که ایران ابادتر شه
ایران به صنعت گردشگری نیاز داره
درسته سهام غیر منطقی بقول خیلیا میره بالا ولی طبق گفته پهلوان قیمت سهام روتقاضا تعیین میکنه
۳۰۰۰۰ کارمند وکارگر دارن نون میخورن
خدا جای حق نشست ه
من پشت کسی رو خالی نمی کنم (2583399) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۷:۳۲:۴۶
شما دلت برای آبادی ایران نسوخته و گرنه می رفتی اوراق مشارکت می خریدی. (2583602) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۱۱:۲۵
چرا چرند میگی عمو ! چه ربطی داره مگه همه باید اوراق مشارکت دولتی رو بخرن ! (2583864) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۱۳:۲۹
هر کس هر کاری تو ایران بکنه آقایان کاری می کنند از کرده خود پشیمان شود و برود دلالی بکند ! (2583872) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۰-۱۶ ۰۹:۲۲:۱۳
من سال 71 سهام دولتی خریدم هزار سهم، بیست هزار تومان، سال 93 شده 45 هزار تومان، توی بورس هم هست. ـ آزموده را آزمودن خطاست ـ شما هم دلت برای آبادی ایران نسوخته، حسرت می خوری که چرا وارد گود نشدی و عقب ماندی. (2589616) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۳۸:۲۰
کل پرسنل پدیده زور بزنی 4000تا میشه بقیه همه دلال هستند (2583916) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۹:۵۹:۱۱
جالبه که پروژه 12 هکتاری در مکاتبات و جراید میشه پروژه 12 هزار هکتاری. (2582970) (alef-10)
 
قاسم
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۰:۲۰:۳۸
این شاندیز از آن اقداماتی بود که خیلی زودتر از اینها بایستی دستش رو میشد. آخه چگونه ممکن است یک رستوران معمولی هفته ای یکبار قرعه کشی کند و یک بنز آخرین مدل فلان کلاس هدیه بدهد؟ مگر یک رستوران درجه 2 در هفته چقدر درآمد دارد؟ این نشان از منابع ناسالمی بود که برای اهداف دیگری در نظر گرفته شده بود. سرعت اوجگیری این پدیده آنچنان بالا بود که در طول 6-7 سال به ساختمانهایی رسید که ساختن آنها نه در توان یک شرکت معمولی بود و نه بخش خصوصی. این پروژه ها نیاز به کارتلهای بزرگ داشت تا به این ارقام دیوانه کننده برسد. البته الان هم اتفاقی نیفتاده زیرا مانند بسیاری از دیگر اختلاسها و فسادهای بزرگ که مسکوت ماند، بجائی نخواهد رسید و مال بیت المال به مردم باز نخواهد گشت. لااقل منفعتش این است که نوعی ارامش نیم بند برای مردم به ارمغان خواهد آورد. در هر حال هر کار کرده اند و هر چه برده اند مفت چنگشان.برده اند دیگه.اگر پس گرفته شد ناز شصت داره. (2583028) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۰:۳۱:۴۳
پدیده وتبرک وپردیسان وعلاء الدین دارندباهم کشتی می گیرند.ماسه میلیون تومان وام ضروری ازبازنشستگی درخواست کرده ایم قبول کردندوگفتندروی هم بایدسه میلیون وسیصدهزارتومان بازپرداخت کنید درمدت 3سال .دلم چرکین شدکه چرا300 هزارتومان بهره بدهم برای سه میلیون وام ضروری که حق ماست . (2583049) (alef-10)
 
مهدي
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۱:۰۲:۵۹
واقعا باعث تاسفه كه علي رغم هشدارهاي متعدد از سوي دستگاههاي مختلف متاسفانه دستگاه قضايي هيچ واكنش مثبتي انجام نداده و جلو اين ضرر بزرگ رو نگرفته كه اين قدام نه تنها باعث بدبيني در نزد افكار عمومي شده بلكه باعث ضررو زيان عده اي و سود باد اورده براي يه عده اي سودجو و فرصت طلب كرده است (2583111) (alef-10)
 
احسان
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۱:۲۱:۳۶
پدیده:
من زنده ام به شايعه ها اعتنا نکن
در شهر کشته اند کسي را شبيه من (2583146) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۱:۲۱:۴۱
مردم به اعتباري كه تلويزيون تبليغش مي كند سرمايه گذارد كردند ،حال چه كسي پاسخگو است،
صدا وسيما بي اعتبارتر شد،
قديما وقتي مي خواستند بگويد خبرشان و حرفشان درست است مي گفتند تلويزبون گفته (2583147) (alef-10)
 
مجتبی
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۱:۳۳:۴۰
اگر این شرکت ضرر ده بود هیچ حرف و حدیثی نبود حالا که سود ده شده حسودان به فکر تخریب افتاده اند خدا لعنتشون کنه. (2583174) (alef-10)
 
m
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۰۵:۰۵
من که سهم پدیده ندارم اما اگه جای سهام داران متضرر باشم ، در مراجع قانونی از رسانه میلی !! ادعای شکایت و خسارت می کنم. (2583237) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۰۸:۵۸
مطمئنا رشد قیمت سهام این شرکت عجیب و بنظر کاغذ بازی میاد که مسئولان باید نظارت کنن تا باز مثل خیلی شرکتای دیگه هزاران نفر شاکی بیدا نشه چند وقت دیگه.از طرف دیگه نباید به بهانه چند مجوز ولو مهم کل این بروزه و سرمایه گذاری را معطل کرد باید یه جوری راهنمایی و کمک کنن مسئولین تا مشکلات احتمالیش حل بشه (2583247) (alef-10)
 
پرهام
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۱۸:۲۴
باید اگرتخلفی صورت گرفته مسولینی که به این شرکت مجوز بدون رعایت قانون را دادن ابتدا محاکمه شوند چون تا مسوول مربوطه نخواد این شرکت نمی توانست غیر قانونی کار کند (2583264) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۳۹:۲۵
جرا حالا در ضمن بعضی از زمین خوردن پدیده سود می برند (2583308) (alef-10)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۴۰:۴۶
راست میگن گره از مشکلشون باز کنید کلی زحمت کشیدن تا ایرانی آباد و زیبا داشته باشیم (2583313) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۲۲:۴۹:۴۲
پدیده فقط یه شرکت بزرگه. سهامشم خاصه فقط تعداد اعضاش زیاده. اشکالی داره؟؟؟؟؟
بعد5 سال نتونستند براش تخلفی پیدا کنند فقط وفقط منتظر موندن که سهامداراش زیاد شه که بهونه گیرشون بیاد وگرنه اگه تخلفی داشت تا حالا رو کرده بودند. خیلی دلتون به حال ملت سوخته اینهمه شرکتو ارگانه دیگه دارن خون مردمو میمکن برید جلوش واستین. اگه ما باپدیده ضرر میکنیم راضی به این ضرریم. ما همه اعضای این شرکت هستیم غیر اینه که شرکت صادقانه نظر مارو واسه ورود به بورس خواسته ولی ما قبول نکردیم.که حقیقت هم دارد. حالا وقتی 110000 نفر نمیخوان برن بورس شما چی میگید. اگه بورسی بودیم نمیرفتیم پدیده همون اول میرفتیم پتروشیمی میخریدیم. حاج محسن به هیچکی باج ندی چون این جماعتی که پشتتن باج ده نیستن. الان کسی نمیفهمه عرضمو بعدا" ثابت خواهد شد. (2583334) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۰:۰۰:۱۸
با برادر عزیرم عمار کاملا موافقم:

اتفاقا اخذ مجوزها و روند پيشرفت پروژه هاي عمراني شركت پديده تماما قانوني بوده و اينكه يك روز صبح ميبيني همه سايتها هماهنگ هجمه وارد ميكنند چيزي جز خوراك خبري و جوسازي نيست. اسناد منتشره همگي مربوط به سال 88 ميشود و ناقص است.
شركت پديده راهي را رفته كه تا كنون خود دولت پا به اين عرصه در اين سايز نگذاشته و فقط ديكته ننوشته بدون غلط است. وقتي صحبت از اقتصاد مقاومتي و جلوگيري از خروج ارز ميكنيم، داشتن جذابيتهاي گردشگري در كشور از مهمترين عوامل جذب توريسم و ورود ارز به كشور و همچنين كاهش مسافرت به آنتاليا و دبي و خروج ارز است كه پديده نيز در اين مسير قدم برميدارد.
اگر تخلفاتي در رابطه با پديده احراز شود بايد كمك شود كه فعاليتهايشان در چارچوب قرار گيرد نه اينكه برخورد قهرآميز و هيجاني داشته باشيم و بعنوان كيس فساد مطرح كنيم. (2583434) (alef-3)
 
عباس
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۰:۱۶:۱۴
دوستان لطفا این مطلب رو تا تاجیی که می تونید توی تمام گروه های اینترنتی ( وایبر و واتس اپ و .. ) به اشتراک بذارید


چندی هست یک شایعه مبنی بر بزرگترین کلاه برداری دنیا به مبلغ 94 هزار میلیارد تومان در مشهد در فضای مجازی نشر پیدا کرده و این کلاه برداری به شرکت پدیده نسبت داده شده.
ذکر چند نکته حایز اهمیت می باشد :
1. لینک خبری که همراه این پیغام گذاشته شده صرفا خبر ممنوعیت تبلیغاتیه پدیده می باشد که پرونده مورد بررسی در دادسرای مشهد صرفا مربوط به فروش سهام توسط شرکت هست ؛ با اینکه در قانون ممنوعیتی برای فروش سهام یک شرکت سهامی خاص وجود ندارد ایراد وارده به پدیده این است که به دلیل تعداد زیاد سهام دار ( 110 هزار نفر ) باید شرکت را به سهامی خاص تبدیل کرده و وارد بازار بورس گردد.
2. ا94 هزار میلیارد طبق اعلام دولت مجموع مبلغ بدهی چند شرکت بزرگ به موسسات مالی اعتباری می باشد که پدیده جزو این شرکت ها نمی باشد.
3. وقتی در این وضعیت اقتصادی و تحریم ها شرکتی خصوصی برای تحقق شعار اقتصاد مقاوتی دست به انجام بزرگترین پروژه های تاریخ ایران می زند و با تلاش شبانه روز سعی دارد ایرانمان را جایی بهتر کند باید از این شرکت حمایت کنیم ، که اینان کسانی هستند که با تمام سختی ها سعی در ایجاد اشتغال و عدم خروج ارز دارند (2583450) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۷:۵۲:۳۳
بر فرض ادعای شما، بزرگترین پروژه های تاریخ ایران؛
آیا باید از قوانین فروش سهام شرکتهای سهامی خاص سوء استفاده کند؟ آیا باید هیئت مدیره رقم خرید فروش سهام اسمی را تعیین کنند؟ (2583615) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۰:۲۱:۳۱
فعلا که بعضی ها بازار شایعاتو خوب داغ کردن از جمله ای خبر و فرار رو به جلو موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز از بدهی 94000 میلیاردی و انتساب این خبر توسط مخالفان پدیده به پدیده واقعا جای تاسف داره (2583454) (alef-3)
 
احسان
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۰:۵۷:۰۱
طبق نوشته شما مجرم اصلی آقای مرتضوی هستند که معاونت پیشگیری از جرم دادسرا هستند ولی از سال 88 تا کنون با این که بهشون نامه زدن هیچ اقدامی نکردن یعنی حقوق مردم اینقد براشون بی ارزش (2583489) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۱:۴۱:۴۶
من یه پیشنهاد دارم به آقای پهلوان ! اونم اینه که هم ایشون و هم تمام زیر مجموعه شون سربازی شون رو خدمت نکنن و بعد برن عضو تیم ملی بشن! بعد برای موسم مسابقات ملی که بشه مشکلشون خود بخود حل میشه ! نگران نباشن! اینجوری هم مشکل پدیده حل میشه و هم مشکل سهامدارها! (2583522) (alef-10)
 
عرفان
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۱:۴۵:۵۸
همه این نامه ها مربوط به سال 88 می شود. الان 5 سال از آن تاریخ گذشته است ای بسا شرکت پدیده در این مدت همه مراحل قانونی را گذرانده باشد.

در حقیقت این مطلب مربوط به 5 سال پیش می باشد و خبر سوخته تلقی می شود مگر اینکه اثبات شود اکنون نیز این تخلفات وجود دارد که در متن شما اثری از آن موجود نیست (2583525) (alef-10)
 
ناصرى
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۲:۱۷:۲۹
سهامش هر چقدر هست داره از مردم ميخره. هر وقت پولش نداد بگيد کلاهبرداره تازه اگه نداد هم توجيه داره پولو صرف ساخت و ساز کرده بعيد فرصت داد واسه پس دادن همچى تهمت مى زنن انگار فرار کرده. مگه الان همه برن بانک پولاشون بردارن داره بده .قيامتى هم هست کسايى که سهام ندارن طورى صحبت مى کنن انگار کلاه اونا برداشتن (2583535) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۲:۲۱:۰۴
این کار خوبی نیست که به مرور اینطور جا بیوفته هر کی بخواد کار بزرگی بکنه چوب لای چرخش میکنند -قبل از اینکه طرف بزرگ بشه واینهمه نیروی کار بگیره از نظر قانونی بررسیش کنند- (2583540) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۲:۴۴:۱۲
خوب الف جام من یه سوال مطرح می کنم لطفا منتشر کن:

تاریخ اعلام گزارش به دادستانی مشهد 1388 است اما اقدامات دادستانی 1393 مبنی بر پلمپ دفاتر غیرقانونی مشهد و قزوین انجام گرفته است. چرااا؟

بزرگترین سوال این پرونده اینه، به شهردار جوانی که یکی دیگه میگه چیکار بکن چیکار نکن تا برش ندارند که محل اعراب نیست. (2583548) (alef-10)
 
ارش
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۵:۱۰:۲۶
پدیده اگه میخواست مجوزهای لازم رو بگیره با این قوانین دست و پا گیر و بیوگراسی پیچیده و کند اداری تا 20سال دیگه هم نمی تونست مجوز بگیره بنابراین قبل از اینکه ساختار پدیده زیر سوال بره باید ساختارمریض سیستم اداری رو زیر سوال برد (2583563) (alef-3)
 
یاسر
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۵:۵۵:۳۵
سلام، همه این سر و صدا ها مال اینه که اینا! هرچی گفتن پول ما رو کی میدین، اونا! هی امروز فردا کردن و پول ندادن!! دعوا دقیقاً سر لحافه وگرنه که مردم بدبخت بیچاره قرار نیست چیزی از سرمایه ملی گیرشون بیاد و این حرفا هم برای رضای خدا نیست (2583570) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۷:۲۱:۱۸
کل سهام پدیده با همین نرخ 12000 تومان میشه 22000 میلیارد تومان اونوقت چطور فساد 94000 میلیاردی رو انجام داده؟ تازه 21 درصد این سهام مال مردمه که میشه 4600 میلیارد که در مقایسه با کارهای انجام شده چیزی نیست. زمین بایر رو تبدیل کرده به تجاری هر متر رو از قیمت حداکثر 100 هزار تومان رسونده به حداقل 40 میلیون تومان یعنی 400 برابر ارزش افزودخ اونوقت 60 برابر شدن سهامش در طی 5 سال چیزی نیست. شما از کسایی که تو کار ساخت و سازن بپرسید در کمتر از 6 ماه یک میلیارد رو تبدیل به 2 میلیارد میکنن تازه اگر با انصاف باشن (2583595) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۷:۵۵:۱۶
شرکتی که معلوم نیست چطور هنوز شروع بکار نکرده و به سود آوری نرسیده سهامش ضرف 2 تا 3 سال از 200 تومان به 8000 تومان رسیده و میزان سو آوری هر سهمش مشخص نیست . مطمئن باشید حتی در بهترین حالت و راه اندازی کامل پروژه هاش ضرر هنگفتی به سهامداراش وارد خواهد کرد . (2583619) (alef-3)
 
علي
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۴۶:۱۱
شما اگر سهامدار نيستيد لازم نيست نگران سهامداران باشيد. پديده با پشت گرمي سهامدارانش به كار ادامه خواهد داد و ما حاضريم دور شركت پديده زنجيره انساني تشكيل دهيم. اگر پديده از وامهاي رانتي بانكي استفاده كرده بود تا حالا مثل پروژه هاي ديگه ناقص ميموند و وامها قطع ميشد. با پول مردم دارند كار ميكنند و سود پول را هم پرداخت ميكنند. خوشحالم كه مستقيم يا غير مستقيم به اشتغال 30000 كارمند و كارگر كمك كرده ام كه براي جذب در ادارات دولتي پارتي نداشته اند.
با پديده بوده ام و با پديده خواهم ماند (2583795) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۸:۰۰:۵۱
از حق نباید گذشت این آقای پهلوان بالاخره نشون داده آدم معمولی نیست . از همون رستوران پدیده که در اوایل دهه هشتاد راه انداخت و خیلی هم موفق بود درآمدش برای داشتن یک زنگی مرفه کافی بود حتما یک دغدغه هایی داشته که همچین ریسکی کرده اینهمه سرمایه گذاری عظیمی رو جذب کرده . از این لحاظ قابل احترامه .

ولی از طرف دیگه چون از اول کارش غیر قانونی بود نمی شه ازش دفاع کرده . متاسفانه الان تنها چیزی که اهمیت نداره قانونه و این برای ما نهادینه نشده که قانون احترام بگذاریم . در کشور ما کی به قانون احترام می گذاره که انتظار داشته باشیم ایشون هم قانونی عمل کنه اونهم در دولت قبلی که نماد قانون گریزی بود.
از من شهروند معمولی که موقع رانندگی به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام نمی گذاریم و خیلی عادی موقع رانندگی در بزرگراهها بجای عبور از خطوط از روی خط ها رد می شوم تا ایشون که یک سرمایه گذار بزرگ هست همه در عدم احترام به قانون مشترکیم.
ای کاش ایشون هم کارش رو قانونی شروع می کرد.

بالاخره این آدمهای بزرگ همینطوری هستند یعنی پر از تناقض هستند.

ملاک در خوبی و بدی هرچیزی قانون است . (2583629) (alef-10)
 
سهامدار
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۸:۱۸:۰۳
با سلام
جالبه بدونبن پديده در سخت ترين شرايط مالي و سياسي كشور كه ركود و تورم كمر مردمو داشت ميشكست تونست ده ها هزار شغل ايجاد كنه و با جمع آوري نقدينگي مردم از تورم بيش از حد، حد اقل در بعضي شهرها جلوگيري كنه. يكي از دلايلي كه مسكن تو مشهد ارزون شده همينه كه مردم پولاشونو گذاشتن تو پديده. در ضمن ميدونين كه دلار و طلا تو 1 ماه گذشته 10 درصد گرون شده اما هيچ كس دنبال خريد و فروشش نيست؟ چون كه پولاشونو گذاشتن تو پديده. وگرنه الان دلار و طلا خيلي گرون تر از اين بود. پولايي كه پديده از مردم گرفته همون نقدينگي اضافيه كه خود دولت نتونست مديريت كنه و هر روز باعث نوعي نابساماني اقتصادي ميشد.
من كه تو مشهد زندگي ميكنم و عظمت پديده رو ميبينم بهش افتخار ميكنم.
دادستاني هم بهتره بره دنبال آقاي خاوري و امثال اون كه خوردن و بردن و دارن به ريش مردم بد بخت مبخندن. حاجي پهلوان هر روز تو دفتر نشسته و داره جواب مردمو مبده.

خدا نگهدارت باشه پهلوان ... (2583650) (alef-10)
 
شهروند مشهدي
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۸:۳۴:۱۹
دوستاني كه ميگن ارزش سهام چرا اينقد رفته بالا خوبه كه بدونن اگه ترومو به صورت واقعي در نظر بگيريم و نه به روش آقاي ..... ميتونيم عدد حدود 40 در صدو منصفانه بدونبم. با اين وجود ارزش سهام 200 تومني تو 5 سال به عدد 1075 تومن ميرسه. يعني بيشتر از 5 برابر. از طرفي زميناي كشاورزي متري 40000 تومني رو آباد كرده و اگه با قيمت پايين متري 12000000 بفروشه ميشه 300 برابر. ارزش افزوده به همين ميگن ديگه. چطور طرف ميره روي يه زمين 40 طبقه برج ميسازه و چند برابر پول زمينو از همه 40 طبقه ميگيره كسي شاكي نميشه. حالا كه يك نفر اومده اين همه ثروت ايجا كرده و داره با مردم تقسيم ميكنه همه با هم بهش ميتازن.
من مطمئنم بانكها و بورس بازا و دلالاي مسكن و .... پشت اين قضيه هستن. (2583664) (alef-10)
 
زکیه
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۲۲:۱۵
درود بر سهامداران پدیده- درود بر مدیرعامل قدرتمند و مغز متفکر پدیده- اونایی که تا حالا از پدیده سهام خریدن سود کردن مردم دیگه هم توصیه می کنم گول این تبلیغات منفی رسانه ای قرار نگیرند و اگه پولی توی بساطشون هس سهام بخرن که سود می کنن ان شاالله دولت محترم و قوه قضائیه و نظام قدرتمند و مقدس جمهوری اسلامی هم از این پروژه عظیم و از این سرمایه گذار بزرگ بخش خصوصی حمایت کند (2583750) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۲۴:۰۴
دوست عزیز مقاله خیلی مغرضانه بود . پروژه پدیده تنها پروژه ای هست که واقعا داره سود واقعی پروژه های سرمایه گذاری رو به سهامداراش میده. متاسفانه در کشور ما به جای اینکه از سرمایه گذار حمایت بشه جلوی راهش سد میذارن.تا کی باید جاهایی مثل دبی و ... با پول ما ایرانی ها ساخته بشه و تو کشور خودمون سرمایه گذاران رو فراری بدیم . الان تنها کسی که تمام قد داره از سرمایه گذار دفاع میکنه همین شهردار جوان شاندیز .
در ضمن کسیایی که کمترین آشنایی رو با قوانین داشته باشن میدونن بحث احداث بنا در شهرها مربوط به کمیسیون ماده 100 شهرداری هست نه ماده 5 . (2583754) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۲۶:۴۴
شرکت پدیده الان 30هزار کارمند و حدود 120 هزار سهامدار داره- از این تبلیغات منفی پرهیز کنید و نذارید واسه این گروه عظیم مشکلی ایجاد بشه همه 30 هزار نفر با عشق کار می کنن و خرج زن و بچه شونونو در میارن و 120 سهام دار هم با علم کامل و اطلاعات کافی سهام این شرکتو خریدن و از این گونه شایعه پراکنی ها متنفرن- لطفا به جای اینکه این شرکت را سعی کنید خراب کنید بیاید اگه مشکلی قانونی توی کارش هست مشکلشو برطرف کنید و از این سرمایه گذار عظیم حمایت کنید (2583758) (alef-10)
 
امیرع
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۲۷:۱۳
به فرض که اون موقع زودتر شروع کرده بعدش رفته کارا ومجوزشو درست کرده چه ربطی به الان داره.?
جز اینه که میخواین با جو سازی کاری کنین سهام دارهاش بترسن?من دلم به حال سهامدارای آخرش میسوزه که با این حرفا میترسن و ضرر میکنن!!وگرنه قدیمیهاش پاش صبر کردن و بازم می مانند،فقط میخوان پدیده رو به زور وارد بورس کنن،که اونهم در نهایت به نفع سهامدارای قدیمیش می باشد (2583760) (alef-10)
 
رشید
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۳۸:۲۵
من اگر جای مدیریت پدیده بودم میرفتم دبی سرمایه گذاری میکردم . اونجا به معنای واقعی از سرمایه گذار حمایت می کنن . اینجا که غیر از شهرداری شاندیز بقیه دارن زیر پاشو خالی میکنن (2583782) (alef-10)
 
انير
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۴۲:۴۸
پديده شانديز و كيش توانسته حدود سي هزار جوان بيكار رو سر كار بياره و احساس مفيد بودن به اونها بده همين اقاي توكلي خودش چيكار كرده غير از بهانه تراشي وپول مفت مجلس رو خوردن و حرف مفت زدن (2583790) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۴۵:۰۹
این هم یکی دیگر از فساد های دوران دولت قبل (سال 88) میباشد که با روی کار آمدن دولت جدید یکی یکی دارند رو میشوند البته اگرجه نامش پدیده است اما فکر نمیکنم بین فساد های بیشمار کشف شده و نشده (پدیده) باشد. به هر حال دست دست انهایی که باعث این فسادها میباشند بریده باد و دست کسانی که انها را رو میکنند درد نکند (2583792) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۵۱:۴۶
سلام ، ابتدا باید بگوییم وظیفه شهرداری صدور پروانه است. صدور پروانه منوط به کسب استعلام از ارگانهای دیربط است. پدیده پروانه دارد پس مجاز است لذا برخورد با چنین سرمایه گذاری عظیم یعنی دشمنی با مردم و اقتصاد کشور لابد حق حساب بعضی ها نرسیده که اینطور در مقابل این سرمایه گذار مثال سرمایه گذار ایرانسل که دکان برخی سودجویان را تخته کرد کارشکنی میشود.
قیمت سهام مشخص شده از سوی دیگر ساخت و ساز گسترده با سرعت در جریان است لذا خرید و فروش در بازار آزاد تابع شواهد و پیشرفت پروژه ها بوده ربطی به پدیده ندارد. علی ایحال برخورد با سرمایه گذاری عظیم یعنی دشمنی با اقتصاد کشور است.
ایرانسل سرمایه گذار خارجی بود از آفریقا که بخوبی توانست قیمت سیم کارت بالای میلیون تومن همراه اول را بشکند و علیرغم شانتاژ و تبلیغ سوء خدمات بسیار عالی به مشترکان ارائه کند شایان ذکر است طبق آمار ایرانسل با 40 میلیون آنتن فقط 4 میلیون مشترک داشته و همراه اول با 4 میلیون آنتن 40 میلیون مشترک که اخیرا همراه اول را با ایرانسل مخلوط کردند چون مشترکین همراه اول بسیار ناراضی بودند.
حالا تلفن همراه با 44 میلیون مشترک و 44 میلیون آنتن باعث شده نه تنها مشکلات مشترکین همراه اول حل نشود بلکه مشترکین ایرانسل را نیز بشدت ناراضی کند. این سیاستها از هزاران میلیارد اختلاس بدتر است زیرا مردم از این اقدام دولت بشدت سرخورده و ناراضی هستند چون میدانند این سیاست فقط در راستای پولسازی برای جناح خودشان بوده که لازمست همین جا سایت بازی و جناح بازی را بشدت محکوم کنیم که باعث رشد فساد و نفوذ دشمنان نظام و قدرت ناشی از ثروت در نظام مقدس است. این مطلب را جهت اطلاع شما از اوضاع و انتقال تفکر اکثریت مردم نسبت به دولت سکولار و اقدامات ضد دینی و ضد انقلابی آشکار بخصوص برای نمونه ضدیت و حذف امتیازات و تسهیلات ایثارگران مثال حذف بیمه تکمیلی جانبازان شاغل و بازنشسته از ابتدای سالجاری بحضورتان ارسال گردیده است. لطفا به مسئولان سایت بگویید بجای همراهی و کشش بسوی بوی ثروت و قدرت خوبست در خدمت مردم و اسلام باشید زیرا حق تعالی بهترین ملجاء و پشتیبان است. (2583808) (alef-10)
 
ابراهیم
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۹:۵۳:۳۵
سلام. من از کارمندان شرکت پدیده در شاندیز هستم و از ابتدا در جریان تمام مسایل هستم. پروژه پدیده تنها پروژه ای هست که سود واقعی سرمایه گذاری رو به مردم میده. و تمام سهامداران از این موضوع راضی هستن. پروژه کاملا در محدوده شهر شاندیز و تنها ارگان قانونی که میتونه نظر بده در این خصوص شهرداریه. اما متاسفانه اخیرا جریان هایی راه افتاده که ظاهرا از این پروژه منافع اونا رو تهدید میکنه برا همین دارن فشار وارد میکنن. ضمنا خوانندگان این رو هم بدونن که تو منطقه یه سری جریان ها هست که مخالف شهرداریه و اونها هم سعی میکنن از این طریق به شهرداری که تنها ارگانیه که واقعا داره حمایت میکنه فشار بیارن. دوستان این پروژه تنها پروژه ایه که تونسته به حدود ۳۰۰۰۰ نفر شغل بده (2583811) (alef-10)
 
فرهاد
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۹:۳۴:۱۵
آفتاب آمد دلیل آفتاب پدیده اینقدر خوبه که کارمند یا چه میدونم یکی از صاحباش هم از اون رضیه آیا همین دلیل نیست برحقانیت ای جریان مالی (2586887) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۰۳:۳۲
چرا باید سهام شرکتی که میلیاردها تومان به سیستم بانکی کشور بدهکاره دارای چنین رشد عجیب و غربی باشه . قطعا یه جای کار این شرکت میلنگه البته در سیستم مافیایی بانکی کشور ما مثل همیشه همه چی روراسته تا زمانی که یهو گندش در بیاد! (2583834) (alef-3)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۰۵:۰۰
احتمالا پدیده حق و حساب آقایان را کامل پرداخت نکرده حالا بهش گیر دادن .
این شرکت در نهایت سرعت پروژه هایش فعال است و ساهامداران کاملا راضی هستند . چرا نمی توانید تحمل کنید کسی در این ممکلت کار درست انجام دهد ؟؟؟ (2583841) (alef-3)
 
دوستی
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۹:۳۶:۵۹
امیر جان همه لاف و گزافهای بالا رو پنبه کردی یعنی سرمایه گزاران میدونستند که شرکت داره به جای رعایت قانون کارش رو با حق و حساب پیش میبره (2586895) (alef-3)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۰۷:۴۱
کسانی که هیچ اطلاعی ازپدیده ندارن وهیچ سودوزیانی ندارن لطفا نظر ندن یجوری پیام میزارن که انگارپدیده پول کسی رو تاحالاخورده اقا به تبلیغات توجه نکنین ازچیزی که اطلاعات کافی ندارین صحبت نکنین (2583852) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۰۸:۴۴
پدیده کوچکترین کار غیر قانونی و خلافی خدارو شکر نداشته حتی یک نفر هم شکایت نکرده اگر 10 تا شرکت مثل پدیده تو ایران بودند دیگه کسی به خارج از کشور مسافرت نمی کرد. (2583856) (alef-3)
 
بابک
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۳۷:۵۵
انوخ چرا ژاپنی ها، آمریکایی های ، آلمانی ها ، فرانسوی های ، چینی ها میروند مسافرت! این مدل تفکر هم باحاله. خوش باشید (2583915) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۱۲:۴۵
اینایی که نظر منفی میدن احتمالا خرید سهام بهشون پیشنهاد شده قبول نکردن حالاکه این اخبارومیشنون میگن دلم خنک شد من ازاولش گفتم نه اقا این مشکل برطرف میشه وپدیده بهترازقبل بکارش ادامه میده ان شاالله (2583867) (alef-10)
 
نجاري
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۱۳:۳۶
چه كساني پشت اين قضيه بودند كه توانستند، ضمن پيشبرد طرح غيرمصوب وكسب اين همه منافع و پيش فروش وفروش سهام، اين همه از امكانات كشور بدون داشتن طرح غير مصوب و بدون مجوزهاي لازم، استفاده كنند؟!!!
2000 هكتار از اراضي كشور چگونه در اختيار ايشان قرار گرفته است؟ آيا از اراضي منابع ملي مي باشد؟ چه كساني اين راضي را بدون داشتن طرح مصوب و مجوز هاي لازم واگذار كردند؟ (2583873) (alef-10)
 
kamran
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۱۴:۱۳
با سلام خدوت دوستان
ادم وقتی این کامنتو را میبینه واقعاً شوکه میشه
بانکها موسسات اعتباری بیمه ها تابحال چه منفعتی واسه جامعه داشتن ؟؟؟
این اخبار منفی و ناامید کننده رو کی تو جامعه پخش میکنه؟
شرکتهای وارد کننده چای و برنج صدها میلیارد سود بردن و همش تو صدا و سیمان
... اما حالا شرکتی که از خرده ولهای سرگردان جامعه داره بهتریت استفاده رو میکنه یعنی هم خودش سود میبره هم سهامداراش باید به همه جواب بده باید سرزنش بشه ، واقعاً جالیه ...
تا هفته یش همین روزنامه ها همین صدا و سیما که پول دخل و خرجشو از پدیده و امثالهم میگرفت به به میگفت حالا در عرض یه هفته افتادن به جون پدیده ... باید سرتو از این ریاکاری بکوبی به دیوار
یشنهخادم اینه تمام دوستان با زبان با گفتار بصورت حضوری تبلیغ دیده را کنن و کمپین تشکیل بدن واسه حمایت از پدیده و سهام بیشتری بخرن ...
اره زحمت کشیدن تلاش فکر کردن واسه آبادانی این مملکت جوابش اینه ...
برین ببینین یهودیا چطوری دنیا را گرفتن برین ببینین اقتصاد معنیش چیه بعدش بیاین نظر بدین برین ببینین چیزی که به نام بیمه و بانکداری تو مملکت هستش فاجعست ... (2583875) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۱۴:۳۷
قیمت سهام را عرضه و تقاضا مشخص می کند نه قوه قضاییه ! (2583877) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۱۵:۵۰
در این سرمایه گذار امنیت نداره (2583879) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۱۹:۲۷
2000 هكتار از اراضي كشور را با چه سازوكاري بدون داشتن مجوزهاي لازم گرفتند! وجالبتر آنكه تغيير كاربري هم دادند؟!! الان يه بدبخت روستايي حتي نمي تواند دور زمين خودش در روستا را بدون كسب اجازه حصار بكشد؟! (2583882) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۲۶:۳۳
نوش دارو بعد از مرگ سهراب؟!
آن زمان كه كار مي خواست شروع شود، بايد جلويش گرفته مي‌شد؟ نه حالا كه ميلياردها تومان منابع كشور در آن سرمايه گذاري شد؟! با اين همه زد و بند، حالا خفت چه كسي را جرات داريد بگيريد؟ مثل همه مفاسد اين سال‌ها ، حتما در اينجا نيز بسياري از اشخاص رده بالا مشاركت دارند؟!!
بهرحال اين روش واينگونه كارها دقيقا" مثل كار همان پليس‌هايي است كه پشت تپه‌اي ويا نقطه‌اي كمين مي كنندبا دوربين تا ملت تخلفي كنند، بعد مچ شان را بگيرند وجريمه‌اي را بنويسند؟
حالا هميشه شعار مي دهيم پيشگيري قبل از درمان است؟!!!!
نه كار از پاي بست ويران است؟ (2583894) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۴۰:۳۹
آیا رشد عجیب الخلقه سهام این شرکت در یک دفتر اقتصادی بدون حضور در بورس اوراق بهادار کشور و صرفا با تبلیغات فریبنده در تریبون های رسمی کشور چیزی جز یک سناریو توسط عده ای از مدیران آن نیست که در شرایط ویژه کشور به فکر خالی کردن جیب آحاد مردم افتاده اند . این آقایون اگر سرمایه دار بودن به فکر سرمایه برداری از اموال مردم با ساز و کارهای غیر قانونی بر نمیومدن (2583919) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۰۴:۱۴
نمیدونم چرا اینقدر شلوغش می کنید یک شرکتی که تو این بی کاری و رکود اقتصادی داره خوب کارش رو انجام می ده می خواید بزنیدش زمین واقعا چرا (2583979) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۲۲:۲۳
ببینید مدیران پدیده با چه کسانی در افتاده اند که این حملات تازه بعد از سالها شروع شده؟ اگر اقدامات پدیده خلاف است پس چطور این همه سال با این حجم تبلیغات کسی جلوی آنرا نگرفت؟ (2584021) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۳۴:۴۰
واقعا كه اين خبر ناشيانه است اين شركتها گفته اند بايد مجوز الخذ بشه خوب مسئولين پديده پيگيري ميكنن اخذ ميشه!!!!!!!! (2584052) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۵۸:۴۷
سلام به همه عزیزان
همه این جو سازی ها الکی هست پدیده کاراش کاملا قانونی هست تو این رکود اقتصادی 30 هزار نفر از اینجا نون می خورن همین باعث شده کسایی این مسله رو نتونن تحمل کنن و ههه این جو سازی ها طوطئه بانک ها و موسسات هست چون کسی با وجود پدیده مایل به سرمایه گذاری تو اونا نیست، باید اینجا تو کار باشی تا بفهمی کارا چطور پیش میره و به اخبار نادرست اعتنا نکنید در ضمن این داستان پلمپ و .... افسانه هست و پدیده سه شیفت کار می کنه و انشالله کار خواهم کرد. (2584128) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۱۹:۴۶
واقعا این چند سال ، همه این آقایان خواب تشریف داشتند که به قول خودشان این همه تخلف رخ داده ؟
یا اینکه منفعتی به برخی می رسیده که بنا به دلایلی سکوت کرده اند؟
حال که این شرکت و امثال آن کلی از مردم پول گرفته اند تکلیف این مردم چه می شود ؟
آیا مسوليني که این مدت سکوت کرده بودند و به این شرکت ها اجازه جولان داده اند و حالا زبان درآورده اند خود را مقصر نمی دانند ؟ و نباید پاسخگو باشند ؟
این شرکت ها پنهان نبوده اند که برخی بگویند این همه وقت ما اطلاعی نداشته ایم
حال چه شده که این افراد یاد شان افتاده که باید این کار شود و آن کار و ... (2584186) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۳۵:۲۲
چرا تمام این شرکتهای مشکوک، صدا و سیما را تماما در اختیار دارند؟؟؟ تبرک، شاندیز، حلزون (2584221) (alef-3)
 
قاسم
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۴۰:۲۰
واقعا به شرکت پدیده که اینطوری کارآفرینی کرده و با پول مردم کار می کنه و بهشون سود خوبی می ده دست مریزاد می گم و واقعا دستشون درد نکنه و خدا کمکشون کنه که بتونن در توسعه و آبادانی کشور بیشتر از پیش قدم بردارن و ایران و با همکاری دولت در عرصه جهانی سربلند کنن- من پول ندارم ولی دوست داشتم که پولی می داشتم و سهام دار این شرکت می شدم- خواهش می کنم که دولت محترم - قوه قضائیه و مجلس هم از این سرمایه گذار حمایت کند (2584233) (alef-10)
 
یاسمن
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۴۲:۱۱
تبلیغات فریبنده ای در کار نبوده اینا کار کردن و گزارش کاراشونو از طریق صدا و سیما اعلام کردن و به کاری که کردن افتخار می کنن- چه عیب داره افتاراتشونو بگن- درود بر پدیده قهرمان (2584235) (alef-10)
 
سرباز وطن
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۲۲:۲۵
با سلام
جای بسی تعجب داره پشتیبان سهام عزیزان شهری با بروز ترین تکنولوژی روز دنیاست و اگر مشکلات قانونی وجود داره باید رفع بشه نباید واقعیت های موجود رو نادیده بگرید نباید با کسایی که بفکر ساختن ایران هستند و خدمت به جوانان این مرزو بوم اینکونه قضاوت کنیم . اگر امروز دیگر بزرگواران کم لطفی کردند کلاهبرداری این فرد هم می توانست و نکرد
بیاد داشته باشید من به عنوان کوچکترین بخش سهامداری این مجموعه ملی تمتم و کمال سهامم رو می بخششم برای ایجاد این کا رافرینی هم بسیار سپاسگذارم .
ایران رو خواهیم ساخت انشالله با کمک هم (2584394) (alef-10)
 
حقیر
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۵۷:۲۵
کل مساحت پروژه پدیده 12 هکتاره نه 2000 هکتار
ضمنا کلاه بردار کسایی هستند که با رفتار های مدیریتی غلط ، فضا سازی رسانه ای ، فشار بر افکار عمومی و ... باعث فراری دادن سرمایه گذاران از این مملکت و رشد بیکاری ، فقر و ... می شن
درود بر مدیریت بیوفقه و جهادی پدیده
درود بر شهرداری شاندیز به خاطر حمایت علی رغم فشارها (2584494) (alef-3)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۵۷:۲۴
من خودم شاهد بودم، در روزهایی که پروژه پیشرفت چندانی نداشت و ابتدای این مسائل بود و مردم برای فروش هجوم آورده بودند، قیمت سهام بالا میرفت بدون اینکه دلیل موجهی وجود داشته باشه !!!
ضمناً افت قیمت سهام مسئله غیرقابلقبولی نیست در حالیکه این شرکت در طول سال های اخیر مستمراً فقط افزایش داشته و ریالی از قیمت سهامش کم نشده !!! (2584657) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۱۳:۲۱
درود به شهردار شریف و شجاع شاندیز . (2584715) (alef-3)
 
داریوش
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۴۴:۴۲
درود بر شهردار شجاع شاندیز و همه کسانی که از شرکت پدیده حمایت می کنند (2584831) (alef-10)
 
مهندس سعید رهنما
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۰۶:۱۹
پدیده مچکریم پدیده مچکریم پدیده مچکریم
همگی حمایتت میکنیم پدیده (2584918) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۱۴:۰۷
كي باورش ميشه :
بيايد بسي فرودين و ارديبهشت كه ماهمچنان خاك باشيم وخشت (2584947) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۱۶:۴۵
ببخشید ولی همیشه نباید ازچیزی که شما دوست دارید دفاع کرد اگه برای انرژی هستهای دیوارانسانی میبندیم خوشتون میاد رسانه ای میکنید بهبه جه چه حالا برای تمام سرمایمون توی پدیده اینکارو میکنیم تاخرابش نکنید چون ماها از اقازادها نیستیم که سرمایمونو یک شبه جمع کرده باشیم براش زحمت کشیدیم وقت گذاشتین ازخواسته هامون گذشتیم وحالا که میخوایم نتیج بگیریم چون بانکاتون خالی وبورستون منفی اوضاع نفتتون هم قمردرعقرب موندید چکارکنید به نظرم یه فکردیگه برای کسری هاتون بکنید چون مردم هالو نیستند اگرهم نذارید مهم نیستمهم اینه مردم رو احمق فرض نکنید (2584959) (alef-10)
 
مهمان
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۲۸:۲۰
پدیده چند روز اینده باتمام کسانی که علیه اش جو سازی وشایعه پراکنی کرده از تریغ قانونی برخورد می کند. (2584997) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۴۵:۲۹
من امروز پدیده بودم خود حاج محسن اونجا بود وطبق روال قدیم سهام رو میخریدن فقط کمی شلوغ بود تمام دفاتر مشهد پدیده هم باز بود وطبق روال مشغول بودن این همه شایعه همه الکی بود تازه از فردا هر سهم 250 تومان افزایش قیمت داره (2585043) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۵۷:۲۶
زنده باد پدیده به کوری چشم بخیل (2585251) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۲۵:۲۸
تعداد شغل هایی که پدیده ایجاد کرده به همه این حرف های بی ارزش می ارزه. (2585976) (alef-3)
 
قاسم
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۲۹:۰۷
چشم حسودان کور_ اونایی که نمی تونن ببینن پدیده به کشور خدمت می کنه به امید ایرانی اباد با همت پدیده ،،،_ یک سهامدار (2585985) (alef-3)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۱:۵۰:۴۹
متاسفانه هرکی تو ایران که میخاد یه کار بزرگ انجام بده عالم و آدم دشمنش میشن و براش کلی شایعات پوچ درست میکنن (2587475) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.