نظر منتشر شده
۳۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494133
رئیس سیا:
در حال ایجاد تغییرات اساسی در سیاست هایمان در قبال ایران هستیم/ به دنبال ایجاد ائتلافی از کشورهای خلیج فارس و اسرائیل برای عقب راندن تهرانیم/ ایران یک اجاره‌نشین بد است
بخش خبری الف، ۳۰ تیر ۹۶
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۳
رئیس سازمان سیا تاکید کرد که پس از پایان بازنگری سیاست آمریکا در قبال ایران، در رفتار این کشور با ایران یک تغییر جدی اعمال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه گاردین مایک پمپئو رئیس سازمان سیا روز پنج‌شنبه در نشست موسسه "اسپن" گفت: زمانی که بحث پایبندی ایران به توافق هسته‌ای مطرح می‌شود، می‌توان گفت ایران یک اجاره‌نشین بد است.

پمپئو در اظهاراتی قابل و توجه و عجیب پایبندی ایران به برجام را به یک اجاره‌نشین تشبیه کرد که تا زمانی که صاحب ملک از او درخواست نکند، اجاره خود را نمی‌دهد و برای پرداخت این اجاره از چک بی‌محل استفاده می‌کند.


این مقام ارشد امور اطلاعاتی ایالات متحده می‌گوید دولت دونالد ترامپ «تغییراتی اساسی» در قبال ایران و مقابله با آنچه «توسعه‌طلبی ایران» نامیده در پیش گرفته است: «ما شروع کرده‌ایم، و در یکی از اولین اقدامات، رئیس‌جمهوری آمریکا در حال ایجاد ائتلافی از کشورهای خلیج [فارس] و اسرائیل، برای یافتن پلتفرمی مشترک برای عقب‌راندن توسعه‌طلبی‌های ایران است». او می‌گوید این تغییرات پس از اجرایی شدن راهبرد تازه آمریکا، دیده خواهند شد.‎

پمپئو در ادامه گزافه‌گویی خود گفت: وقتی بازنگری سیاست آمریکا در قبال ایران به اتمام برسد،‌ من مطمئنم شما شاهد تغییر جدی در سیاست ما نسبت به این کشور خواهید بود.

او افزود: اجبار ایران به پایبندی به توافق هسته‌ای بی‌نتیجه خواهد بود.

او گفته «ایران در حال افزایش نفو‌ذ خود در سوریه است و در حال حاضر در تلاش برای گذر از مرز عراق و اتصال دو کشور است. [ایران] یک تهدید بسیار جدی برای ایالات متحده است».

به گفته پومپئو، منافع آمریکا تنها محدود به سوریه نیست، و باید نگاهی فراتر به آن داشت: «ما باید شرایطی را ایجاد کنیم که ثبات بیشتری در خاورمیانه ایجاد شود تا آمریکا نیز امنیت بیشتری داشته باشد».

پومپئو، بشار اسد را نیز «عروسکی در دست ایرانی‌ها» توصیف کرد و گفت تصور این‌که او همچنان در قدرت باشد، سوریه به ثبات برسد و منافع آمریکا هم به خوبی تامین شود، بسیار سخت است.

رئیس سی‌آی‌ای، «ایران و داعش» را دشمنان آمریکا در سوریه توصیف کرده‌است. او همچنین می‌گوید روسیه، علاقه‌مند به ماندن در سوریه است چراکه به آب‌های گرم دسترسی پیدا می‌کند و ادامه داده است چون مسکو «عاشق رو در رو شدن با آمریکا است».

در پاسخ به پرسش‌ها در مورد روابط این دو کشور، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، گفته این روابط «پیچیده» است. پومپئو اما تاکید کرده مایل به همکاری مسکو در زمینه‌ مبارزه با تروریسم است و این حتی «بخشی از وظیفه» کاری او است. اما در بخشی دیگر از گفته‌هایش اظهار داشت روابط واشینگتن و مسکو «پیچیده» است و «روسیه دنبال هر راهی خواهد گشت که زندگی ما را سخت‌تر کند».

رئیس سی‌آی‌ای در بخشی از پرسش‌وپاسخ‌ها در نشست آسپن به موضوع توافق اتمی نیز پرداخت. مایک پومپئو گفته است «اجرای توافق اتمی برخی منافع حاشیه‌ای مانند رصد برنامه‌های ایران و کاهش شماری از سانتریفیوژها را تامین می‌کند… اما چالش این است که این توافق کوتاه‌مدت است و نمی‌تواند تمام ظرفیت‌ها و اقداماتی که ایران در پی آن است را روشن کند». در ادامه افزوده است «این چیزی‌ست که دولت تازه بر آن متمرکز است و نه فقط در مورد برنامه اتمی بلکه در مورد دیگر مسائل» مربوط به ایران.


همچنین بر اساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ رئیس سازمان سیا روز پنج‌شنبه تاکید کرد که ایران در سوریه حضور نظامی قابل توجهی دارد و به دنبال ایجاد یک کریدور از طریق سوریه و عراق است تا خود را به بازیگر شماره یک منطقه تبدیل کند.

وی ادامه داد: ما به سختی در تلاشیم تا راهی را برای مقابله با ایران نه تنها در زمینه هسته‌ای،‌ بلکه در همه بخش‌های دیگر پیدا کنیم.

بر اساس گزارش بلومبرگ پمپئو یکی از منتقدان توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی در دوره دولت اوباما بود.

دولت ترامپ مدتی است که اعلام کرده در حال بازنگری در سیاستش نسبت به ایران به ویژه در رابطه با برجام است اما با وجود این‌که اعلام شده بود تا 18 جولای نتیجه این بازنگری اعلام خواهد شد این اتفاق نیفتاد و گفته می‌شود تا پایان اکتبر اعلام چگونگی برخورد ترامپ با ایران به تاخیر می‌افتد.

آمریکا در حالی ایران را به حمایت از تروریسم در منطقه متهم می‌کند که ایران از پیش‌قراولان مبارزه با تروریسم در منطقه بوده و در مبارزه با داعش در عراق و سوریه نیز پیش‌قدم شد. اما آمریکا تلاش دارد در راستای حمایت از متحدان منطقه‌ای خود نقش و نفوذ ایران در راستا را نادیده بگیرد.
 
کلمات کلیدی : مایک پمپئو+رئیس سیا+برجام+ایران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۸:۲۲:۲۶
ما در خانه خودمان نشستیم اجاره نشین هم نیستیم این شما هستید که در این منطقه اضافه هستید.تا شما را از منطقه بیرون نکنیم کوتاه نمی آییم. (4483237) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۲۰:۲۷:۵۴
اگر این یانکی نادان هم مثل اسلاف نافهمش فکر کرده که ملت مقتدر و فکور و عاقل و شجاع و بصیر ایران هم مثل دیپلمات ها با لبخند جواب یاوه را خواهند داد !!! سخت در اشتباه است .

اگر فکر کرده که مردم فهیم و شریف و مستقل ایران اسلامی ؛ یانکی های متوهم و خیال پرداز و بی مصرف را کدخدای خود میدانند ، سخت در اشتباه و وهم است .


ناخدایان را کیاست اندکیست ........................... ناخدای کشتی امکان یکیست (4483331) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۲۰:۲۹:۵۵
آقای روحانی !!! سایه ی جنگ در کدام دوره بیشتر بوده ؟؟؟
قبل از برجام کذایی ؟؟؟ یا بعد از خسارات فجیع برجامی ؟؟؟
واقعا" متاسفیم براتون (4483332) (alef-11)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۲۱:۴۷:۵۵
عیب نداره.
تازه ظریف لبخند زده اینجور برخورد میکنن، اگه نمیزد الان جنگ داشتیم می کردیم!!!
این استدلال دوستان دولتی هستش!!!
یکم بهش فکر کنین خنده تون می گیره!!! (4483387) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۱:۲۸:۵۸
اجاره نشین بد دقیقا مثل سما فکر میکنه همه چی ارث باباشون هست و زیادی از خود راضیه خخخ (4483511) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۶:۵۷:۳۲
نیمیدونم کجا و کی و چه جوری ایران حال امریکا رو گرفته که اینا انقدر کینه دارن !!!!!!!!!!!!!!!!!! (4483574) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۸:۳۰:۰۸
همه رو از این کره بیرون کنید کره زمین مال ماس (4483639) (alef-3)
 
Japan
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۸:۲۷:۱۳
آمریکا هیچ غلطی نتوانسته و نمی تواند بر علیه ایران عزیز کند. ما باید به فکر ساخت ایرانمان باشیم و متحد با هم. (4483241) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۸:۳۵:۴۴
سیاست تنش زدایی داره جواب میده (4483246) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۹:۲۸:۵۴
سياست تنش زدايى درست بوده است ولى ترامپ با همه دنيا و حتى با سياستمداران كشور خودش هم ناسازگارى داره. (4483289) (alef-11)
 
قدرشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۲۳:۲۷:۴۵
سیاست تنش زدایی اگه نبود که الان وضعیت جنگ امریکا با عراق رو داشتیم یا در بهترین حالت وضعیت قبل از ان نفت در برابر غذا همانند لیبی و عراق (4483449) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۸:۳۶:۴۸
فردا مسئولین ما می یان لبخند میزنند همین و بس (4483249) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۹:۴۶:۳۶
اتفاقا در برابر این سخنان یاوه لبخند بهترین گزینه است ! چون نشان می دهد ما اصلا از این سخنان باکی نداریم واصولا این گونه هیاهوها از نظر ما یعنی زرشک ! (4483735) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۹:۱۳:۴۱
اين اقاى رييس سيا بد نيست نگاهى بتاريخ بيندازد و بفهمد كه ما مالك با تمدن بيش از پنج هزار سال منطقه اى و تمدنى ٢٦٠٠ ساله تاثير گذار فرا منطقه اى و جهانى هستيم و نميتواند حتى در ذهنش هم تمدن ايرانى را با تمدن دويست ساله امريكا حتى مقايسه كند ، تمدن ايران مهاجم ها را هم در كشورش هضم ميكند ، مغولان و اعراب نمونه ان است حتى اسلام ما نيز با بقيه جهان فرق دارد ، ما مالك تمدنى هستيم كه هرگز قصد تجاوز و تعدى به همسايگان خود را نداشته و نداريم ، و البته در دفاع و سركوب شديد متجاوز هرگز شك هم نميكنيم ، اقاى رييس سيا بداند و بفهمد نزديك به چهل سال است كه با تمام قوايتان و سياستان و زورتان به حكومت و ملت ايران انواع و اقسام ظلمها و تحريمها و جنگها را تحميل نموده ايد ، اما ملت و كشور ايران رو به جلو
حركت كرده و خواهد نمود . (4483272) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۹:۱۷:۰۲
این بنده خدا کلا حالش خوب نیست..به زودی کشورهای مرتجع عربی اجاره نشین همه چیز خود را از دست خواهند داد.... (4483276) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۹:۲۹:۴۴
مااجاره نشنیم یاشما؟ازمنطقه ما بیرون بروید. (4483290) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۹:۵۲:۳۶
امریکا تحت عنوان اقدام پیش دستانه به عراق،خلیج فارس افغانستان و...لشکر کشی می کند اما حضور مستشاران نظامی ایران در سوریه و عراق که به درخواست دولت های این کشورها و برای جلوگیری از گسترش نفوذ تروریسم و رسیدن تروریست ها به مرزهای ایران انجام می شود برنمی تابد و دخالت در کشورها معرفی می کند. اتفاقا اینجا خانه ما و ملت های مسلمان منطقه است.شما میهمانهای ناخوانده و عامل ناامنی منطقه اید. (4483301) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۲۰:۰۸:۱۸
غلط زیادی کرده... (4483315) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۲۰:۱۱:۵۸
اجاره نشین بدبخت شمایید که آن سر دنیا آمدید خاورمیانه برایاستعمار و استثمار ..... غلط اضافی ممنوع (4483321) (alef-11)
 
حق دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۲۰:۱۲:۴۲
سیا در خواب بیند پنبه دانه
گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه!
----------------------------------
به لطف الهی وبا هوشیاری مستمر
وبا مدد ائمه معصومین وصاحب الزمان عج
نقشه هایتان را نقش بر آب می کنیم. (4483322) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۲۰:۳۴:۳۸
یادتون رفته 8 سال مشعشع دولت مهرورز رو که وقتی آمریکایی ها از این دست اراجیف می گفتن کل دنیا دنباله روشون بودن حتی روسیه و چین هم به قطعنامه های آمریکا در باره ایران رای مثبت می دادن امروز نه تنها با آمریکا همراهی نمی کنن که اروپا رسما این مواضع رو تقبیح می کنه
یه مقدار انصاف داشته باشید این ها همه زحمات ظریف و تیم سیاست خارجی دولت یازدهم هست (4483333) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۲۱:۴۹:۰۶
باسلام
آمریکا باید از ایران عصبانی باشد چون روند خاورمیانه جدید آنها را باتاخیر
مواجه کرده بعد از تغییرات در تونس ولیبی ومصر وقتی نوبت به خاورمیانه
رسید در سوریه وعراق به سد مقاومت برخور کرد وچند سال است در برنامه
تغییرات خود متوقف شده وهمه را از چشم ایران میبیند. (4483391) (alef-11)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۲۲:۳۳:۴۲
ایران مهد یلیران است وپوزه دشمنانش را به خاک میکشد بیایید تا درس تاریخی به شما جرثومه هایفساد بدهیم مرگت باد امریکا (4483412) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۲۲:۳۸:۳۸
یعنی چی اجاره نشین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4483421) (alef-11)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۱:۳۷:۰۶
ما هم همینطور! البته دولت و غربگرایان خوشخیال را نمیدانم ولی قطعا ملت ما نیز همینطور!
یادمه چند ماه پیش یکسری آدم خوشخیال میگفتن آمریکا از اعراب و اسرائیل دلزده شده و داره سمت ایران میچرخه! بنده های خدا. واقعا آدم نسبت به این مستضعفان فکری دچار حس ترحم میشه. خیلی دوست دارم تحلیلهای الآنشون رو بخونم ببینم نفاق این مدلی چه شکلیه. بالاخره تجربه است دیگه (4483513) (alef-11)
 
قلی
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۳:۴۹:۱۲
ایران باید سریعا بمب اتم بسازه. مگه کره شمالی بمب ساخت کسی تونست غلطی بکنه؟ تو این دنیا اگه اتم نداشته باشی سوارت میشن. (4483541) (alef-11)
 
ترامپ تروریست
France
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۴:۳۸:۱۲
در دنیایی که بزغاله هایی مثل این یا ترامپ تروریست میشن رییس جمهور ایران باید چند صد کلاهک هسته ایی داشته باشه (4483547) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۶:۲۳:۲۰
راه حلت چیه بابا می خواهی بجنگی خوب هم یمن و هم سوریه و هم لبنان امریکا و اسرائیل هستند و هم در افغانستان برو بجنگ همه می دونن که امریکا قلدور و ضد بشره و هشت سال جنگ غیر مستقیم باهاش داشتیم و توانمون انقدر نبود که نابودش کنیم و منتظر زمان موندیم با اتش بس حالا شما می خواین بجنگین راه بازه ... (4483565) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۷:۳۳:۵۰
ببین اونا فقط دنبال تنش و سرپوش گذاشتن بر بیکاری هستن وگرنه یکسره دنبال سهم خواهی از کابینه و ایحاد تنش داخلی هستن ا.. (4483594) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۸:۱۷:۲۳
اجاره نشین تویی و کشورت واق واقو (4483620) (alef-11)
 
arbastani
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۸:۲۴:۰۳
سياستمداران آمريكايي هر چه دلشان مي خواهد بگويند اشكالي ندارد ولي ما فقط يه جمله مي گوييم و محكم هم مي گوييم و آن اينكه آمريكا هيچ غلطي نمي تواند بكند . (4483629) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۸:۳۵:۰۴
بابا اینا چرا با فنلاند سوییس نروژ و.... کاری ندارن ، پیله کردن به ما
شاید واقعا ما مشکل داریم (4483645) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۲۱:۰۰:۰۹
اینها به کل خاورمیانه پیله کردن! حتی متحدشون عربستان رو هم وارد جنگ فرسایشی یمن کردن! هدف تضعیف همه کشورهای خاورمیانه و فروش سلاح و تقویت اسراییله! (4484542) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۸:۵۲:۲۴
به هر حال ایران باید هوشیار باشد، تلاش کشورهای عربی برای ایجاد اتحاد باهم همراه با اسرائیل و آمریکا برای ایجاد جبهه جنگی با ایران. اهمیت خروج قطر از موضع اتحادیه عرب بسیار مهم است. آمریکا بدلیل وقوع جنگ و احتمال محروم شدن از نفت، در برنامه ای بلند مدت اقدامات زیادی را برای اتکاء به نفت تولیدی از سرزمین خود انجام داده است. قابل توجه ایرانیان حاضر در کشور آمریکا. (4483664) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۹:۲۲:۴۳
ایران یک اجاره‌نشین بد است"!!!!!!!!!!!!!!!


امریکا خوبه؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اگه ایران هم مثل عربستان گاو شیرده بود خوب بود نه ؟؟

اگر ایران اجاره نشین بد باشد سیا خود واژه بد است هم بد هم نحس هم خبیث. (4483708) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۹:۲۳:۴۶
پوزه هایتان را به خاک می مالیم. آمریکا، اسرائیل و عربستان مثلث شیطانی هستند که انشاالله بزودی نابود خواهند شد.حزب الله هم الغالبون. (4483710) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۱:۱۴:۱۱
سران آمریکا زیادی به هارت وپورت افتاده اند این مردک سیایی تابه حال مگر خواب بودند که حالا میخواهند تغییرات ایجاد کنند . باید به این کودن تفهیم شود زیاد متکی به احمقی ولاف بیهوده ترامپ دلخوش نکنید از آن گنده ترها واحمقها قبلا زیاد هارت پورت کردند ولی هیچ غلطی نتوانستند بکنند مگر در جنگ وایران عراق همان شیوخ بی خاصیت منطقه با تمام توان به صدام کمک نمیکردند چه غلطی توانستند بکنند؟ در هر حال هر غلطی بکنید اسرائیل را نابود خواهیم کرد (4483872) (alef-11)
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۲۳:۴۷:۰۶
ملت مقتدر و فکور و عاقل و شجاع و بصیر ایران یا تمدن 5000 ساله جنگ نمی کنه !
بلکه ناو و موشک و هواپیما جنگ می کنه داداش . ما 100 در 100 انها را نابود کنیم می شود 4 ناو . آمریکا هم سالم و درست مثل جنگ جهانی دست نخورده باقی می ماند بعد در قالب مانند طرح مارشال میآیند خرابی های ما بازسازی می کنند.چون ما حتی غذا هم برای خوردن پیدا نخواهیم کرد. کمی فکر کن . شجاعت یعنی زور و آگاهی اما جسارت یعنی زور گفتن بدون عقل و با فکر کن و باز اندیشه . (4485751) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.