توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454335
کاخ سفید: به اسناد درباره ادعای شنود ترامپ اطمینان داریم
سخنگوی کاخ سفید گفت: دولت ترامپ اطمینان دارد که اسناد وزارت دادگستری، ادعای رئیس‌جمهوری آمریکا را در خصوص شنود مکالمات‌ وی در دوران کمپین انتخاباتی اثبات خواهد کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۹
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هنوز سندی برای اثبات ادعای خود در خصوص اتهاماتی که علیه باراک اوباما مطرح کرده، ارائه ننموده است. ترامپ مدعی است که در دوران کارزار انتخاباتی، دولت اوباما مکالمات وی را به طور غیرقانونی شنود می‌کرده است.

شون اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به پرسشی درباره یافته‌های وزارت دادگستری آمریکا در رابطه با ادعای مطرح شده از سوی ترامپ، گفت: ترامپ کاملا مطمئن است که نتیجه‌ای که در نهایت حاصل خواهد شد، در دفاع از او و اثبات ادعایش خواهد بود.

دولت واشنگتن برای ارائه سند و مدرک در حمایت از ادعای دونالد ترامپ مبنی بر شنود مکالماتش در جریان کمپین انتخاباتی تحت فشار قرار دارد.

پیش‌تر، کلین کانوی، معاون ارشد کاخ سفید در مصاحبه با شبکه ای.بی.سی گفت: من هیچ سند و مدرکی در این باره در اختیار ندارم و بسیار خوشحالم که کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان در حال تحقیق در این خصوص است. چیزی که می‌توانم بگویم این است که راه‌های بسیاری برای شنود و نظارت وجود دارد. شما می‌توانید از طریق تلفن، تلویزیون و راه‌های دیگر از جمله ماکروفر که می‌تواند به دوربین تبدیل شود، فردی را زیر نظر بگیرید. همه ما می‌دانیم که این یکی از حقایق زندگی مدرن است.

در همین حال، وزارت دادگستری آمریکا خواهان زمان بیشتری برای جمع‌آوری اسناد و مدارک درباره ادعای دونالد ترامپ مبنی بر شنود مکالماتش در جریان کمپین انتخاباتی سابق شده است.

جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی هم در مصاحبه با شبکه خبری سی.ان.ان گفته است: دونالد ترامپ دو گزینه دارد؛ یا باید اطلاعات و مدارکی را برای اثبات ادعایش ارائه کند یا از این ادعا دست بکشد. من دلیلی برای باور این ادعا ندارم. اگر این اتهام "بی‌پایه و اساس" باشد، اعتماد مردم آمریکا به دولت از بین می‌رود و آنها به این فکر می‌افتند که این کار دولت است.

کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا از دولت ترامپ خواسته تا شواهد و مدارک خود را درباره ادعای شنود تماس‌های تلفنی برج ترامپ در جریان انتخابات گذشته این کشور ارائه دهد. جیمز کلاپر، رئیس اداره امنیت ملی دولت اوباما هم گفته است تاکنون هیچ شواهدی با ادعای ترامپ منطبق نیست.

همچنین، برنی سندرز، نامزد سابق انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت، "ادعاهای دروغین" دونالد ترامپ یک هدف دارد و آن هم سوق دادن ایالات متحده آمریکا به سمت حکومت استبدادی است.

شلدون وایت‌هاوس، سناتور دموکرات و لیندسی گراهام، از چهره‌های سرشناس جمهوری‌خواهان چندی پیش در نامه‌ای به اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) خواستار دریافت هرگونه مدارک مرتبط با ادعای دونالد ترامپ در ارتباط با شنود تلفن دفتر او در نیویورک در دوران انتخابات اخیر شدند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+شنود مکالمات ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.