نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470139
آخرین وضعیت دریافت «گواهینامه بدون تعیین تکلیف سربازی»
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۳
«دریافت گواهینامه رانندگی بدون تعیین تکلیف سربازی» مصوبه مجلس شورای اسلامی در اواخر سال 94 است، اما تا کنون در کش‌وقوس‌های میان مجلس و نیروهای مسلح اجرایی نشده است، موضوعی که ایسنا سرانجامش را از رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح پیگیری کرده است.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اینکه آیا قانون دریافت گواهینامه بدون تعیین تکلیف سربازی اجرایی می‌شود یا خیر، اظهارکرد: این قانون دارای ابهام است و با مواد 10 و 58 قانون خدمت وظیفه عمومی و ماده 611 آیین‌ دادرسی کیفری در تعارض است.

وی با بیان اینکه ستادکل نیروهای مسلح به دنبال تعین تکلیف موضوع است، اضافه کرد: ان‌شاالله با تعامل با مجلس وپس از رفع این تناقضات این قانون اجرایی شود.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح درباره اینکه این قانون چه زمانی اجرایی خواهد شد، به ایسنا گفت: تاکنون یکی از ابهامات برطرف شده است و با رفع دو مورد باقی‌مانده که در دست بررسی است ، موضوع تعیین تکلیف می شود.
 
کلمات کلیدی : مشمولان سربازی ، کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۰:۳۳:۱۷
بسمه تعالی
قسمت اخیر ماده 54 قانون بیمه اجباری شخص ثالث که از 29 خرداد 95 لازم الاجرا شده است کاملا صریح و شفاف است. به موجب این ماده برای اخد گواهینامه رانندگی نیاز به پایان خدمت و یا معافیت نمی باشد. این قانون موخر التصویب است و ناسخ سایر قوانین ادعایی نامبرده است.
این ها بهانه ای است که در کمال قلدری و با صلاح اندیشی های شخصی و سازمانی مانع اجرای قانون می شوند و ان را به انواع و اقسام وسایل توجیه می کنند.حال که کسی مانه این قانون شکنی ها نمی شود پس دعا کنیم خداوند عاقبت ملت را به خیر کند.
نتیجه این قانون شکنی های سازمان یافته جز ترویج هرج و مرج و دهن کجی به قانون و قانونگذاری و سست شدن اعتقاد مردم به قانون و اصل حاکمیت قانون نیست.
اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا (4328653) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.